RE: Детски досетки (Целосна верзија)

Форум >> [Дете] >> Згоди и незгоди



Порака


masa -> RE: Детски досетки (20.11.2013 13:17:14)

Jas odmolzuvam mleko i kerkata normalno prisutna i go stavam vo frizider.Po nekoe vreme go stavam sinot da cica i malava prasuva : a toa cedenoto koga ke mu go dademe :)




Mihaela 2010 -> RE: Детски досетки (20.11.2013 14:08:50)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite RR

Тато блузава ти е како компјутерот ко ќе се расипи (носеше една блуза сива со црно низ нејзе и стварно беше како снег на екран кога нема слика, ако ме разбирате)[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]

haha sega mi tekna i mene nesto slicno...gleda M sliki kaj sme bile na nekoja svadba so mm,i mm oblekol nekoja kosula vo rigi i M pocnuva da se smee vika:eeee tato ovde si kako zebra[sm=smiley36.gif]




Палешка РР -> RE: Детски досетки (29.11.2013 15:20:39)

И мачкам лебче со мармалад, а таа ми вели: Мамо пази излегуваш од линија [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=jezicek.gif]




Палешка РР -> RE: Детски досетки (6.12.2013 15:36:35)

Се врти во круг без престан

Јас - Миа престани да се вртиш сто пати ти реков
Миа - Мамо, ама мо`ам да се в`тааааам
Јас - Ама зошто мораш?
Миа - За поб`зо да помини в`емето и да одам на училиште

[sm=zmeden.gif] [sm=smiley36.gif]




deluxe -> RE: Детски досетки (6.12.2013 19:37:47)

Играме игра :На буквата,на буквата....
ми кажува буква П
јас барам асоцијација на зборот
ми вика во ќесе го носиме
јас:пари
не,со него пазариме
јас пак Пари
НЕ ! точен одговор :5 денари[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




Mihaela 2010 -> RE: Детски досетки (7.12.2013 14:40:26)

Preska idejki nakaj grad u kola epten opece sonce i M mi vika
Mamo sonceto e zdravo neli?
jas: da mnogu e zdravo
M: ima vitamini?[sm=smiley1.gif]
Jas da ima vitamini
M: zatoa vo leto ne pijam ribino maslo???[sm=smiley36.gif]
Me iznasmea




Snowhite RR -> RE: Детски досетки (7.12.2013 23:30:12)


ИЗВОРНА ПОРАКА: deluxe RR

Играме игра :На буквата,на буквата....
ми кажува буква П
јас барам асоцијација на зборот
ми вика во ќесе го носиме
јас:пари
не,со него пазариме
јас пак Пари
НЕ ! точен одговор :5 денари[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]


[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif] Јак пазар со пет денари, битно на П е[sm=smiley36.gif]




Mihaela 2010 -> RE: Детски досетки (8.12.2013 8:02:53)

sega dur pisuvav M sednala do mene i gi gleda ovie od strana smeskovcive sto se i mi vik..lele zosto ova place...(za ova [sm=smiley19.gif]),i vika lelee grevceeeee
me iznasmea




sandriana RR -> RE: Детски досетки (8.12.2013 21:35:02)

Држи Т во рака 2 лабела, едно со жолто, едно со розово капаче.
Ја прашувам - која боја е ова (за жолтото), вели - џото.
А ова другово која боја е (за розовото), не и текнува како се вика бојата и вели - ова е убаво [sm=smiley36.gif].





Палешка РР -> RE: Детски досетки (13.12.2013 9:03:34)

Разговор Меѓу Миа и Каролина (тетката која ја чува)

- Ина, јас сега ќе бидам учителка, а ти ќе ме слушаш. Ајде седни и пушувај буквата А
(Ина пишува)
- Ајде сега буквата С
(Ина пишува цела страна)
- Инааа ми се мочка, дај ми го ношкиот
(Ина и го дава)
- Ајде сега пишувај ја буквата К
(Ина пишува цела страна)

- Ајде сега Миа пиши ми оценка
(Миа и пишува 1 преку цела страна)
- Зошто? Мирна бев, се што ми рече напишав
- Кец оти стана и даде ношкиот на учителката. Не се станува од час

[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=jezicek.gif]




Snowhite RR -> RE: Детски досетки (13.12.2013 11:33:20)

ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка РР

Разговор Меѓу Миа и Каролина (тетката која ја чува)

- Ина, јас сега ќе бидам учителка, а ти ќе ме слушаш. Ајде седни и пушувај буквата А
(Ина пишува)
- Ајде сега буквата С
(Ина пишува цела страна)
- Инааа ми се мочка, дај ми го ношкиот
(Ина и го дава)
- Ајде сега пишувај ја буквата К
(Ина пишува цела страна)

- Ајде сега Миа пиши ми оценка
(Миа и пишува 1 преку цела страна)
- Зошто? Мирна бев, се што ми рече напишав
- Кец оти стана и даде ношкиот на учителката. Не се станува од час

[sm=smiley36.gif] [sm=smiley36.gif] [sm=smiley36.gif] [sm=jezicek.gif]


[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/jezicek.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/jezicek.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/jezicek.gif[/image] [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/jezicek.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/jezicek.gif[/image]




Felly RR -> RE: Детски досетки (13.12.2013 15:45:29)

Поминуваме покрај бензинска, и гледаме украсена елка. М зачудена вели - еј мамо, види, елка! Сега не се вика бензинска, се вика елкична. И ние дома кога ќе украсиме ќе бидиме елкични.
Мама: Еј, и ние со тато ќе бидиме елкични?
- Не, само женските можи да бидат елкични.
Мама: Е па јас сум женско, значи и јас ќе бидам елкичнаа, ама тато каков ќе биди?
- Лампионичен. [sm=jezicek.gif]




AnnaMolly RR -> RE: Детски досетки (18.1.2014 11:37:31)

Се извинувам на безобразлуков од сабајле, ама морам да споделам. Вчера Филип ми вика : Мамо ми се јаде. Јас: Што сакаш? Тој: Па ми се јаде пичка.
Косава на глава ми се крена. Викам: Што рече?
Тој: Па пичка, со кечап и кашкавалче.
Јас: Да не мислиш на пицичка?
Тој: Да




Felly RR -> RE: Детски досетки (18.1.2014 15:14:01)

Сега се сетив и јас да пишам каков комплимент ми даде М пред некој ден. Ми вели - Леле, мамо, колку си убава. Како некое дете големо, што оди на училиште. [sm=smiley36.gif] Ептен ме израдува.




Bethany -> RE: Детски досетки (18.1.2014 17:33:40)

Денес бевме на Шапка и се играме во снегот, Ј зема топка снег да ја фрли на татко му, кој во моментот гледаше настрана и не гледаше во Ј.
Додека Ј му се приближуваше со топка снег во рака, мм се сврти и го здогледа, а Ј веднаш му кажаа: тато, гледај таму (демек пак да гледа настрана додека овој го гаѓа со топка снег, демек изненада ) [sm=smiley36.gif]




Felly RR -> RE: Детски досетки (18.1.2014 20:20:55)

И М вака често прави, ама најсмешно беше еднаш пиеше вода од шише. И јас и велам -ладна е водата, не пиј многу, а таа - мамо, заврти се таму. И демек ќе пивме. Повеќе за смешка, отколку што и се пиеше, ама се смеевме така цело време, и го испи шишето. Го зедов пак да и наполнам, ама многу сум го стегнала, и ми вели - мамо, заврти се натаму, и јас се свртив демек да не видам дека пие, арно ама не можеше да го отвори, па ми го подаде да и отворам јас, а демек скришно пие. Си се изнасмеавме сите.[sm=jezicek.gif]




Felly RR -> RE: Детски досетки (21.1.2014 9:08:42)

М јаде шпагети, и и текнува:
- Мамо, и прасињата јадат шпагети!
- Навистина?
- Да, еднаш ја видов Пепа прасе јадеше шпагети.
[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




miana -> RE: Детски досетки (28.1.2014 12:15:17)

Керками ме прашува -
Мамо, дали годишните времиња имаат нозе?
Јас - не бе ќерко, како мислиш дали имаат нозе?
таа - Па како доаѓаат ??? ххахаха

Сега имаме проблем со одење во училиште бидејки наставничата е на боледување, а ја менува библиотекарката која што децата неможат да ја смислат. Секој ден со драмење одиме на училиште и библиотекарката зела некоја икона од весник и и ја дала на керками и и рекла - еве дуѓо да спиеш со иконава, а таа и рекла - зошто имам јас сестра,за да спијам со икони???




sandriana RR -> RE: Детски досетки (28.1.2014 17:28:39)

Вчера на Т и ја покажувам сликата од ехо - велам: еве, ова малово топче е бебе во мешето на мама.
Дека сликата е како триаголник, на детево на што му заличе:
Т: еј, мама ти имаш шатор во мешето, и бебето се скрило во ист шатор како мојот.




Палешка РР -> RE: Детски досетки (5.2.2014 21:55:26)

Миа, не треси зелени
Мамо, не т`есам зелени т`есам `озови

[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




Martins mom -> RE: Детски досетки (6.2.2014 16:08:40)

Разговаравме со мм за болеста и смртта на еден наш познаник, а М цело време не слушал и сфати дека човекот починал и ме прашува:Мамо , знам дека до болница го однеле со брза помош, а до небото со што го однеле??И сам си одговори...изгледа со авион[sm=smiley1.gif]




princessa -> RE: Детски досетки (6.2.2014 16:16:19)

kerka mi koga me gleda kako go dojam maliot, mi vika:
- mamo koga ke porasnam sakam da bidam golema kako tebe i da imam ^i^ki da go dojam brat mi[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




Палешка РР -> RE: Детски досетки (15.3.2014 21:48:40)

Миа го дофати средството за бришење стакло и сакаше да прска и да бриши, ама и текна дека нема крпа и ми вели

- Мамо каде е бришалникот?

[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




Snowhite RR -> RE: Детски досетки (16.3.2014 17:44:46)

Ова повеќе κаκо досетκа на баба ама овде ќе ја пишам. М ρасκажува пρетстава од пρиρедбата, тој не учествуваше ама цела ја запамтил и со улоги ни подели поедна улога на сите и ни κажува што да κажуваме и ние повтоρуваме и баба му е мечκата, тρеба да κажи : ова е глава на мечκа κаκо можи да твρдат поинаκу, а таа повтоρува Ова е глава твρда на мечκа[sm=jezicek.gif] таκа ние се пρесмеавме а М се изнеρвиρа деκа не κажа пρавилно




Mihaela 2010 -> RE: Детски досетки (29.4.2014 11:17:40)

Vcera popladneto se spremame za do grad,i i vikam na M ajde pobrgu dojdi da te oblecam da ne ne fati nevreme
A sto e toa mamo nevreme? vikam koga mnogu ke zavrne i ke grmi,i ke duva
Si ideme posle setnjata nakaj doma i u kola mi vika,mamo kako se vikase toj zborot za NEVOZMOZNO VREME???
sum se zgazila od smeenje-vikam NEVREME




Страница: <<   < Претходна страница  11 12 [13] 14 15   Следна страница >   >>