RE: Детски досетки (Целосна верзија)

Форум >> [Дете] >> Згоди и незгоди



Порака


miana -> RE: Детски досетки (29.4.2014 14:17:16)


ИЗВОРНА ПОРАКА: princessa

kerka mi koga me gleda kako go dojam maliot, mi vika:
- mamo koga ke porasnam sakam da bidam golema kako tebe i da imam ^i^ki da go dojam brat mi[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]

[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=jezicek.gif]




bucko mal -> RE: Детски досетки (30.4.2014 13:27:32)

Golemiov sin mi vika:mamo zivotot e mnogu kratok.Tolku e ubav,zashto nemoze da bide podolg tuku samo 100goini se zivee.[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




deluxe -> RE: Детски досетки (1.5.2014 23:47:46)

А:Мамо имаш нешто на забот!
Јас :на кој заб??
А: мамо дојди да ти покажам отвори ја устата,оти јас тој заб го немам[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]
Таа ги менува запчињата,од млечни -трајни[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




elenak -> RE: Детски досетки (2.5.2014 11:09:50)

Леле делукс ме изнасмеа Ана [sm=smiley36.gif]
Еве една и од нас.
Мм ја учи Ј да каже гитара.
Мм - Ајде кажи гитара.
Ј - Таја.
Мм - Ај вака, кажи ГИ.
Ј - ГИ!
Мм - ТАРА!
Ј - ТАЈА!
Мм - ГИТАРА!
Ј - Даааа!
[sm=smiley36.gif] Опасно снаодливи се уште мали.




Snowhite RR -> RE: Детски досетки (4.5.2014 13:51:06)

Мамо Пинк пантер е женск! (розовото го асоцира на женско, ама сега како да каже женско кога пантер е во машки род[sm=smiley36.gif])
За Велигден брат ми и тетка ми му донесоа поклончина и сега за Јана имаше фустанче и едно комплетче со пантолончина и блузичка, а за Михаил бермуди, блуза и патики, ама патиките му беа мали па брат ми ги зеде да ги смени и сега на свекрва ми и ги покажуваме и тој вели: Мамо зошто на Јана три работи а мене две? Е како две, му велам, ами и патиките? Ааа, вика, е така за мене четири работи се[sm=smiley36.gif]




mama_06 -> RE: Детски досетки (3.6.2014 13:27:13)

Оваа досетка е од комшиско девојче, ми ја кажа свекрва ми.
Таа ручала и дошла Сара ( 4 години), и рекла:
Бабо ти јади си јас не сум гладна, дома јадев месо со рачка ( пилешко копанче).[sm=jezicek.gif]




princessa -> RE: Детски досетки (26.6.2014 12:11:03)

Е јас се газам веќе втор ден од смење. Вчера ќерка ми нон стоп на мм му викаше по име наместо "тато". И ние цело време ја учиме дека тоа не е правилно и дека татко и и е татко а не другар па да му вика на име. И ги објаснуваме семејните релации и и велиме: "еве брат ти е син на тато". И таа со воодушевување вели: "а јас сум зелена на тато". И мм и вели: "зелена си зелена па нема до дека"[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




AnnaMolly RR -> RE: Детски досетки (26.6.2014 12:23:49)

Пред некое време бевме кај моите на гости и мајка ми правеше ручек за нас некои прженици, а за следниот ден си направила боранија. И викам дека Филип не јаде прженици, а јаде боранија, да му даде од неа.
И тој лапна 2-3 залчиња и вика „Не сакам веќе, сакам кајгана“. И мајка ми стана му испржи кајгана, нели баба мора се да удоволи.
Јас му викам „Филип добро нели ти јадеш боранија и во градинка кога ви даваат ја јадеш ли“.
Тој ми вика „Па во градинка цела ја јадам, ама таму нема друго, што ќе ти дадат, тоа ќе јадеш“.

[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




AneLav RR -> RE: Детски досетки (27.6.2014 8:43:08)

Пред некој ден ги изнесовме маливе покрај езеро ги начекавме лебедите имаат шест мали многу беа слатки. И сега нормално таткото и мајката се бели а малите се сиви и синко се врти и ми вика: Овие какани се мамо[sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif]




Felly RR -> RE: Детски досетки (9.7.2014 9:28:31)

- Мамо, од тато таблетов е женски.
- Зошто женски?!?
- па има штикла! (штикла = потпирачот од футролата)

[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]

На одмор..... Има бранови, а ние шетаме покрај плажа, а дете буквално збесна од радост. Скока, трча, ги турка брановите..... и јас и велам - Кажи колку е забавно? Таа ми вели - Е не е забавно. Само на роденден во иготека може да биде забавно.[sm=jezicek.gif]




Snowhite RR -> RE: Детски досетки (9.7.2014 22:20:49)

Κај мајκа ми бевме и имаа напρавено κиснато и Михаил не саκаше да јади и јас му велам
Михаил, пρобај од κиснатово, пишман ќе бидиш, а тој ми вели, Е не е то пишман, буρеκ е :)
Исто κај мајκа ми бевме, ќе си одевме, навечеρ беше,а мајκа ми сабајлето ќе одеа на бавча и му вели на Михаил спијај κај нас сабајле ќе те сκоρниме да идиш со нас, а тој иди κај мене цел уплаκан и ми вели Мамо не саκам да ме κоρнат за κоса :)




princessa -> RE: Детски досетки (11.7.2014 10:06:25)

Вчера ручаме и на масата имаше пилешки гради и на самото пакување пишуваше 2%масти. И Н гледа и ми вели "Мамо на попуст ли ја купи шункава?"[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]. Ме изнасмеа до солзи. Ама важно каква луда асоцијација си направила на човек да не може да му текне. Нели сезона на попусти е и секаде стојат %%% по продавниците.




Defne90 RR -> RE: Детски досетки (11.7.2014 10:39:03)

Вчера бевме излезени со мм и децата и отидовме до плоштад да се повози М малку со велосипедот.Јас и мм седевме на клупата и дојде М и рече ајде јас малку да одморам додека другарчето се вози со велосипедот.И јас така го кревам да седне и тој ми вели.
-Остај ме мамо па не гледаш дека јас сум пораснал,ќе ми се смеат другарчињата ако видат дека ме креваш да седнам на клупа.
И сите нормално се изнасмеавме на детската досетка на нашето големо маже.
[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




elenak -> RE: Детски досетки (17.7.2014 12:29:39)

Ми земала ќерка ми една влошка без да ја видам, си ја отворила, доаѓа кај мене и ми вика ,,Мамо сакаш пелена?,,[sm=jezicek.gif]




princessa -> RE: Детски досетки (17.7.2014 22:13:28)

Вчера додека јадевме со ќерка ми во кујна, Д беше во дневна и немаше глас од него. И кога завршивме со јадење Н оди во дневна и ми вика: "Мамо, мамо дојди Д направил хавалија, да не му го дадеш сега поклонот од тато"[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]. Ми раствори многу работа ама Н со нејзината фраза ме изнасмеја. И како да се лутам[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




AnnaMolly RR -> RE: Детски досетки (21.7.2014 12:52:58)

Вчера ни влезе лептир во соба и го избркавме.
После неколку минути...

Филип: Мамо, лајк.
Јас: Што, Филип?
Филип: Лајк зашто го избрка лептирот.
Јас: Што е тоа лајк, Филип?
Филип: Ми се допаѓа.




Felly RR -> RE: Детски досетки (27.8.2014 17:00:25)


ИЗВОРНА ПОРАКА: miana


Бевме на одмор со децава и арно не протера вирус сите по ред, е ми дојде редот и на мене- вирус со повракање... Керками седи до мене и ме дружи и си разговараме...Не и е јасно како тоа повракам, од каде ми доаѓа повраќаницата.. И ајде јас и објаснувам како оди целиот процес на јадење, варење на храната и исфрлање на истата. Е таа се замисли и ми вика - мамо, па јас цело време мисев дека во стомакот имаме некои луге што одат во продавница ни ги купуваат гомцата и ни ги ставаат во газот да ги какаме [sm=jezicek.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] Епа ако што лежев кога сум рикнала да се смеам на цел глас... Ете тква дилема имало моето дете [sm=smiley36.gif][sm=jezicek.gif]





elenak -> RE: Детски досетки (30.8.2014 16:39:13)

Еве една и од ќерка ми, тазе денешна. Почнуваме во градинка во понеделник па ја припремам нели.
Јас - Мама, учителката во градинка се вика тета Мара, таму нејзе ќе и кажуваш дека ти се мочка, добро?
Ј - Добро.
Јас - Кажи како ќе и кажеш?
Ј - Буба Маро ми се мочкааа!
[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




miana -> RE: Детски досетки (2.9.2014 12:46:37)

Најнов кикс на керками.. Требаше да одиме на повојница кај бебе на пријатели во друг гради и решивме децава да ги оставиме дома..И сега керками ме прашува
таа: мамо, зошто не не зимате и нас?
јас - за да не се малтретирате по пат, кога ке дојдат во новиот стан во Скопје, ке одиме сите заедно.
таа - а кој нов стан?
Јас- па во тој што го купија бе сине, да го средат и ке им одиме...
таа - мамо, а како се купува стан? Како го носат? Дали го носат во раце, дали го туркаат, не ми е јасно [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




Палешка РР -> RE: Детски досетки (15.9.2014 21:03:21)

Миа и Марио на телефон

- Маио дојди да јадиме
- Јадев Миа
- Шо јадеше
- Кокошка печена
- Кај најде кокошка?
- Баба ми прати
- Појде со кокошка на факутет?
- Да
- Со книги се оди на факутет, не со кокошка

[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




deluxe -> RE: Детски досетки (24.9.2014 7:41:21)

Utrovo ja budam A za na uciliste,vo 7 casot.Taa i se spie oci i mizat.Se spremi nabrzina i legna na krevet duri da dojdi vreme za izleguvanje.Mi vika:mamo vo kolku casot me razbudi?
Jas:Vo7
Taa:utre vo4 da me razbudis, da se naspijam ubavo do 7[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]
Genijalna ideja[sm=bravo.gif]




Snowhite RR -> RE: Детски досетки (24.9.2014 10:11:53)

Михаил сношти ме прашува дали тој се родил прв, па после сестра му, после прошири за мене и вујко му кој се родил прв и после ми вика, а баба ми?, јас велам таа втора и сега не знам од кај му дојде и вика
А дедо ми највтор се роди?[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
Ме пресмеаа[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




elenak -> RE: Детски досетки (24.9.2014 14:12:12)

Јована (2,9 месеци)
Јас- Леле какво е убаво ова твое мало прсте, сега ќе го изручкам.
таа - Не може мамо.
Јас - Е оти не?
таа - Оти тоа не е манџа мамо.
[sm=smiley36.gif]




Палешка РР -> RE: Детски досетки (29.9.2014 17:30:26)

Миа: Мамо леле лелеее да знајш шо се случи во градинка
Јас: Кажи маме, нешто интересно?
Миа: Леле, учителките на децата му турија салата во манџата, леле свеста ми се зеде ко видов.
Јас: (паднав од смеење)
Миа: И учителките така јадеа, леле ко ги видов свеста ми се зеде

[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




Snowhite RR -> RE: Детски досетки (29.9.2014 22:36:12)

Haha svesta mi se zede lele Mia smeski e[sm=smiley36.gif]




Страница: <<   < Претходна страница  11 12 13 [14] 15   Следна страница >   >>