RE: Каде да најдам? (Целосна верзија)

Форум >> [Семеен живот] >> Наше секојдневие



Порака


Annet -> RE: Каде да најдам? (28.7.2013 10:11:11)

Каде да најдам од оние фигури за торта ,пластични?
Од цртаните филмови ги има секакви,ама кај што побарав потрошени биле? Ми требаат Мики,Мина,Пајо,пата......[sm=smiley1.gif]




Martins mom -> RE: Каде да најдам? (28.7.2013 10:16:15)

Не знам од кој град си, ама за во Штип знам ги има во Туш, во Битола ги има во Веро и провери низ продавниците за играчки...Или дојди, јас рачно ќе ти ги направам фигурчињата[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




Hunny -> RE: Каде да најдам? (28.7.2013 11:41:16)

Анет јас гледав во Рамстор , ама пред некој месец. Дали уште има не знам.




miana -> RE: Каде да најдам? (28.7.2013 13:05:05)

Anet,vo slatkarnicite prodavaat..




Annet -> RE: Каде да најдам? (28.7.2013 17:16:02)

oo martins mom ti blagodaram,isto kako da si gi napravila:))) jas sakam da i ostanat da si igra,zatoa baram takvi,ne se momnevam deka racno se poubavi,ama ete zaradi toa bas:)) ke vidam i vo Velesov ima Tus,vi blagodaram,vo veles nema slatkari salam:((




Melanija RR -> RE: Каде да најдам? (3.8.2013 23:18:10)

Да не видел некој некаде апликација штрк?[sm=smiley36.gif] Сериозна сум,сакам на врата да залепат ако е апликацијата плус со бебе уште поубаво[sm=smiley1.gif]




Annet -> RE: Каде да најдам? (4.8.2013 0:08:19)

https://www.facebook.com/aplikaciizazid izrabotuvaat kakvi sakas[sm=smiley1.gif]
ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija RR

Да не видел некој некаде апликација штрк?[sm=smiley36.gif] Сериозна сум,сакам на врата да залепат ако е апликацијата плус со бебе уште поубаво[sm=smiley1.gif]




Melanija RR -> RE: Каде да најдам? (4.8.2013 13:02:44)

Annet ги имам на фб ама таква апликација немаат, викаш по нарачка ако најдам на нет ја изработуваат?





Annet -> RE: Каде да најдам? (4.8.2013 18:27:31)

mislam deka DA:)
ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija RR

Annet ги имам на фб ама таква апликација немаат, викаш по нарачка ако најдам на нет ја изработуваат?







Yummy Mammy -> RE: Каде да најдам? (5.8.2013 9:52:46)

Za kakva aplikacija strk pravite muabet? [sm=smiley36.gif]
Ja ko padnata od Mars [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




3srca -> RE: Каде да најдам? (5.8.2013 21:39:54)

dali nekoja mamicka bi znaela da mi kaze kade mozam da najdam dozer za cuvanje mleko vo prav??[sm=zmeden.gif]




Annet -> RE: Каде да најдам? (5.8.2013 21:55:03)


ke si odberes i ke si prasas dali mozat da ti izrabotat a mislam deka moze:)))pozdravce
ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija RR

Annet ги имам на фб ама таква апликација немаат, викаш по нарачка ако најдам на нет ја изработуваат?






Melanija RR -> RE: Каде да најдам? (6.8.2013 0:27:04)

Фала Annet [sm=smiley1.gif]
Yummy Mammy за штрк кој носи бебиња[sm=smiley36.gif] сакав апликација за на врата ете идеја и за тебе [sm=smiley1.gif]




Felly RR -> RE: Каде да најдам? (6.8.2013 9:13:27)


ИЗВОРНА ПОРАКА: 3srca

dali nekoja mamicka bi znaela da mi kaze kade mozam da najdam dozer za cuvanje mleko vo prav??[sm=zmeden.gif]

Најверојатно по аптеките има, не сум купувала и не можам за сигурно да те упатам во некоја, но ако ти е за една употреба еве како совет - доколку не можжеш да најдеш, можеш точната мерка АД млеко да ја ставиш во измиено и исушено шише, па по потреба да додадеш само превриена вода.
Се надевам дека ти помогнав, во секој случај, ти посакувам убава дружба на Рингераја, и се надевам дека тука ќе најдеш одговор на многу прашања.




Yummy Mammy -> RE: Каде да најдам? (6.8.2013 9:16:59)


ИЗВОРНА ПОРАКА: 3srca

dali nekoja mamicka bi znaela da mi kaze kade mozam da najdam dozer za cuvanje mleko vo prav??[sm=zmeden.gif]


Jas sum kupuvala vo Jumbo vo Grcka, bi trebalo i ovde da najdes nesto slicno. Izgleda kako pogolemo plasticno kutivce sto vnatre e podeleno so pregradi i vo niv stavas kolku sto ti e potrebno.
Iskreno, ic ne bese prakticno, mene mnogu mi bese polesno vaka ko sto ti vika Felly, vo sisinja da ja stavam tocnata doza i posle samo voda dodavam. E treba poveke da se mucka za da nema grutki ama toa e...




miana -> RE: Каде да најдам? (6.8.2013 14:25:30)

Vo golemive marketi ima..Neznam tocno vo koj od marketive vidov ama mislam vo my market bese iliidi prvo vo vero,tamu kade sto im stojat plastikite...




RedRain -> RE: Каде да најдам? (12.8.2013 15:43:43)

Добар ден РР [sm=smiley1.gif]
Каде можам да најдам ваква мрежа за плодови?
[image]http://www.igra4kite.com/images/Jane_020210.jpg[/image]




Yummy Mammy -> RE: Каде да најдам? (13.8.2013 10:05:17)

Vo aptekite na Zegin. Jas imav i stvarno mnogu ja koristevme.




bucko mal -> RE: Каде да најдам? (13.8.2013 12:16:53)

Zeni denes dobiv idea,mi treba nekoe mashince za seckanje[sm=zmeden.gif]
cvekloto,morkovot gi rendam I race me bolat isto taka I za kromidot mi treba.
nekoj predlog?




Yummy Mammy -> RE: Каде да најдам? (13.8.2013 12:40:26)

Majka mi me umre ama seriozno na glava mi se kaci da sum si kupela na Mulinex masinceto za seckanje, bas zaradi cvekloto i zelkata (a btw i za mnogu drugi raboti go koristi ona). Eve go, kaj nas e okolu 3.000 den, majka mi vika deka vredelo za site pari.

[img]http://www4.slikomat.com/13/0813/5tf-Moulin.jpg[/img]




bucko mal -> RE: Каде да најдам? (13.8.2013 12:48:39)

Istovo go gledav za melenje orevi mi trebashe ama nemi izgledashe bash za orevi[sm=smiley36.gif]
Go ima I kaj nas ke si go kupam vikendov,neznam sto marka ama eftino beshe okolu 20evra.
fala Yummy Mammy
ИЗВОРНА ПОРАКА: Yummy Mammy

Majka mi me umre ama seriozno na glava mi se kaci da sum si kupela na Mulinex masinceto za seckanje, bas zaradi cvekloto i zelkata (a btw i za mnogu drugi raboti go koristi ona). Eve go, kaj nas e okolu 3.000 den, majka mi vika deka vredelo za site pari.

[img]http://www4.slikomat.com/13/0813/5tf-Moulin.jpg[/img]





Yummy Mammy -> RE: Каде да најдам? (13.8.2013 13:24:31)

E ne znam za orevi dali ima del [sm=smiley36.gif] Ama zatoa kaskavali i parmezan secka ko ludo.




masa -> RE: Каде да најдам? (13.8.2013 15:28:29)

А каде може да се најде ова машинче и дали е рачно или на струја?И јас зелка избегнувам дома баш заради сецкањето,а ми е вкусна салата,само кога друг ќе ми ја исецка [sm=smiley36.gif]




Yummy Mammy -> RE: Каде да најдам? (13.8.2013 15:30:06)

Vo Tehnomarket i slicni prodavnici. Za u struja zenska zborime, ne mi paga na pamet zelka i cveklo da rendam na rende. Nemet rende! [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




nadica -> RE: Каде да најдам? (19.8.2013 13:33:47)

можеби и имам пишано ама ај пак оти имам голема мака
моето омилено црно бело фустанче заврши во перална несакајќи и белото стана сиво [sm=smiley13.gif] да не знаете каде да си купам боја за да го направам барем црвено бидејќи бело нема шанса пробав со се што видов слушнав и прочитав




Страница: <<   < Претходна страница  37 38 [39] 40 41   Следна страница >   >>