Избираме најубав цртеж во неделата на детето (Целосна верзија)

Форум >> [РР Заедница] >> За порталот



Порака


Палешка РР -> Избираме најубав цртеж во неделата на детето (8.10.2013 13:05:00)

Драги родители

Од 07.10 - 13.10.2013 година во нашата држава се одбележува неделата на детето. Децата од училиштата и градинките се запознаваат со нивните права. Тие се исти за секое дете во целиот свет и не смеат да се забрануваат или на било каков начин попречуваат.

Рингераја како пријател на децата, активно се вклучува во одбележување на детската недела со ставање акцент врз почитувањето на правата на детето.

Ајде заедно да ја одбележиме Детската недела!

Прочитајте му ги на детето неговите права и предложете му да нацрта цртеж со кој ќе опише како ги разбира своите права. Творбата на Вашето дете испратете ја на glaven.urednik@ringeraja.mk

Ние ќе Ви посветиме посебна страница за промоција на творбата на Вашето дете.

Повикајте ги Вашите пријатели да ја промовираат творбата на Вашето дете со едноставен клик на копчето Like.


Сите деца кои ќе испратат цртеж ќе добијат пофалница, а детето чиј цртеж ќе биде избран добива диплома од Рингераја.мк, која ќе можете да ја симнете од нашата страна.

Да ја избереме најдобрата творба!


Ги очекуваме вашите творби!




amateuress -> RE: Избираме најубав цртеж во неделата на детето (8.10.2013 14:17:53)

еден предлог (се надевам конструктивен).

наместо да се избира „најдобар“ цртеж, што мислам не е многу педагошки и стимулативно, особено не на таа возраст, да се најде некој друг начин да се промовираат цртежите, на пример да се врамат и да се подарат некаде (детска клиника, градинка, итн). сигурно има и други начини.

се надевам нема да бидам сфатена погрешно, намерата не ми е да критикувам.




Палешка РР -> RE: Избираме најубав цртеж во неделата на детето (8.10.2013 14:44:42)

Добар предлог amateuress, кој што сака родител може да си го подари цртежот во најблиската градинка.
Изборот на најдобар цртеж ќе си остане, затоа што дојде како предлог од група членови на Рингераја.мк до Редакцијата [sm=smiley1.gif], а ние сметавме дека е многу добар.
Се надевам дека ќе се вклучат многу родители и деца [sm=bravo.gif] [sm=smiley1.gif]




AnnaMolly RR -> RE: Избираме најубав цртеж во неделата на детето (8.10.2013 14:46:52)

Целта на ова е да се одбележи симболично детската недела, а не е целта да се одбере најталентираното дете на Рингераја. Целта не е освојување на награда и натпревар, туку едноставно одбележување на неделата и потсетување на правата на децата. А децата нема да учествуваат директно во гласање и да знаат кој „победил“ а кој „изгубил“, па затоа мислам и дека не е непедагошки и нестимулативно.




miana -> RE: Избираме најубав цртеж во неделата на детето (8.10.2013 21:17:20)

цртежот од мојата керкичка е испратееен..Многу беше срекна кога и кажав дека ке и го испратам на "натпревар".. Не се натпреваруваме за награда. Пофалницата ке ни биде доволна за да бидеме срекни [sm=smiley1.gif]




Палешка РР -> RE: Избираме најубав цртеж во неделата на детето (8.10.2013 21:40:06)

Пристигнаа првите детски творби на Филип и Миа.
Браво за вредните рачиња [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]
Поддржете ги со Like и испратете творба на Вашето дете.





AneLav RR -> RE: Избираме најубав цртеж во неделата на детето (9.10.2013 14:54:20)

Еве ги и моите сонца за сега преферираат апстракна уметност
Петар и Анастасија




Bethany -> RE: Избираме најубав цртеж во неделата на детето (9.10.2013 15:02:59)

Сите се преубави [sm=bravo.gif]
Браво за умните глави [sm=bravo.gif]




zzaa -> RE: Избираме најубав цртеж во неделата на детето (9.10.2013 15:05:38)

AneLav RR ne mi go otvara tvojot link. Bravo za Mia i Filip[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




Bethany -> RE: Избираме најубав цртеж во неделата на детето (9.10.2013 15:07:05)

ззаа, пробај сега, сигурно отвара




zzaa -> RE: Избираме најубав цртеж во неделата на детето (9.10.2013 15:12:14)

Da sega gi otvori, lele so ubavi decinja si imala AneLav ,i kolku se zadlaboceni vo crtanjeto bravo[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




AneLav RR -> RE: Избираме најубав цртеж во неделата на детето (9.10.2013 15:14:03)

Ти благодарам ззаа поздрав!!




Bethany -> RE: Избираме најубав цртеж во неделата на детето (9.10.2013 19:15:19)

А има уште уметнички творби, погледнете ја креативноста на малите рачиња:
Неда,
Јована
Матеа
[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




elenak -> RE: Избираме најубав цртеж во неделата на детето (9.10.2013 22:39:56)

Се потрудивме и ние, со малку помош од мама Јована направи уметничко дело.[sm=smiley1.gif]




Bethany -> RE: Избираме најубав цртеж во неделата на детето (10.10.2013 9:49:55)

Срцки сите , браво за сите дечиња [sm=bravo.gif]
Тина [sm=bravo.gif]
Ева [sm=bravo.gif]
Ана [sm=bravo.gif]
Елена [sm=bravo.gif]
Ирина [sm=bravo.gif]
Мелани [sm=bravo.gif]
Александра [sm=bravo.gif]




Палешка РР -> RE: Избираме најубав цртеж во неделата на детето (10.10.2013 10:20:26)

Браво за сите! [sm=bravo.gif]




AnnaMolly RR -> RE: Избираме најубав цртеж во неделата на детето (10.10.2013 10:24:06)

Прекрасни се ситеееее до една!
Ама Филип ја обожава песничката на Тина, еве од сабајле цело време си ја слушаме! И ја препозна без да му кажам која е, вика „Еве го бебето Тина“. Демек па тој голем е, сите други му се бебиња [sm=smiley36.gif]




Carrie RR -> RE: Избираме најубав цртеж во неделата на детето (10.10.2013 11:27:43)

Прекрасни се цртеживе [sm=bravo.gif] Многу се радувам на сите - браво дечиња мили, браво родители и браво учителки [sm=bravo.gif]




Bethany -> RE: Избираме најубав цртеж во неделата на детето (10.10.2013 13:35:53)

Уште еден од уште една Јована [sm=smiley1.gif]

Дечиња, најпрекрасни на свет, а темата Права на децата, најубава тема [sm=bravo.gif]




Bethany -> RE: Избираме најубав цртеж во неделата на детето (10.10.2013 21:26:27)

Имаме уште многу нови уметничка творби:
Александра [sm=bravo.gif]
Миа [sm=bravo.gif]
Ана [sm=bravo.gif]
Теодора [sm=bravo.gif]
Флора [sm=bravo.gif]
Матеј [sm=bravo.gif]
Марјана [sm=bravo.gif]
Ивана [sm=bravo.gif]
Теа [sm=bravo.gif]
Ели [sm=bravo.gif]
Анастасија [sm=bravo.gif]

Големо браво за сите дечиња [sm=9nebesa.gif]




Bethany -> RE: Избираме најубав цртеж во неделата на детето (11.10.2013 21:05:36)

Еве ја и творбата на Јана [sm=bravo.gif]




Bethany -> RE: Избираме најубав цртеж во неделата на детето (12.10.2013 12:56:59)

Имаме уште многу нови творби на прекрасната тема Право на детето. Големо браво за сите!

Петар [sm=bravo.gif]
Андреј [sm=bravo.gif]
Иво [sm=bravo.gif]
Андреј Н. [sm=bravo.gif]
Ева [sm=bravo.gif]
Рената [sm=bravo.gif]
Ангелина [sm=bravo.gif]
Јована Т. [sm=bravo.gif]
Илија [sm=bravo.gif]
Марко [sm=bravo.gif]
Мирослав [sm=bravo.gif]
Јана Д. [sm=bravo.gif]
Зоран [sm=bravo.gif]
Марија [sm=bravo.gif]
Љубомир [sm=bravo.gif]
Стефани [sm=bravo.gif]
Марко Ј. [sm=bravo.gif]




Палешка РР -> RE: Избираме најубав цртеж во неделата на детето (12.10.2013 19:10:04)

Навистина браво [sm=bravo.gif] Пријатно се изненадивме од големиот одзив, иако за прв пат се организира ваква акција. [sm=bravo.gif]




Felly RR -> RE: Избираме најубав цртеж во неделата на детето (13.10.2013 11:14:53)

Браво за сите дечиња!!! Преубави творби!!!




Bethany -> RE: Избираме најубав цртеж во неделата на детето (13.10.2013 11:42:32)

Преубави литературни творби на:
Стефан
Ивона
Дијана

и уште еден прекрасен цртеж на малата Ана М.

Браво за сите [sm=bravo.gif]




Страница: [1] 2   Следна страница >   >>