RE: Вештачко оплодување VIII дел (Целосна верзија)

Форум >> [Забременување] >> Проблеми со забременување



Порака


Kvisko -> RE: Вештачко оплодување VIII дел (8.10.2018 11:34:47)

Јас сум некакво си ветеран тука ама слабо пишувам во последно време.
Минатиот пат кога си пишував имав среќа и од тој ИВФ обид имам 2 годишен син.
Денес ќе одам пак на трансфер на ембриончиња па чисто да си пишам тука за среќа.




kate.. -> RE: Вештачко оплодување VIII дел (28.10.2018 11:53:19)

Bidna i mojot transfer vcera  so zamrznati embrioni mi vratija dve denes mi vtor den no me boli grb od lezenje dali moze na stomak da se lezi ili zabraneto e..




kate.. -> RE: Вештачко оплодување VIII дел (28.10.2018 11:58:04)

Leo kako bremenosta




kate.. -> RE: Вештачко оплодување VIII дел (1.11.2018 14:06:29)

Skriena kako si ima li nesto.novo  ne procitav nikafe ni pozitiven ni negativen test




kiki83 -> RE: Вештачко оплодување VIII дел (8.11.2018 12:54:28)

Здраво Кате, и јас имам замрзнати ембриони и се спремам за трансвер,те молам ако можеш да ми ја објасниш постапката кој ден од циклусот се почнува со терапија.Поздрав




honey bunny -> RE: Вештачко оплодување VIII дел (9.11.2018 9:45:57)

Zdravo dragi dami. Cestitki na tie koi veke se ostvarivte kako majki I mnogu uspeh na site koi ste vo iscekuvanje. Mojot tret obid zavrsi neuspesno za zal. Mi ostanaa 13 clexane 0,4 so rok do 2021 godina. Ako na nekoja I trebaat neka me iskontaktira bo inbox. Ne sum vo moznost da gi podaram bidejki samo soprugot raboti, megutoa ke se dogovorime za cenata. Ubav vikend na site.




kapina -> RE: Вештачко оплодување VIII дел (31.12.2018 7:01:03)

Zdr devojki jas se porodiv na 29 noemvri imam kerkicka mihaela posle 13 god borba so neplodnost se isplati golema blagodarnost do Dr trajkovski kaj kogo go pravev IVF I do Dr trajanova koja mi ja pravese prethodno histeroskopijata 




kukli4ka24 -> RE: Вештачко оплодување VIII дел (31.12.2018 14:49:43)

cestitki kapina za ostvarenata zelba sakam da te prasam kolku plati za ivf i dali toj doktor e dobar za da mi pomogne i.mene da ostanam.bremena jas izguviv bebe no.ostanav bremena po priroden pat ke.mi bide milo ako.mi odgovoris fala odnapred 😊




kapina -> RE: Вештачко оплодување VIII дел (2.1.2019 0:52:55)



ИЗВОРНА ПОРАКА: kukli4ka24

cestitki kapina za ostvarenata zelba sakam da te prasam kolku plati za ivf i dali toj doktor e dobar za da mi pomogne i.mene da ostanam.bremena jas izguviv bebe no.ostanav bremena po priroden pat ke.mi bide milo ako.mi odgovoris fala odnapred 😊
ne  plativ nisto bev preku fzom I da ok e dr I jas gubev bremenosti a samo terapijata si ja kupuvav na privatno po et





kukli4ka24 -> RE: Вештачко оплодување VIII дел (2.1.2019 1:38:38)

Fala ti mnogu za odgovorot draga. Vaka mojot problem e sto jas na 25.12.2017 rodiv 9 mesecno mrtvo bebe za zal bese zavitkano so papocnata vrvca okolu vratot 😥 i eve 1 godina se obiduvame no nema rezultat presldhodniot mesec koristev i klomifen za stimulacija eve uste 1 den do.menstruacija mnogu sum napnata i voznemirena 




Палешка РР -> RE: Вештачко оплодување VIII дел (3.1.2019 8:22:33)


ИЗВОРНА ПОРАКА: kapina

Zdr devojki jas se porodiv na 29 noemvri imam kerkicka mihaela posle 13 god borba so neplodnost se isplati golema blagodarnost do Dr trajkovski kaj kogo go pravev IVF I do Dr trajanova koja mi ja pravese prethodno histeroskopijata 


Честитки капина, нека ти е жива и здрава ќерката. Ти навистина водеше макотрпна борба за неа сите овие години. Уживајте и се најубаво!!!
[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=duda.gif]




pcelka3 -> RE: Вештачко оплодување VIII дел (16.1.2019 19:18:25)

Vi cestitam Kapina da e zdrava i ziva kerkickata i da ste gordi na nea ,bas mi e milo od srce pozdrav do vas i do site clenki i se najdobro.




Soned1 -> RE: Вештачко оплодување VIII дел (20.7.2019 1:50:00)

Девојчиња здраво!

Што има ново, има ли уште активни членки на темава?




kapina -> RE: Вештачко оплодување VIII дел (27.7.2019 1:15:29)



ИЗВОРНА ПОРАКА: Soned1

Девојчиња здраво!

Што има ново, има ли уште активни членки на темава?
da ima jas sum tuka uste





Biba818 -> RE: Вештачко оплодување VIII дел (27.9.2019 9:33:15)

Здраво девојки, доколку некој има искуство со ивф со донирани ако може да споделите.
Ме интересира и времетраењето додека се подготвувате од сам почеток до самиот трансфер
Капина, честитки, многу се израдував кога прочитав, само најубави желби Ви посакувам




soncece!19 -> RE: Вештачко оплодување VIII дел (23.12.2019 12:25:43)

Dali forumov e uste aktiven i dali ima clenki so cekaat posle ET?




Biba818 -> RE: Вештачко оплодување VIII дел (27.12.2019 14:24:04)

izgleda ne e aktiven povekje, mozes da se prefrlis na femina na formuot vestacko oploduvanje
mene ovoj mi bese pozgoden ama ke se naviknes i tamu
srekjno ako si vo postapka pa da ne izraduvas so visoka beta




soncece!19 -> RE: Вештачко оплодување VIII дел (27.12.2019 15:29:25)

Fala ti mnogu!Mene ovoj forum super mi bese se nadevam i toj na femina e okk!Pozdrav i fala uste ednas za sovetot!




kate.. -> RE: Вештачко оплодување VIII дел (12.1.2020 19:11:57)

ima nekojnna forumot




Anne^ -> RE: Вештачко оплодување VIII дел (23.3.2021 1:13:26)

Здраво на сите!

Девојки активна ли е темава?




Biba818 -> RE: Вештачко оплодување VIII дел (23.3.2021 19:09:13)

не пишува никој овде со месеци, јас и уште некоја што проверуваме одвреме навремепиши што те интересира па можеби и ќе одговори некој, јас секако ќе те прочитам па ќе одговорам ако знам, поздрав




Anne^ -> RE: Вештачко оплодување VIII дел (9.4.2021 1:06:37)



ИЗВОРНА ПОРАКА: Biba818

не пишува никој овде со месеци, јас и уште некоја што проверуваме одвреме навремепиши што те интересира па можеби и ќе одговори некој, јас секако ќе те прочитам па ќе одговорам ако знам, поздрав


 Мила јас се спремам за ин витро, го добив ваучерот па ме интересира колку од прилика коштаат терапиите после ЕТ..Фала 🙂




Страница: <<   < Претходна страница  54 55 56 57 [58]