writing-img

RE: Рецепт за зголемување на можноста за забремнување!

  
clock-img

23.03.2012, 17:14

clock-img

zagrizena26

pencil-img

145

bravo kasiopea imaj lesna i uspesna bremenost, aj te molam pisi ni za kakva metoda se raboti( se koj ja izveduva,kade,kolku cini i se po red).Fala odnapred

clock-img

23.03.2012, 18:22

clock-img

kasiopea

pencil-img

83

znaci kako sto veke napisav, metodata se vika informodijagnostika i se raboti za kompjutersko skeniranje na site organi vo teloto i detektiranje na virusi, infekcii i predizpozicii kon razni zaboluvanja. Efikasna e zatoa sto go detektira korenot na problemot, znaci so pricinata za zaboluvanjeto, vo nasive slucai sto dovelo do toa da nemozeme da zabremenime.Malku e jezivo koga ke te povrzat so spravite i kompjuterot zatoa sto ke doznaes kakvi se virusi i infekcii nosis vo sebe.Na primer, dve nedeli pred da odam tamu pravev mikrobioloski ispituvanja i brisevite bea uredni, nemase ni kandida, a dodeka aparatot kaj nego mi pokaza deka imam infekcii. Objasnuvanjeto bese deka na mikrobiologija referentnite vrednosti se dvizat vo granici od - do, i dokolku se pokaze prisustvo na primer na klamidija, ponisko od dolnata granica ne go prijavuvaat i ti avtomatski ne ja lekuvas, a ovde se registrira se. Isto taka mi kaza deka glaven problem kaj najgolem broj slucai sto gi imal se krvnite sadovi kaj zenata ( krvotokot) i deka poradi nivnata neelasticnost i slabata cirkulacija nastanuvaat i najgolem broj spontani abortusi.Samiot organizam dokolku se bori so slaba cirkulacija, duri i da dojde do zabremenuvanje go isfrla plodot, zatoa sto ne moze da izdrzi da hrani parazit.
Terapijata e malku dosadna, zatoa sto se zema na 6 saati, a dodeka se zema ne treba vo organizmot da se vnesuva kafe, cokolado, alhohol i bilo sto sto e na baza na nane.
Pregledot i terapijata se malku skapi, no vredi, ne samo poradi zabremenuvanjeto tuku i poradi toa sto istovremeno si go sreduvate organizmot i imuniot sistem na priroden nacin i bez antibiotici.
Zagrizena26 vo pp ke ti ja zapisam web stranata i kolku kosta

clock-img

23.03.2012, 18:35

clock-img

Coci

pencil-img

3

И јас би сакала да добијам информации, ти пишав пп

clock-img

23.03.2012, 23:24

clock-img

liljak

pencil-img

284

kasipoe aj i mene pisimi vo pp stranata ...da vidam sto e ...pozz

clock-img

24.03.2012, 00:08

clock-img

Melanija RR

pencil-img

7052

Пред некој месец слушнав за ова и дека е делотворно воопшто за целиот организам,само не сум сигурна за местото кафе тоа се прави,кај нас ама точно каде.Ако може и на мене пп да видам дали за истото се работи

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

clock-img

24.03.2012, 19:29

clock-img

babyhope

pencil-img

548

Ако kasiopea го прочита ова, нека ми пише и мене во пп. фала ти мила однапред user posted image

clock-img

29.03.2012, 16:34

clock-img

princeza123

pencil-img

11

I jas go imama istiot problem no jas veke imam edno detence no sega za vtoro nikako ne mozam da ostanam bremena .Menstruacijata ne mi e redovna imam nekoe hormonsko narusuvanje posle porogajot veke 5 ipol godini i nikako nemozam da ostanam povtorno ako neko znae nesto za ova ve nolam neka mi pise bidejki navistina sakam uste ednouser posted image kisce

clock-img

04.04.2012, 14:38

clock-img

aninanna

pencil-img

46

Te zamoluvam dokolku mozes da mi napises podetalni informacii za toj pregled. ti zablagodaruvam.


ИЗВОРНА ПОРАКА: Coci

И јас би сакала да добијам информации, ти пишав пп


clock-img

04.04.2012, 14:43

clock-img

aninanna

pencil-img

46

I jas imam problem so user posted image i toa veke 2.5 godine se odiuvame, no bez uspeh.
go citam forumot redovno no eve denes za prvpat i jas se priklucuvam kon diskusijata.user posted image .
te zamoluvam da mi dades informacii na mail.
vi posakuvam na site da si docekate user posted image i user posted image zasto znam kolku e tesko koga sme vo iscekuvanje sekoj mesec.
pozdrav do site user posted image user posted image user posted image

ИЗВОРНА ПОРАКА: kasiopea

znaci kako sto veke napisav, metodata se vika informodijagnostika i se raboti za kompjutersko skeniranje na site organi vo teloto i detektiranje na virusi, infekcii i predizpozicii kon razni zaboluvanja. Efikasna e zatoa sto go detektira korenot na problemot, znaci so pricinata za zaboluvanjeto, vo nasive slucai sto dovelo do toa da nemozeme da zabremenime.Malku e jezivo koga ke te povrzat so spravite i kompjuterot zatoa sto ke doznaes kakvi se virusi i infekcii nosis vo sebe.Na primer, dve nedeli pred da odam tamu pravev mikrobioloski ispituvanja i brisevite bea uredni, nemase ni kandida, a dodeka aparatot kaj nego mi pokaza deka imam infekcii. Objasnuvanjeto bese deka na mikrobiologija referentnite vrednosti se dvizat vo granici od - do, i dokolku se pokaze prisustvo na primer na klamidija, ponisko od dolnata granica ne go prijavuvaat i ti avtomatski ne ja lekuvas, a ovde se registrira se. Isto taka mi kaza deka glaven problem kaj najgolem broj slucai sto gi imal se krvnite sadovi kaj zenata ( krvotokot) i deka poradi nivnata neelasticnost i slabata cirkulacija nastanuvaat i najgolem broj spontani abortusi.Samiot organizam dokolku se bori so slaba cirkulacija, duri i da dojde do zabremenuvanje go isfrla plodot, zatoa sto ne moze da izdrzi da hrani parazit.
Terapijata e malku dosadna, zatoa sto se zema na 6 saati, a dodeka se zema ne treba vo organizmot da se vnesuva kafe, cokolado, alhohol i bilo sto sto e na baza na nane.
Pregledot i terapijata se malku skapi, no vredi, ne samo poradi zabremenuvanjeto tuku i poradi toa sto istovremeno si go sreduvate organizmot i imuniot sistem na priroden nacin i bez antibiotici.
Zagrizena26 vo pp ke ti ja zapisam web stranata i kolku kosta


clock-img

04.04.2012, 15:22

clock-img

sandrin

pencil-img

227

ИЗВОРНА ПОРАКА: kasiopea

ne sum cula za homeopatija, no terapijata so koja sto jas zabremeniv e donekade slicna so homeopatijata. Se raboti za INFORMODIJAGNOSTIKA (ruska metoda). Nakratko, ne ti go tretiraat segasniot problem, tuku kompjuterski ti gi skeniraat site organi za da go dijagnosticiraat korenot na problemot, koj sto posle toa se tretira so informo koregiracka terapija. Zvuci malku cudno, i jas bev golem skeptik, no otkako nekolku parovi koi sto gi znam dobija user posted image samo posle edna doza od terapijata, i nie se odlucivme da odime kaj tipot i na moe golemo neveruvanje posle terapijata i jas sum sega user posted image . Ako nekoj e zainteresiran, moze poveke da objasnam vo pp, za da ne ispadne tuka deka pravam reklama




касиопеа, можеш ли ти или некој кој веќе ја има инфорцијата за оваа метода од касиoпеа, да ми пратите пп ?!
звучи примамливо:)

< Поракaта ја уредил sandrin -- 4.4.2012 15:23:56 >

clock-img

04.04.2012, 15:25

clock-img

Mihaela 2010

pencil-img

4230

Aj ve molam i na mene,za moja prijatelka

clock-img

05.04.2012, 15:47

clock-img

princeza123

pencil-img

11

ajde ako moze i na mene da mi objasnete vo privatna poraka zosto navistina mi e potrebno ve molam odnapred blagodarna....


mihaela 2010 da prasam dali tvojata prijatelka im problemi so hormonsko poemetuvanje na menstrualniot ciklus ???

< Поракaта ја уредил Bogdancanka RR -- 9.4.2012 22:14:26 >

clock-img

08.04.2012, 16:07

clock-img

suzeto

pencil-img

1297

i jas sum zainteresirana za INFORMODIJAGNOSTIKA

clock-img

09.04.2012, 22:10

clock-img

Anonimen

Draga kasiopea te molam vo privatna poraka da mi pises za informodijagnostika, kade vo Makedonija se pravi i kolku kosta. Premnogu sum razocarana imav edna bremenost koja zavrsi so smrt na bebeto i potoa 2 spontani abortusi bez plod. Te molam da mi pises, neznam veke so da pravam, gi napraviv site potrebni ispituvanja se e ok. Blagodaram mnogu

clock-img

09.04.2012, 23:40

clock-img

Olivia

pencil-img

1961

ИЗВОРНА ПОРАКА: Anonimen

Draga kasiopea te molam vo privatna poraka da mi pises za informodijagnostika, kade vo Makedonija se pravi i kolku kosta. Premnogu sum razocarana imav edna bremenost koja zavrsi so smrt na bebeto i potoa 2 spontani abortusi bez plod. Te molam da mi pises, neznam veke so da pravam, gi napraviv site potrebni ispituvanja se e ok. Blagodaram mnogu



Анонимна,
Се додека ги објавувате анонимно вашите постови, никој не е во можност да ви прати приватна порака.

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

clock-img

15.04.2012, 21:11

clock-img

lpepa

pencil-img

6

kasiopea cestitiki za tebe mila imaj na ubava bremenostuser posted image te molam i mene da mi pises vo pp za informodijagnostika kade se i izvrsuva i kolku cini malku po opsirno da mi objasnis i dali moze da pomogne za sekoj problem bidejci kajnas problemot e kaj mene pozz

clock-img

16.04.2012, 02:28

clock-img

trust

pencil-img

203

### kasiopea### te molam i mene da mi pratis pp ako mozes kade da se obratam za informdijagnostika,  idev sekade kaj sto ke slusnev za user posted image ali nema uspeh..user posted image  ako mozes pisi mi informacija ..ti blagodaram mnogu..pozdrav

clock-img

17.04.2012, 01:15

clock-img

anailisav

pencil-img

101

zdravo ringerajki...se zainteresirav i jas za INFORMODIJAGNOSTIKATA pa ke ve molam nekoja od vas ako moze da mi prati lp 2 godini se obiduvame za user posted image no bezuspesno,a tolku posakuvam da sum user posted image .Vi Blagodaram odnapred....vi posakuvam na site user posted image vo bliska idnina

clock-img

17.04.2012, 12:14

clock-img

aninanna

pencil-img

46

Zdravo devojki, procitav deka mnogu ste zainteresirani za INFORMODIJAGNOSTIKATA, blagodarenie na informaciite od kasiopea (ti blagodaram devojce), se javiv i otidov da se konsultiram so covekot. toa se naoga vo sk na vodnjanska, me pregleda rutinski i mi kaza deka imam eden kup bakterii sto nikogas na mikrobioloskite testovi ne se pojavile. Jas iskreno sum zainteresirana za lekuvanjeto (iako e malku skapecka terapijata user posted image ), i ke odam na podetalen pregled , no trebalo da se napravi pregledot vo sredina na ciklus,(a jas bev negde pri kraj), pa zdravje ke pocekam malku.
vi posakuvam na site da si go pronajdete vistinskiot lek i da si gi vidite user posted image .
Pozdrav do site new user posted image i se nadevam deka vi pomognav kolku mozev.

clock-img

17.04.2012, 13:54

clock-img

kasiopea

pencil-img

83

izvinete site sto ne sum vi odgovorila na vreme, ne sum bas cesto tuka na forumov :-)
samo sto vi prativ pp na tie sto primetiv deka sakaat informacii, pa se nadevam deka ke vi bidat od korist

clock-img

17.04.2012, 14:32

clock-img

bella80

pencil-img

311

INFORMODIJAGNOSTIKA


Ke moze li administratorite da otvorat posebna tema za INFORMODIJAGNOSTIKA,so cel tamo da si razmenuvame iskustva.Gledam imame mnogu zainteresirani na forumov....

clock-img

17.04.2012, 17:33

clock-img

arh_diz

pencil-img

7198

Bella dokolu sakas mozes sma da otvoris tema .

_____________________________

Биди тоа што си

clock-img

17.04.2012, 18:26

clock-img

Melanija RR

pencil-img

7052

Јас немам пп од Касиопеа но колку што разгледав на нет за работи за истото што го слушнав пред 4 месеци.
Може да се отвори тема но таа медота на дијагностика не е стриктно за проблем при забременување туку воопшто за целиот организам,па затоа според мене на таа тема соодветно место би и била во форумот Семеен живот и подфорум Семејно здравје.
Кој ги има информациите од Касиопеа ,само без телефон во постот, слободно нека отвори тема.Чекаме иницијатива од вас мили РР

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

clock-img

18.04.2012, 03:42

clock-img

trust

pencil-img

203

ajde da otvorime nova tema vo koja ke gi spodelime nasite iskustva za INFORMDIJAGNOSTIKA? jas mnogu sum zainteresirana za ovaa metoda, se nadevam deka ke pomogne i ke im dojde krajot na moite makiuser posted image .
.Pozdrav za ###kasiopea### koja prva go spodeli svoeto iskustvo so ova metoda..ti posakuvam lesna bremenost, sve najubavo.user posted image

clock-img

27.04.2012, 09:25

clock-img

aninanna

pencil-img

46

R.R. kako ste? Sakav da prasam dali nekoja od vas otide na pregled na informodijagnostika. ajde da slusneme uste pozitivni rezultati.user posted image
Jas momentalno gi zemam AGNES tabletite a vo isto vreme pijam i caevi od zalfija - maticen mlec i zdravec , vcera bev kaj maticnata na folikumetrija i mi kaza deka nemam ovulacija ovoj mesec ( a isto i prethodniot) no deka na leviot jajnik se pojavila cista user posted image , sega malku toa me zagrizuva zato sto prvpat mi se slucuva - i neznam zasto user posted image Se se mislam da ne pogresiv sto vo isto vreme gi zemam i tabletite i caevite?
Dali nekoja od vas ima slicno iskustvo?
Pozdrav do site RR koi se vo iscekuvanje user posted image user posted image user posted image

Последни статии

article-img