RE: КафеРаја [chat] (Целосна верзија)

Форум >> [РР Заедница] >> Разговори за се и сешто



Порака


Палешка РР -> RE: КафеРаја [chat] (7.12.2014 8:36:08)

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bethany

Paleska, ziva li si? [sm=smiley36.gif]



Жива жива [sm=smiley36.gif]
Убаво си поминав. Свеки се покажа како добра домаќинка ес олвејс [sm=smiley20.gif]

Инаку добро утро. Ќе кафенисуваме денес?
Ајде јас варам.

[img]http://www.mrwallpaper.com/wallpapers/Coffee-Time-1280_x_1024.jpg[/img]




caciana -> RE: КафеРаја (7.12.2014 8:44:11)

Fala Paleska Na kafenceto,bas sega mislev da varam kafe[sm=jezicek.gif]Ubavo e kafence posle Stok[sm=smiley36.gif]Kako pomina snaskata??mirna bese??




Палешка РР -> RE: КафеРаја [chat] (7.12.2014 9:04:33)

Ко` на гости - ни мрднав ни претнав. Таа си ставаше си креваше, јас гостинка пар екселанс.
Мирна, мирна, премирна [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




tincule -> RE: КафеРаја [chat] (7.12.2014 9:16:46)

Ај добро утро на сите мамици и наздравје кафенце утринско, мојот омилен дел од денот каде на раат сум бар 30 саат [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] Поздрав кој сака бујрум [sm=smiley1.gif]




Defne90 RR -> RE: КафеРаја [chat] (7.12.2014 10:26:01)

Добро утро и од мене убавини,јас рано рано ко за недела па конечно да седнам и со вас да испијам едно кафе.Спиена сум може и помалку од 4 часа ама нема тука кога се мора да се стане се мора.На здравје кафенцето,таман трето за денес добро ќе ми дојде.[sm=smiley1.gif]




LoveableMe RR -> RE: КафеРаја [chat] (7.12.2014 18:02:11)

Кaфетo зa мерaк, јaс дoцнaм дa се пoслужaм, сегa дoбрo би ми дoшлo еднo чaјче:. Пaлешке, штпм издржa јунaчки кaј свеки, честитaме[sm=smiley36.gif]




mamicki -> RE: КафеРаја [chat] (7.12.2014 23:12:25)

Zdravjeto mi se zede vikendov od pravenje slatki i seckanje salati. Utre imame imenden na Kimi.




caciana -> RE: КафеРаја [chat] (8.12.2014 13:55:23)

Kaj ste devojki mi nedostigavte! [sm=smiley13.gif] Jas od sk preku mob ve zirkav da vidam sto se desava ama ne stasav da vi pisam. Eve konecno se pribrav doma i ajde sea da cestam za site po edno kafence.
[img]http://www.deutschmann-event.at/cache/505408cec5f40ebb1b632ecc363d7b2c.jpg[/img]




Bethany -> RE: КафеРаја [chat] (8.12.2014 14:07:34)

Е јас би се напила кафенце, едно пиев ама некако и второ ми треба.

А Цациана, јас ко од Марс падната, а што ти е тоа Таксират, некоја музичка група? [sm=smiley23.gif]




caciana -> RE: КафеРаја [chat] (8.12.2014 14:13:21)

Taksirat e festival vo sk [sm=smiley1.gif], so razlicni zanrovi na muzika rap, rock , trans , pank.. [sm=zz_dance.gif]




Bethany -> RE: КафеРаја [chat] (8.12.2014 14:14:44)

Ете се гледа дека сум стара и дека не гледам телевизија [sm=jezicek.gif]




Defne90 RR -> RE: КафеРаја [chat] (8.12.2014 15:14:43)


ИЗВОРНА ПОРАКА: caciana

Kaj ste devojki mi nedostigavte! [sm=smiley13.gif] Jas od sk preku mob ve zirkav da vidam sto se desava ama ne stasav da vi pisam. Eve konecno se pribrav doma i ajde sea da cestam za site po edno kafence.
[img]http://www.deutschmann-event.at/cache/505408cec5f40ebb1b632ecc363d7b2c.jpg[/img]

Добар ден женски,идам и јас на кафе,таман сега на раат можам да си го изгустирам додека синко спие.[sm=smiley1.gif]




Melanija RR -> RE: КафеРаја [chat] (8.12.2014 16:47:47)

mamicki да му е вечн името [sm=bravo.gif] сигурно убаво си поминавте[sm=smiley1.gif]

И јас сум за кафе, баш вчера и денес ми е одморно,мм дома па време да се видиме [sm=smiley4.gif]
Од идната недела се надевам ќе ме има повеќе на кафе зошто ,,честитката,, од дедо мраз за поправка на лаптоп е убави 4 иљадарки [sm=smiley13.gif] баш фин трошок и ако дојде к 15 ете пари.што убаво предвреме си ги планирам за М [sm=zmeden.gif]




AnnaMolly RR -> RE: КафеРаја [chat] (9.12.2014 9:12:01)

Добро утро женичкиии! Убаво ми дојде продолжениов викенд. Имав време и за одмор и за работа, си работам и дома хонорарно, па супер си ги искористив.
Детево ко порачано беше многу умен, мирен, сам си играше цело време. Во саботата беше на гости кај тета на спиење, супер поминале и рече дека сакал пак да оди.




Defne90 RR -> RE: КафеРаја [chat] (9.12.2014 9:16:29)

Добро утро рингерајки,јас како и секогаш ранобудна,што се мора се мора.Ама ете уште не стасав да појадувам.Кафе пиев ама па уште едно да испијам овде набрзина со вас уште поубаво би ми дошло.[sm=smiley1.gif]
Инаку кај нас паѓа снег,ми се чини дека јас бев многу повозбудена од син ми кога станав сабајле.Мислам дека секогаш ќе му се радувам ко мало дете.[sm=smiley1.gif]Додуше влажен е и се топи штом ќе падне на асфалтот,ама по покривите почна да се забележува таа белина и чистота што ја оддава кога го гледаш.[sm=smiley1.gif]Туку јас се замуабетив а појадокот и кафето ги заборавив.[sm=smiley1.gif]Ајде женски изволте кој е за друштво уз појадок и кафенце,го чекам да ми се придружи.[sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif]
[img]http://media.cmgdigital.com/shared/img/photos/2012/08/11/27/15/Caribou_Coffee__JPE_809650a.JPG[/img]




LoveableMe RR -> RE: КафеРаја [chat] (9.12.2014 9:17:58)

AnaMolly, значи си имала исполнет фул работен викенд, добро заработи некоја паричка. Јас денес треба да трчкам по шалтери за откуп на место под стан, многу мразам администрација, држете ми среќа[sm=smiley36.gif][sm=jezicek.gif]. Од мене капучино[sm=jezicek.gif]

[img]http://2.bp.blogspot.com/-kAJQXs_LALw/T-Bs_4y7BPI/AAAAAAAABRg/lz3NhJh5Du4/s1600/IMG_0358.JPG[/img]
[img]http://3.bp.blogspot.com/-NGn5gGgpkrA/T-Bshl-NOII/AAAAAAAABRI/02pmlte7MD4/s1600/IMG_0195.JPG[/img]




Mihaela 2010 -> RE: КафеРаја [chat] (9.12.2014 9:21:59)

Dobro utro,imajte srekjna nedela...i rabotna sabota [sm=smiley13.gif]
jas vikendov super si pominav,u sabotata so mm vo soping za podaroci za detulevo,nedelata gosti,mi dojde drugarka sto ne mi bila 8 godini,drugarka od detstvoto, vcera niz Siti moll nesto si se podnoviv i jas,trudnicko nesto i taka




Tanjat7880 -> RE: КафеРаја [chat] (9.12.2014 9:28:47)

Dobro utro devojki,jas zimam od se I fala vi,mi treba kafe,dorucek pa I blacko no ete podolgo vreme neuspevam d stavam slika,nekako ne mi odi IC I bash se nerviram[sm=zmeden.gif]
Pomina dolllgiot vikend,doma,red uzivanje red cistenje I taka[sm=smiley36.gif]
Defne,vcera te misleF bash na tema sneg,ocekuvav kaj vas da e snezno I ubavo I bash toa sakav da te prasham.I vekje imam kazano kolku sakam da dojdam tamu no toa hotelcinjata se bash "papreni"bre,no jas ne se otkazuvam,ke dojde I toj den!




Defne90 RR -> RE: КафеРаја [chat] (9.12.2014 9:33:25)

Тања да знаеш дека и јас чекав да пишеш дека идеш во Берово,па да направиме тука една дружба додека ги запознаваш сите убавини на нашето мало гратче.Ама баш така, не се откажувај,кога човек е упорен и се труди за нешто на крај тоа секогаш му тргнува од рака.[sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif]




Tanjat7880 -> RE: КафеРаја [chat] (9.12.2014 9:36:49)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Defne90

Тања да знаеш дека и јас чекав да пишеш дека идеш во Берово,па да направиме тука една дружба додека ги запознаваш сите убавини на нашето мало гратче.Ама баш така, не се откажувај,кога човек е упорен и се труди за нешто на крај тоа секогаш му тргнува од рака.[sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif]

I da znaesh ke ti se "tuposam"da da,ti nema spas od mene!!!Ke pisham koga shto I kako a do togash te [sm=smiley31.gif]I uzivaj I za mene na snegot!




Defne90 RR -> RE: КафеРаја [chat] (9.12.2014 9:39:27)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Tanjat7880


ИЗВОРНА ПОРАКА: Defne90

Тања да знаеш дека и јас чекав да пишеш дека идеш во Берово,па да направиме тука една дружба додека ги запознаваш сите убавини на нашето мало гратче.Ама баш така, не се откажувај,кога човек е упорен и се труди за нешто на крај тоа секогаш му тргнува од рака.[sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif]

I da znaesh ke ti se "tuposam"da da,ti nema spas od mene!!!Ke pisham koga shto I kako a do togash te [sm=smiley31.gif]I uzivaj I za mene na snegot!

[sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif] и од мене.Ќе уживам во снегот за сите вас.[sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif]




caciana -> RE: КафеРаја [chat] (9.12.2014 11:53:08)

Fala na kafenceto .. mnogu mi trebase edno da me razdrma. Defne uzivaj si vo snegot.. lele mnogu go sakam , koga kaj nas??? Ovde kaj mene samo dozd veke dosadno e [sm=smiley13.gif]




miana -> RE: КафеРаја [chat] (9.12.2014 12:24:33)

Кај сте женички Што си правите?
Дефне читам дека кај вас имало снег, дај пушти некоја фотка... Баш утрово зборувавме со мм, имаме уплатено во Аурора во Берово за зимовање и мм прокоментира - леле ако е вакво времево тешко дека ке видиме снег на зимовање, а јас пак го убедував дека таму ке падне снег, и ете сега гледам Дефне пишала снег паѓа таму.. Сега ке го израдувам мм...Ајде почасти не со некоја фотка од снегчето [sm=smiley1.gif]
Викендов бев ептен домакинка, генералка по дома, китење елка со сите салтанати..Вчера пак од кујна не излегов.. Решив да правам раванија и тоа по рецептот на РР.. И да ви кажам има утка во рецептот, шербетот е со лоша пропорција и ете раванијата отиде во ѓубре.. Од сега ке си ја правам по мое..РР вие да си го корегирате рецептот.. Шербет не се прави со 1,5 литар вода и 650 гр шекер... Испадна бистра блага вода [sm=smiley19.gif]




penelopa -> RE: КафеРаја [chat] (9.12.2014 13:56:41)

Hello, long time no see [sm=zz_mstickle.gif]
поздрав до сите 🎅🎄🎅




miana -> RE: КафеРаја [chat] (9.12.2014 13:57:43)

женички, пресреќна сум и морав да ја споделам веста со вас. . Само што ми се јавија од факс, на 30 ти овој месец, треба да го бранам мојот магистерски труд...

Повелете сокце и кафенце за убавата вест, а нешто повеќе, откако ке ја одбранам..

[img]http://www4.slikomat.com/13/1209/cn-kafe.jpg[/img]

[img]http://www4.slikomat.com/13/1209/bkp-sokce.jpg[/img]




Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>