RE: Кај кој доктор за IVF? (Целосна верзија)

Форум >> [Забременување] >> Проблеми со забременување



Порака


LoveableMe RR -> RE: Кај кој доктор за IVF? (5.3.2015 10:57:20)

pcelka, јас би те советувала меѓу тие двајца кај д-р Таше во Плодност, неговите успешни постапки се ептен големи, можеш да прочиташ по форумиве за него. позз




sibela -> RE: Кај кој доктор за IVF? (19.3.2015 13:20:35)

zdravo devojki odamna me nema vo forumot zaso dignav race od se,, znaete[sm=smiley13.gif] problem policisticni jajnici,, pienje klomifeni laparo + histero+ 2 inseminacii edna u sistina edna u drzavna i nisto rabotava izgleda mi se vrakja prvobitnata sostojba na jajnicite [sm=zmeden.gif] i sega da ve prasam sakam invitro se mislam dali u plodnos da idam dali u remedika kaj petanovski?




Melanija RR -> RE: Кај кој доктор за IVF? (19.3.2015 14:19:34)

Се чудам што последнава година нема искуства од др.Органџиски[sm=zmeden.gif] предходно имаше девојќи кои пишуваа дека одат кај него




sibela -> RE: Кај кој доктор за IVF? (19.3.2015 15:50:38)

Slusnav za dr.organdziski deka e mn dobar ama ne e U sk on.u nekoj drug grad e ..go falea edno vreme znam ama I ja neznam sea sto da praam




sibela -> RE: Кај кој доктор за IVF? (19.3.2015 16:09:32)

E ova ne mi e jasno Sega ? Bez inseminacija fondot so yak a dijagnoza ti dava faucer




Pinky30 -> RE: Кај кој доктор за IVF? (19.3.2015 16:28:54)

Jas resiv da odam na konsultacii kaj Petanovski vo Re Medika za vtoro ivf sakam kaj nego da vidime sto ke napravime kaj nego.Bev kaj Tofoski vo GAK loso iskustvo koe nema da si go oprostam sto si ja prokockav zaludno prvata sansa so vaucer od fond...no odam ponatamu...sto mislite vie dali i na konsultacii da odam i kaj Lazarevski ili...? Vie kako napravivte tie koj go smenile doktorot za sledno ivf?




Milicka 30 -> RE: Кај кој доктор за IVF? (19.3.2015 17:33:12)

Pcelka3 i sibela гледам сте во дилема за плодност односно за др.таше. Таше е многу стручен доктор максимално се посветува на пациентите, јас сум многу задоволна од него и целиот персонал. Јас правев кај него инвитро и еве сум 6ти месец бремена. Поз




nataly86 -> RE: Кај кој доктор за IVF? (19.3.2015 19:21:54)

Празадоволан од тимот во Плодост на чело со др.Таше посветеност максимална од сите вработени и во текот на бременоста.. прво ивф успесно 8 месеци стари близнаци,




kapina -> RE: Кај кој доктор за IVF? (19.3.2015 19:59:53)

Jas ne go menuvam lazarevski za nisto za mojot slucaj e mnogu posveten da go rese iako e kompliciran i ke se pocnuva se nanovo




sibela -> RE: Кај кој доктор за IVF? (20.3.2015 9:06:06)

Fala vi devojki :) inace za dr. Lazarecski znam Tamu mojata snaa od prvo invitro I se fati so 2:). Megjutoa citav niz forumot deka kaj nekoi pa nitu ednas ne se fatilo.za dr.tase citav deka e masina za perenje pari.neznam ama se mislam izmegju Niv tase ili lazarevski




Kvisko -> RE: Кај кој доктор за IVF? (20.3.2015 10:40:38)

Девојки кај сите лекари има процент на успех и неуспех. Името на Лазаревски, Таше и слично не значи ништо во конкретен случај. Одете кај лекарот којшто ќе ви остави најдобар впечаток и ќе видите дека е навистина заинтересиран за вас. Секако звучните имиња се вртат повеќе по форуми ама тоа не гарантира успех. Успехот зависи од многу други фактори некогаш и од среќа. Кај некого од прва ќе се фатат две кај некого нема да успее ниту едно ин-витро.
Со среќа и со лесно на сите.




nadez vera ljubov -> RE: Кај кој доктор за IVF? (20.3.2015 13:06:35)

PETANOVSKI RE-MEDIKA




scared RR -> RE: Кај кој доктор за IVF? (21.3.2015 12:17:44)

Постовите на Sibela и Pcelka3 се префрлени во оваа ТЕМА




jana81 -> RE: Кај кој доктор за IVF? (3.4.2015 15:54:21)

Jas 4ivf pravev vo sistina kaj popovic. Tretoto bese uspesno i imam sin 3.5 god. Sega za vtoro dete pravev pak kaj nego i bese neuspesno. No nekako ovoj pat neksko ne trgna kako sto treba dali ne mi se pogodi terapijata, se oplodija 3 embrioni a na vtoriot den od punkciha mi vrati samo eden. Zdravje za nekoj mesec planiram da probam uste ednas, no se mislam dali da odam pak kaj nego dali kaj lazarevski. Od edna strana popovic vekje ne znae, znae kako bilo odprethodno pa moze nesto je smeni i nekako ne mi e zgodno posto celo vreme sme kaj nego. Od druga strana pak nemam mnogu vreme a lazarevski e recisi na najgolema skala za ivf, pa kao za posigurno da idam kaj nego. Duri i za tretoto ivf popovic go vikna lazarevski da se konsultira so nego vo vrska so terapijata. Of teska odluka, ajde da ve slusnam vie sto bi napravile, kako bi razmisluvale




kapina -> RE: Кај кој доктор за IVF? (3.4.2015 16:49:11)

Jas mislam da se konsultiras i so dvajcata pa posle da odluces odmori malku sega od se




LoveableMe RR -> RE: Кај кој доктор за IVF? (20.4.2015 13:09:23)


ИЗВОРНА ПОРАКА: весник

kako ste zadovolni od kaj dr.tase vo plodnost...mozebi ne e mesto ovde za prasuvanje ...ako treba premestete go postoto.


Весник, наназад можеш да прочиташ за докторот, повеќето што биле кај него се многу задоволни.[sm=smiley1.gif]




rozeva -> RE: Кај кој доктор за IVF? (21.4.2015 17:03:57)

eve i jas da kazam nesto za mojot doktor odam kaj organdjiski vo stip utre sum na transfer i mnogu sum zadovolna od nego i negoviot tim se custvuvam kako da sme edno semejstvo tamu site se prijatni a doktorot ne se brza nigde i ubavo objasnuva i jas mu veruvam vo celost a neli toa e najvazno[sm=smiley1.gif]




Pinky30 -> RE: Кај кој доктор за IVF? (2.6.2015 10:33:19)

Kazete mi koja od vas pravela IVF kaj Dr.Popovikj vo Sisitina? i kako ste zadovolni? i dali ima % na uspesni ivf?




LoveableMe RR -> RE: Кај кој доктор за IVF? (2.6.2015 10:57:51)

Pinky30, наназад на овие страници наврати се, имаат пишувано девојките за докторот, а можеш да прочиташ и во Имав успешно ИВФ забременување, таму исто има искуства од тој дојктор, позз




kik@ -> RE: Кај кој доктор за IVF? (21.8.2015 13:19:26)

Dragi moi pred nekoe vreme razbrav deka i dr.Ivo Zaharieski vo Ohrid ima dobieno dokumenti za vestacko oploduvanje preku fondot.Dali nekoja ima nekakvi podatoci za ovoj doktor,kolku e uspesen kako raboti,kolku e % na uspesnost. Vi blagodaram za informaciite.




orhidea242 -> RE: Кај кој доктор за IVF? (23.9.2015 18:41:05)

Zdravo

Dali nekoj imal iskustvo so Ginekomedika za IVF??




LoveableMe RR -> RE: Кај кој доктор за IVF? (26.10.2015 12:29:45)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Kvisko
.....Еве на пример јас сум многу задоволна од Димитров и односот на сестрите во Ремедика. Мене ми успеа инвитрото таму ама иаку стигнав до 29 недела сеуште се плашам да не се случи нешто лошои заради претходно искуство со спонтан абортус (тогап ДИмитров ми откри септум на матка и ме прати и на трансфузиологија веднаш после спонтаниот). Кога читам вакви страшни искуства секогаш се сепнувам и се премислувам дали сум го направила вистинскиот избор и што ако не дај боже нешто лошо се случи. Затоа ве молам пишувајте што е можно поконкретно за да може да си помогнеме едни на други. Сите имаме различни искуства со различни лекари. Некоја членка е презадоволна од еден лекар друга е учасната од истиот. не занм што е причината ама некогаш едноставно треба да се склопат коцките за да се дојде до резултат.





LoveableMe RR -> RE: Кај кој доктор за IVF? (26.10.2015 12:33:44)

Јас исто можам да кажам многу различни искуства за многу доктори, еве на пример пријатели посветено одеа кај Лазаревски, толку могу се обидуваа и тој бил посветен да им помогне, па потоа сменија доктор и сега имаат синче кај Димитров, Ремедика, кој имаше поинаков пристап и му успеа. Исто, имам пријатели кои одеа посветено кај Трпчевски, Плодност и не успеваа повеќе пати и на крај отидоа кај Лазаревски и имаат прекрасни ќеркички. Имам искуства и кај пријатели кои одеа кај Петановски и потоа се префрлија во Плодност и имаат прекрасни синчиња.

Јас сум била и кај Ивановски и кај Димитров и кај Петановски, кај Трпчeвски сум била само на преглед и консултации, сите доктори имаат различен однос, различно постапувaат со пациентите, е сега прашање е кај кого ќе успее и кога, дали прашање на терапија или едноставно поклопување на коцките.....




LoveableMe RR -> RE: Кај кој доктор за IVF? (26.10.2015 12:36:30)

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bea
....Имам позитивно искуство во Ремедика и Димитров - и денес сум точно 22 полни недели со машко бебе. Вистина, Димтиров ми терал на шала некогаш кога сум имала озбилни (за мене) прашања, но во моментите кога требаше да се одлучуваат битни работи немав дилема во неговата стручност и посветеност и верував на одлуките





kapina -> RE: Кај кој доктор за IVF? (26.10.2015 17:54:27)

Na mene edna bas mi ja falese plodnost bitola i i rekov kako ednas na mene mm sto mi kaza a da uspeese ivf sigurno mnogu ke go falese no ete ne uspea i sega ke go navreduvas sto e najnormalno koj kade uspeal toj doktor ke go fale mojot slucaj posto e po kompliciran jas ke imam da pofalam poveke doktori ako bide se kako sto treba da bide i da ne bide ima na krajta i posledna opcija posvojuvanje jas koga ostanav prviot pat bremena dr tase go blagoslovuvav no sega samo ke kazam od edna strana sum zadovolna od toa kako sto kaza on taka izleze a od druga strana ne sum zadovolna oti kako mozese da tresne tel i da ne bide dostapen za bremena zena koja krvari a za dr lazarevski imam da kazam oti sum zadovolna sega za sega od nego nemam sto da kazam




Страница: <<   < Претходна страница  11 12 [13] 14 15   Следна страница >   >>