RE: Денес го добив позитивниот одговор! (Целосна верзија)

Форум >> [Забременување] >> Сакаме нов член



Порака


kapina -> RE: Денес го добив позитивниот одговор! (7.11.2013 16:05:34)

Ајде буббле не се плаши како господ никој не е јас со душа чекам да дојде наредното ивф но не смеам да правам додека не ми се средат хормоните




LoveableMe RR -> RE: Денес го добив позитивниот одговор! (12.12.2013 16:16:54)

ИЗВОРНА ПОРАКА: Karma

Здраво идни мамички,
иако не пишувам редовно Ве читкам редовно секако поради работните обврски и пред нова година сегде е гужва.
да ја споделам оваа вест и со вас, денес се јавив во фондот и ме известија дека во вторникот одлучиле позитивно за нашиот случај јеееее (поднесовме на 22.11)
Ваучерот ми е испратен по пошта...Ајде стискам палци за сите вас кои чекате позитивни резултати...
Ајде стискам палци и за позитивни резултати на форумот Вештачко оплодување...
Ве гушкам сите...храбо напред..и се читкаме понатаму...


Карма, честитки, се најубаво, те чекаме на форумот Вештачко оплодување. Таму пиши ни каде се решивте да правиш и што терапија ќе примаш. Позз




Karma -> RE: Денес го добив позитивниот одговор! (12.12.2013 16:20:11)

Секако ќе пишам штом се одлучиме каде [sm=smiley36.gif] имаме веќе закажано за следната недела со двајца доктори [sm=smiley36.gif]




LoveableMe RR -> RE: Денес го добив позитивниот одговор! (9.1.2014 14:11:41)

ИЗВОРНА ПОРАКА: sky diver

Zdravo na site,
dobiv pozitiven odgovor od fondot za zdravstvo za IVF na tovar na fondot i bi sakale uste naredniot mesec da ja napravime postapkata. Na mislenje sme da ja pravime na GAK kaj Tofovski bidejki poslednata godina dena toj me vodi a i site ispituvanja prethodno i operativni zafati ni se praveni na GAK . Dali nekoja ima slicno iskusvo
pozdrav do site


sky diver, честитки, ти посакуваме успех и се надевам ќе се дружиме на форумот Вештачко оплодување. Позз[sm=bravo.gif]




Felly RR -> RE: Денес го добив позитивниот одговор! (9.1.2014 17:26:56)

Честитки sky diver, ти посакувам успех!!!




LoveableMe RR -> RE: Денес го добив позитивниот одговор! (14.4.2014 9:17:28)

ИЗВОРНА ПОРАКА: mery

zdravo devojki, jas go dobiv izvestuvaweto od fondot pozitivno. Ova mi e prvo in vitro i mnogu se plasam [sm=zmeden.gif]


Mery, честитки најголеми за тебе, навистина се радуваме и се надеваме на успешно ИВФ. [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




mery -> RE: Денес го добив позитивниот одговор! (14.4.2014 9:53:51)

Blagodaram loveable [sm=smiley1.gif] mnogu sum voznemirena a I srekna. Daj boze da zavri so ubavo, I na site im posakuvam sreka, I da zavrsime so ovoj odisejski pat.




Defne90 RR -> RE: Денес го добив позитивниот одговор! (14.4.2014 14:18:33)

Честитки мери и ти посакувам успешно ивф.[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




Hopeful RR -> RE: Денес го добив позитивниот одговор! (15.4.2014 11:48:24)

mery, честитки! Ти посакувам успех [sm=smiley1.gif]
Него, колку време чекаше за известувањето? Ние аплициравме денес, ни рекоа за еден месец, имало многу гужва...

[sm=smiley31.gif]




LoveableMe RR -> RE: Денес го добив позитивниот одговор! (7.5.2014 12:09:55)

ИЗВОРНА ПОРАКА: Kaya

Женски, ми го одобрија ваучерот! Се одлучив за др. Димитров од Ремедика. Од денес почнувам со Јасмин, па за две недели најверојатно ќе почнам со боцкање..Сега сум официјално дел од друштвово:) Поздрав и со среќа на сите![sm=smiley27.gif]


Kaya, со среќааааааааааааааааааааааааааааааааа, се најубаво, колку време чекаше за одговор? Ајде, па кога ќе почнеш да се боцкаш те ставаме на список[sm=bravo.gif]




Felly RR -> RE: Денес го добив позитивниот одговор! (7.5.2014 20:05:46)

Честитки Каја!!! Ти посакувам успех [sm=smiley27.gif]




LoveableMe RR -> RE: Денес го добив позитивниот одговор! (14.5.2014 10:43:12)

ИЗВОРНА ПОРАКА: Hopeful

Девојки, нас конечно ни стигна писмото од Фонд, во кое пишува дека ни одобруваат бпо на товар на фондот [sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif]



Честиткиииииииииииииииииии Hopeful, ти посакувам овој пат да биде успешно[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] и да не израдуваш со [sm=nosecka.gif]




Melanija RR -> RE: Денес го добив позитивниот одговор! (14.5.2014 11:17:27)

Hopeful [sm=bravo.gif] се да помине во ред и да се радувате на [sm=rozacrtici.gif] па на [sm=duda.gif]




jana81 -> RE: Денес го добив позитивниот одговор! (14.5.2014 12:36:53)

Os srce posakuvam da prodolzi radosta do kraj i da si gi vidite posakuvanite dve crti. A me interesira dali nekoja ima dobieno pozitiven odgovor za vtoro dete?




Hopeful RR -> RE: Денес го добив позитивниот одговор! (15.5.2014 10:33:57)

Фала ви девојки, вашата поддршка многу ми значи [sm=smiley1.gif] Се надевам дека отсега па наваму само убави работи ќе ни се случуваат [sm=smiley36.gif]

Ве гушкам [sm=smiley31.gif]




macika4 -> RE: Денес го добив позитивниот одговор! (21.5.2014 11:18:00)

Zdravo devojki i jas dobiv pozitiven odgovor i zakazav na 26 maj u remedika kaj dr .Petanovski e sega malku mi e strav od tie hormoni sto gi davaat zasto imam bolna ovulacija da ne trgne nesto kako sto ne treba ama kako i da e kako za site taka i za mene pa ke vidime sto ke kaze u ponedelnik doktorot drzete mi sreka [sm=smiley1.gif]




mommy_angels RR -> RE: Денес го добив позитивниот одговор! (21.5.2014 12:21:46)

мацика4 честитки и со среќа нека ти е [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] Ајде не грижи се, се ќе помине во најдобар ред




Hopeful RR -> RE: Денес го добив позитивниот одговор! (21.5.2014 12:45:53)

Честито! [sm=bravo.gif]
Ајде со среќа [sm=smiley1.gif]




Felly RR -> RE: Денес го добив позитивниот одговор! (21.5.2014 14:16:50)

Честитки девојки, ајде само позитивна мисла, и успех ви посакувам [sm=rozacrtici.gif][sm=modricrtici.gif] [sm=duda.gif] [sm=metulj.gif][sm=duda.gif]




LoveableMe RR -> RE: Денес го добив позитивниот одговор! (21.5.2014 14:19:46)


ИЗВОРНА ПОРАКА: macika4

Zdravo devojki i jas dobiv pozitiven odgovor i zakazav na 26 maj u remedika kaj dr .Petanovski e sega malku mi e strav od tie hormoni sto gi davaat zasto imam bolna ovulacija da ne trgne nesto kako sto ne treba ama kako i da e kako za site taka i za mene pa ke vidime sto ke kaze u ponedelnik doktorot drzete mi sreka [sm=smiley1.gif]


Со среќа Мацика, те очекуваме за дружба на форумот Вештачко оплодување. [sm=bravo.gif]




macika4 -> RE: Денес го добив позитивниот одговор! (22.5.2014 21:40:17)

Фала девојки на подршката да си го добиете и вие тоа што го посакувате [sm=smiley1.gif]




kapina -> RE: Денес го добив позитивниот одговор! (22.5.2014 23:07:22)

Cestitki macika




LoveableMe RR -> RE: Денес го добив позитивниот одговор! (9.7.2014 15:11:25)

Е па девојчиња, бев до ФЗО, да видам вчера дали решиле по барањето, кога девојчето ми кажа решиле порано, уште на 3 јули (Св. Наум) и си го земав позитивниот одговор, сега останува да договориме термин од септември за втор обид за ИВФ. Среќно на сите кои сте во исчекување![sm=bravo.gif]




Hopeful RR -> RE: Денес го добив позитивниот одговор! (9.7.2014 16:22:58)

Охооо, баш ме израдува LoveableMe! [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]

Одморете се летово и од септември со среќа! [sm=smiley1.gif]




Zoya -> RE: Денес го добив позитивниот одговор! (9.7.2014 16:24:44)

[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] Супер, сега одморете се, па со нови сили во нови победи [sm=smiley1.gif] Туку, потсети ме кога поднесе, колку време чекавте, да знам уште колку треба јас да чекам [sm=smiley1.gif]




Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>