RE: Вештачко оплодување III дел (Целосна верзија)

Форум >> [Забременување] >> Проблеми со забременување



Порака


Nate76 -> RE: Вештачко оплодување III дел (29.6.2012 17:45:34)

So sreka Skopjance [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] Uzivaj si i cekaj pozitiven test [sm=duda.gif][sm=duda.gif] Ti ja posakuvam seta sreka




mesecina83 -> RE: Вештачко оплодување III дел (29.6.2012 18:11:58)

zdravo dragi rr skopjence ti drzam i ti ja prakam celata sreka da uspees konecno da vides [sm=modricrtici.gif] a eve jas da se pofalam za mojata maka deneska dobiv povik od fzo i fakame vrski od site strani i mi kazaa deka predmetot ke bide razgledan na 4 juli no do togaj ke moram da prilozam i dokument od 4d eho ili 3d eho mi go baraat i site prethodni dokumenti sto gi priloziv se vo red i zdravje zakazav vo remedika da mi pravat 3d eho konecno mene da me ogree srekata da mi se ostvari dolgo ocekuvaniot son da bidam majka i da drzam bebe vo racete




mesecina83 -> RE: Вештачко оплодување III дел (29.6.2012 21:52:44)

dragi rr me faka strav dali ke bide se vo red vo ponedelnikot koga ke odam da mi pravat 3d eho vo remedika dali ke bide se vo red bidejki koga pravev hsg mi bea proodni kanalite i dali e strasno ova 3d eho bidejki prvpat go ppravam i mi e strav mi treba vas sovet i vase mislenje




bebabeba -> RE: Вештачко оплодување III дел (30.6.2012 0:53:15)

Zdravo do site rr,
ete i jas konecno pocnav sovpripremi za invitro.OD nedela treba da primam fostimon,no dali znae nekoj zatoa shto se paga vo nedela i mojot maticen ginekolog ne raboti dali moram da odam na ginekologija ili mozi da mi ja stavi inekcijata bilo koja sestra.




liljak -> RE: Вештачко оплодување III дел (30.6.2012 11:43:27)

fostimonot mozi da go stavi toj sto znae, nekoj i doma go stavaat , mene mi bese strav doma a eve i sega so kleksanot , nemozam doma da go stavam i odam kaj medicinsko lice ..pozz




dafne1 -> RE: Вештачко оплодување III дел (30.6.2012 12:21:27)

zdravo na siote eve me povtorno mene denes mi e vtor den od transferot me interesira dali treba non stop da lezam i do koga i kakva e procedurata okolu banjanjeto smeam ili ne trebali celo vreme da lezam na grb bidejki nemozam da mi kaze nekoj sto e veke pominal so taa procedura da se nadevam deka ovoj poat ke bide uspesno pozdrav do site




gina -> RE: Вештачко оплодување III дел (30.6.2012 13:23:09)

skopjance i dafne1 so sre ovaj pat da si gi vidite [sm=rozacrtici.gif][sm=rozacrtici.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




gina -> RE: Вештачко оплодување III дел (30.6.2012 13:25:32)

mesecina sto se plasis toe e eho kako i obicnoto so sonda te gleda samo sto ova e pogolemo i se se gleda [sm=bravo.gif]
ИЗВОРНА ПОРАКА: mesecina83

dragi rr me faka strav dali ke bide se vo red vo ponedelnikot koga ke odam da mi pravat 3d eho vo remedika dali ke bide se vo red bidejki koga pravev hsg mi bea proodni kanalite i dali e strasno ova 3d eho bidejki prvpat go ppravam i mi e strav mi treba vas sovet i vase mislenje





gina -> RE: Вештачко оплодување III дел (30.6.2012 13:36:21)

devojki jas vcera go posetiv dr. tase odese edna moja prijatelka i pokraj nea vlegov na nezakazano mu kazav deka mi odobrija od fzo i mi rece prviot den koga ce dobijam krajot na mesec juli da pocnam so mikroginon da pijam navecer pred spienje jas imam zaboraveno [sm=zmeden.gif] dali taka trebese od prviot den koga ce dobijam da pijam i koe vreme da gi pijam[sm=zmeden.gif]




skopjance -> RE: Вештачко оплодување III дел (30.6.2012 16:25:45)

Фала на сите за честитките. Да даде господ сите да си држиме во раце по едно[sm=duda.gif]
Бебабеба фостимонот трба да ти го става мед.сестра било која затоа што е мускулно а за клексан или супрефакт можеш и сама затоа што е поткожно како оние шсто ставаат инсулин.
Месечина 83 не се секиријај тое е како обично ехо се ќебиде во ред и оние оф фзо ќе ти одобрат.
Колку е тешко грбот веќе почна да ме боли а само втор ден е.Мора да се издржи друго чаре нема се за едно [sm=duda.gif]




bombonce -> RE: Вештачко оплодување III дел (30.6.2012 21:42:02)

Devojki , za onie sto imale neuspesno ivf ,dali i na vas vi traese podolgo ciklusot mene 10 dena po malku, a ama eve tri dena otkoku sosema nisto nemase eve sega pak mi se javi blago krvarenje , dali e ova normano i dali moze da e od dizanje tesko posto deneska malku preterav so cistenjeto ?[sm=zmeden.gif]




Bogdancanka -> RE: Вештачко оплодување III дел (30.6.2012 23:28:53)

бомбонче мила кај секој има различни реакции,јас немав никаков проблем но,за да си бидеш сигурна дали е се во ред најдобро да си се консултираш со матичниот гинеколог...позз мила




dezdemona -> RE: Вештачко оплодување III дел (1.7.2012 20:14:00)

Zdravo na site
Da ve prasam dali na nekoja rr i treba Crinnone gelot mi ostana mene i ne go koristam ako vi treba pisete mi vo poraka.
pozdravce




milasteve -> RE: Вештачко оплодување III дел (1.7.2012 23:12:02)

kako ste mi najmili moi?ima li trudnicki?ne sum bas vo tek?!jas odmaram momentalno i sobiram sili za na esen za novo in vitro ako do togas ne ostanam bremena<>so sreka na site koi pominavte niz transferot i na tie koi doprva ke minat.gore glavite nie sme jaki i mozeme [sm=bravo.gif]




mesecina83 -> RE: Вештачко оплодување III дел (3.7.2012 12:48:37)

еве јас вчера бев во ремедика и ми правеа 3д ехо и ми рече докторката дека е со во ред само виде кја десниот јајник имам циста ама ми вели дека нема потреба од паника а еве денеска ми е 3 ден од циклусот и вчера ја прашав од што може да биде тоа бидејки мојата матична кога ме гледаше на ехо немаше ништо и докторката ми рече дека можеби некој фолекул не е испраснал вие што ќе кажете за мојот проблем малку ми е страв и вчера ги дадов и овој документ и ми е страв малку немој да ми најдат нешто замерка бидејќи ептен фативме врски за да ни го дадат ваучерот за да од август месец да почнеме со инвитрото




Bogdancanka -> RE: Вештачко оплодување III дел (3.7.2012 12:58:55)

mesecina mila nemoj da se sekiras ako site dokumenti ti se vo red sigurna sum deka nabrzo ke go dobies vaucerot...ajde mila so sreka...ne se sekiraj stom doktorkata ti kazala deka e vo red sigurno nema da ima problem...




skopjance -> RE: Вештачко оплодување III дел (3.7.2012 15:15:22)

Месечина 83 не се секирај и јас пред да прававм ИВФ Ивановски на ехо ми најде циста и мене ми рече дека е непукнат фоликул и ако не ми пукне кога ќе добијам ке мора да ми прави пункција затоа што ќе ми пречела при стимулација. Со господ напред приридно си пукна и на следното ехо немаше ни трга од него.
Со среќа со ФЗО и без нервози[sm=bravo.gif]




dafne1 -> RE: Вештачко оплодување III дел (4.7.2012 11:53:41)

zdravo i od mene denes mi e sesti den od transferot vo dolniot del od stomakot custvuvam poduenost kako za dovaganje menstruacija dali moze toa da e nekoj znak ili uste e rano za prognozi a mi rekoa duri na 16 den da napravam bhcg pozdrav




mesecina83 -> RE: Вештачко оплодување III дел (4.7.2012 21:42:49)

здраво драги рр сакам со вас да ја споделам најубавата вест еве денеска ми се јавија од фзо и конечно ни го одобрија ваучерот кога ми се јавија и ми кажаа не ми се веруваше заплачав од среќа конечно и на мене ми се насмеа среќата ќе имам конечно дај боже по толку чекање ќе бидат 2-3 бебиња и сега само опуштено ќе си уживам ќе одмарам до август ќе чекам да си дојде мојот сопруг и да почнеме во ремдика драги рр едно големо благодарам на сите што ме подржувавте секогаш кога ми беше тешко и на сите кои на форумов се бориме да имаме бебиња им посакувам сите да успееме да видиме 2 црти ве поздравувам и ве бакнувами ви пуштам среќа на сите од мојата денешна среќа да ве следи вас и вие да чуете само убави вести




gina -> RE: Вештачко оплодување III дел (4.7.2012 22:02:41)

mesecina83 cestitki i ovaj pat zaedno da uspeeme i jas vo avgust ce pocnam i se nadevam ovoj pat srekata da mi se nasmee i jas i ti i site rr koi cekame da bideme [sm=nosecka.gif] po vakov trnliv pat i nie da gi vidime[sm=rozacrtici.gif]pozzz[sm=bravo.gif]




Herco -> RE: Вештачко оплодување III дел (5.7.2012 9:35:58)

Mesecina83, ovaa sreka da prodolzi i trae cel zivot. Sega da si uzivas, da si otidete na odmor so mm i vo septemvri[sm=nosecka.gif].
I jas, so Gospod napred, vo septemvri ke probam po vtor pat.




Dreamline -> RE: Вештачко оплодување III дел (5.7.2012 12:38:26)

Mesecina83 ti posakuvam mmnooogu uspeh na invitroto. Daj boze da ti se ostvari zelbata da stanes majka[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/bravo.gif[/image]




bebabeba -> RE: Вештачко оплодување III дел (5.7.2012 13:42:01)

Mesecina83 od srce ti posakuvam da si uspeesh milo i od prvo da dobiesh 2 ili 3:-)))Ne samo tebe tuku na site koi sme tuka i koi go pominuvame ovaj tezok pat do najdragocenoto neshto na svetot.no ke uspeeme site jas se nadevam i sekogash sum optimist:-)))
Milicki jas sum denes 5den so fostimon,ponedelnik sum povtorno akaj doktorot pa da vidime shto ke se sluci ovaj mesec. a sse nadevam deka ke e se vo red:-).Kazete mi milici koj den se pravi punkcija a posle posle kolku dena e transverot?Dali se pravi punkcija na eden folikul ili ako se poveke vodecki mozi na dva?
Backi do site i Daj boze da slusham samo ubavi vesti.




skopjance -> RE: Вештачко оплодување III дел (5.7.2012 14:27:16)

Месечина 83 честитки[sm=bravo.gif] нека те служи среќа и со лесно да го поминеш овој тежок пат па во септември да не израдуваш со [sm=modricrtici.gif][sm=rozacrtici.gif]




Bogdancanka -> RE: Вештачко оплодување III дел (5.7.2012 15:41:42)

Месечина мила честитки[sm=bravo.gif]ајде мила ти си веќе чекор до целта...само храбро драги мој сигурна сум дека на сите нас ќе ни се насмевне среќата и сите заедно ќе се радуваме на [sm=rozacrtici.gif]




Страница: <<   < Претходна страница  37 38 [39] 40 41   Следна страница >   >>