RE: Детски досетки (Целосна верзија)

Форум >> [Дете] >> Згоди и незгоди



Порака


Mihaela 2010 -> RE: Детски досетки (3.10.2014 14:12:51)

Vcera decava od gradinka gi nosea vo zooloska
I kerka mi cela vozbudena doma mi raskazuva kako si pominale,a edna od majkive koja bese so niv nosela voda im davala i vo avtobus im gi prskala racinjata so dezinfekcisko sredstvo..

I M mi vika: mamo ni dade vodicka pa prodolzivme da setkame i vo avtobus ni gi mackase racinjata so edno sredstvo protiv zivotni
lele umrev od smeenje




Snowhite RR -> RE: Детски досетки (9.10.2014 23:32:21)

Одручеква М црташе за детската недела за на рр и нацрта со молив дете и го обои цело со моливот само очите му се гледаа му велам да го обои со некоја боичка да не е цело црно и ми вели - Ако, таково ми е убаво, на одмор било затоа е црно[sm=smiley36.gif]




sandriana RR -> RE: Детски досетки (10.10.2014 10:57:50)

Т е во фаза кога ги учи боите по име..ама некако споро и оди. За да и олеснам, секогаш и давам асоцијации- за жолта на пр. и велам како лимон и банана, за сина- како море/езеро/небо, за зелена - како трева и сл.
Има портокалово-жолто ќебе со кое се покрива навечер, и ми вели завчера - Мамо, дај ми го ЛИМОН ќебето [sm=zmeden.gif]

Па се тешам - бар се снаоѓа ако не знае [sm=smiley36.gif]




Felly RR -> RE: Детски досетки (26.11.2014 16:55:21)

Во контекст на темата Сообраќај што ја работат во градинка следеше прашањето:
Мамо, а авионите имаат знаци на небото?

Исто друга ситуација, и давам млеко, и малку беше потопло, па ја предупредувам: - Пробај го малку, и види да не е жешко. Таа го пробува, и гледам од реакцијата нејзина дека не е баш за пиење, ја прашувам: И какво е? - Паааааа, три четврти.[sm=jezicek.gif]




Snowhite RR -> RE: Детски досетки (1.12.2014 1:06:36)

Пρед неκој ден му облеκов едни тρенеρκи κои ги доби уште за лансκиот ρоденден, ама му беа големи па ги чувавме в ρегал за κога ќе потпоρасни и сега баба му го пρашува Михаил κај најде таκви тρенеρκи?(мислеше κао κој ти ги κупи), И тој исκρено си одговоρи, ами онде во ρегалон си ги најдов.
Уште една исκρена изјава. Бидејќи почна да оди на англисκи и исто баба му го пρашува, Κажи ајде κаκо се виκаш на англисκи, а тој, Михаил[sm=jezicek.gif]
па нели исто е и на англисκи?




caciana -> RE: Детски досетки (2.12.2014 18:55:51)

hehah lele soncinja najubavi se presmeav [sm=bravo.gif].
A eve edna i od vnuka mi : Da si legnam pobrzo za pobrzo da se razdeni[sm=smiley36.gif] Taka kazuva koga nesto ceka da se sluci naredniot den.




AneLav RR -> RE: Детски досетки (4.12.2014 14:33:38)

Му викам на синко немој со боицата да стискаш по креветот че направиш дупка па после ќе треба да го фрлиме во канта, на што ќе седиме.
А тој ми вика: Па не го собира во канта...[sm=smiley1.gif][sm=smiley36.gif]
Дете од 2, 5 години не можеш да го излажеш.




Палешка РР -> RE: Детски досетки (19.12.2014 19:28:56)

Сношти Миа на слава убаво ме засрами [sm=smiley36.gif]

Мајка ми и даде чоколадо Синтагма и тоа е со малку поспецифична форма.
И Миа зела две споени коцки и доаѓа до мм и му вели:

Тато види чоколадово е како ци*ки. Тој изгледа не ја слушна убаво и и вели: Што е тоа Миа.
И таа гласно:

Ци*ки море тато, како од мама големи

[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]

Ми идеше под маса да се пикнам [sm=smiley19.gif]




Felly RR -> RE: Детски досетки (19.12.2014 19:54:50)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка РР

Сношти Миа на слава убаво ме засрами [sm=smiley36.gif]

Мајка ми и даде чоколадо Синтагма и тоа е со малку поспецифична форма.
И Миа зела две споени коцки и доаѓа до мм и му вели:

Тато види чоколадово е како ци*ки. Тој изгледа не ја слушна убаво и и вели: Што е тоа Миа.
И таа гласно:

Ци*ки море тато, како од мама големи

[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]

Ми идеше под маса да се пикнам [sm=smiley19.gif]


Аахахахахахааааа, е убаво ме насмеа Миа [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




elenak -> RE: Детски досетки (21.12.2014 17:44:52)


ИЗВОРНА ПОРАКА: sandriana RR

Т е во фаза кога ги учи боите по име..ама некако споро и оди. За да и олеснам, секогаш и давам асоцијации- за жолта на пр. и велам како лимон и банана, за сина- како море/езеро/небо, за зелена - како трева и сл.
Има портокалово-жолто ќебе со кое се покрива навечер, и ми вели завчера - Мамо, дај ми го ЛИМОН ќебето [sm=zmeden.gif]

Па се тешам - бар се снаоѓа ако не знае [sm=smiley36.gif]

[sm=smiley36.gif] Ах и ние мака мачиме со боите, кај нас зелената е ,,на тато работата,, оти логото на фирмата кај што работи мм е зелено.[sm=smiley36.gif]




bucko mal -> RE: Детски досетки (22.12.2014 10:50:07)

Sin mi veke ne e dete tuku decko,ama nemozam na momenti me umira od smeenje.

Gi vadi tanjirite od mashina I me prasuva,,mamo srekna si sto ti rabotam po doma?
Jas:da sine,zosto mama rajgashe sinovi.
F: mamo ma mislev ne rodi da ne sakash a ne da ti rabotime po doma.

Me tresna od zemja [sm=smiley1.gif]

Na malovo mu vikam:ajde pomogni mu na brat ti da ja namestite masata.
F: Najmnogu ke mi pomogne ako sedne tuka I ne mrdne.




vezilka RR -> RE: Детски досетки (22.12.2014 12:31:52)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка РР

Сношти Миа на слава убаво ме засрами [sm=smiley36.gif]

Мајка ми и даде чоколадо Синтагма и тоа е со малку поспецифична форма.
И Миа зела две споени коцки и доаѓа до мм и му вели:

Тато види чоколадово е како ци*ки. Тој изгледа не ја слушна убаво и и вели: Што е тоа Миа.
И таа гласно:

Ци*ки море тато, како од мама големи

[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]

Ми идеше под маса да се пикнам [sm=smiley19.gif]



[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif] Па ја препрашал чоекот, лелееее!!!





Палешка РР -> RE: Детски досетки (18.1.2015 8:50:25)

Синоќа бевме на честитање кај моја братучеда која се омажи.
Едно време појде во другата соба да зборува со вереникот, а Миа влезена во некој филм и цело време го прашуваше вујко ми - како е овој збор на англиски, како е оној збор на англиски.
И сега Миа го прашува вујко ми:

- Каде е Елена?
- Во другата соба зборува со љубовта.
- Како се вика љубов на англиски?
- Лав. Ти кога ќе пораснеш ќе имаш лав?
- Не. Јас ќе имам мајмун.

[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




lukajana RR -> RE: Детски досетки (18.1.2015 9:49:29)

[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]Палешка твојава Миа е смешки,ме изнасмеа рано по сабајле




Snowhite RR -> RE: Детски досетки (18.1.2015 14:30:31)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка РР

Синоќа бевме на честитање кај моја братучеда која се омажи.
Едно време појде во другата соба да зборува со вереникот, а Миа влезена во некој филм и цело време го прашуваше вујко ми - како е овој збор на англиски, како е оној збор на англиски.
И сега Миа го прашува вујко ми:

- Каде е Елена?
- Во другата соба зборува со љубовта.
- Како се вика љубов на англиски?
- Лав. Ти кога ќе пораснеш ќе имаш лав?
- Не. Јас ќе имам мајмун.

[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]


[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]
Колку има вистина во ова[sm=smiley36.gif]




lukajana RR -> RE: Детски досетки (17.4.2015 12:44:56)

Вчера Лука ми вика леле овие луѓево се циркузи кога им кажувам дека ќе одам во школо сите ми викаат аааа деветолетка,мамо која е таа учителка деветолетка сите што ја знаат јас не ја познавам[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
Умрев од смеење




Felly RR -> RE: Детски досетки (20.6.2015 10:07:17)

На ручек седнати сите 3ца, а на ТВ вести. М се обидува да го дофати далечинскиот, да си смени нормално по желба.[sm=smiley1.gif]
Тато: Остај сега да гледаме нешто што е за сите.
М: Е како да не вести не е за сите.
Тато: Па што цртани да не е за сите?
М: Па кога почнуваат цртани, велат, програми наменети за целата публика, значи за сите се!!!
[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




blue_blue -> RE: Детски досетки (7.7.2015 10:40:56)

маж ми и објаснува на ќерка ми зошто не треба да ги удира машките деца по јајциња. И вика - тоа многу боли, може да останат без здив и ако лошо ги удриш може кога ќе пораснат да не може да имаат деца...А таа нему - е што имаат машките со имање деца - женските раѓаат деца, нас мама не родила, не си не родил ти...кај кажи ми сега што врска имаат машките со имање деца....УППССССС...го смени муабетот некако, ама мислам дека таа каква што е пак ќе се наврати на темата....




bucko mal -> RE: Детски досетки (23.9.2015 13:05:19)


Jas: Ajde sine kazi na baba kakva torta ke imash za rodenden
M: Kejk
Jas: Kakov kejk?
M: Brdej kejk- majka mi se go razbra [sm=smiley36.gif]

Jas: Marko, djvakaj ja hranta ubavo ne brzaj.
M: Mamo ova ne e hrana ova se sendvichi[sm=smiley1.gif]

Jas: Marko ubavo mij gi zabite da ti bidat chisti, ubavi, beli.
M: Jas ne sakam beli zabi, jas sakam crveni zabi[sm=smiley1.gif]

Dolgo vreme ne bevme izlezeni po plazite da prosetame I izgleda M zaboravil kolku golema voda imame. Koga stignavme celiot iznenaden vika ,, lele kolku golema voda ima''[sm=smiley1.gif]




Felly RR -> RE: Детски досетки (14.8.2016 8:27:11)

- Мамо а сите бебиња вака како бато немаат врат? (Кога К се роди[sm=smiley36.gif])

Оваа не е од М. Гледаме стар албум со фотографии - Чекај да ги видам баба и дедо ко биле мајка и татко. [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




Страница: <<   < Претходна страница  11 12 13 14 [15]