RE: Вештачко оплодување V дел (Целосна верзија)

Форум >> [Забременување] >> Проблеми со забременување



Порака


Karma -> RE: Вештачко оплодување V дел (20.3.2014 17:53:42)

butterfly00 mnogu mi e zal, znam dekav si hrabra i ke go izdrzis i ovoj den i veke od utre so novi sili[sm=smiley31.gif]




Melanija RR -> RE: Вештачко оплодување V дел (20.3.2014 18:32:24)

butterfly некогаш помага мирна глава и време,и двете се тешки но за се има свое време.Најважно е како што кажа е да си борец, па затоа шеткај додека можеш , после ќе имаш друштво [sm=smiley1.gif].
Те [sm=smiley31.gif]




snekki -> RE: Вештачко оплодување V дел (20.3.2014 18:46:42)

batterfly mnogu mi e zal , mora da prodolzime do kraj da se borime site nie dodeka ne ja ostvarime nasata najgolema zelba [sm=duda.gif]

almushka mislam deka e rano za test , zatoa ne se razocaruvaj





almushka -> RE: Вештачко оплодување V дел (20.3.2014 20:14:29)

fala mnogu devojki veke mi pomina malcee sum podobro ke cekam uste 4 dena pa ke vidime se nadevam ke bidat [sm=rozacrtici.gif][sm=rozacrtici.gif][sm=rozacrtici.gif][sm=rozacrtici.gif] i se molam na bog na site sto ocekuvame da ni pokazuva ovie [sm=rozacrtici.gif][sm=rozacrtici.gif] certicki a jas so ovoj problem se boram veke 7 godini pervo so tbleti pa so ineksi no nisto nemase uspeh pa 4 inseminaciiii nisto pa si rekov dosta veke aj ivf go napraviv vo re medika kaj petanovski super se zaedno so celiot tim pa se nadevam ke mi uspe kaj mene izvadia 8 a se oplodia samo 3 a ostana 2 na kraj ke vidime toa e vo race na gospod sega aj za site nas eden[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] pa psle po edno[sm=duda.gif][sm=duda.gif][sm=duda.gif]




mili_vanili -> RE: Вештачко оплодување V дел (21.3.2014 9:55:14)

Butterfly mnogu mi e zal, znam deka nema zborovi sto ke te utesat ama pls ne ocajuvaj, i ne gi broj kako 4 postapki, kaj tebe prvite dve ne bea celosni tie zaboravi gi, sega tret transfer treta sreka..... Sakam da ti preporacam malku da se pozanimavas so joga ili nesto drugo za opustanje, da zemes malku maticen mlec, polen...




LoveableMe RR -> RE: Вештачко оплодување V дел (21.3.2014 10:34:26)

Almushka, ајде те чекаме со убави вести од понеделник [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]

*******2014*******
[sm=rozica.gif][sm=rozica.gif][sm=rozica.gif] АКТУЕЛНО[sm=rozica.gif][sm=rozica.gif][sm=rozica.gif]

/ 02. -almushka -почеток со терапија
/ 02. -snekki -почеток со терапија
10.02 - skydiver -почеток со терапија
03.03 - milasteve -почеток со терапија




=========================
07.03 - almushka= пункција/ 10.03 = ET
10.03 - skydiver = пункција/ 15.03 = ET
13.03 - snekki = пункција/ 16.03 = ET
23.03 - milasteve = пункција/26.03 = ET




[sm=nosecka.gif]ИСЧЕКУВАЛКИ[sm=nosecka.gif]
24.03 -almushka = ТЕСТ
29.03 -skydiver= ТЕСТ
30.03 -snekki = ТЕСТ
06.04 -milasteve = ТЕСТ


ПОДДРШКА
[img]http://s.rimg.info/b2f7df1390160efd03076835d4d3e16c.gif[/img]

Kolachence,firenca didi, Adelle,gina,mesecina83,Bogdancanka RR, koki12 , skopjance, mimiiiiiiiiiiiii , taci14 ,Herco, trust, kapina, Tajci_pp, cacim, babyhope, LoveableMe RR, I LOVE, baby77, Anna78, Butterfly00, kate.., dzvezda, bubble, SOLE, butterfly00
=====================

2014 година
nataly86 [sm=9nebesa.gif] Lina*[sm=9nebesa.gif] Каrma[sm=9nebesa.gif] biljana87[sm=9nebesa.gif] Anonimen[sm=9nebesa.gif] babylove**[sm=9nebesa.gif]




almushka -> RE: Вештачко оплодување V дел (21.3.2014 13:20:34)

fala mnogu devojku se nadevam deka vo ponedelnik ke se dopisuvam so ubavi vesti da se nadevame na toa kaj mene i kaj site drugi sto ocekuvvame [sm=rozacrtici.gif][sm=duda.gif]




milasteve -> RE: Вештачко оплодување V дел (21.3.2014 18:47:36)

zdravo kuklinja,jas denes bev Bt i super rezultati.Ovoj pat pominav bez hiperstimulacija.Vecerva vo 20:00 primam Choriomon stop inekcija,i nedela vo 08:00 Imam zakazano punkcija [sm=bravo.gif] presrekna sum




LoveableMe RR -> RE: Вештачко оплодување V дел (22.3.2014 8:57:50)

ИЗВОРНА ПОРАКА: butterfly1

Deneska imav zakazano vo sistina od sabajle ama ne otidov , sinoka izgorev od temperatura i sabajlevo ne mozev da se osvestam nitu da se javam da otkazam , e sega deka ne sum idela porano vo sistina dali treba da se otkazuvaat pregledi? uf mnogu mi e sram sega nareden pat da se pojavam [sm=smiley13.gif]


ИЗВОРНА ПОРАКА: Karma

butterfly1 не се секирај и нема од што да се срамиш, верувам дека ти е непријатно, но сепак денес јави се и извини им се ненавременото откажување на термин поради здравствени причини и замоли ги да ти презакажат...
Па луѓе се ќе те разберат, некои работи неможеш да ги предвидиш...



ИЗВОРНА ПОРАКА: butterfly1

pa toa uste poveke mi e sram a i kako sum zatnata celata nema ni da me razberat sto zboram [sm=smiley36.gif] a imaat oni nesto evidencija vo kompjuter vnesuvaat zakazani pacienti? Zasto dodeka idev vo remedika jas sama se najavuvav koga ke dojdev so ime-prezime i datum na raganje..
pa si vikam moze nema ni da vidat deka sum imala zakazano [sm=jezicek.gif]


ИЗВОРНА ПОРАКА: butterfly1

Закажавв кај доктор Поповиќ, ништо ќе почекам да подоздравам малце па ќе се јавам пак сега тоа е ако ми спомнат нешто ќе кажам дека болна бев[sm=smiley13.gif]


Butterly1, не се секирај луѓе сме, секому може да се случи тоа, само јави им за во иднина да немаш проблем. Позз, со среќа.

Миластеве, со среќа во недела и да не израдуваш со убави вести[sm=bravo.gif]




milasteve -> RE: Вештачко оплодување V дел (23.3.2014 14:14:51)

devojki zavrsiv so punkcijata,imam bolki i mi e loso no toa e normalno.Izvadija 7,zdravje utre ke mi se javat da vidam kako i so




almushka -> RE: Вештачко оплодување V дел (23.3.2014 16:48:56)

devojki denes napraviv domasen test izleze pozitiven no malku e bleda vtorata linija no zborev so dr pa mi rece deka toa e sigurno deka tamu se moite [sm=duda.gif][sm=duda.gif] no utre ke treba test od krv da napravam pa ke vidime do kade sme pa ke vi pisam utre pak no denes imam nekoi bolki vo dolniot del na stomakot pa sum kako izmorena i mi se spi mnogu pa se molan na boga de e vistina toa sto pokazuva testot [sm=rozacrtici.gif][sm=smiley36.gif] poz devojki




bella80 -> RE: Вештачко оплодување V дел (23.3.2014 17:02:43)

Vistina e vistina!!!![sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




bella80 -> RE: Вештачко оплодување V дел (23.3.2014 17:04:19)

Ti posakuvam najubava bremenost! Deneska e tvojot dolgoocekuvan den,mozam samo da zamislam kako se custvuvas....Cestitki od se srce!!!!




milasteve -> RE: Вештачко оплодување V дел (23.3.2014 17:05:31)


ИЗВОРНА ПОРАКА: almushka

devojki denes napraviv domasen test izleze pozitiven no malku e bleda vtorata linija no zborev so dr pa mi rece deka toa e sigurno deka tamu se moite [sm=duda.gif][sm=duda.gif] no utre ke treba test od krv da napravam pa ke vidime do kade sme pa ke vi pisam utre pak no denes imam nekoi bolki vo dolniot del na stomakot pa sum kako izmorena i mi se spi mnogu pa se molan na boga de e vistina toa sto pokazuva testot [sm=rozacrtici.gif][sm=smiley36.gif] poz devojki

[sm=bravo.gif] jupiiii cestitki i da se mnozime [sm=smiley1.gif]




LoveableMe RR -> RE: Вештачко оплодување V дел (23.3.2014 18:19:00)


Almushka, [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]. Kaj кој доктор правеше ИВФ? Milasteve, со среќа[sm=nosecka.gif]

*******2014*******
[sm=rozica.gif][sm=rozica.gif][sm=rozica.gif] АКТУЕЛНО[sm=rozica.gif][sm=rozica.gif][sm=rozica.gif]

/ 02. -snekki -почеток со терапија
10.02 - skydiver -почеток со терапија
03.03 - milasteve -почеток со терапија



=========================
10.03 - skydiver = пункција/ 15.03 = ET
13.03 - snekki = пункција/ 16.03 = ET
23.03 - milasteve = пункција/26.03 = ET




[sm=nosecka.gif]ИСЧЕКУВАЛКИ[sm=nosecka.gif]
29.03 -skydiver= ТЕСТ
30.03 -snekki = ТЕСТ
06.04 -milasteve = ТЕСТ


ПОДДРШКА
[img]http://s.rimg.info/b2f7df1390160efd03076835d4d3e16c.gif[/img]

Kolachence,firenca didi, Adelle,gina,mesecina83,Bogdancanka RR, koki12 , skopjance, mimiiiiiiiiiiiii , taci14 ,Herco, trust, kapina, Tajci_pp, cacim, babyhope, LoveableMe RR, I LOVE, baby77, Anna78, Butterfly00, kate.., dzvezda, bubble, SOLE, butterfly00
=====================

2014 година
nataly86 [sm=9nebesa.gif] Lina*[sm=9nebesa.gif] Каrma[sm=9nebesa.gif] biljana87[sm=9nebesa.gif] Anonimen[sm=9nebesa.gif] babylove**[sm=9nebesa.gif] almushka [sm=9nebesa.gif]





almushka -> RE: Вештачко оплодување V дел (23.3.2014 19:28:32)

devojki mnogu sum srekna ne znam sto pravam sakam da skokam od radost no vnimavam jas in vitro napraviv vo re medika kaj najdobriot dr za mene dr petanovski za mene svarno e naj naj dobar te sovetuva ti kazuva sve kako sto treba i negoviot timsve se najdobri a sega da ve prasam nesto sto treba da jadam sega poveke i da pijam sakam da znam od iskusvoto o nekoja devojka sto ima da mi kazet ako na nekoja go interesira nesto slobodno prasajte ve baknuvam site [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] i se nadevam kaj site da se sluci ova sto na mene mi se slucuva




mesecina83 -> RE: Вештачко оплодување V дел (23.3.2014 20:34:44)


ИЗВОРНА ПОРАКА: almushka

devojki mnogu sum srekna ne znam sto pravam sakam da skokam od radost no vnimavam jas in vitro napraviv vo re medika kaj najdobriot dr za mene dr petanovski za mene svarno e naj naj dobar te sovetuva ti kazuva sve kako sto treba i negoviot timsve se najdobri a sega da ve prasam nesto sto treba da jadam sega poveke i da pijam sakam da znam od iskusvoto o nekoja devojka sto ima da mi kazet ako na nekoja go interesira nesto slobodno prasajte ve baknuvam site [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] i se nadevam kaj site da se sluci ova sto na mene mi se slucuva

cestitki za bremenosta da imas najubavi 9 meseci i bravo za prekrasniot tim na petanovski iako i jas imav edno ne uspesno ivf ,vekje pocnav da pravam podgotovka so dokumetite za vaucerot pa zdravje za 2 meseci planiam da zapocnam so moeto 2 ivf i se nadevam kje bide uspesno




milasteve -> RE: Вештачко оплодување V дел (24.3.2014 9:53:12)

[sm=bravo.gif] mi se oplidile 5 jajce kletki presrekna sum ,utre treba da se javam povtorno da mi kazat kako rastat moite bebcinja




mommy_angels RR -> RE: Вештачко оплодување V дел (24.3.2014 10:01:08)


ИЗВОРНА ПОРАКА: milasteve

[sm=bravo.gif] mi se oplidile 5 jajce kletki presrekna sum ,utre treba da se javam povtorno da mi kazat kako rastat moite bebcinja

[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] Ти ја испраќаме целата среќичка и сите [sm=pikapoka1.gif][sm=pikapoka1.gif][sm=pikapoka1.gif][sm=pikapoka1.gif][sm=pikapoka1.gif][sm=pikapoka1.gif] Миластеве,ајде и утре чекаме убави вести




snekki -> RE: Вештачко оплодување V дел (24.3.2014 10:20:37)

Almushka cestitki za bremenosta ne izraduva i ni dade sila vo iscekuvanjeto [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif].
Imase li simtomi nekoi i kolku kletocni ti bea embrioncinjata. pomina edna nedela sega vo iscekuvane sum na drugata nedela se nadevam deka brzo ke pomine i ovaa i so pozitiven rezultat [sm=rozacrtici.gif] . odvreme me faca bolka kako za dobivnje na desnata strana [sm=smiley13.gif]

Milasteve [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] te cekame i utre so ubavi vesti




snekki -> RE: Вештачко оплодување V дел (24.3.2014 10:31:56)


ИЗВОРНА ПОРАКА: sky diver

Zdravo devojki,
punkcijata mi bese na 10.03 transferot na 15.03. Mi izvadija 9 jajce kletki od koi 6 bea dobri za oploduvanje i od niv 2 se oplodija. I dvete mi gi vratija na 5 den vo faza na morula. Segalezam doma i mi se cini ke poludam oviedve nedeli. Maz mi isto taka e na odmor taka da sim pod stroga kontrola sto pravam:-). Inaku i jas sum vo remedka kaj petanovski za cekanjeto mozam da kazam deka cekav za folikulometrii po sat vreme nekogas ama takov im bil protokolot prvo tie zakazani pa posle tie sto se za in vitro. Za punkcija i transfer ne cekav ic i mnogu bea fini site od personalot posebno doktorot. Cuvstvuvam bolki kako za dobivanje i malku mi se vrti ama valjda deka lezam. Pozdrav do site



sky diver kako si kako ja pomina nedelava ?




sky diver -> RE: Вештачко оплодување V дел (24.3.2014 22:20:16)


ИЗВОРНА ПОРАКА: snekki


ИЗВОРНА ПОРАКА: sky diver

Zdravo devojki,
punkcijata mi bese na 10.03 transferot na 15.03. Mi izvadija 9 jajce kletki od koi 6 bea dobri za oploduvanje i od niv 2 se oplodija. I dvete mi gi vratija na 5 den vo faza na morula. Segalezam doma i mi se cini ke poludam oviedve nedeli. Maz mi isto taka e na odmor taka da sim pod stroga kontrola sto pravam:-). Inaku i jas sum vo remedka kaj petanovski za cekanjeto mozam da kazam deka cekav za folikulometrii po sat vreme nekogas ama takov im bil protokolot prvo tie zakazani pa posle tie sto se za in vitro. Za punkcija i transfer ne cekav ic i mnogu bea fini site od personalot posebno doktorot. Cuvstvuvam bolki kako za dobivanje i malku mi se vrti ama valjda deka lezam. Pozdrav do site



sky diver kako si kako ja pomina nedelava ?


poveketo od vremeto bev vo krevet, samo do wc i tolku, sabota i nedela izlegov na kafe malku prosetav, deneska bev poveke na noze i sega imam bolki vo jajnicite kako za dobivanje mnogu mi e strav, ne znam dali se poradi toa sto mi e termin za dobivanje pa jajnicite reagiraat. ne sakam da mislam deka e od drugo, kupiv test i strav mi e da se testiram. utre mi e 10 den od trasfer pa ke razmislam uste malku dali da se testiram ili da cekam petok
pozdrav




milasteve -> RE: Вештачко оплодување V дел (25.3.2014 10:13:48)

Srcki moite bebuski se 4 i si rastat,bea 5 ama ednoto ne se razvivalo dobro.Utre vo 12 mi zakazaa termin za transfer [sm=bravo.gif]




Melanija RR -> RE: Вештачко оплодување V дел (25.3.2014 12:22:26)

almushka имај убава и лесна бременост [sm=nosecka.gif][sm=sloncek.gif][sm=9nebesa.gif]

milasteve со лесно утре [sm=bravo.gif]

skydiver и snekki за вас [sm=smiley31.gif][sm=smiley32.gif][sm=smiley32.gif]




LoveableMe RR -> RE: Вештачко оплодување V дел (25.3.2014 16:49:16)

Milasteve, убави вести ни носиш, ајде те чекаме после трансфер![sm=bravo.gif] mesecina83, со среќа овој пат, пиши каде ќе правиш ИВФ ако веќе имаш решено. skydiver, snekki се ближи денот за убави вести[sm=smiley1.gif]




Страница: <<   < Претходна страница  38 39 [40] 41 42   Следна страница >   >>