writing-img

RE: Рецепт за зголемување на можноста за забремнување!

  
clock-img

15.05.2012, 14:04

clock-img

trust

pencil-img

203

dragi rr eve jas da go spodelam moeto iskustvo za Informdijagnostika, odkako procitav na forumot za ova metoda , i jas pojdov da si baram lek za moeto zdravje i zauser posted image  Covekot bese mnogu ljubezen isto i mene me prikluci na aparat i mi kaza deka imam mnogu razni bakterii koj mi pravat golem problem za zdravjeto voopsto pa i za user posted image  Mometalno sum na terapija koja mi ja prepisa doktorot i se osekam dobro , koga ke zavrsi terapijata ke odam na kontrola i da se nadevame naskoro deka ke se sluci nesto ubavouser posted image  pozdrav do site ako ima nekoj prasanje neka mi pise slobodno

clock-img

18.05.2012, 16:57

clock-img

bella80

pencil-img

311

Trust super,aj sega so Gospod napred da bidne!!!!!

clock-img

18.05.2012, 17:06

clock-img

trust

pencil-img

203

ti blagodaram bella80 eve jas uste nekoj den i ke ja zavrsam terapijata, pa sleduva kontrola i se nadevam na naj naj pozitivni rezulatiuser posted image

clock-img

01.06.2012, 22:36

clock-img

eca10

pencil-img

8

Zdravo vi na site.Jas odamna ve citkam i mislam deka imam skoro se procitano :) ,no imam eden problem.Se obiduvame da preveme user posted image no nikako ne bidnuva.Otidov na lekar i pravev nekoi izpituvanja i mi kazaa deka imam nekoja si bakterija na beloto pranje i mi dadoa vaginaleti BETADINE koi gi stavav 7 dena i tableti RECIPROKS CIPROFLOXACIN koi gi pieme i jas i mm po 10 na 12 casa po jadenje.dali ima nekoj vakvo iskustvo kako mene ve molam da mi pisete.

clock-img

01.06.2012, 23:36

clock-img

bella80

pencil-img

311


ИЗВОРНА ПОРАКА: trust

ti blagodaram bella80 eve jas uste nekoj den i ke ja zavrsam terapijata, pa sleduva kontrola i se nadevam na naj naj pozitivni rezulatiuser posted image


Trust kako pomina na kontrolata?Pozzz

clock-img

02.06.2012, 00:00

clock-img

Melanija RR

pencil-img

7052


ИЗВОРНА ПОРАКА: eca10

Zdravo vi na site.Jas odamna ve citkam i mislam deka imam skoro se procitano :) ,no imam eden problem.Se obiduvame da preveme user posted image no nikako ne bidnuva.Otidov na lekar i pravev nekoi izpituvanja i mi kazaa deka imam nekoja si bakterija na beloto pranje i mi dadoa vaginaleti BETADINE koi gi stavav 7 dena i tableti RECIPROKS CIPROFLOXACIN koi gi pieme i jas i mm po 10 na 12 casa po jadenje.dali ima nekoj vakvo iskustvo kako mene ve molam da mi pisete.



Нешто повеќе за вагинални инфекции може да прочиташ и ТУКА и ќе ти го ископирам постот во таа тема user posted image


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

clock-img

02.06.2012, 00:09

clock-img

eca10

pencil-img

8

Ke moze li nekoj da mi kaze kade moze da se napravat ispituvanjata za informdijagnostika vi blagodaram odnapred.

clock-img

02.06.2012, 19:16

clock-img

Ring

pencil-img

602


ИЗВОРНА ПОРАКА: eca10

Ke moze li nekoj da mi kaze kade moze da se napravat ispituvanjata za informdijagnostika vi blagodaram odnapred.




eca10 informdijagnostika se naoga pozadi Univerzalna sala na ul.29 noemvri vo zgradata kaj vucko , vednas sproti bebesupermarket...vlezot e levo od prodavnicata na vucko, mislam na prvi sprat

slucajno ziveam vo istata zgrada user posted image , ako sakas ke ti pisam i telefon vo PP mislam deka go ima na reklamata

clock-img

04.06.2012, 11:10

clock-img

Sajna

pencil-img

588

aj pisete telefon da se javam da prasam da vidam sto ke mi kazat ve molam cekam PP vi blagodaram i kolku cini pregledot?

clock-img

04.06.2012, 11:59

clock-img

trust

pencil-img

203

bella80 prva kontrola pomina super, spored kazuvanjeto na dr, skoro sve so imav od bakterii infekcii e veke iscisteno, vtora kontrola imam za nekoj 14 dena pa ke vidime kako ke se pokaze, inaku jas se custvuvam mnogu podobro od predhodno, ali isto mnogu vnimavam na ishrana, kafe, cigari, pijam isklucivo flasirana voda i toa 2 l sekoj den i se nadevam na pozitivni rezulatiuser posted image  ali ke pocekam do Avgust mm ne e ovdeuser posted image pozdrav

clock-img

04.06.2012, 14:00

clock-img

bebence19

pencil-img

291

zdravo na site


jas sum nova na ovoj forum obicno pisuvam na sakame user posted image ama si vikam ajde i ovde da si ja spodelam makata pa mozebi nekoj ke mi pomogne imeno nie se obiduvame so maz mi da napravime user posted image veke pet meseci od koga pocnavme pocna sekoj mesec da mi docni, prethodniot mesec bev na ginekolog i mi vika ti imas policisticni jajnici jas celata iznenadena poso pred 3 meseci koga pravev redovna kontrola nemav nikakov problem dobro vikam vo red sledniot ciklus ako pak e nisto ke si proveram tretiot den hormoni neli od koga dobies tretiot den odis da ti zemat krv, ovoj mesec 5 dena pred da dobijam gledam kafeav iscedok si vikam aj mozebi konecno se fatilo ke pocekam da vidam dali ke mi docni i ke napravam test, koga vo sabotata utroto dobiv normalno krvarenje obilno no ne premnogu i planiram da odam neli da si proveram hormoni bas deneska se pagase koga vo nedelata nemam nisto kako da ne sum ni dobila mi ostana samo bolka vo jajnicite i bolka vo gradite ne znam sto da pravam se plasam najverojatno dekeska ke zakazam za preled i ke odam da proveram.

Imali nekoj od vas sto moze da imal slicno iskustvo ??????
Fala vi

< Поракaта ја уредил bebence19 -- 4.6.2012 14:01:08 >


_____________________________

знам дека можеме :)

clock-img

04.06.2012, 14:12

clock-img

Gardenia

pencil-img

682

ИЗВОРНА ПОРАКА: bebence19

zdravo na site


jas sum nova na ovoj forum obicno pisuvam na sakame user posted image ama si vikam ajde i ovde da si ja spodelam makata pa mozebi nekoj ke mi pomogne imeno nie se obiduvame so maz mi da napravime user posted image veke pet meseci od koga pocnavme pocna sekoj mesec da mi docni, prethodniot mesec bev na ginekolog i mi vika ti imas policisticni jajnici jas celata iznenadena poso pred 3 meseci koga pravev redovna kontrola nemav nikakov problem dobro vikam vo red sledniot ciklus ako pak e nisto ke si proveram tretiot den hormoni neli od koga dobies tretiot den odis da ti zemat krv, ovoj mesec 5 dena pred da dobijam gledam kafeav iscedok si vikam aj mozebi konecno se fatilo ke pocekam da vidam dali ke mi docni i ke napravam test, koga vo sabotata utroto dobiv normalno krvarenje obilno no ne premnogu i planiram da odam neli da si proveram hormoni bas deneska se pagase koga vo nedelata nemam nisto kako da ne sum ni dobila mi ostana samo bolka vo jajnicite i bolka vo gradite ne znam sto da pravam se plasam najverojatno dekeska ke zakazam za preled i ke odam da proveram.

Imali nekoj od vas sto moze da imal slicno iskustvo ??????
Fala vi



Срцка најдобро ти е да си одиш на лекар одма,може да се работи и за бременост,али во секој случај и обавезно хормони испитај.Кај мене секој пат мензисот е точен,но еднаш се случи да ми дојде два пати во месецот на 14 дена,и направив испитување на хормони и се работеше за некое пореметувње кое со терапија се среди одма.
Ајде ти посакувам да имаш убави вести

clock-img

04.06.2012, 15:24

clock-img

bebence19

pencil-img

291

napraviv test imam user posted image user posted image sega ne znam sto e sledno

clock-img

04.06.2012, 15:36

clock-img

Gardenia

pencil-img

682

сега следно да одиш на гинекологuser posted image

clock-img

04.06.2012, 16:31

clock-img

sunny9

pencil-img

1


Zdravo na site, ne sum od Macedonia i sakam da vi prasam, kade vo blizina na univerzalna sala ima kade da ida na ultrazvuk, ne znam taka li se pisuva. Ima testovi za ovulacia i skakm kako imam polozitelen da idam na pregled da vidi doktora ima li 100% ovulacia. I kolko ot prilika pari e? Fala na site, bidete srekni

< Поракaта ја уредил sunny9 -- 4.6.2012 16:43:58 >

clock-img

04.06.2012, 16:41

clock-img

Ring

pencil-img

602


ИЗВОРНА ПОРАКА: sunny9

Zdravo na site, ne sum od Macedonia i sakam da vi prasam, kade vo blizina na univerzalna sala ima kade da ida na ehogravski pregled, ne znam taka li se pisuva. Ima testovi za ovulacia i skakm kako stane polozitelen da idam na pregled da vii doktora ima li 100% ovulacia. I kolko ot prolika pari e? Fala na site, bidete srekni




sunny9 ordinacija za gineklologija ima vednas vo zgradata karsi univerzalna sala , se vika Histera ...ima golem bilbord na trotoarot kaj univerzalna sala , mnogu e lesno da se najde

Mislam deka e dosta solidna oridinacija

clock-img

08.06.2012, 01:45

clock-img

Clea

pencil-img

23

Zdravo na site!

Redovno si go citkam forumot, ednostavno taka mi e vedar i mi pomaga da gi trgnam negativnite misli:( Veke 9 meseci se obiduvame za user posted image ama nistouser posted image .. Veke poveke pati pravev ispituvanja,, mi rekoa deka se e vo red,,( PAP test, mikrobiologija, hormoni i dr) i mm isto taka pravese sprermogram i doktorot kaza deka se e super i vo normalna granica. Nikogas ne sum imala problemi so infekcii, imam mnogu redoven ciklus, ama ednostavno mislite mi se nasoceni kon user posted image i nikako da mi se izbrisat od glava! Znam deka golema uloga igra i psihata, ama kako da ne mislam!!! najgolema zelba sega mi e ednouser posted image mislam deka veke nisto drugo tolku ne mi znaci! Me interesija dali mozam da pocnam da pijam folna, mislam deka e dobro za pred- bremenost! Pisete ako nekoj ja iskusuva mojava situacija! nova sum tuka i se nadevam  na druzba!!! pozdrav do site!

clock-img

08.06.2012, 01:53

clock-img

Melanija RR

pencil-img

7052

Clea добре ни дојде вака рано наутро user posted image
Прво обиди се психички да си делувате ,смирено и никако со стрес кога добиваш тоа е прво и најважно. Потоа ако има потреба консултирај се со матичниот и направете дополнителни испитувања. Но ти посакувам и без тоа наскоро user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

clock-img

08.06.2012, 01:58

clock-img

Clea

pencil-img

23

Fala ti Melanija od srce! Zatoa i se sedam volku docna,, samo na toa mislam,,son ne mi ide... dobra nok za tebe i se pisime pak!

clock-img

08.06.2012, 14:11

clock-img

marija/

pencil-img

150

Што мислите за рецептов: се ренда рен и се става во стаклено шеше од 1л. Количината на изренданиот рен треба да биде 1/3 од шишето. Се дополнува шишето до горе со бело вино, ама домашно и старо најмалку 3 години. Се чува така една недела и повремено се промешува. Недела дена пред да почне да се пие лекот, наутро на гладно се пијат по 2-3 зрна бибер. После тоа се пие од лекот исто наутро на гладно по едно мало филџанче за кафе. Дали некоја од вас го има пробано и да е успешен ве молам за мсилење user posted image

clock-img

08.06.2012, 14:15

clock-img

suzeto

pencil-img

1297

jas go imam pieno no bez biber ne znaev za biberot ....probaj zosto da ne.mnogu e jako no ke izdrzis......

clock-img

08.06.2012, 14:23

clock-img

marija/

pencil-img

150

Фала сузе на брзиот одговор и ќе го пробам па ќе ви кажам дали има резултати, ама ќе треба другиот месец пошто тоа се пие после 7 дена од менструацијата а и треба да стои 10 дена во шише од 1 литар позз user posted image

clock-img

09.06.2012, 16:40

clock-img

ana33

pencil-img

85

Zdravo devojki . vo januari bev vo sestina i mi otkrija cin1, piev A,C,E+SELEN i Q10 do april vo april pak bev ama rezultatot mi go kaza telefonski doktorot posto trebase da si zaminam vo stranstvo nemozev da idam direktno i mi dade biobran tableti po 1 gram dnevno da pijam i ne mi kaza dal e seuste cin 1 ili veke e 2 ili 3 ne mi odgovori tocno ,zagrizena sum mnogu sakam da znam potocno ako nekoj znae da mi objasne malku poveke vi blagodaram

clock-img

09.06.2012, 21:07

clock-img

MikiSonce

pencil-img

7

ana33, неразбрав што поточно те интересира. Мораш да си го дознаеш резултатот, јави се на тел или пиши има некој mail.
Почнав да го читам постот и на втората реченица сакав да ти одговорам и да ти ги посочам Biobran. Читав доста за нив, и ги пиев едно време, чисто за подобрување на имунитет. Немав ваков пример лично, но знам неколку случаи кои излечиле CIN со biobran. И тоа девојки кои со години се мафтаат со овој проблем, а по терапија од 3 месеци, нема ни трага. Вреди да се проба. За CIN и немаш друг лек, мораш само на имунитет да работиш. Ако имаш прашања, слободно обрати се.

clock-img

09.06.2012, 21:16

clock-img

Maca25

pencil-img

7558

Ана и јас не те разбрав што те интересира, а гледам дека истото прашање си го поставила во две теми.
Уште си во странство? Не можеш таму да направиш Пап тест за да знаеш што се случува? Или јави се во болницата и побарај да ти ги пратат резултатите на мејл или факс. Тоа барем е едноставно. И за секој случај продокжи си со витамините.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

Последни статии

article-img