RE: Сакаме две црти!!! - III дел (Целосна верзија)

Форум >> [Забременување] >> Заедничка надеж



Порака


LoveableMe RR -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (23.9.2015 13:30:08)

Ivoni4ka, бркај ја да не дојде, те чекаме со убави вести[sm=bravo.gif]




ivoni4ka -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (24.9.2015 15:13:53)

Женчиња само што правев тест и има [sm=modricrtici.gif] многу сум среќна скокав од радост [sm=jezicek.gif]




LoveableMe RR -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (24.9.2015 15:59:12)

Јухууууууууууууу, честитки Ivoni4cka, имај лесна и убава бременост.





kapina -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (24.9.2015 18:42:36)

Ivonicka cestitki




Melanija RR -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (25.9.2015 13:14:46)

ivoni4ka [sm=bravo.gif] мило ми е што има [sm=rozacrtici.gif] сега убава бременост и [sm=duda.gif]




ivoni4ka -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (30.9.2015 9:57:38)

девојки, вчера бев на лекар и сеуште не се гледа бременост , докторот ми рече за 1 недела повторно да отидам.

поздравче




Sunshine88 -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (26.10.2015 14:50:59)

Zdravo, i jas sum nova ovde, i odma da se prijavam.....Inaku sme taze vo brak samo 4 meseci...sega cekame [sm=rozacrtici.gif] Ne mozam ni da zamislam kako ke izreagiram koga ke gi vidam [sm=rozacrtici.gif]...verovatno ke trcam ko ulava niz doma od sreka :D




LoveableMe RR -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (29.10.2015 11:03:52)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Sunshine88

Zdravo, i jas sum nova ovde, i odma da se prijavam.....Inaku sme taze vo brak samo 4 meseci...sega cekame [sm=rozacrtici.gif] Ne mozam ni da zamislam kako ke izreagiram koga ke gi vidam [sm=rozacrtici.gif]...verovatno ke trcam ko ulava niz doma od sreka :D


Добредојде и што поскоро да ги видиш[sm=modricrtici.gif][sm=rozacrtici.gif]




Rajna.vojvoda -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (29.10.2015 11:09:32)

ivoni4ka честитки
јас еднш ги видов моите [sm=rozacrtici.gif] ама заврши како биохемиска или вонматерична никој не знаеше точно[sm=smiley19.gif]
вчера правев тест а денес треба да добијам и беше негативен, ме охрабрува ivoni4ka дека еден бил негативен а после неколку дена позитивен, па да се надевам и кај мене дека ке биде така[sm=smiley1.gif]




LoveableMe RR -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (30.10.2015 10:12:04)

Поддршка до сите што се во исчекување на [sm=rozacrtici.gif] [sm=modricrtici.gif]

[img]http://www4.slikomat.com/13/1107/ytq-1111.gif[/img]


Rajna.Vojvoda/29 октомври[sm=rozica.gif] lara36/13 ноември[sm=rozica.gif] malecko87/ноември[sm=rozica.gif] sunshine88/ноември[sm=rozica.gif] AnaMolly RR/декември[sm=rozica.gif]

=================

2015
Felly RR [sm=9nebesa.gif] LenaNela[sm=9nebesa.gif] Sajna [sm=9nebesa.gif] sunflower* [sm=9nebesa.gif] Bebuska na mama [sm=9nebesa.gif]ane/[sm=9nebesa.gif] nova_mama [sm=9nebesa.gif] Snow Angel [sm=9nebesa.gif] srekna2 [sm=9nebesa.gif]Maks85 [sm=9nebesa.gif] Andriance[sm=9nebesa.gif] /mare/[sm=9nebesa.gif] Peppa [sm=9nebesa.gif] [sm=9nebesa.gif]Despinka [sm=9nebesa.gif] baby27[sm=9nebesa.gif] slobodka[sm=9nebesa.gif]Mami82[sm=9nebesa.gif] Son82[sm=9nebesa.gif] nataly86[sm=9nebesa.gif] Veronica_Lia [sm=9nebesa.gif]AngelOfArh[sm=9nebesa.gif] ivoni4ka[sm=9nebesa.gif] bebea[sm=9nebesa.gif] emilija28 [sm=9nebesa.gif]TeaM[sm=9nebesa.gif] wanna be mum[sm=9nebesa.gif] Dusanka[sm=9nebesa.gif]Nelle[sm=9nebesa.gif]





Rajna.vojvoda -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (31.10.2015 11:07:57)

ivoni4ka se vide li plodot? cekame ubavi vesti[sm=bravo.gif]




LoveableMe RR -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (2.11.2015 10:23:33)

Rajna, ivoni4cka, пишува во темите за бременост, таму читај ја.




Melanija RR -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (2.11.2015 14:48:18)

Rajna.vojvoda може да не го види во оваа тема прашањето .Во овој пост ТУКА ivoni4ka пиша за ехото и дека има срценце [sm=smiley1.gif]




Vikilika -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (9.11.2015 16:39:42)

Девојки не знам воопшто зошто досадвам дали само умот мие тука или е возможно нешто да има ама вака со муабет ке мие полесно ако не нешто друго.. последно добив на 29.10 а три дена пред да дпбијам имав незаштитен однос.. Менструацијата не ми беде како и обично баш напротив пак ми траеше двА денА ама првиот ден имав болки и црвено кафеава крф а вториот ден крв ама по малку а имав мачнини повракам веќе две недели нон стоп имам гадење имам киселини во желудникот што никогаш сум ги немала .. Не сакав да си давам надеж бидејки четири дена се многу малку за симптоми ама еве веќе втора недела си продолжвам со мачнини вртоглавици завчера кога се разбудив се разбудив од болки во долниов дел од стомаков кога птидов веце имав пак не крв повеќе на кафеаво ..и од 1 кога ми заврши до денеска уште три пати имав незаштитен однос демек за побрзо да се фати затоа сакав да слушнам мислење.. Дали има простор да се радувам или се сепак можда симптоми на стрес или симптоми пред овулација?? Зз




wanna be mum -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (10.11.2015 13:42:42)

Ако последно доби на 29.10 тогаш сега си во овулација, а се случува кога пука голем фолекул да има слабо крварење, капка-две, така да тие денови треба да се искористат за односи, или пак да одиш тогаш на лекар и да знаеш дали е овулација за нареден пат, да си го познаваш телото и промените, јас незнам дали следиш раст на фолекули ама мене по твојот опис ми личи на пукнат фолекул,АМА сепак ако имаш сомнеж направи домашен тест зошто ако пред две недили тие два дена биле инплантација и сега си бремена тогаш не е убаво пак крварење да се јавува, среќно и пиши ни




kapina -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (10.11.2015 14:31:22)

Odi na gin najarno ke znaes na sto si




Vikilika -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (10.11.2015 18:33:00)

Да бев денеска..крвта железото ми се во ред .. Шекерот мие под нормала и имам покачен притисок.. Потоа матичната ме пушти на гинеколог.. На гинеколог ме гледаше на ехо и ми рече дека не можела да видит ништо и да се вратам за 10 дена на преглед. Се сомневала во бременост или во хормонално пореметување...а инаку да следам се преку календар а и веќе година дена ден пред овулација и дента за овулација имам болки и имам некоја бела течност и знам дека ми е ден на овулација.. Сега по твое што мислиш? :) од една страна не вервам дека е можно да имам симптоми одма после 4 дена а од друга страна не вервам дека е хормонално пореметување затоа што немав пбично и немав чисто крварење ама сепак добив на точниот датум.искрено мислам дека нема да издржам цели 10 дена :) а не знам кога е најпаметно да напрам пак тест :)?




kapina -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (10.11.2015 19:24:59)

Trebalo e da te puste da ispitas bremenost preku krv




Vikilika -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (10.11.2015 23:44:08)

Знам ама не ме пушти и сега пжод една страна се плашам а од друга страна по малку се радвам :)




wanna be mum -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (11.11.2015 10:44:09)

Vikilika mene mi lici na ovulacija, sorry ama neznaci deka sum vo pravo, i bolkite i beliot iscedok na toa asociraat, toa i ne e loso ke si znaes koga intenzivno da se guskate so mazeto :)))) ama zemi sure check siguren e i napravisi da ti se trgnat mislite




Vikilika -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (11.11.2015 12:29:28)

:):) и јас зато не сакам да брзам и да се разочарвам :) ке почекам уште два дена и ке напрам
позз




LoveableMe RR -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (11.11.2015 12:59:08)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Vikilika

:):) и јас зато не сакам да брзам и да се разочарвам :) ке почекам уште два дена и ке напрам
позз


Vikilika, добредојде и ти посакувам успоех, најдобро е тест преку крв, позз




Vikilika -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (12.11.2015 17:36:36)

За тест преку крв ми рече за една недела ама цел ден денес повраќам и мие многу лошо.. Купив тест и здравје сабајле ќе го направам па што требит да бидит нека бидитбар ќе знам на што сум ако не е бременост ќе ми дает да примам нешто за низок шеќер вака не можам да издржам цел ден гадење вртоглавици ... Шо Ќе бидит нака бидит[sm=smiley13.gif][sm=duda.gif][sm=smiley1.gif][sm=smiley19.gif]




wanna be mum -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (13.11.2015 15:23:00)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Vikilika

За тест преку крв ми рече за една недела ама цел ден денес повраќам и мие многу лошо.. Купив тест и здравје сабајле ќе го направам па што требит да бидит нека бидитбар ќе знам на што сум ако не е бременост ќе ми дает да примам нешто за низок шеќер вака не можам да издржам цел ден гадење вртоглавици ... Шо Ќе бидит нака бидит[sm=smiley13.gif][sm=duda.gif][sm=smiley1.gif][sm=smiley19.gif]

Тестовите можеш во било кој ден од денот, направи го и преземи под итно нешто за шекерот, не смее да е низок тоа е серизно исто како и високиот, тебе од тоа не ти е добро




Vikilika -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (13.11.2015 22:03:48)

Да највероватно :( напрајв тест негативен беше ...утре здравје е одам кај матичната да ми препишит нешто залудно си се израдвав :(




Страница: <<   < Претходна страница  80 81 [82] 83 84   Следна страница >   >>