RE: Вештачко оплодување IV дел (Целосна верзија)

Форум >> [Забременување] >> Проблеми со забременување



Порака


Bogdancanka -> RE: Вештачко оплодување IV дел (31.1.2013 19:09:53)

срцка мислиш 14 ден од трансфер нели?ајде не се секирај биди опуштена сигурна сум дека набрзо ќе си ги видиш фамозните[sm=rozacrtici.gif]цртки....само позитивно[sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




Ema$ -> RE: Вештачко оплодување IV дел (31.1.2013 19:35:59)


ИЗВОРНА ПОРАКА: nadezda

[sm=smiley1.gif] i jas se nadevam deka ke imam ubavi vesti....zosto mi e veke treto in vitro i nemam sili da podnesam negativni rezultati...mi e strav da pravam test za bremenst .[sm=smiley13.gif] od plodnost mi rekoa da go napravam na 14 den od punkcija odnosno sega vo nedeka..ama kako ke izdrzam do togas ne znam.pozz

AAAAAAA ne vaka...vaka ne se dogovorivme [sm=smiley1.gif] Znaci sili se ima sekogas , nema strav od test za bremenost...od sto strav,od [sm=rozacrtici.gif][sm=modricrtici.gif] ? Znaci.....samo pozitivni misli,opusteno,znam deka ne mozes 100% da otrgnes misli, ama 80 % mozes sigurna sum. Od koga ke go procitas ova....nema veke mislenje na loso...Ke si povtrouvas deka e se ok , ke mislis samo na ubavi raboti i vo nedela te cekam da mi se priklucis najdolu na spisokot !




gina -> RE: Вештачко оплодување IV дел (31.1.2013 20:43:05)

nadezda se ce bide vo red opustise test se pravi 14 den od punkcijata taka i mene mi rekoa vo plodnost jas od pusti strav da ne nemam jk i toa bas mi se desi zatoa misli si zamo ubavo i ce bide[sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




nadezda -> RE: Вештачко оплодување IV дел (31.1.2013 21:40:28)

izvini gina ne te razbrav sto ti se sluci...
jas imam bolki vo dolniot del na stomakot bas kako pred da mi dojde...
i zatoa mi e strav da go napravam testot ...vo iscekuvanje sum...ne znam koj me razbira ama psihicki sum rastroena..pocnuvam da placam koga ke se razmislam sto moz da mi se sluci.




kapina -> RE: Вештачко оплодување IV дел (31.1.2013 21:47:33)

ajde mila ne mu ja misli tolku psihata e opasno nesto golem neprijatel na nas misli pozitivno kako gospod nikoj ne e i jas vo vtornik ke pravam test za bremenost oti pravev inseminacija na 21




Ema$ -> RE: Вештачко оплодување IV дел (31.1.2013 22:36:29)

nadezda milo.. sama znaes deka bolkite i simptomite se isti vo dvata slucai...misli pozitivno ... Te razbiram deka si isplasena,ama verbata vo ubavoto i pozitivnoto sekogas pomaga [sm=smiley27.gif] . Ke se smees sama na sebe koga ke vidis deka si se plasela bespotrebno [sm=smiley1.gif]. Ajde sega..hrabro,misli na [sm=modricrtici.gif][sm=rozacrtici.gif] , na [sm=duda.gif] i da ni se pofalis vo najsoro vreme,za da se raduvame zaedno. Te [sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif] solzite cuvaj gi za raduvanje !!!

kapina...i od tebe cekam najubavi vesti da si znaes [sm=smiley2.gif]. [sm=smiley31.gif]




Ummu_Ajna -> RE: Вештачко оплодување IV дел (31.1.2013 22:57:29)

lele devojki i jas edvaj ceka so radost da pocnam od sreda so terapija oa i ivf da pravam osekam deka ovoj pat ke ima nesto, mislam 2 ili 3 [sm=duda.gif ke bidat ahaha mala sala samo gospod znae sto ke bide




Nate76 -> RE: Вештачко оплодување IV дел (31.1.2013 23:56:07)

Malku pozitivni vibracii za Nadezda [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] ke bide pozitiven testot samo taka treba da razmisluvas [sm=smiley27.gif][sm=smiley27.gif][sm=smiley27.gif][sm=smiley27.gif] te cekame so pozitivni vesti vo nedela a dotogas samo na ubavo da mislis [sm=smiley31.gif]
Kapina dusicke so sreka i tebe na testot [sm=smiley31.gif]
Ajde neka se mnozat samo mamicki na forumov [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




gina -> RE: Вештачко оплодување IV дел (1.2.2013 0:17:54)

mila jas pravev dve ivf ednopodrugo so razlika od dva meseci prvoto pred punkcija mi isprskaa jajce kletkite ostanaa dve ama mnogu slabi i zatoa posle toa pravev drugugo 5 po red ivf i od sto mi bese strav deka mi se sluci toa i samo si vikav i sega nisto nema da izvadat i taka bese koga gi otvoriv ocite uste na boksot koga bev prasav dali izvadovte jk i togas bea samo dve i mnogu slabi
zatoa nemoj psihiski da se opteretuvas i jas sekoe ivf mnogu si se zamarav psihicki i samo placev i sve me nervirase zatoa bidi smirena i relaksirana ne se zamaraj so nisto i za nikogo mislisi na ubavi raboti pravi raboti sto te pravat srekna
bolkata mozebi ti e i od punkcijata na vremevo i mene duri i sega me boli i nisto nema da ti se sluci ne razmisluvaj taka[sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley27.gif]
ИЗВОРНА ПОРАКА: nadezda

izvini gina ne te razbrav sto ti se sluci...
jas imam bolki vo dolniot del na stomakot bas kako pred da mi dojde...
i zatoa mi e strav da go napravam testot ...vo iscekuvanje sum...ne znam koj me razbira ama psihicki sum rastroena..pocnuvam da placam koga ke se razmislam sto moz da mi se sluci.





bubble -> RE: Вештачко оплодување IV дел (1.2.2013 10:58:01)


ИЗВОРНА ПОРАКА: nadezda

izvini gina ne te razbrav sto ti se sluci...
jas imam bolki vo dolniot del na stomakot bas kako pred da mi dojde...
i zatoa mi e strav da go napravam testot ...vo iscekuvanje sum...ne znam koj me razbira ama psihicki sum rastroena..pocnuvam da placam koga ke se razmislam sto moz da mi se sluci.

nadezda i jas sum golema plachka...priznavam....[sm=smiley17.gif][sm=smiley9.gif] smao kolku pati si se rasplakav duri ja primav terapijata...onaka za gluposti....ama morame napred...i mene mi e treto ivf...stravot sekako go ima....ke bide...veruvaj ke bide...jas veruvam... druzi se...izbegnuvaj da si sama...druzi se so pozitivni lugje....[sm=smiley16.gif] gledaj komedii...napravi mu inaet na stravot i tagata...i ne pushtaj da te sovladeat.... te gushkam [sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




Kolachence -> RE: Вештачко оплодување IV дел (1.2.2013 11:02:21)

Nadezda, ajde pozitivno. Moras da mislis na ubavi raboti, za ubavi raboti da ti se slucuvaat. Ne se opsednuvaj uste od sega so simptomi. Ete Gina ubavo te sovetuva. Ne dozvoluvaj da te obezme strav!
Ema, znaci te obozavam. Zracis bre devojce so pozitivna energija. Jas se spremam in vitro da pravam na kraj na mart, taka da sakam da te zamolam da bides vo mojot tim 'navivacki' [sm=smiley36.gif]
Na site vi posakuvam ubav den [sm=metulj.gif]




bubble -> RE: Вештачко оплодување IV дел (1.2.2013 11:06:18)

inaku jas utre odam da merat hormoni i da vidime dali utre ke ja primam stop inekcijata[sm=smiley4.gif] [sm=smiley4.gif][sm=smiley4.gif]...dosta e mislam...veke takva tezina osekjam na janikot shto koga odam go osekjam kako da ripka [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif] i nego mu se smachi sigurno.... [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




Kolachence -> RE: Вештачко оплодување IV дел (1.2.2013 11:34:47)

Bubble ajde lesno neka pomine! Ti posakuvam mnogu, mnogu zdravi jajce kletki! [sm=smiley10.gif]




bubble -> RE: Вештачко оплодување IV дел (1.2.2013 11:51:05)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Kolachence

Bubble ajde lesno neka pomine! Ti posakuvam mnogu, mnogu zdravi jajce kletki! [sm=smiley10.gif]

ti blagodaram kolachence...se nadevam deka ke izvadat dosta...za da se oplodat i ubavo da trgnat barem tri [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] ovaj pat imam zelba da "oformam" fuddbalki tim [sm=bravo.gif]... ahahhahahahaaaaa [sm=smiley36.gif] [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




Didi80 -> RE: Вештачко оплодување IV дел (1.2.2013 12:17:53)

ИЗВОРНА ПОРАКА: bubble

inaku jas utre odam da merat hormoni i da vidime dali utre ke ja primam stop inekcijata[sm=smiley4.gif] [sm=smiley4.gif][sm=smiley4.gif]...dosta e mislam...veke takva tezina osekjam na janikot shto koga odam go osekjam kako da ripka [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif] i nego mu se smachi sigurno.... [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]


bubble [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]ajde so Gospod napred a jas navivam za tvojot tim[sm=smiley36.gif] za mnooooooguuuuuuuu zdravi,ubavi j.k[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]

Nadezda i Kapina [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]samo smireno,opusteno i pobrzo da si gi vidite [sm=rozacrtici.gif] i da se pridruzite na nasata prekrasna [sm=nosecka.gif] Ema$ [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]

[sm=pikapoka1.gif][sm=pikapoka1.gif]Podrska za vas devojki[sm=pikapoka1.gif][sm=pikapoka1.gif]




Ema$ -> RE: Вештачко оплодување IV дел (1.2.2013 13:15:34)

@ Kolachence....ma nema problem,moze uste sega da me bukiras za vo tvojot tim ,ako treba i ke povezbam za mazoretka [sm=jezicek.gif] ti samo opusti se i za nisto ne se sekiraj [sm=smiley31.gif]
@ Bubble......ajde so lesno i posto znam deka ke se mnogu, ako nemas menager za fudbalskiot tim , jas nemam dogovor potpisano so nikogo [sm=smiley36.gif] . Te cekam so ubavi vesti mila !
@nadezda...smireno i opusteno...mozes slobodno da si ja pees pesnata na Slatkar i Ace NL "Opusti se " ....ajde mozes ti...bidi jaka [sm=smiley31.gif]
@kapina...istoto vazi i za tebe ...opusteno i Ve cekam da mi se pridruzite

Ve gushkam site ..[sm=smiley31.gif]




Melanija RR -> RE: Вештачко оплодување IV дел (1.2.2013 13:58:58)

Bubble i nadezda
[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]
[sm=sloncek.gif][sm=sloncek.gif][sm=sloncek.gif]




Lina* -> RE: Вештачко оплодување IV дел (1.2.2013 14:57:16)


ИЗВОРНА ПОРАКА: bubble

inaku jas utre odam da merat hormoni i da vidime dali utre ke ja primam stop inekcijata[sm=smiley4.gif] [sm=smiley4.gif][sm=smiley4.gif]...dosta e mislam...veke takva tezina osekjam na janikot shto koga odam go osekjam kako da ripka [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif] i nego mu se smachi sigurno.... [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]


Lele bubble i mene mi e taka,mislam ke mi pukne stomakot,jas vecerva imam zakazano i jas se nadevam deka ke da e pri kraj rabotava.Veke se cuvstvuvam kako reseto[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] ineksii vo butovite,ineksii vo stomakot,bockanje sekoj vtor den za krv,seta sum dupki,mi e strav voda da se napijam da ne isteci od site strani[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
Samo da bidi [sm=duda.gif] pa se ke se izdrzi i ke se zaboravi




Ummu_Ajna -> RE: Вештачко оплодување IV дел (1.2.2013 15:51:11)

aman be lina ti ivf pravis ili na ratiste te pratile hehehe ajde go molam gospod da vredi ova ratiste tvoe hehehe




Lina* -> RE: Вештачко оплодување IV дел (1.2.2013 16:05:00)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Ummu_Ajna

aman be lina ti ivf pravis ili na ratiste te pratile hehehe ajde go molam gospod da vredi ova ratiste tvoe hehehe


[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] ama bas kako na ratiste ama sto da pravam koga imam inaetcii jajnici,nekat da slusnat za folikuli,se ubiv od ineksii,od fondot odamna gi potrosiv ama sto e tuka mora da se uspee,kako e gospod nikoj ne e,ke se isplati makata pa da si imame i nie po edno bepce




Ummu_Ajna -> RE: Вештачко оплодување IV дел (1.2.2013 16:22:00)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Lina*


ИЗВОРНА ПОРАКА: Ummu_Ajna

aman be lina ti ivf pravis ili na ratiste te pratile hehehe ajde go molam gospod da vredi ova ratiste tvoe hehehe


[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] ama bas kako na ratiste ama sto da pravam koga imam inaetcii jajnici,nekat da slusnat za folikuli,se ubiv od ineksii,od fondot odamna gi potrosiv ama sto e tuka mora da se uspee,kako e gospod nikoj ne e,ke se isplati makata pa da si imame i nie po edno bepce

daj boze daj boze, i jas pocnuvam so terapija od cetvrtok ili petok




Ema$ -> RE: Вештачко оплодување IV дел (1.2.2013 16:23:10)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Lina*
[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] ama bas kako na ratiste ama sto da pravam koga imam inaetcii jajnici,nekat da slusnat za folikuli,se ubiv od ineksii,od fondot odamna gi potrosiv ama sto e tuka mora da se uspee,kako e gospod nikoj ne e,ke se isplati makata pa da si imame i nie po edno bepce

Lina* ako ti e za uteha....vo zivot nemav primeno inekcija,osven edna protiv besnilo koga me kasna kuce :))))))) ama koga ke vidis [sm=modricrtici.gif][sm=rozacrtici.gif]......se se zaborava. Se ke pomine, ti poskauvam so lesno se da mine...i kako i da e borci ke bidat [sm=smiley20.gif]. Te guskammmmm [sm=smiley27.gif][sm=smiley31.gif]




Ema$ -> RE: Вештачко оплодување IV дел (1.2.2013 16:25:16)

lele devojki i jas edvaj ceka so radost da pocnam od sreda so terapija oa i ivf da pravam osekam deka ovoj pat ke ima nesto, mislam 2 ili 3 [sm=duda.gif ke bidat ahaha mala sala samo gospod znae sto ke bide


Sto se desi ? zosto od cetvrtok ili petok,,,neli sreda...ajde so lesno i mnogu uspeh !




Lina* -> RE: Вештачко оплодување IV дел (1.2.2013 16:27:18)

Blagodaram mnogu stvarno ste super podrska inace jas od denes ne odam na rabota pa ke mozam pocesto da ve druzam a sega vreme e da se spremam za na lekar da vidam kolku porasnale folikulcinata




Ema$ -> RE: Вештачко оплодување IV дел (1.2.2013 16:32:04)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Lina*

Blagodaram mnogu stvarno ste super podrska inace jas od denes ne odam na rabota pa ke mozam pocesto da ve druzam a sega vreme e da se spremam za na lekar da vidam kolku porasnale folikulcinata

Ajdeeeeeeee cekam ubavi vesti !!! , zaedno ke se raduvame [sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




Страница: <<   < Претходна страница  12 13 [14] 15 16   Следна страница >   >>