RE: КафеРаја [chat] (Целосна верзија)

Форум >> [РР Заедница] >> Разговори за се и сешто



Порака


Mihaela 2010 -> RE: КафеРаја [chat] (9.12.2014 14:06:43)

Bravo miana,ajde ubava vest kon krajot na starata godina...i nemoj da mislis deka so sokce ke projdes [sm=smiley36.gif]




miana -> RE: КафеРаја [chat] (9.12.2014 14:18:27)

Абе да не частам пред време јас, после тоа не бегам... ке правиме една гозба [sm=smiley1.gif]
Бај д веј ,Девојки дајте бе идеја или контакт број од некој што прави торта од хартија за роденденот на керками за во градинка..




Melanija RR -> RE: КафеРаја [chat] (9.12.2014 14:19:54)

penelopa поздрав [sm=smiley1.gif] ама шански почесто да не дружиш?

Миана баш убаво предновогодишно, со најубаво да ја завршиш годинава[sm=smiley1.gif]




penelopa -> RE: КафеРаја [chat] (9.12.2014 15:21:33)

ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Абе да не частам пред време јас, после тоа не бегам... ке правиме една гозба [sm=smiley1.gif]
Бај д веј ,Девојки дајте бе идеја или контакт број од некој што прави торта од хартија за роденденот на керками за во градинка..


Миана ако имаш малку време можеш и сама да ја направиш тортата од картон. Јас исто правев за роденден на син ми за во градинка. Еве тука ewillow.com/serendipity/uploads/papercaketreatboxestemplate.pdf
имаш шаблон, ти треба само малку подебел картон во боја по желба, украсна трака и некој налепки зависи со кој мотив сака твојата ќерка. Можеш и неа да ја вклучиш во тој проект, мада мене син ми повеќе ми одмагаше отколку што ми помагаше 😅




deluxe -> RE: КафеРаја [chat] (9.12.2014 15:48:03)

Dobar den devojki od mene[sm=smiley36.gif]Vremevo me ubiva,mislam deka glavata mi tezi,I mnoogu mi se spie.Ke si se pocestam od cestaloto na Miana,kafenceto od Defne I LoveableMe[sm=bravo.gif]Jas psihicki se podgotvuvam za generalka,utre ili zadutre,pa vikendov ke si ukrasuvam,mnogu ubavi ukrasi si kupiv od Dzambo,a bogami si napraviv nesto ubavo ,ukrasno,ama toa ke go pisam na druga tema DYS[sm=jezicek.gif]




LoveableMe RR -> RE: КафеРаја [chat] (9.12.2014 16:30:42)

Miana, честитки, чекаме частење. Делукс, пиши декорации во соодветната тема, или сликни, па да видиме сите[sm=smiley36.gif]




deluxe -> RE: КафеРаја [chat] (9.12.2014 16:39:58)


ИЗВОРНА ПОРАКА: LoveableMe RR

Miana, честитки, чекаме частење. Делукс, пиши декорации во соодветната тема, или сликни, па да видиме сите[sm=smiley36.gif]



Sekako mora da gi pokazam moite remek dela[sm=smiley1.gif] samo da gi dovrsam,kreativna sum denovive imam izliv na idei,a I parite baajgi gi izleav od keseto
[sm=jezicek.gif][sm=smiley36.gif]




caciana -> RE: КафеРаја [chat] (9.12.2014 16:47:31)

Cestitki miana i so sreka , ubav finis ke i napravis na 2014 [sm=love.gif]




LoveableMe RR -> RE: КафеРаја [chat] (9.12.2014 22:18:52)


ИЗВОРНА ПОРАКА: miana
.. Решив да правам раванија и тоа по рецептот на РР.. И да ви кажам има утка во рецептот, шербетот е со лоша пропорција и ете раванијата отиде во ѓубре.. Од сега ке си ја правам по мое..РР вие да си го корегирате рецептот.. Шербет не се прави со 1,5 литар вода и 650 гр шекер... Испадна бистра блага вода [sm=smiley19.gif]


Миана, пишав рецепта во ТЕМАТА, јас ја правам по рецепт од тетка ми и навистина е преубава, барем за наш вкус, провај, па сподели дали ти се допаѓа.




Yummy Mammy -> RE: КафеРаја [chat] (10.12.2014 9:01:54)

Mene me iskaraa zasto ne sum bila veke aktivna na forumov, pa eve ko poslusno ucenice, ke se prijavam. [sm=smiley1.gif]

Aj dobro utro!

Ne znam vo koja tema pisuvate svastarija, me interesira koga prv pat im davate japonsko jabolko na decata? Mojov ima 14 meseci i denes si se nafuka celo golemo japonsko jabolko i uste barase. [sm=zmeden.gif]




Felly RR -> RE: КафеРаја [chat] (10.12.2014 9:20:58)


ИЗВОРНА ПОРАКА: penelopa

Hello, long time no see [sm=zz_mstickle.gif]
поздрав до сите 🎅🎄🎅

Е ова навистина беше LOOOOOOOOOOOOOONG!!!!
Почесто да не дружиш во Новата 2015, а и ти Yammy Mammy!!! За јадења кои прв пат ги даваме на нашите [sm=duda.gif] ТУКА.

Миана, тамам со убаво нешто ќе ја заокружиш годината[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




LoveableMe RR -> RE: КафеРаја [chat] (10.12.2014 9:50:34)

Браво женски што сте пак со нас на форумот, денес јас честам кафе, а се надевам ќе части уште една наша членка, денес ја има во списание[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]

[img]http://www.upscalecoffee.com/Office_coffees_web.jpg[/img]
[img]http://www.wizardrecipes.com/wp-content/uploads/2012/11/FrostedSugarCookie-210_x_150.jpg[/img]




miana -> RE: КафеРаја [chat] (10.12.2014 11:43:55)

Е ај здраво и од мене... Фала на сите што ми посакавте убавини.. Ке частам сигурно, само се да помине како што треба!
Која е таа РР-ка, сто ја има во списание и во кое?
Јами Мами - велкам бек [sm=smiley36.gif]
Инаку Јапонското јаболко давај го слободно, само си требала за прв пат да му дадеш помала количниа за да видиш реакција инаку можеш слободно да го даваш... Децата го обожаваат а да не спомнувам клку многу витамини има, такада нека кркаат децата ако сакаат.





miana -> RE: КафеРаја [chat] (10.12.2014 11:45:13)


ИЗВОРНА ПОРАКА: LoveableMe RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: miana
.. Решив да правам раванија и тоа по рецептот на РР.. И да ви кажам има утка во рецептот, шербетот е со лоша пропорција и ете раванијата отиде во ѓубре.. Од сега ке си ја правам по мое..РР вие да си го корегирате рецептот.. Шербет не се прави со 1,5 литар вода и 650 гр шекер... Испадна бистра блага вода [sm=smiley19.gif]


Миана, пишав рецепта во ТЕМАТА, јас ја правам по рецепт од тетка ми и навистина е преубава, барем за наш вкус, провај, па сподели дали ти се допаѓа.


Тестото беше супер, шербетот е утка, да се исправи рецептот...Сиргурно треба повеке шекер а помлаце вода..




Melanija RR -> RE: КафеРаја [chat] (10.12.2014 11:50:15)

Добар ден за второ кафе се пријавувам[sm=kava.gif]

Приметувате ли дека последниве 2 месеци имаме се убави вести и навраќање на членки,која трудна,која породена,која повремено да пише, која за нова надеж за [sm=duda.gif] бре само така да биде и уште поубаво догодина

А снема дожд одма блескам со оптимизам а како најавија утре сонце утре поезии ќе везам [sm=jezicek.gif]




bucko mal -> RE: КафеРаја [chat] (10.12.2014 12:11:35)

miana samo sto procitav deka ti cestitaat odma pomisliv deka si bremena[sm=smiley1.gif]

Jas castam torta,povelete ima za site. Milo mi e sto nekoi clenki gi citam povtorno[sm=smiley31.gif]
[img]http://www4.slikomat.com/13/1210/kq4-images.jpg[/img]

Kaj mene kalendarski pocna leto no vremeto e za nikade.Se nadevame na podobro vreme.Kako I da e letniot odmor e isplaniran I se raduvam ko malo dete[sm=smiley36.gif]




Malecka23 -> RE: КафеРаја [chat] (10.12.2014 12:15:54)

EE blazesi ti bucko mal uzivaj vo letniot odmor .Ja troa ke se potkasnam od tortata ne znam sto mi e nesto strvna sum stanala vo posledno vreme[sm=smiley36.gif] I da vi posakam ubav den na site!




Mihaela 2010 -> RE: КафеРаја [chat] (10.12.2014 12:26:14)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Malecka23

EE blazesi ti bucko mal uzivaj vo letniot odmor .Ja troa ke se potkasnam od tortata ne znam sto mi e nesto strvna sum stanala vo posledno vreme[sm=smiley36.gif] I da vi posakam ubav den na site!

hahahah pa trudna si kako nema da bides strvna




caciana -> RE: КафеРаја [chat] (10.12.2014 12:54:52)

Dobar den zenski kako ste[sm=smiley1.gif] Ke si se pocestam jas od tortava , i eve od mene edno tursko kafe..dusata mi izgore za nego heheh
[img]http://travidition.com/wp-content/uploads/2011/02/Turkish-Coffe2.jpg[/img]




Палешка РР -> RE: КафеРаја [chat] (10.12.2014 12:55:32)

ИЗВОРНА ПОРАКА: LoveableMe RR

Браво женски што сте пак со нас на форумот, денес јас честам кафе, а се надевам ќе части уште една наша членка, денес ја има во списание[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




Хахаха
Мене ме има во Теа Модерна
Затоа и честовка за сите!!!

[img]http://www.mojezdravlje.ba/slike/novosti/AAA%20MOJE%20ZDRAVLJE/MOJA%20APOTEKA/Hrana%20voce%20i%20povrce/slatkisi.jpg[/img]

[img]http://lookw.ru/1/243/1380318375-kokteli-ch1--6.jpg[/img]





tincule -> RE: КафеРаја [chat] (11.12.2014 8:32:14)

Ај добро утро на сите мамици и рр- ајки, наздравје утринско кафе [sm=kava.gif] од мене јас веќе го испив и еве работно па да ве позз на кратко.




AnnaMolly RR -> RE: КафеРаја [chat] (11.12.2014 9:47:50)

Добро утро, добар ден и од мене. Не знам зошто, ама цело време си мислам дека денес е петок, тотално сум отидена во неповрат :)




Mihaela 2010 -> RE: КафеРаја [chat] (11.12.2014 10:01:05)

Ehhh a + na rabota vo sabota[sm=zmeden.gif], ne zeznaa so denot na drvoto,ama ke isteram i toa...
Nie vikendov ke ja kitime elkata taka da ke bide bas veselo po doma[sm=smiley36.gif]




Melanija RR -> RE: КафеРаја [chat] (11.12.2014 10:04:56)

Добρо утρо со пρво κафе ивтоρ ден главоболκа[sm=zmeden.gif] имајте убав ден




Bethany -> RE: КафеРаја [chat] (11.12.2014 10:06:56)

Добро утро, еве и јас со кафенце.
Ние елка окитивме уште на први, купивме нова, погуста елка, па не се чекаше :)
Одамна сме во празничен амбиент.

Убав ден на сите




Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>