RE: Денес го добив позитивниот одговор! (Целосна верзија)

Форум >> [Забременување] >> Сакаме нов член



Порака


Melanija RR -> RE: Денес го добив позитивниот одговор! (24.7.2014 13:49:13)

Zoya i kapina [sm=bravo.gif] со лесно до [sm=rozacrtici.gif][sm=modricrtici.gif]




kapina -> RE: Денес го добив позитивниот одговор! (24.7.2014 15:36:39)

Minatata godina na ovoj datum doznav oti sum bremena ovaa godina oti mi e odobreno od fondot sega samo da go dobijam vaucerot I ke si zakazam kaj lazarevski taka sme dogovoreni ti blagodaram mnogu melanija




lolla RR -> RE: Денес го добив позитивниот одговор! (25.7.2014 11:54:32)

Честитки на зоја и капина, во наредните месеци да си добиете позитивни резултати.




kapina -> RE: Денес го добив позитивниот одговор! (25.7.2014 16:43:44)

Ti blagodaram Lola




Zoya -> RE: Денес го добив позитивниот одговор! (25.7.2014 16:49:47)

Фала на сите [sm=smiley1.gif] Искрено се надевам дека резултатите ќе бидат позитивни. Капина, јас, ти и LoveableMe изгледа во исто време ќе правиме




kapina -> RE: Денес го добив позитивниот одговор! (25.7.2014 18:57:55)

Zoja ti kade planiras da go praves invitroto




LoveableMe RR -> RE: Денес го добив позитивниот одговор! (25.7.2014 21:11:17)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Zoya

Фала на сите [sm=smiley1.gif] Искрено се надевам дека резултатите ќе бидат позитивни. Капина, јас, ти и LoveableMe изгледа во исто време ќе правиме

Zoya, ajde[sm=bravo.gif]




Hopeful RR -> RE: Денес го добив позитивниот одговор! (26.7.2014 18:19:13)

Zoya, и јас, и јас во ваше друштво! [sm=smiley36.gif] Сега ќе почнам со микрогинон, па во септември - октомври здравје, сите да се радуваме на убави вести! [sm=smiley1.gif]




AnnaMolly RR -> RE: Денес го добив позитивниот одговор! (26.7.2014 19:28:03)

Ајде само напред женскиииии! До Нова година сите со мешиња да ве видам!!!!
Ви ја пуштам целата среќа на светов, најискрено од сесрце!!!!




kapina -> RE: Денес го добив позитивниот одговор! (26.7.2014 21:31:53)

Ti. blagodaram anamolly. hopefull ti kade ke praves ivf




Defne90 RR -> RE: Денес го добив позитивниот одговор! (27.7.2014 1:10:18)

Капина душо срцето ми се исполни кога го прочитав ова.Навистина се радувам искрено за тебе.Ти посакувам отсега па натаму да те следат само убави моменти во животот и да ти се исполнат сите неостварени желби и конечно да си ги видиш твоите [sm=rozacrtici.gif][sm=modricrtici.gif].Те [sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




Zoya -> RE: Денес го добив позитивниот одговор! (27.7.2014 9:45:06)

Hopeful znaev deka nekogo zaboravam [sm=smiley1.gif] Znaci ti kaj da e pocnuvas so mikroginon. Izgleda kje ni bides prva od ova drustvo [sm=smiley1.gif]Te cekam vo soodvetnata tema da pises koga kje zapocnes, pa kje se druzime i bodrime.




kapina -> RE: Денес го добив позитивниот одговор! (27.7.2014 10:02:45)

Ti blagodaram defne




lolla RR -> RE: Денес го добив позитивниот одговор! (27.7.2014 10:14:49)

Девојчиња на сите ви честитам за ваучерите и ви посакувам успешни постапки и [sm=modricrtici.gif][sm=rozacrtici.gif]




Hopeful RR -> RE: Денес го добив позитивниот одговор! (27.7.2014 20:09:09)

kapina, ќе правам во Систина, кај Др. Ивановски.

Инаку, добив вчера вечер, од утре ќе почнам со микрогинон и во вторник одам на консултација со докторот за да ми даде шема. Малце сум збунета ама низ силни менструални болки сепак оптимистична [sm=smiley36.gif]




kapina -> RE: Денес го добив позитивниот одговор! (27.7.2014 22:11:54)

Jas pak cekam tie denovi da mi stigne vaucerot I da zakazam kaj lazarevski




Zoya -> RE: Денес го добив позитивниот одговор! (28.7.2014 10:22:58)

Капина, штом веќе знаеш дека ти е одобрен ваучерот јави се и закажи кај Лазаревски. И онака може за пар недели да има слободен термин. Додека да ти дојде терминот за кај него ќе ти стигне ваучерот. Не губи време втора половина на август на одмор е. Инаку и јас сум негова пациентка веќе подолго време, така што ивф кај него ќе правам. Поздрав па кажи што си направила




Milicka 30 -> RE: Денес го добив позитивниот одговор! (31.7.2014 10:22:39)

Драги девојки сега се јавив и ми кажаа дека ми е одобрен ваучерот [sm=bravo.gif] уште по пошта да го добијам!!!
Леле некако ептен сум возбудена, ајде побрзо сите со мешиња да си бидеме.
Кажете ми каква е процедурата? Со ваучерот се оди таму каде што планираш да правиш инвитро така?
Поздрав




Zoya -> RE: Денес го добив позитивниот одговор! (31.7.2014 12:20:59)

Milicka честито [sm=bravo.gif] Кога ќе се јавиш да закажеш ќе ти кажат што се треба да однесеш. Ти треба упат од матичната и копии од истите документи што ги поднесуваше во фондот. Ќе ти објаснат не се секирај. Кај кој доктор ќе правиш?




LoveableMe RR -> RE: Денес го добив позитивниот одговор! (31.7.2014 12:59:56)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Milicka 30

Драги девојки сега се јавив и ми кажаа дека ми е одобрен ваучерот [sm=bravo.gif] уште по пошта да го добијам!!!
Леле некако ептен сум возбудена, ајде побрзо сите со мешиња да си бидеме.
Кажете ми каква е процедурата? Со ваучерот се оди таму каде што планираш да правиш инвитро така?
Поздрав


Milicka30, среќно и се најубаво овој пат да биде успешно[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]! Со ваучерот одиш во Клиниката да договориш термин за ИВФ, а од матичниот мораш да земеш упат (го има на ФЗО страната) и истиот да го однесеш во Клиниката каде ќе правиш ИВФ. Позз, каде ќе правиш?




frosina55 -> RE: Денес го добив позитивниот одговор! (31.7.2014 13:11:23)

.




Milicka 30 -> RE: Денес го добив позитивниот одговор! (31.7.2014 14:21:18)

Фала ви многу девојки !!! Дај боже сите набрзо да си бидеме со мешиња, да завршиме со овие маки.
Се мислам сеуште. Последните инсеминации одев во Плодност, и сум презадоволна од мојот доктор, ама таму инвитро прави само др.Таше, колгу го фалат толку и го критикуваат најмногу за неговиот однос. Затоа и планирам прво да се видам со него па да одлучам. АКо не кај него тогаш дефинитивно Лазаревски [sm=smiley1.gif].
Вие каде ке правите?




LoveableMe RR -> RE: Денес го добив позитивниот одговор! (8.8.2014 9:57:58)


ИЗВОРНА ПОРАКА: butterfly 00

Devojki mi stigna preku posta vaucerot za vtoroto IVF mi odobrile, yeee [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]



ИЗВОРНА ПОРАКА: lolla

Честитки пеперутке, овој пат да е последен со успешно ивф.


Честитки пеперутче, овој пат да биде успешно. [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




Hopeful RR -> RE: Денес го добив позитивниот одговор! (8.8.2014 11:32:15)

Ехеее butterfly 00, честитки! [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] Ајде со повеќе среќа овој пат, последно да биде со успешно ивф! [sm=smiley1.gif]




kapina -> RE: Денес го добив позитивниот одговор! (8.8.2014 14:06:25)

buterfly cestitki




Страница: <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>