RE: Вештачко оплодување V дел (Целосна верзија)

Форум >> [Забременување] >> Проблеми со забременување



Порака


kapina -> RE: Вештачко оплодување V дел (1.4.2014 19:07:46)

Milasteve I jas imav bolki vo stomakot prviot pat gall si go meseto sega I uzivaj




milasteve -> RE: Вештачко оплодување V дел (1.4.2014 20:21:15)

vi blagodaram dusicki no voznemirena sum i isplasena[sm=smiley13.gif]




kapina -> RE: Вештачко оплодување V дел (1.4.2014 20:38:16)

Ajde ne mu se plasi tolku misli pozitivno I se ke bide vo red




LoveableMe RR -> RE: Вештачко оплодување V дел (4.4.2014 12:06:36)

Milasteve, те чекаме во недела со убави вести [sm=nosecka.gif][sm=modricrtici.gif][sm=rozacrtici.gif] Имаме ли други девојки што почнуваат со терапија? [sm=smiley1.gif]

*******2014*******
[sm=rozica.gif][sm=rozica.gif][sm=rozica.gif] АКТУЕЛНО[sm=rozica.gif][sm=rozica.gif][sm=rozica.gif]


=========================
15.03 - skydiver = пункција/ 20.04 = ET





[sm=nosecka.gif]ИСЧЕКУВАЛКИ[sm=nosecka.gif]
04.05 -skydiver= ТЕСТ


ПОДДРШКА
[img]http://s.rimg.info/b2f7df1390160efd03076835d4d3e16c.gif[/img]

Kolachence,firenca didi, Adelle,gina,mesecina83,Bogdancanka RR, koki12 , skopjance, mimiiiiiiiiiiiii , taci14 ,Herco, trust, kapina, Tajci_pp, cacim, babyhope, LoveableMe RR, I LOVE, baby77, Anna78, Butterfly00, kate.., dzvezda, bubble, SOLE, butterfly00, snekki
=====================

2014 година
nataly86 [sm=9nebesa.gif] Lina*[sm=9nebesa.gif] Каrma[sm=9nebesa.gif] biljana87[sm=9nebesa.gif] Anonimen[sm=9nebesa.gif] babylove**[sm=9nebesa.gif] almushka [sm=9nebesa.gif] avgustina2 [sm=9nebesa.gif] milasteve [sm=9nebesa.gif]





milasteve -> RE: Вештачко оплодување V дел (5.4.2014 11:34:52)

devojki eve me i mene.Jas sabajlevo pravev test i pokaza negativen,denes mi e 11ti den,trebase utre da pravam.Se slusnav so embriologot vika ne e mozno da ne si bremena,imase prekrasni embrioni,i bea 4 vrateni.Mi kaza da napravam ponedelnik pak.Jas mislam deka i ovoj pat nisto,ja izgubiv bitkata po 3 pat.Navistina ne mi e jasno,nema nikakov problem ni so mene ni so maz mi,imav prirodna bremenost a sega nejke i nejke.Mnogu sum razicarana[sm=smiley13.gif]




Melanija RR -> RE: Вештачко оплодување V дел (5.4.2014 12:33:32)

milasteve штом ти рекле сочекај до понеделник, некако рано е на 11 ден за тест.Ти ја пуштам сета среќа [sm=bravo.gif]




milasteve -> RE: Вештачко оплодување V дел (5.4.2014 12:58:41)

Daj boze da si vi pravo[sm=smiley19.gif]




butterfly 00 -> RE: Вештачко оплодување V дел (5.4.2014 17:03:46)

Milasteve ne se obeshrabruvaj i almushka koga pravese test na 11 den i pokaza negativen, a posle nekolku dena koga go povtori izleze pozitiven, taka da pocekaj i vidi ne se razocaruvaj pred vreme. Se zavisi ako ti vratile blastocisti togas nekogas moze porano da pokaze, a ako se poveke kletocni togas mora da pocekas, mene doktorot mi dava da pravam test posle 16 dena, a ova e premnogu rano, iscekuvanjeto znam deka ni e najtesko, no sekogas mora da se nadevame na [sm=rozacrtici.gif][sm=modricrtici.gif]
Ti ja prakam najgolemata sreka za nekolku dena da ni kazes deka si videla [sm=rozacrtici.gif]




kapina -> RE: Вештачко оплодување V дел (5.4.2014 17:11:57)

Jas sekogas pravam test na15den na11den mislam oti emnogu rano.

Inaku edna koleska se porodi vcera posle18godini borba so sterilitetot IVF pravese kajorgabdziski I ima devojce ova I bese treto IVF toa mi dava uste poveke nadez za da prodolzam ponatamu




milasteve -> RE: Вештачко оплодување V дел (5.4.2014 19:44:57)

fala vi mnogu,daj boze da e taka,zdravje od Gospod ponedelnik ke odam preku krv da proveram.So li ne pominav za moite 27 god i navistina nemam veke sila i dusa ostanato,se molam na Bog od tie 4ri barem edno da mi podari[sm=smiley13.gif]




kapina -> RE: Вештачко оплодување V дел (5.4.2014 22:29:39)

Mlada si mila steve jas imam 29 pa pak ne se predavam




milasteve -> RE: Вештачко оплодување V дел (6.4.2014 11:57:23)

devojkiiiii sabajlevo pravev test i pokaza vtora bleda linija [sm=bravo.gif] embriologot mi kazw utre da proveram preku krv




butterfly 00 -> RE: Вештачко оплодување V дел (6.4.2014 12:28:22)

devojkiiiii sabajlevo pravev test i pokaza vtora bleda linija embriologot mi kazw utre da proveram preku krv


Yeeee sto ti rekov da ne se razocaruvas pred vreme i najbleda da e stom se pojavila toa znaci deka si bremena, iskreno mnogu se izraduvav ajde samo da povtoris preku krv i da se raduvame, navistina mnogu mi e drago ne e lesno tri IVF da napravis, zasluzuvas da si uzivas vo bremenosta ovie 9 meseci i site nas ostanati da ne povleces za nos [sm=zz_dance.gif][sm=zz_dance.gif][sm=bravo.gif][sm=zz_dance.gif][sm=sloncek.gif][sm=sloncek.gif][sm=sloncek.gif]




@bebe -> RE: Вештачко оплодување V дел (6.4.2014 13:12:58)

milasteve yeeeeeeee i jas navistina se izraduvav [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif], te pametam od minatiot pat i jas koga go pravev invitroto bas dvete se pgodivme vo isto vreme za test togas ne uspeavme no sega i dvete se raduvame, ti ke imas bebe vo stomaceto, a jas stotuku se porodiv, cestitki [sm=bravo.gif]




milasteve -> RE: Вештачко оплодување V дел (6.4.2014 14:03:13)


ИЗВОРНА ПОРАКА: @bebe

milasteve yeeeeeeee i jas navistina se izraduvav [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif], te pametam od minatiot pat i jas koga go pravev invitroto bas dvete se pgodivme vo isto vreme za test togas ne uspeavme no sega i dvete se raduvame, ti ke imas bebe vo stomaceto, a jas stotuku se porodiv, cestitki [sm=bravo.gif]

Dusicke znaci se porodi,da ti e zivo I zdravo bebusceto,mnogu mi e milo.A jas edvaj go cekam utresniot den I mnogu vi blagodaram na site Za podrskata[sm=bravo.gif]




LoveableMe RR -> RE: Вештачко оплодување V дел (6.4.2014 18:18:32)

ИЗВОРНА ПОРАКА: milasteve
devojkiiiii sabajlevo pravev test i pokaza vtora bleda linija [sm=bravo.gif] embriologot mi kazw utre da proveram preku krv


Milasteve, честиткиииииииииии, имај убава и лесна бременост[sm=nosecka.gif][sm=nosecka.gif]




Anna78 -> RE: Вештачко оплодување V дел (7.4.2014 8:02:38)

Честитки Milasteve, имај си прекрасна и лесна бременост и влечи не сите тука за нос [sm=smiley1.gif]




Lina* -> RE: Вештачко оплодување V дел (7.4.2014 11:39:58)

Najprvin cestitki na site trudnici i golemo izvinuvanje sto me nemase dolgo na forumov no veruvajte mi nemav sila da otvoram i da pisam.Za zal i ovaa moja treta bremenost zavrsi so spontan[sm=smiley19.gif]i povtorno kiretazi i povtorno traumi i veke nemam sila za bilo sto ponatamu.Doktorive zbiraat ramena i neznaat sto mozi da e pricinata.Definitivno se otkazuvam od invitra i ke probuvame po priroden pat,ako saka da bide arno a ako so mazot mi se pomirivme so sudbinata.Sakav da ve prasam posle kolku vreme posle kiretazata mozi da se obiduvame povtorno?




milasteve -> RE: Вештачко оплодување V дел (7.4.2014 13:27:38)

Nisto izgleda od moeto 3 in vitro,hcg niska,embriologot vika Ako vcera testot pokazal pozitiven nema logika hcg da e samo 2.Kaza da povtoram Za 2,3 dena,Ako ne dobijam dotogas[sm=smiley19.gif]




Kvisko -> RE: Вештачко оплодување V дел (7.4.2014 13:41:58)

Milasteve ајде стискаме палци да почне да расте бетата и се да биде како што треба. Не се разочарувај. Ќе дојде и твоето бебе.
Lina баш ми е жал. мене ми рекоа да почекам 6 месеци после киретажаат иако на други им викаат одма после привот циклус. Прашај си лекар. ти поаскувам многу среќа и се надевам твојата приказна ќе има среќен крај. Киретажите се најтешки и најболни.

Леле луѓе ако вие на 27 и 29 сте дошле до тоа да не се предавате што а кажам јас со 33. Имаме ние време за борба.




milasteve -> RE: Вештачко оплодување V дел (7.4.2014 15:56:26)

Mislis deka moze da pocne da raste?




kapina -> RE: Вештачко оплодување V дел (7.4.2014 17:14:08)

Milasteve dva e negatvna beta znaci nema bremenost I moe mislenje e deka testot vcera ne si go napravila kako sto treba na mene mi se sluci toa so vtorata inseminacija




milasteve -> RE: Вештачко оплодување V дел (7.4.2014 18:59:50)

Kapina ova ne e inseminacija.Kako I da e mi kaza dr da pocekam Ako ne dobijam ke go povtoram testot,Zasto I mi se blizi termin Za menst




almushka -> RE: Вештачко оплодување V дел (7.4.2014 20:41:12)

devojki eve me mene pak bev malku neprisutna pa mu se raduvav mnogu na mojata bremenost se pazam mnogu se uste jas poveke legnuvam pa pomalku rabotam no dosega da ne se urocam sama sebesi mnogu mi e dobro ni macnini ni nisto samo malku bolki vo stomak i vo gradite pazam mnogu i na jadenjeto jadam poveke ovoshje sallati supi i taka no super sum bebencata rastat utre mi e pervata kontrolla kaj petanovski pa ke vidime sto ke kazit kolku se [sm=duda.gif] ili[sm=duda.gif][sm=duda.gif] samo da se zdravi i zivi toa mi e vazno pa se nadevam kaj site sto cekat ke se sluci cudo kako kaj mene




kapina -> RE: Вештачко оплодување V дел (7.4.2014 21:25:42)

Moj sovet ti e povtori go pak sto si go pravela I daj boze da gresam jas no betahcg 2e negativna beta jas sum realna koleskata imala 44 godini mi kazaa sto se porodi e sega toa bese moeto iskustvo so testot bez razlika dali bremenost dali e postignata so ivf ili inseminacija. E ista daj boze jas da gresam ti da si vo pravo




Страница: <<   < Претходна страница  41 42 [43] 44 45   Следна страница >   >>