RE: Сакаме две црти!!! - III дел (Целосна верзија)

Форум >> [Забременување] >> Заедничка надеж



Порака


ivoni4ka -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (2.7.2015 13:24:36)

Знам дека е доцна . Ама се пријавивам за 10 јули .[sm=hudicek1.gif] Се надевам дека немаѓда дојдеѓ




LoveableMe RR -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (2.7.2015 15:37:08)

ИЗВОРНА ПОРАКА: ivoni4ka

Знам дека е доцна. Ама се пријавивам за 10 јули.[sm=hudicek1.gif] Се надевам дека нема да дојде


Бркај ја да не дојде[sm=jezicek.gif][sm=smiley36.gif]




ivoni4ka -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (4.7.2015 16:18:08)

Ај да се пријавам м[sm=hudicek 1.gif]и дојде ништо другиот месец поздрав




LoveableMe RR -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (7.7.2015 12:01:38)

Ivoni4cka, ајде следен месец.

Либра88 и скаредРР, среќно![sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




LoveableMe RR -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (15.7.2015 10:14:01)

scaredRR, pepapa, malecko87 и сите останати, навиваме за две црти![sm=bravo.gif]

[img]http://www4.slikomat.com/13/1107/ytq-1111.gif[/img]


zbunkicka/2 јули[sm=rozica.gif] Libra88/7јули[sm=rozica.gif] scaredRR/10 јули [sm=rozica.gif] trnoruska15/24 јули[sm=rozica.gif] malecko 87/27 јули[sm=rozica.gif] pepapa/ [sm=rozica.gif] 30 јули ivoni4ka/8 август [sm=rozica.gif]bibi ribi/10 август [sm=rozica.gif]

=================

2015
Felly RR [sm=9nebesa.gif] LenaNela[sm=9nebesa.gif] Sajna [sm=9nebesa.gif] sunflower* [sm=9nebesa.gif] Bebuska na mama [sm=9nebesa.gif]ane/[sm=9nebesa.gif] nova_mama [sm=9nebesa.gif] Snow Angel [sm=9nebesa.gif] Bella28[sm=9nebesa.gif] srekna2 [sm=9nebesa.gif]Maks85 [sm=9nebesa.gif] Andriance[sm=9nebesa.gif] /mare/[sm=9nebesa.gif] Rajna.vojvoda[sm=9nebesa.gif] Peppa [sm=9nebesa.gif] [sm=9nebesa.gif]Despinka [sm=9nebesa.gif] baby27[sm=9nebesa.gif] slobodka[sm=9nebesa.gif]Mami82[sm=9nebesa.gif]





slobodka -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (16.7.2015 10:53:08)

Драги РР!! Нова сум на форумов, првпат пишувам.
Сакам да споделам ..... денес си ги видов моите [sm=modricrtici.gif] ЕПТЕН СУМ РАДОСНА.
Сакам да им посакам на сите што се трудат да им се оствари што е можно побрзо.
Инаку еве јас сум случај дека никогаш не се знае, јас сега чекав да ми дојде циклусот и да почнам да правам испитувања за неплодност ( ХСГ ми е закажано за идната недела, веќе почнавме со дечкото да правиме испитувања ). Но ете денес ми се случија [sm=modricrtici.gif]
Човек кога најмалку се надева тогаш испаѓа!!!




LoveableMe RR -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (16.7.2015 11:00:24)

slobodka, честитки. Колку време се обидувавте?[sm=smiley1.gif][sm=jezicek.gif]




slobodka -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (16.7.2015 11:10:12)

Не повеќе од 6 месеци, но со оглед на моите 39 години ( а прва бременост )немав воопшто намера да губам време. Морав да се фатам со инсеминација или со инвитро под најитно !




LoveableMe RR -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (16.7.2015 11:15:48)


ИЗВОРНА ПОРАКА: slobodka

Не повеќе од 6 месеци, но со оглед на моите 39 години ( а прва бременост )немав воопшто намера да губам време. Морав да се фатам со инсеминација или со инвитро под најитно !


Браво за тебе!![sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] Дај рецепта[sm=smiley36.gif][sm=jezicek.gif]




slobodka -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (16.7.2015 11:31:19)

Срце, освем што си пијам фолна веќе извесно време , си практикувам обавезно тест за овулации, и се водам по нив. Обавезно однос дента кога ќе се покаже позитивен тестот.




LoveableMe RR -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (16.7.2015 11:42:09)


ИЗВОРНА ПОРАКА: slobodka

Срце, освем што си пијам фолна веќе извесно време , си практикувам обавезно тест за овулации, и се водам по нив. Обавезно однос дента кога ќе се покаже позитивен тестот.


Фала ти[sm=smiley2.gif]. Да те замолам ОВДЕ да пишеш кои тестови ги користиш, каде ги купуваш, колку чинат и сл. Позз




LoveableMe RR -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (23.7.2015 10:02:39)

Ајде девојки, некоја да не израдува[sm=bravo.gif]





AnnaMolly RR -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (28.7.2015 10:46:24)

Може уште од сега да се пријавам за [sm=rozacrtici.gif] за во октомври? [sm=smiley36.gif]

Лечиме моментално уреоплазма, па здравје од септември да почнеме со работа [sm=smiley36.gif]

Ама вака да ме има на список би ми било мило, иако знам дека многуууу рано се пријавувам за во есен дури :)




LoveableMe RR -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (28.7.2015 11:47:04)


ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Може уште од сега да се пријавам за [sm=rozacrtici.gif] за во октомври? [sm=smiley36.gif] Лечиме моментално уреоплазма, па здравје од септември да почнеме со работа [sm=smiley36.gif] Ама вака да ме има на список би ми било мило, иако знам дека многуууу рано се пријавувам за во есен дури :)


Ставено, ајде со лесно[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




LoveableMe RR -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (4.8.2015 11:38:08)

Trnoruska1, ivoni4cka, ве чекаме вас да не израдувате[sm=bravo.gif]

[img]http://www4.slikomat.com/13/1107/ytq-1111.gif[/img]


Libra88/7јули[sm=rozica.gif] trnoruska15/24 јули[sm=rozica.gif] ivoni4ka/8 август [sm=rozica.gif]AnaMolly RR/октомври [sm=rozica.gif]

=================

2015
Felly RR [sm=9nebesa.gif] LenaNela[sm=9nebesa.gif] Sajna [sm=9nebesa.gif] sunflower* [sm=9nebesa.gif] Bebuska na mama [sm=9nebesa.gif]ane/[sm=9nebesa.gif] nova_mama [sm=9nebesa.gif] Snow Angel [sm=9nebesa.gif] Bella28[sm=9nebesa.gif] srekna2 [sm=9nebesa.gif]Maks85 [sm=9nebesa.gif] Andriance[sm=9nebesa.gif] /mare/[sm=9nebesa.gif] Rajna.vojvoda[sm=9nebesa.gif] Peppa [sm=9nebesa.gif] [sm=9nebesa.gif]Despinka [sm=9nebesa.gif] baby27[sm=9nebesa.gif] slobodka[sm=9nebesa.gif]Mami82[sm=9nebesa.gif] Son82[sm=9nebesa.gif] nataly86[sm=9nebesa.gif]






bibi ribi -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (7.8.2015 9:50:13)

Лавабл, бриши ме, сабајлево добив [sm=hudicek1.gif]
Здравје од Октомври ќе се читаме повеќе во темите за ИФВ :)
Поздрав




LoveableMe RR -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (7.8.2015 10:07:27)


ИЗВОРНА ПОРАКА: bibi ribi

Лавабл, бриши ме, сабајлево добив [sm=hudicek1.gif] Здравје од Октомври ќе се читаме повеќе во темите за ИФВ :)Поздрав


Важи, а вие работете до октомври на случајот[sm=smiley2.gif]




tanja_25 -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (13.8.2015 15:43:07)

здраво на сите !
нова сум на форумот и како прво би ви посакала на сите да ви посакам што поскоро да си видите [sm=rozacrtici.gif] и да се усреќите со [sm=duda.gif] .
јас имам ќерка 4 години пред две годин низ шала се договоривме со мм да не се вардиме и да се потрудиме за второ [sm=duda.gif] но тоа се уште не се случи на почетокот тоа не ме вознемируваше ама последниве неколку месеци тоа почна да ми ствара некоја нервоза
знам дека не треба така да реагирам сепак имам едно [sm=duda.gif] па не треба да се секирам ама мојата желба за уште едно [sm=duda.gif] се зголемува .
со првото останав трудна со една терапија на кломифен сега 4 циклуси пиев кломифен но без резултат.
но многу ми е тешко со кој и да се сретнам (на нашиов македонски менталитет) сите за тоа и ти шо не си родиш уште едно шо чекаш
па упм вас ве чекам да ми дадете дозвола
се извинувам за постов ама немам на кој друг да се истиштам вака[sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]




kapina -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (13.8.2015 15:55:02)

tanja odete na lekar napravete si gi onie osnovni ispituvanja da ne ima nekoj problem




Naty2 -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (17.8.2015 9:04:22)

Zdravo milicki eve i jas sum nova jas veke imam kerka 13 god za nea cekav 2 god.eve za vtoro cekam 11 god.nadezta posledna umira.




ivoni4ka -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (17.8.2015 23:01:30)

Da se prijavam za 29.08 se nadevam posleden pat




scared RR -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (18.8.2015 10:21:17)

[img]http://www4.slikomat.com/13/1107/ytq-1111.gif[/img]


ivoni4ka/ 29 август [sm=rozica.gif]pepapa/25 септември[sm=rozica.gif] AnaMolly RR/октомври [sm=rozica.gif]

=================

2015
Felly RR [sm=9nebesa.gif] LenaNela[sm=9nebesa.gif] Sajna [sm=9nebesa.gif] sunflower* [sm=9nebesa.gif] Bebuska na mama [sm=9nebesa.gif]ane/[sm=9nebesa.gif] nova_mama [sm=9nebesa.gif] Snow Angel [sm=9nebesa.gif] srekna2 [sm=9nebesa.gif]Maks85 [sm=9nebesa.gif] Andriance[sm=9nebesa.gif] /mare/[sm=9nebesa.gif] Rajna.vojvoda[sm=9nebesa.gif] Peppa [sm=9nebesa.gif] [sm=9nebesa.gif]Despinka [sm=9nebesa.gif] baby27[sm=9nebesa.gif] slobodka[sm=9nebesa.gif]Mami82[sm=9nebesa.gif] Son82[sm=9nebesa.gif] nataly86[sm=9nebesa.gif] Veronica_Lia [sm=9nebesa.gif]AngelOfArh[sm=9nebesa.gif]





Melanija RR -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (18.8.2015 23:02:14)

tanja_25 добре дојде на Рингераја [sm=bravo.gif] да ви е здрава и среќна ќеркичката а ќе дојде и второ штом си сакате. А за слични прашања одговарам со дека сега непланирам сега второ доста ми е прво ова да го средам[sm=smiley36.gif]

Naty2 добре дојде и ти на Ринегараја [sm=bravo.gif] ја вистинско место ја имате поддршката за [sm=rozacrtici.gif][sm=bravo.gif][sm=modricrtici.gif] се надевам скоро ќе ве читаме во Бременост [sm=bravo.gif]

ivoni4ka се надевам летото со убаво ќе заврши[sm=smiley1.gif]




LoveableMe RR -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (22.9.2015 16:06:13)

Malecko87, pepapa ве чекаме со убави вести. Ивoни4ка, што направи не пиша одамна? Другите, да не има уште некоја да се пријави?[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]





ivoni4ka -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (22.9.2015 23:39:25)

Предходниот пат ми дојде дури порано . па следниот месец на време. Ама сега е дилемата. Требаше да ми дојде на 21 овој месец ама ете ја нема уште. Можеби поранив ама вчера правев тест и излезе негативен. А ги имам сите симтоми киселини (само кога сум бремена имам) влажни ареоли на градите со испакнати делчиња како бубалици. Подуен стомак пола кило повеќе. Многу мокрам раздразлива и емоционална... Сега ми е планот ако вештерката ја нема до петок пак да правам тест




Страница: <<   < Претходна страница  79 80 [81] 82 83   Следна страница >   >>