RE: Вештачко оплодување V дел (Целосна верзија)

Форум >> [Забременување] >> Проблеми со забременување



Порака


milasteve -> RE: Вештачко оплодување V дел (25.3.2014 17:02:15)

Vi blagodaram na podrskata,neznam so bi pravela bez vas srcinja ste mi [sm=bravo.gif]




butterfly 00 -> RE: Вештачко оплодување V дел (25.3.2014 18:01:27)

Davam i jas nagolema poddrska site RR sto napravija transver i sto cekaat rezultati da ne izraduvaat so [sm=nosecka.gif][sm=modricrtici.gif][sm=rozacrtici.gif]




butterfly 00 -> RE: Вештачко оплодување V дел (25.3.2014 18:07:44)

Inaku jas sum super, se drzam odlicno, doktorot ni predlozi sledniov mesec da napravime transver so ostanatite dva zamrznati embrioni sto ni ostanaa, no jas odluciv da ne pravam zosto sakam malku da si go odmoram telovo od stimulacii i da go iscistam, zdravje od juni ke mozam da apliciram preku fondot za vtoro IVF, zosto sakam da si ja smiram i glavata i teloto. Mislam deka ke me poddrzite i deka treba da zemam malku zdiv od se pa so novi sili ponatamu.




mesecina83 -> RE: Вештачко оплодување V дел (25.3.2014 18:26:06)

Vekje zapocnav so sobiranje za dokumnetite za vaucerot ,pa zdravje sredinata na april mesec kje gi podnesam dokumentite vo fondot vo nasiot grad ,a za vtoroto ivf pak kje bidam kaj doktor petanovski vo remedika pa se nadevam deka 2 ivf kje bide uspesno da im dojde kraj na moite 10 godini maka ,site sto ste vo faza vo postapka na ivf i site koi gi ocekuvaat dolgo ocekuvanite[sm=modricrtici.gif][sm=rozacrtici.gif] vi posakuvam mnogu srekja konecno da se izraduvate[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




almushka -> RE: Вештачко оплодување V дел (25.3.2014 21:13:29)

zdravo devojki eve jas sega oficjalno vi kazuvam bremena sum testot pokaza visoko nivo na bhcg 300 jas sum mnogu mnogu srekna ne mozev da cekam deneska dur gi dobiv rezultatite jas mislev deka ne se slucilo nisto zosto nemav simptomi no eve se sluci cudo i se nadevam deka i narednite 9 meseci ke mi bidat vaka lesni i ubavi pa sega mu se molam na boga za site nas sto veke sme i za site oni sto cekat da ni pomogne na site




mesecina83 -> RE: Вештачко оплодување V дел (25.3.2014 21:30:26)


ИЗВОРНА ПОРАКА: almushka

zdravo devojki eve jas sega oficjalno vi kazuvam bremena sum testot pokaza visoko nivo na bhcg 300 jas sum mnogu mnogu srekna ne mozev da cekam deneska dur gi dobiv rezultatite jas mislev deka ne se slucilo nisto zosto nemav simptomi no eve se sluci cudo i se nadevam deka i narednite 9 meseci ke mi bidat vaka lesni i ubavi pa sega mu se molam na boga za site nas sto veke sme i za site oni sto cekat da ni pomogne na site

[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] cestitki za ubavata vest bas mi e milo sto spisokot na rr trudnici se prosiruva ti posakuvam prekrasni 9 meseci[sm=nosecka.gif][sm=nosecka.gif] pa se nadevam i mene ovaaa godina kje mi bide najsrekjna i jas kje vi se pridruzam vo spisokot na trudnici [sm=pikapoka1.gif][sm=pikapoka1.gif]




nataly86 -> RE: Вештачко оплодување V дел (25.3.2014 23:06:21)

Честитки!!!![sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] Уживај во [sm=9nebesa.gif]

на толку висока бета најверојатно се две[sm=duda.gif][sm=duda.gif] [sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif]




kapina -> RE: Вештачко оплодување V дел (26.3.2014 0:23:05)

Cestitki almuska




snekki -> RE: Вештачко оплодување V дел (26.3.2014 13:12:17)

almuska uste ednas cestitki [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] da imas ubava i lesna bremenost.
milasteve kako pomina na transfer , so tebe sme [sm=bravo.gif]
Jas ne izdrzav i napraviv denes test i bese negativen [sm=smiley19.gif] , se razocarav malku ama imam nades za 4 dena ke napravam pak i ke se znae definitivno .




LoveableMe RR -> RE: Вештачко оплодување V дел (26.3.2014 14:27:07)


ИЗВОРНА ПОРАКА: butterfly 00
..... doktorot ni predlozi sledniov mesec da napravime transver...... no jas odluciv da ne pravam zosto sakam malku da si go odmoram telovo od stimulacii i da go iscistam....


Butterfly00, правилна ти е одлуката, одмори се и потоа со нови сили напред. Snekki, чекај уште малце за тест, рано ти е. Milasteve, денес е траснферот, ајде пиши деновиве како помина. Позз




Karma -> RE: Вештачко оплодување V дел (26.3.2014 19:26:50)

butterfly00секогаш ќе ја имаш нашата подршка, донесе правилна одлука, одмори го телото и душата и потоа нештата сами ќе си се наредат[sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]

almushka ти посакувам блажени и прекрасни мигови во следните 9 месеци [sm=duda.gif][sm=duda.gif]доаѓаат[sm=smiley36.gif]

snekki рано си го правела тестот...почекај уште малку ...

на останатите РР им посакувам успешни резултати [sm=rozacrtici.gif][sm=modricrtici.gif]




Anna78 -> RE: Вештачко оплодување V дел (27.3.2014 8:18:54)

Almushka честитки [sm=bravo.gif] Уживкај си сега наредниве 9 месеци и имај си лесна и убава бременост, па да ни се пофалиш со [sm=duda.gif][sm=duda.gif] Ајде списокот на трудници уште нека се шири [sm=smiley1.gif]
Девојки, да ве прашам, после неуспешно ифв правевте ли некои дополнителни испитувања, зашто мене докторот ми предложи некои имунолошки испитувања (ако запамтив добро [sm=zmeden.gif]) да направам во хемолаб, па да ве прашам ако некој од вас има правено, пишете ми какви се тие испитувања, колку чинат? и дали може да се направат на државно? Позз [sm=smiley1.gif]




sky diver -> RE: Вештачко оплодување V дел (27.3.2014 9:36:08)

Zdravo devojki,
deneska mi e 12 den od transfer, i sabajle mi se pojavi kafeav iscedok. se javiv na sestrata vo bolnica, mi rece da miruvam . beta hsg mi e zakazano za utre. isto taka imam slabi bolki vo dolniot del na stomakot i toa naizmenicno na edna pa na druga strana. ke cekame do utre....
pozz




butterfly 00 -> RE: Вештачко оплодување V дел (27.3.2014 13:29:51)

Ne se sekiraj site sto gi poznavam sto im se pojavi kafeav iscedok ostanaa bremeni, srekno i te cekame utre da se raduvame [sm=bravo.gif]




avgustina2 -> RE: Вештачко оплодување V дел (27.3.2014 14:46:52)

Sky diver voopsto ne se sekiraj i jas imav kafeav iscedok od sabotata, a denes 14 den po transferot betata mi e 365. Za da ti olesni mozes da napravis test doma bi trebalo veke da pokazuva, mene mi se pojavi vtora bleda crta na 9 den od transfer. Ti posakuvam sreka.
Pozz




LoveableMe RR -> RE: Вештачко оплодување V дел (27.3.2014 14:53:56)

Avgustina2, честитки со среќа. Дали ти е ова прво ИВФ и кај кој доктор беше? Како беше процедурата и сл.? Сподели со нас [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]. Skydiver, чекаме убави вести.[sm=nosecka.gif] Аnna78, ОВДЕ кликни, најдолу на страната ќе видиш имам голем пост за што треба да испиташ и колку чини на државно. Позз

*******2014*******
[sm=rozica.gif][sm=rozica.gif][sm=rozica.gif] АКТУЕЛНО[sm=rozica.gif][sm=rozica.gif][sm=rozica.gif]

/ 02. -snekki -почеток со терапија
10.02 - skydiver -почеток со терапија
03.03 - milasteve -почеток со терапија



=========================
10.03 - skydiver = пункција/ 15.03 = ET
13.03 - snekki = пункција/ 16.03 = ET
23.03 - milasteve = пункција/26.03 = ET




[sm=nosecka.gif]ИСЧЕКУВАЛКИ[sm=nosecka.gif]
29.03 -skydiver= ТЕСТ
30.03 -snekki = ТЕСТ
06.04 -milasteve = ТЕСТ


ПОДДРШКА
[img]http://s.rimg.info/b2f7df1390160efd03076835d4d3e16c.gif[/img]

Kolachence,firenca didi, Adelle,gina,mesecina83,Bogdancanka RR, koki12 , skopjance, mimiiiiiiiiiiiii , taci14 ,Herco, trust, kapina, Tajci_pp, cacim, babyhope, LoveableMe RR, I LOVE, baby77, Anna78, Butterfly00, kate.., dzvezda, bubble, SOLE, butterfly00
=====================

2014 година
nataly86 [sm=9nebesa.gif] Lina*[sm=9nebesa.gif] Каrma[sm=9nebesa.gif] biljana87[sm=9nebesa.gif] Anonimen[sm=9nebesa.gif] babylove**[sm=9nebesa.gif] almushka [sm=9nebesa.gif] avgustina2 [sm=9nebesa.gif]





avgustina2 -> RE: Вештачко оплодување V дел (27.3.2014 15:10:42)

Dragi ringerajki celo vreme ve citam, no nekako se plasev pred vreme da pisuvam. Ova mi e treto ivf, go pravev vo Remedika kaj dr. Hadzi-Lega(tamu gi pravev i prethodnite dve). Odev so dolg protokol, punkcijata mi bese na 10 den zasto jajcekletkite brzo raste. Na tret den mi bea vrateni 2 embrioncinja i posle toa, za razlika od drugite pati, strogo miruvav. Jadev mnogu proteini i mi se cini najvazno od se mu se molev na bog, skoe utro i vecer. I eve denes betata mi e 365 pa po dve nedeli prviot pregled.
Vi posakuvam na site sto pobrzo da gi vidite dvet crtki. Covek treba samo da veruva i se ke bide.




milasteve -> RE: Вештачко оплодување V дел (27.3.2014 16:41:08)

eve me i mene,miruvam,iako imam bolki dolu vo stomavot i kicmata se nadevam moite 4 bebusi rastat [sm=bravo.gif]




kapina -> RE: Вештачко оплодување V дел (27.3.2014 17:09:36)

Avgustina cestitki mila se nadevam oti se dve bebcinja




gina -> RE: Вештачко оплодување V дел (27.3.2014 18:25:28)

cestitki za site trudnici [sm=sloncek.gif][sm=sloncek.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=sloncek.gif]




bube10 -> RE: Вештачко оплодување V дел (27.3.2014 21:23:26)

Anna78 jas gi imam praveno osnovnite imunoloski ispituvanja vo Hemolab i me cinea 7500 denari (osnovniot imunoloski test i ispituvanje na vitamin d3) Rezultati imas za 5-7 dena i po dobivanjeto na rezultatite ti zakazuvaat razgovor so profesorot Koco Dimitrov i ti gi objasnuva rezultatite. Ti nosi tvoi dokumenti sto si pravela ispituvanja do togas. Za vo drzavna neznam kako odi i kade treba da se ispita ova.
Pozz




avgustina2 -> RE: Вештачко оплодување V дел (28.3.2014 9:19:49)

Vi blagodaram za cestuitkite, posakuvam sto poskoro site da se raduvame




Anna78 -> RE: Вештачко оплодување V дел (28.3.2014 9:24:38)

Фала ви девојки, навистина сте ми голема поддршка [sm=bravo.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]
Avgustina2 честитки [sm=sloncek.gif][sm=sloncek.gif][sm=sloncek.gif]
Skydiver мислам дека и ти ќе не израдуваш [sm=smiley36.gif]
Поздрав до сите [sm=smiley1.gif]




@bebe -> RE: Вештачко оплодување V дел (28.3.2014 10:21:35)

BRAVO avgustina2 [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]cestitiki i so lesno bremenosta, se ke bide vo red, treba i vo slednite 9 meseci da bides vakva kako sto si sega [sm=smiley17.gif][sm=smiley17.gif][sm=smiley17.gif]




Karma -> RE: Вештачко оплодување V дел (28.3.2014 11:37:13)

честитки и добредојде во клубот на РР и честитки за [sm=rozacrtici.gif][sm=modricrtici.gif]
сега уживај [sm=smiley36.gif]




Страница: <<   < Претходна страница  39 40 [41] 42 43   Следна страница >   >>