RE: Вештачко оплодување III дел (Целосна верзија)

Форум >> [Забременување] >> Проблеми со забременување



Порака


dusa moja -> RE: Вештачко оплодување III дел (8.8.2012 13:43:30)

zdravo rr.deneska mi e 13 -ti den od transverot i nesto stomakot poduen a minatata nedela i me bolese kako za dobivanje sega vece ne me boli i ne mozev da izdrzam i deneska bev vo laboratorija za bhcg .puknav ovie 2 3 casa dodeka go dobiv rezultatot ne se nadevav premnogu no sepak nadezta posledna umira.bhcg mi e 107,4  se javiv vo sistina mi rekoa deka e pozitiven[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image] pa sega zdravje vo sreda na kontrola vo sistina




bella80 -> RE: Вештачко оплодување III дел (8.8.2012 15:25:58)


ИЗВОРНА ПОРАКА: dusa moja

zdravo rr.deneska mi e 13 -ti den od transverot i nesto stomakot poduen a minatata nedela i me bolese kako za dobivanje sega vece ne me boli i ne mozev da izdrzam i deneska bev vo laboratorija za bhcg .puknav ovie 2 3 casa dodeka go dobiv rezultatot ne se nadevav premnogu no sepak nadezta posledna umira.bhcg mi e 107,4  se javiv vo sistina mi rekoa deka e pozitiven[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image] pa sega zdravje vo sreda na kontrola vo sistina

CESTITKI!!!!![sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]Ti posakuvam najubava bremenost!!Neznaes kolku sum srekna koga ke procitam vakva vest[sm=smiley31.gif][sm=sloncek.gif]




Bogdancanka -> RE: Вештачко оплодување III дел (8.8.2012 16:13:32)

cestitki duso moja[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]imaj si ubava i lesna bremenost




mesecina83 -> RE: Вештачко оплодување III дел (8.8.2012 18:26:57)


ИЗВОРНА ПОРАКА: dusa moja

zdravo rr.deneska mi e 13 -ti den od transverot i nesto stomakot poduen a minatata nedela i me bolese kako za dobivanje sega vece ne me boli i ne mozev da izdrzam i deneska bev vo laboratorija za bhcg .puknav ovie 2 3 casa dodeka go dobiv rezultatot ne se nadevav premnogu no sepak nadezta posledna umira.bhcg mi e 107,4  se javiv vo sistina mi rekoa deka e pozitiven[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image] pa sega zdravje vo sreda na kontrola vo sistina

cestitki imaj ubava i lesna bremenost uzivaj si ubavo 9 meseci so zlatnoto angelce vo tvojot stomak [sm=smiley27.gif][sm=smiley31.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




suzeto -> RE: Вештачко оплодување III дел (8.8.2012 19:47:07)

cestitki duso imaj si ubava i lesna bremenost




kapina -> RE: Вештачко оплодување III дел (8.8.2012 21:23:02)

denes gi zemav rezultatite od brisevite i imam prisustvo na mikoplazma i ureoplazma maticniot gin mi dade  da pijam antibiotici na mene i na mm  i na kontrola za 10 dena prvpat mi se pojavija tie bakterii dali nekoja od vas se ima izleceno od niv  maticniot gin mi kaza oti se lekuvat za skoro so antibiotici  inaku cestitki dusomoja imaj si lesna bremenost i dve zivi i zdravi bebcinja




dusa moja -> RE: Вештачко оплодување III дел (8.8.2012 23:05:08)

kapina voopsto ne se sekiraj pa site sme gi imale tie bakterii.lani koj gi sobirav dokumentite za in-vitro preku fond mi se pojavija istite bakterii i si piev antibiotik i nikako neisceznuvaa cel mesec se borev so niv samo maticnata mi gi menuvase antibioticite i nisto.posle otidov kaj nejzinata zamena ovaa ne bese tuka mi rece  i mm da gi pie da pieme zaedno i navistina koga otidov nareden pat nemase nisto.       




bebabeba -> RE: Вештачко оплодување III дел (8.8.2012 23:16:20)

Cstito milicka,bash sum srekna koga slusham vakvi vesti. Imaj lesna bremenost mila,sega cuvaj se i uzivaj:-)kiss[sm=bravo.gif][sm=sloncek.gif][sm=nosecka.gif]




Herco -> RE: Вештачко оплодување III дел (9.8.2012 0:49:03)

Dusa moja ti ja posakuvam celata sreka na ovoj svet i lesna bremenost! Koga go procitav ova, solzi mi potekoa od sreka za tebe, no od taga zaradi moeto neuspesno in vitro od pred 2 meseci, posle sto se mi trgna naopaku.
No sega ne sakam da pisuvam za taa moja bolka, ke vi pisam moi rr, pa mozebi ke dobijam nekoj sovet kako da prodolzam i se odnesuvam ponatamu.
Uste ednas cestitiki dusa moja!




dusa moja -> RE: Вештачко оплодување III дел (9.8.2012 4:10:21)

aa dusicki moi tezok i trnliv e nasiot pat kolku solzi isplakani kolku razocaruvanja mozete da me razberete samo vie a zelbata samo edna[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/duda.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/duda.gif[/image],a nadezta e sekogas tuka .mnogu mi znaci vasta podrska.posle 10 godini brak belkim ce ni se smiluva gospod i se ce bide vo red ponataka  pa poskoro  i vie da se izraduvate[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/nosecka.gif[/image]




Melanija RR -> RE: Вештачко оплодување III дел (9.8.2012 11:41:09)

dusa moja [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] имај лесна и убава бременост




gina -> RE: Вештачко оплодување III дел (9.8.2012 11:58:50)

dusa moja cestitki [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] imaj lesna bremenost..... A jas od deneska pocnuvam so bockanje na superfakt




kapina -> RE: Вештачко оплодување III дел (9.8.2012 12:08:07)

neznam prvpat mi se pojavija tie bakterii na mene a kolku pati mi imaat zemano bris 


inaku maticniot gin mi dade da pijam mene i na mm lekoklar




dusa moja -> RE: Вештачко оплодување III дел (9.8.2012 18:30:24)

kapina stom gi piete dvajcata ce se sredi a za antibiotikot sigurno maticnata videla od rezultatot od mikrobiologija na sto bi reagirale sto bi gi utistilo i toa ti dala.kaj mene lani spored rezultatot nemase antibiotik sto bi gi unistil dvete bakterii naednas pa prvo piev eden antibiotik za ednata bakterija 10 dena  potoa drug antibiotik za drugata 10 dena




skopjance -> RE: Вештачко оплодување III дел (10.8.2012 11:27:29)

Душо моја
ЧЕСТИТКИ[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]
со среќа и се најубаво имај лесна среќна бременост[sm=nosecka.gif]




Kolachence -> RE: Вештачко оплодување III дел (10.8.2012 12:36:49)

Dusa moja cestitam! [sm=bravo.gif] Da imas lesna bremenost! Uzivaj.




kapina -> RE: Вештачко оплодување III дел (12.8.2012 23:35:13)

bev i kaj mojot privaten gin i on mi kaza da gi pijam istite lekovi jas imm sto mi gi dade mojot maticen gin za miko i ureoplazmataimase na mene antibiotik sto bi gi unistil i dvete bakterii vo isto vreme    i mi kazaai dvajcata ginekolozi oti za mesec vreme ke se izlecam




Melanija RR -> RE: Вештачко оплодување III дел (13.8.2012 0:25:10)

Капина сигурно се ќе биде во ред и двајцата исто ти кажале [sm=smiley1.gif]




dusa moja -> RE: Вештачко оплодување III дел (13.8.2012 11:19:58)

dragi rr molam za malku podrska.kako sto pisav pogore vo sredata bhcg mi bese 107,4 i se so red demek pozitivno ja si odmaram celo vreme legam i noceska kaj 12 saat citkam po forumov me fati dremka i si vikam aj do vece pa na spienje.sesoblakam na cagjete nisto se brisem krv kafeno crveno mi se zavrte pametot nozete mi se presekoja mislev ce padnam vo vece.bru go prativ mm da mi kupi ampula progesteron depo ja staviv dodusa malce mi se isturi od sto se iznervirav i staviv 2 cepcinja utrogestan 200 gi dignav nozete na zid i cela noc krvarim kako sluz crveno ja vikam dojde menstruacija[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/hudicek1.gif[/image] u pm i si placam[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley19.gif[/image]ovvaj zaspav malce .sabajle isto krv poplava.se javiv vo sistina mi vika ispitaj bhcg otidov do laboratorija do dusa brzo bidna rezultatot 898,8 bhcg i se javiv da im  go kazam pola saat zvonam nikoj ne se javuva odvaj dobiv  mi vika javi se vo 12saat doktorkata bila  zafatena  a ja sto da pravam do 12 saat  nisto cekaj.zenski umrev od strav  bhcg super vamo krv poplava POMOS POMOS




Herco -> RE: Вештачко оплодување III дел (13.8.2012 11:45:54)

dusa moja, samo bez panika. bhcg e visoko, mnogumina mi imaat kazano deka prokrvaruvanjeto e normalna, mozebi i dobra rabota. cekaj da se vidis so doktorot i bez nervozi te molam zatoa sto tie stresovi i nervirana se vsusnost nasiot najgolem neprijatel na ovoj pat.
te cekam da pises.
so sreka




dusa moja -> RE: Вештачко оплодување III дел (13.8.2012 12:28:36)

Herco mila ti blagodaram za podrskata samo sto se javiv vo sistina mi rece da si prodolzam so terapija  vo sreda na kontrola kako sto imav zakazano im kazav deka zedov i utrogestan cepcinja na svoja raka gi imav  doma dobro mi rece moze  ama posto krvaram mi rece da gi pijam?sega staviv cepce vaginalno i nozete dignati na zid  mi rece ako se vlosi da odam ili ovde ili vo sistina, ne im kazav deka staviv i inekcija progesteron depo dodusa pola ja isturiv ama toa e. malku  se smiriv pa sega gospod




Dreamline -> RE: Вештачко оплодување III дел (13.8.2012 12:41:00)

Dusa moja... i jas imav krvarenje poplava ama plodot se zadrza. moras strogo da miruvas i stanuvanje samo do wc! da ne pies nekakvi lekarstva ili vitamini?




dusa moja -> RE: Вештачко оплодување III дел (13.8.2012 13:48:31)

dremline ti blagodaran za tvojot odgovor da ne ste vie sto ce pravam jas sama doma nema so kogo muabet da popravis.ne zemam nikakvi vitamini  ni drugi tableti osven toa sto mi dadoa vo sistina evitol 2 x1,folan 1 na den ,aspirin 1 na den,estrofen od 1 mg 2x2 i krinone vaginalen gel 8 %1 navecer  i sega im spomenav za utrogestan 200 mi rece moze ama da gi pijam  ne vaginalno posto krvaran 3x1i toa e se a ne miruvan se skapav lezejci,vo ovie16 dena od transfer ni rucek sum napravila ni sadovi sum izmila a za cistenje da ne zboruvame se mm toa raboti.da ne se zarecam malce mi poprestana krvarenjeto . drzete mi sreca




dusa moja -> RE: Вештачко оплодување III дел (13.8.2012 14:03:29)

dremline mila molimte kazi mi dali samo na grb lezese ili?




bate -> RE: Вештачко оплодување III дел (13.8.2012 14:05:32)

dusa moja, na se nerviraj mila, se ke bide vo red. i jas sum [sm=nosecka.gif] so in vitro i nekolku pati imav krvarenje. prviot pat nekade 20 dena posle ET bev na rabota i koga vidov krv vo wc ke se onesvestev, mnogu prokrvarev. i od togas navamu samo lezam , stanuvam samo za do wc. mi kazaa aspirinot VEDNAS da go zapram, i ne gi pijam. a primav estrofen i progreston( utrogestan), isklucivo samo vaginalno 600mg na den 3 pati po 200mg i mislam deka premnogu mi pomognaa. samo bez stres i lezenje po cel den(jas lezev nastrana na levata strana)[sm=smiley1.gif]..
se ke bide vo red.
stiskame palci za tebe mila[sm=nosecka.gif]




Страница: <<   < Претходна страница  42 43 [44] 45 46   Следна страница >   >>