RE: Сакаме две црти!!! - III дел (Целосна верзија)

Форум >> [Забременување] >> Заедничка надеж



Порака


kapina -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (13.4.2015 9:04:36)

Odi na ginekolog togas




lukajana RR -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (13.4.2015 10:19:43)

Mami82 na ginekolog sekako treba da odis cisto da vidi kakva e sostojbata na matkata a ova sto ti se slucuva e normalno,na nekoi zeni im treba poveke vreme da se vratat vo normala posle poroduvanjeto.
Eve OVDE imame tema za Menstruacija po poroduvanje procitaj iskustva na zenite ke vidis deka ne e nisto strasno
ИЗВОРНА ПОРАКА: Mami82

Zdravo mamicki. Edno prasanje imam do site vas..... Pred da zabremenam za prvpat, ciklus imav redoven - na sekoi 28 dena. Bez kasnenje, se bese super. Otkako se porodiv, dolgo ne dobiv zaradi intenzivnoto doenje. Prvpat dobiv viklus koga kerkata imase polni 18 meseci. Toa bese pred mesec ipol.....i eve seuste mi nema dojdeno. Dali e mozno da zaradi bremenosta mi e nesto sega poremeteno so mesecniot ciklus, ili mozebi zatoa sto uste dojam???? Zbuneta sum skroz. Napraviv test i iskoci negativen. A od dobivanje nema aber....sto mislite??? Pozdrav do site





Melanija RR -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (28.4.2015 12:39:19)

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bella28

Prviot pat za da ostanam bremena ni trebaa skoro 2 godini potoa sleduvase najgolemo razocaruvanje cubenje na bebeto vo 21 nedela I denes pozitiven test za bremenost zabrenuvanje od prva [sm=duda.gif][sm=smiley36.gif]

ИЗВОРНА ПОРАКА: lukajana RR

Честитки Бела имај лесна бременост па за девет месеци здраво и живо бебенце[sm=smiley1.gif]


Bella28 imaj lesna bremenost i zdravje zivo i zdravo bebule[sm=bravo.gif]




scared RR -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (28.4.2015 12:45:47)

Честитки до Bella28 да ни се множат ваквите успешни приказни [sm=bravo.gif]


[img]http://www4.slikomat.com/13/1107/ytq-1111.gif[/img]


=================

2015
Felly RR [sm=9nebesa.gif]Bebuska na mama [sm=9nebesa.gif]ane/[sm=9nebesa.gif] Snow Angel [sm=9nebesa.gif] Bella28[sm=9nebesa.gif]





Bella28 -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (28.4.2015 13:00:18)

Fala na cestitkite I sekoj da si gi vidi posakuvanite crtki na testot[sm=bravo.gif]




LoveableMe RR -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (28.4.2015 13:32:28)

Bella28, честитки и само убавини [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




Anne^ -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (4.5.2015 19:25:01)

Bella честитки! Имај си лесна школска бременост :)
Мене ми доцни 3 дена, незнам што се случува, не осеќам буквално ништо. Што ќе ме поучите?




Bella28 -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (4.5.2015 19:29:01)

Test I jas nemam drugi simptomi osven pozitiven test podzdrignyvanje daj boze da si gi vidis posakuvanite crti[sm=rozacrtici.gif]




scared RR -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (14.5.2015 16:45:35)

Да си се ставам јас на список [sm=smiley36.gif]


[img]http://www4.slikomat.com/13/1107/ytq-1111.gif[/img]


Scared RR /30 Мај[sm=rozica.gif]
=================

2015
Felly RR [sm=9nebesa.gif]Bebuska na mama [sm=9nebesa.gif]ane/[sm=9nebesa.gif] Snow Angel [sm=9nebesa.gif] Bella28[sm=9nebesa.gif]





daaci -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (23.5.2015 22:37:23)

Здраво

Нова сум на форумот Ч[sm=smiley1.gif] се надевам дека ќе се дружиме...
Значии вака мојот проблем е следен..Со маж ми се обидуваме долго време но некако нема резултати.Овој месец треба да ми дојде на 27ми,осеќам болки во стомак како грчеви,и градите ме болат,но тоа што ме кочи е што ме болат и мускулите и коските..дали е можно и тоа да биде симптом,бидејќи нели слични се за добивање и бременост симптомите,или сепак си давам лажна надеж па сепак ќе дојде.,[sm=smiley13.gif]




Bella28 -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (24.5.2015 17:57:17)

Daj boze da ne ti dojde[sm=hudicek1.gif] dvete crti ponekogas doagaat koga najmalku se nadevas[sm=smiley36.gif]




wanna be mum -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (26.5.2015 11:38:04)

Здраво daaci ич нека не доаѓа, туку да си видиш [sm=modricrtici.gif][sm=rozacrtici.gif]




LoveableMe RR -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (26.5.2015 12:05:14)


ИЗВОРНА ПОРАКА: daaci

Здраво

Нова сум на форумот Ч[sm=smiley1.gif] се надевам дека ќе се дружиме...
Значии вака мојот проблем е следен..Со маж ми се обидуваме долго време но некако нема резултати.Овој месец треба да ми дојде на 27ми,осеќам болки во стомак како грчеви,и градите ме болат,но тоа што ме кочи е што ме болат и мускулите и коските..дали е можно и тоа да биде симптом,бидејќи нели слични се за добивање и бременост симптомите,или сепак си давам лажна надеж па сепак ќе дојде.,[sm=smiley13.gif]


daaci, здраво добредојде, пиши ни што направи[sm=bravo.gif]




LoveableMe RR -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (28.5.2015 12:50:00)

Да ја поддржиме и СОЛЕ:[sm=bravo.gif]

[img]http://www4.slikomat.com/13/1107/ytq-1111.gif[/img]


daci/ 27 мај [sm=rozica.gif] SOLE /29 мај[sm=rozica.gif]
=================

2015
Felly RR [sm=9nebesa.gif]Bebuska na mama [sm=9nebesa.gif]ane/[sm=9nebesa.gif] Snow Angel [sm=9nebesa.gif] Bella28[sm=9nebesa.gif] srekna2 [sm=9nebesa.gif]Maks85[sm=9nebesa.gif]





Melanija RR -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (2.6.2015 14:56:55)

ИЗВОРНА ПОРАКА: zbunkicka

zdravo devojki i jas sum prv pat tuka imav nezstiten odnos na 10 april 13 i 18 posledna menstruacija 3 april dali e rano denes test da se napravi ili ne?

ИЗВОРНА ПОРАКА: deluxe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: zbunkicka

zdravo devojki i jas sum prv pat tuka imav nezstiten odnos na 10 april 13 i 18 posledna menstruacija 3 april dali e rano denes test da se napravi ili ne?

Napravi test,ne e rano.Spored ova ti mesec maj ne si dobila[sm=smiley1.gif]Golemi ti se sansite za [sm=nosecka.gif]

ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija RR

3 април последен циклус?Ако е така ти доцни 1 месец [sm=smiley1.gif] и тогаш на ехо[sm=smiley1.gif]

ИЗВОРНА ПОРАКА: zbunkicka

of greska melanija na 3 maj posleden ne na 3 april :) sum se zbunila

ИЗВОРНА ПОРАКА: kapina

Rano ti e uste za test cekaj da zadocne ciklusot

ИЗВОРНА ПОРАКА: lukajana RR

Ако добиваш редовно требало веќе да добиеш ама сепак ако не добиеш до среда можеш да правиш тест.
Добредојде на рр [sm=smiley1.gif]

ИЗВОРНА ПОРАКА: zbunkicka

dobro ve najdov devojki :) ke pocekam do utre se nadevam nema da dobijam i k ispadn pozitiven testot :*




LoveableMe RR -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (2.6.2015 15:11:48)

Zbunkicka, те чекаме утре[sm=bravo.gif] Сандраро, батерфлај и другите каде сте?





zbunkicka -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (3.6.2015 8:58:24)

nisto devojki razocaruvanje sabajle prvo odenje vo toalet i ete go nepokanetiot nepozelen gostin tocen tocno na 3 ti kako prosliot mesec :(




LoveableMe RR -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (3.6.2015 8:59:09)


ИЗВОРНА ПОРАКА: zbunkicka

nisto devojki razocaruvanje sabajle prvo odenje vo toalet i ete go nepokanetiot nepozelen gostin tocen tocno na 3 ti kako prosliot mesec :(


Аман бе збункичка, ајде следниот пат. Колку време се обидувате?




zbunkicka -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (3.6.2015 9:03:02)

6 meseci moze ne e mnogu ama ?




LoveableMe RR -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (3.6.2015 9:10:01)

Zbunkicka, не е многу пробувајте барем уште пола година, па ако не дај Боже не бидне посетете лекар, сега засега на добар пат сте, таман лето жешко и повеќе да работите[sm=smiley36.gif][sm=smiley1.gif][sm=jezicek.gif]

[img]http://www4.slikomat.com/13/1107/ytq-1111.gif[/img]


daaci/ 27 мај [sm=rozica.gif] zbunkicka/2 јули[sm=rozica.gif]
=================

2015
Felly RR [sm=9nebesa.gif] Sajna [sm=9nebesa.gif] sunflower* [sm=9nebesa.gif] Bebuska na mama [sm=9nebesa.gif]ane/[sm=9nebesa.gif] nova_mama [sm=9nebesa.gif] Snow Angel [sm=9nebesa.gif] Bella28[sm=9nebesa.gif] srekna2 [sm=9nebesa.gif]Maks85 [sm=9nebesa.gif] Andriance[sm=9nebesa.gif] /mare/[sm=9nebesa.gif] Rajna.vojvoda[sm=9nebesa.gif]






zbunkicka -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (3.6.2015 11:29:06)

a da ve prasam previte li nesto dodeka se obiduvate neznam nekoi apcinja neso folna kiselaina citav pijat bilo sto?




lukajana RR -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (3.6.2015 11:46:46)

Можеш да пиеш фолна ,некој пијат и Аспирин и други лекови и витамини ама штом не сте испитувале ништо подобро немој да пиеш и не губи надеж сепак не е долг периодот на обиди и летово ви е шанса плус да се фрлите на работа што вика LoveableMe rr и наскоро да ни пишеш убави вести




LoveableMe RR -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (18.6.2015 9:20:03)

Daaci, каде си што бидна? Немаш пишано одамна, бутерфлај.1 и другите каде сте подолго ве нема? Работите ли на случајот?




LoveableMe RR -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (29.6.2015 15:28:13)

Честитки за синоока, нашата нова трудница.[sm=bravo.gif]

daci и zbunkicka, да не има нешто ново?




LoveableMe RR -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (2.7.2015 11:45:56)

scaredRR, те чекаме да пишеш кога ќе бидне инсеминацијата[sm=smiley1.gif]. Други има ли да ги ставиме на список?





Страница: <<   < Претходна страница  78 79 [80] 81 82   Следна страница >   >>