RE: Вештачко оплодување VIII дел (Целосна верзија)

Форум >> [Забременување] >> Проблеми со забременување



Порака


Pinky30 -> RE: Вештачко оплодување VIII дел (6.3.2016 19:15:03)

Ninaaaa so lesno so srekja utre stiskam palci za visoka beta od se srce...Glavata gore ubava misla i ke bide se vo red




Hopeful RR -> RE: Вештачко оплодување VIII дел (6.3.2016 23:05:32)

Нина, со среќа утре!!! Ти праќам бејби даст за вииииисока бета! [sm=smiley1.gif]




Melanija RR -> RE: Вештачко оплодување VIII дел (7.3.2016 8:25:59)

MademoiselleNina [sm=bravo.gif] ubava beta denes[sm=modricrtici.gif]

LoveableMe RR [sm=bravo.gif] sega da bide betata koja ke potvrdi i na raat da se raduvas i nie so tebe[sm=bravo.gif]




MademoiselleNina -> RE: Вештачко оплодување VIII дел (7.3.2016 10:47:08)

B-HCG 146,5 [sm=smiley36.gif][sm=sloncek.gif][sm=sloncek.gif][sm=sloncek.gif]
Се надевам дека се ќе биде во ред и понатаму. Терапијата ми остнува иста, до следната контрола.
Леле не можам да си поверувам [sm=smiley1.gif]
На сите исчекувалки им посакувам среќа и успех, и да се радуваат вака како мене, и уште повеќе.
LovableMe - [sm=smiley31.gif] да имаш уште повисока бета денес.
Ви благодарам за подршката на сите.[sm=zz_dance.gif][sm=zz_dance.gif][sm=zz_dance.gif]




Среќичка -> RE: Вештачко оплодување VIII дел (7.3.2016 12:29:23)

Браво Нина! Честитки и со лесно да си ја истераш целата бременост!




Hopeful RR -> RE: Вештачко оплодување VIII дел (7.3.2016 13:17:42)

[sm=bravo.gif] Браво Нинааааа!!!!!! Лелее колку ме израдуваааа!!! [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]

Ајде со среќа и со лесно, да си продолжи да се развива и да расте, да се радуваме на здраво право бебуле [sm=bravo.gif]

Кога ти е контролата, за две недели?




весник -> RE: Вештачко оплодување VIII дел (7.3.2016 13:34:36)

Честитки нина....да е со живот и со лесно понатаму!!!




MademoiselleNina -> RE: Вештачко оплодување VIII дел (7.3.2016 14:24:29)

Фала ви, за сите да се радуваме тука.
Контролата ми е за 8 дена. Мислам рано е, но можда така треба :)
Само да биде се како што треба.




весник -> RE: Вештачко оплодување VIII дел (7.3.2016 15:30:58)

Не е рано...таман е...и мене ми беше првото ехо по една недела од бета хцхг-то..па сега ќе си видиш една или две точкички...среќно!!!




Pinky30 -> RE: Вештачко оплодување VIII дел (7.3.2016 15:58:24)

Ninaaaaa SO LESNO NEKA MI TI E lesna i ubava bremenost od se srce ti posakuvaaaaaam ......mnogu me izraduvaaaaaaa....gledas kako Gospod nikoj ne eee [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]

Vleci ne za noseeeeeeee

Loveableme stiskam palcinja da se duplira betata i uste povekje radost da ima na forumov....
[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] Leleeee srceto mi e polno se raduvam ko za sebe




MademoiselleNina -> RE: Вештачко оплодување VIII дел (7.3.2016 16:43:27)

Влечам за носе [sm=smiley1.gif]
и baby dust пуштам за сите.
[sm=smiley1.gif]




bambina34 -> RE: Вештачко оплодување VIII дел (7.3.2016 17:58:32)

Cestitki loveableme i nina ...kolku mi e kejf ,samo koga gledam deka se polni spisokot so trudnici ..




SOLE -> RE: Вештачко оплодување VIII дел (7.3.2016 22:09:31)

Nina [sm=bravo.gif][sm=sloncek.gif][sm=zz_bounce.gif] браво, честитки, со срекичка и со лесно во целата бременост,
Ајде сега чекаме LoveableMe да не израдува [sm=bravo.gif],
Сите што сте во постапка да ве видиме на розевиот список [sm=bravo.gif]




lukajana RR -> RE: Вештачко оплодување VIII дел (8.3.2016 15:41:34)

MademoiselleNina честитки [sm=smiley31.gif] имај убава и лесна бременост и живо и здраво бебенце .
Ете си на убавиот список [sm=bravo.gif]





Kvisko -> RE: Вештачко оплодување VIII дел (8.3.2016 16:43:40)

Ме нема неколку дена и читам сега прекрасни вести. Честитки до двете од мене. Сега нема ич да ви е гајле за модриците од клексан. [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




jana81 -> RE: Вештачко оплодување VIII дел (8.3.2016 17:52:44)

loveable me i Nina, cestitkiiii
preubavi vesti, imajte si lesna bremenost[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]
Ajdeee neka se zgolemuva spisokot na trudnici




LoveableMe RR -> RE: Вештачко оплодување VIII дел (9.3.2016 9:30:30)

Честитки Нина и се најубаво. Пинки30, со лесно денес и ти посакувам наскоро да ја добиеш најубавата вест. Кај мене не растеше бетата, па ги прекинав лековите и чекам да добијам. На сите РР среќа во постапката. Нема да ми замерите ако се изолирам одреден период, ми треба време да ја разбистрам главата.


*******2016*******
[sm=rozica.gif][sm=rozica.gif][sm=rozica.gif] АКТУЕЛНО[sm=rozica.gif][sm=rozica.gif][sm=rozica.gif]

00.03- Pinky30 -трансфер со смрзнати ембриони (Петановски, Ремедика)
00.03-Sandra36-почеток со терапија (Димитров, Ремедика)
00.03-Среќичка-пoчетoк сo терaпијa (Лазаревски, Систинa)
00.03 -pepapa--пoчетoк сo терaпијa (Трајковски, Њуборн)


=========================
[sm=nosecka.gif]ИСЧЕКУВАЛКИ[sm=nosecka.gif]




=========================




2016 година

kiki83 [sm=9nebesa.gif] весник [sm=9nebesa.gif][sm=9nebesa.gif] MademoiselleNina[sm=9nebesa.gif][sm=9nebesa.gif][sm=9nebesa.gif]




Hopeful RR -> RE: Вештачко оплодување VIII дел (9.3.2016 12:09:52)

Loveable Me, немам зборови да опишам колку ми е жал... [sm=smiley19.gif] Само се надевам дека секое лошо е за добро и дека наскоро среќата ќе ти се насмевне. Можам да замислам колку ти е тешко... одмори се, исплачи се, одболувај, па те чекаме назад со нова сила. Од нас имаш огромна поддршка за се, те гушкаме силно [sm=smiley31.gif]




MademoiselleNina -> RE: Вештачко оплодување VIII дел (9.3.2016 14:46:00)

LovableMe [sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif] срцето ми се скрши кога прочитав, знам дека нема утешни зборови што може да ги кажам, плачи, викај, прај што ќе правиш ама не се откажувај. Тука сме за тебе како што ти си тука за нас со секој твој пост, нова тема, совет.
[sm=smiley31.gif]




Kvisko -> RE: Вештачко оплодување VIII дел (9.3.2016 17:09:40)

Loveable баш ми е жал. Не знам што да кажам животот навистина не е праведен. Ти посакувам побрзо да се опоравип и од овој шок. Од мене имаш бескрајна поддршка. Среди си ги мислите и емоциите па се читкаме на повесели теми се надевам.




SOLE -> RE: Вештачко оплодување VIII дел (9.3.2016 17:36:27)

LoveableMe многу ми е жал, [sm=smiley19.gif] навистина овој пат мислев дека ќе биде, но животот е таков, тоа е тоа, ке дојдат и убави денови, само јако и нема разочарување и откажување. ..




bambina34 -> RE: Вештачко оплодување VIII дел (9.3.2016 17:38:34)

Loveableme kolku mi e krivo , a tolku mnogu se raduvav ama moras da si silna ...Isplaci se , iznavikaj se I izleguvaj oddoma kolku mozes poveke ..Druzi se so pozitivni luge.. Samo nemoj da se otkazuvas ..Nie sme tuka da te poddrzime .. Te guskam




Pinky30 -> RE: Вештачко оплодување VIII дел (9.3.2016 18:53:12)

Loveableme taka me probode ko noz ovaa vest...tolku se nadevav deka na makata i dojde krajot no nemoj molimte da gubis nadez...Ova e Bozjo iskusenie sto mora da go izdrzivme site sto sme na ovaa maka...Gospod i za nas cuva bebe koe ke ni go podari....Isplacise veruvam kako ti e nema uteha no nema nikako otkazuvanje...Te gushkam najsilno




весник -> RE: Вештачко оплодување VIII дел (9.3.2016 20:46:01)

Ме расплака...верував дека ќе расти бетата...те молам чувај си го здравјето бидејќи верувам дека ќе бидеш мајка еден ден како и сите борци овде на форумов и на тоа бебе ќе му биде потребна здрава мајка...те молам чувај се...те гушкам...




jana81 -> RE: Вештачко оплодување VIII дел (11.3.2016 13:01:33)

Loveable me, sto da ti kazam. Razocaruvanje koe go poznavam, no nema otkazuvanje. Odmori, razbistri glava, i povtorno vo pohod so novi sili.

Prasanje do Pinky i drugite devojki sto pravele IVF kaj Petanovski. Dali dr praktikuva kontracepcija pred IVF, ili direktno pocnuva so terapija? Prv pat ke idam kaj nego, pa me intreresira kakva praksa ima.




Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>