RE: Последните недели, или денови пред пораѓај (Целосна верзија)

Форум >> [Бременост] >> Бременост и породување



Порака


temjana -> RE: Последните недели, или денови пред пораѓај (8.9.2012 18:43:59)

Девојки ајде ако некоја имала вакво искуство нека ми каже дали е нормална ваквата појава. Значи уште на самиот преглед во четвртокот почнав да крварам и докторот ми рече дека било нормално да не паничам бидејки грлото ми било спремно и подмачкано. Е сега рабоотата е во тоа што јас це тој ден убаво си крварев. И еве веќе два дена од тогаш имам исцедок темно црвен всушност повеќе е кафеав лепливо густ[sm=zmeden.gif] Бебето го чувствувам како мрда нормално не како порано но сепак тука е па затоа и не паничам и си велам да не одам непотребно по болници. Пишете доколку и кај вас било вака[sm=smiley1.gif]




TanjaS -> RE: Последните недели, или денови пред пораѓај (8.9.2012 23:00:08)

Dusi moi konecno se porodiv na 6ti vo 11:26 h .Posle 4 dena provokacii so toa tabletite nivni jas ne se otvarav i bidejki proagaa 2 nedeli celi od termin , se odlucija za carski .Sega sme veke doma so Marko denes ne pustija i si se guskame.Inace 3270kg i 52sm e najcekaniot srcus :) Fala Vi na site za ubavite zborovii i utehata koga najmnogu mi trebavte.So lesno na site i zapomnete sekoja maka se isplati .P.S. Da ve prasam :Kolku vreme se krvari posle carski ,posto denes recisi i da ne krvaram ,epten slabo ? Ve sakame i Ve guskame site :*




tonci -> RE: Последните недели, или денови пред пораѓај (8.9.2012 23:03:30)

temjana jas mislam deka treba da si otides na lekar posto toa i bas ne mi e mene normalno ti posakuvam se najdobro pozz




Barbicki2 -> RE: Последните недели, или денови пред пораѓај (8.9.2012 23:11:42)

TanjaS CESTITKII konecno si se olesni,kazi kako e ubavo so bebence,sega uzivajte si.




majka na tri deca -> RE: Последните недели, или денови пред пораѓај (8.9.2012 23:17:33)

TanjaS duso konecno aber od tebe[sm=smiley13.gif]. Neka e ziv i zdrav MARKO golemo maze da porasne !Cestitki za sreknite roditeli![sm=bravo.gif][sm=smiley32.gif]Koga si so carski pomalku se krvari otkolku prirodno ne se sekiraj! Cestitki uste ednas mila i uzivkajtesi so MARKO![sm=smiley31.gif]




majka na tri deca -> RE: Последните недели, или денови пред пораѓај (8.9.2012 23:22:21)

temjanaRR i jas mislam deka toa e normalno mozno e da e mukozniot cep no sepak pobaraj strucno mislenje za da bides mirna aj so lesno![sm=smiley1.gif]




temjana -> RE: Последните недели, или денови пред пораѓај (14.9.2012 9:06:33)

Добро утро мешлаци[sm=smiley1.gif] Денеска можеби е денот Д за мене[sm=smiley36.gif] Вчера вечерта бев на цтг и докторот што ме прегледуваше ми рече да не те задржуваме прворотка си и може побавно да трае но утре сабајле да се нацрташ повторно на цтг и вагинален преглед. Инаку вчера бев 3 прста веќе отворена и цела вечер си имав контракции I'm so excited [sm=smiley36.gif] Ако некоја од вас беше на вежбите во гак вчера вечерта, таа што лежеше на цтг оцерена до уши бев јас[sm=smiley36.gif] Ви посакувам само позитивни мисли без паники и оставете и на природата да си ја заврши најубавата и најприродната работа на целиот свет[sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




kikicka -> RE: Последните недели, или денови пред пораѓај (14.9.2012 9:12:27)

[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] Aјде Temjanaa само така позитивно треба да се гледа на најубавото нешто во животот на една мајка!!!




Beatris -> RE: Последните недели, или денови пред пораѓај (14.9.2012 9:17:07)

ОООО ќе ни стигне малата шмизличка кај и да е [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] Само позитивно, ти посакувам лесно породување и што поскоро да се гушкате, а тетките од рр обавезно да се известат [sm=smiley36.gif]




majka na tri deca -> RE: Последните недели, или денови пред пораѓај (14.9.2012 15:58:41)

temjana RR ajde dusicke so sreka so lesno mozi ke se rodi posle 24 casot pa ke bide na moj rodenden 15.09[sm=bravo.gif][sm=smiley1.gif]




majka na tri deca -> RE: Последните недели, или денови пред пораѓај (14.9.2012 18:56:12)

temjana RR, temjance duso jas samo se salev daj boze veke da si se guskas so tvoeto bebence , ti ja prakam seta sreka na ovoj svet isto kako na TanjaS koga i bese potrebna.So sreka i so lesno mila!




majka na tri deca -> RE: Последните недели, или денови пред пораѓај (14.9.2012 19:08:48)

Lele luge i gorda2 ni ja nema a ne se prijavila za porodena- ili taka mi se cini mene[sm=smiley13.gif].Kade si gorda2 javi se daj nekoj znak deka e se OK. Cekameeeeeeeeeeeee[sm=smiley1.gif]




majka na tri deca -> RE: Последните недели, или денови пред пораѓај (16.9.2012 12:58:41)

temjana RR, gorda2 kade ste javete se , ajde da slusneme ubavi vesti.Ili se guskate so bepcinjata pa nas koj ne s..a[sm=jezicek.gif].[sm=zmeden2.gif][sm=smiley29.gif][sm=smiley17.gif]




gorda2 -> RE: Последните недели, или денови пред пораѓај (16.9.2012 16:23:33)

Здраво [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/nosecka.gif[/image]! Јас и моето синче пред неколку часа се вративме домче! [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/bravo.gif[/image] Знаете дека сакав природно, ама испадна пак со царски, ама важно еве го бебулево, мирно спие до мене, а јас веднаш да ви пишам... [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/jezicek.gif[/image]




Barbicki2 -> RE: Последните недели, или денови пред пораѓај (16.9.2012 16:40:59)

zdravo i zivo neka ti e bebceto! golem da porasne!




majka na tri deca -> RE: Последните недели, или денови пред пораѓај (16.9.2012 16:45:53)

[sm=bravo.gif]gorda 2 neka e ziv i zdrav sinot , sreka da go prati cel zivot !Cestitki za roditelite[sm=smiley32.gif][sm=bravo.gif]




Malecka23 -> RE: Последните недели, или денови пред пораѓај (16.9.2012 17:57:47)

cestitki naubaviot podarok za sekoj roditel




JanaMarija -> RE: Последните недели, или денови пред пораѓај (16.9.2012 19:49:21)

Eve sum si jas 36-ta nedela i so lazni mali bolki i si se spremame za [sm=duda.gif]

Se isprav ispeglav i denes se iscistivme uste sitnici za dokupuvanje i spremni sme za princezickata mala [sm=bravo.gif]
vo slucaj vtornik da me zadrzat ( ama da se nadevame deka nema :))

Krevetceto e postaveno i ambientot e odma podrug[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




majka na tri deca -> RE: Последните недели, или денови пред пораѓај (16.9.2012 23:43:50)

Jana Marija ajde teraj uste malku rano ti e[sm=smiley36.gif]. gorda2 se prijavi deka se porodila ama temjana RR ni ja nema, temjance kade si?[sm=zmeden2.gif]




bucko mal -> RE: Последните недели, или денови пред пораѓај (17.9.2012 0:03:22)

Cestitki za site novi mamicki.Eve i jas da se prijavam zakazav carski za vo cetvrtok,potpisav nekoi dok. so spinalna ke me poroduvale pa so gospod napred ke stigne Marko.Inaku cel strav mi pomina i ic veke ne mislem so ke bide i kako ke bide mislam se najdobro ke projde.za bolki vo polovina i stomak onaka po malku gi imam cel deveti,malku problem so spienje ama dobro e projde se.pozdrav za site segasni i idni mamicki........




kikicka -> RE: Последните недели, или денови пред пораѓај (17.9.2012 0:09:08)

Темјана се породи на 15.09.12
Дунде си има!

ИЗВОРНА ПОРАКА: majka na tri deca

temjana RR, gorda2 kade ste javete se , ajde da slusneme ubavi vesti.Ili se guskate so bepcinjata pa nas koj ne s..a[sm=jezicek.gif].[sm=zmeden2.gif][sm=smiley29.gif][sm=smiley17.gif]





bucko mal -> RE: Последните недели, или денови пред пораѓај (17.9.2012 0:14:48)

macika11 toa e normalno gi imas istite simtomi ko za dobivanje duri jas imav nekoj rozov-kafeav iscedok i ti si cekas mislis ke dobies ama nisto taka da ne se plasi,sepak tuka se i kontrolite na lekar so se pravat neli.za odnosi pak da si go prasas ginekologod dali imas normalna bremenost ako se e ok mozes kolku sakas barem mene takami rekoa,jas sum 9mesec i normalno si imame i cela bremenost ne prekinavme [sm=smiley36.gif] sepak sekoja bremenost e razlicna.pozdravce




bucko mal -> RE: Последните недели, или денови пред пораѓај (17.9.2012 0:16:40)

kikicka aj te molam prefrlimigo ovoj post vo trudnici do 12nedela go utnav izvini....




kikicka -> RE: Последните недели, или денови пред пораѓај (17.9.2012 0:18:06)

Еве Меланија РР ке ја среди работата![sm=smiley1.gif]




bucko mal -> RE: Последните недели, или денови пред пораѓај (17.9.2012 0:23:33)

fala zenski slabo mi ide so prefrluvsanje,stavanje sliki i itn.ama nema vrska ke se snajdeme[sm=smiley36.gif]




Страница: <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>