RE: Каде да најдам? (Целосна верзија)

Форум >> [Семеен живот] >> Наше секојдневие



Порака


kikicka -> RE: Каде да најдам? (9.5.2013 22:56:34)

Оооо такво нешто да си најдиш некој да ти направи со механизам само за прицврстување можеби и поефтино ке ти се фати. Инаку немам сретнато и јас, јас планирав во корпа да ја ставам [sm=smiley36.gif] што ми е под количка [sm=smiley36.gif]




Maca25 -> RE: Каде да најдам? (12.5.2013 9:18:34)

Немам видено такво нешто кај нас, додека насекаде во светот се користи тој држач за поголемко дете. Евентуално да побарате кај јужниот сосед [sm=smiley36.gif]




Natasa981 -> RE: Каде да најдам? (12.5.2013 12:55:49)

Nikoj nema videno takvo nesto po podavnici kaj nas ..tuu :( kaj ke akam sega niz Solun :)




maja6252 -> RE: Каде да најдам? (12.5.2013 18:05:25)

Zdravo,nova sum na forumov pa Ve molam za pomos.Kerka mi ima 2 meseci i za 1 mesec treba da se vratam na rabota,pa mi treba eletricna pumpa za izmolzuvanje,pa ako nekoja od vas ima za prodavanje moze i koristena da mi pisete .fala Vi odnapred.pozz




princessa -> RE: Каде да најдам? (12.5.2013 19:43:15)

znam natasa na sto mislis, ovde vo stranstvo se po 60-70 evra sto e svarno skapo. Eve mojata kerka ima 2 godini, a ke se porodam za max 2 meseci ama nema da kupuvam takvo nesto zasto ona i sega edvaj se vozi vo kolica[sm=smiley36.gif].




Yummy Mammy -> RE: Каде да најдам? (13.5.2013 14:53:15)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Natasa981

Zenski, kade da najdam ( e sega neznam ni dali ubavo ke objasnam) onakva platformicka na dve trkala, sto se montira pozadi na detskite kolicki , da moze dete da zastane na nego i pritoa da se vozi so vozenje na kolickata..? Ako ubavo opisav:) znaci edno bebe u kolicka drugo dete pozadi kolicka i taka dvete da gi turkam:) prasav u edna renomirana prodavnica, rekoa ne gi nosat zasto skapicki bile.. Nemozam sega slika da postiram, se nadevam sfativte sto mi treba


Nato sto ne si prasas na Viber, fino lepo [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]

Imas vo Mothercare, vo prodavnicite na Nuk, ima i na web-stranite na Chicco i Bebeconfort, samo ne znam dali oni gi uvezuvaat non stop ili po naracka. A toa sto jas go gledav vo Leptokarija, (vo taa prodavnicata za bebeska oprema, ima reklama na Nuk, lesno ke ja najdes) e za site vidovi na kolicki i se podesuva kolku sto ti treba.

[sm=smiley2.gif]




miana -> RE: Каде да најдам? (13.5.2013 15:18:33)

Mamicki ajde ve molam kazete mi dali znaete kade mozam da najdam bebidol za dete od 5 godini,so debeli preramki? po moznost rozevo ili zolto?
Povtorno ni treba za priredba vo gradinka




Beatris -> RE: Каде да најдам? (13.5.2013 15:53:04)

Има во Зара, вчера ги гледав, е сега провери како се со броевите. т.е. дали ќе најдеш такво како што ти треба




Natasa981 -> RE: Каде да најдам? (13.5.2013 16:36:22)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Yummy Mammy


ИЗВОРНА ПОРАКА: Natasa981

Zenski, kade da najdam ( e sega neznam ni dali ubavo ke objasnam) onakva platformicka na dve trkala, sto se montira pozadi na detskite kolicki , da moze dete da zastane na nego i pritoa da se vozi so vozenje na kolickata..? Ako ubavo opisav:) znaci edno bebe u kolicka drugo dete pozadi kolicka i taka dvete da gi turkam:) prasav u edna renomirana prodavnica, rekoa ne gi nosat zasto skapicki bile.. Nemozam sega slika da postiram, se nadevam sfativte sto mi treba


Nato sto ne si prasas na Viber, fino lepo [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]

Imas vo Mothercare, vo prodavnicite na Nuk, ima i na web-stranite na Chicco i Bebeconfort, samo ne znam dali oni gi uvezuvaat non stop ili po naracka. A toa sto jas go gledav vo Leptokarija, (vo taa prodavnicata za bebeska oprema, ima reklama na Nuk, lesno ke ja najdes) e za site vidovi na kolicki i se podesuva kolku sto ti treba.

[sm=smiley2.gif]


Ejj od kade pa se pojavi ti??! ..Ima li be nesto sto neznaes..??? [sm=smiley36.gif] Fala ti




Yummy Mammy -> RE: Каде да најдам? (14.5.2013 11:30:51)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Natasa981


ИЗВОРНА ПОРАКА: Yummy Mammy


ИЗВОРНА ПОРАКА: Natasa981

Zenski, kade da najdam ( e sega neznam ni dali ubavo ke objasnam) onakva platformicka na dve trkala, sto se montira pozadi na detskite kolicki , da moze dete da zastane na nego i pritoa da se vozi so vozenje na kolickata..? Ako ubavo opisav:) znaci edno bebe u kolicka drugo dete pozadi kolicka i taka dvete da gi turkam:) prasav u edna renomirana prodavnica, rekoa ne gi nosat zasto skapicki bile.. Nemozam sega slika da postiram, se nadevam sfativte sto mi treba


Nato sto ne si prasas na Viber, fino lepo [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]

Imas vo Mothercare, vo prodavnicite na Nuk, ima i na web-stranite na Chicco i Bebeconfort, samo ne znam dali oni gi uvezuvaat non stop ili po naracka. A toa sto jas go gledav vo Leptokarija, (vo taa prodavnicata za bebeska oprema, ima reklama na Nuk, lesno ke ja najdes) e za site vidovi na kolicki i se podesuva kolku sto ti treba.

[sm=smiley2.gif]


Ejj od kade pa se pojavi ti??! ..Ima li be nesto sto neznaes..??? [sm=smiley36.gif] Fala ti



Samo sum mnogu temelna koga baram nesto [sm=smiley36.gif]
A i posle 2-3 deca i ti se ke znaes [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




miana -> RE: Каде да најдам? (15.5.2013 22:51:13)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Има во Зара, вчера ги гледав, е сега провери како се со броевите. т.е. дали ќе најдеш такво како што ти треба

Уф баш ке проверам и ке видам како им се цените,искрено немам намера да давам многу пари за едно облекување...Па до сега знаете дека постојано купувам за приредбите и тоа за по едно облакање речиси,особено па бебидол,незнам дали ке го облече некогаш повторно...Фала за одговорот во секој случај,ке проверам и се надевам дека ке најдам.




miana -> RE: Каде да најдам? (21.5.2013 14:32:32)

Не најдов бебидол,тие во Зара беа 8-9 години а мене ми треба 5-6
Да не сте загледале некаде?




Natuska85 -> RE: Каде да најдам? (21.5.2013 14:41:55)

Во стружанка виде?




miana -> RE: Каде да најдам? (21.5.2013 22:31:20)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR

Во стружанка виде?

Vidov,nema [sm=zmeden.gif] Duri razmisluvam goren del od kupaci da i oblecam ili ke zemam od nekoja maicka ke i napravam - drugo care nema..[sm=zmeden.gif]




AnnaMolly RR -> RE: Каде да најдам? (28.5.2013 20:49:46)

Дали знаете каде можам на големо да купам бомбони (карамели), чоколатца, лижавчиња и слично? На пример цела кутија чоколатца. Ваљда така поевтино ги дават отколку што се на парче?





miana -> RE: Каде да најдам? (28.5.2013 22:19:59)

Срцка,зависи какви бомбони сакаш..Инаку на кванташки во магацините продаваат на големо,а ако не си во можност да видиш таму,можеш да видиш во слатка кукичка( swisslion ),онаа што се наоѓа кај пазарчето буњаковец iили Европа,краш..Поздрав




Yummy Mammy -> RE: Каде да најдам? (29.5.2013 9:16:20)


ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly

Дали знаете каде можам на големо да купам бомбони (карамели), чоколатца, лижавчиња и слично? На пример цела кутија чоколатца. Ваљда така поевтино ги дават отколку што се на парче?




Ne znam kolkava kolicina ti treba, ama Kras, Evropa... tie site prodavaat i refus i vo kutii. Jas ednas i vo Tinex im pobarav cela kutija pop-kejk za da ne im gi sobiram site od polici, i mi donesoa od magacin nova neotvorena. A za cenata, istata ti e (na golemo oni racunaat 10 kutii i slicno). Mozes po pazarite da proveris, na kvantaski na primer, ama jas licno sum skepticna za tie proizvodi zatoa sto koj znae od kade gi nabavuvaat i vo kakvi uslovi gi cuvaat, na sonce, na dozd, i uste ako se raboti za deca pa, pred se bi kupila od Evropa.




Melanija RR -> RE: Каде да најдам? (30.5.2013 11:24:13)

Каде во Скопје да најдам убави детски ѕидни стикери освен во Џамбо?
Во стилот на мики маус, шиљо, бродови и сл значи за машко [sm=smiley1.gif]




AnnaMolly RR -> RE: Каде да најдам? (30.5.2013 12:35:56)

Каде да најдам стапчиња дрвени за сладолед? Дали сте виделе во Веро, Рамстор и слично? Барав по специјализирани продавници за слаткарски работи, немаат [sm=smiley13.gif]




rina13 -> RE: Каде да најдам? (30.5.2013 12:40:14)

Јас пластични калапи за сладолед со пластични стапчиња имам видено на пластичарска, ако неможеш да најдеш тогаш по аптекиве сигурно има онакви докторски дрвени стапчиња за преглед на грло би завршиле работа мислам.Поздав




AnnaMolly RR -> RE: Каде да најдам? (30.5.2013 13:06:17)

Рина фала многу, ќе проверам во аптека. Не ми требаат за сладолед, туку за нешто друго си имам некоја луда идеја. Кога ќе ја реализирам, ќе ви пуштам фотки :)




Malecka23 -> RE: Каде да најдам? (4.6.2013 9:36:17)

znae li nekoj kade da najdam ubavo integralno brasno i koja cena e?So mm resivme da kupime aparat za leb samo sakam da pravam so integralno brasno i na M da i davam po malku




dostickage -> RE: Каде да најдам? (4.6.2013 9:51:06)

Vero, DM, Ramstore. Go kupuvam edno isto od site ovie mesta. Makedonsko e, ambazalata mu e vo platnena torbicka vrzana so konop. Na platnenata torbicka imas napisano so sini bukvi za tipot na brasnoto. Imas od site vidovi i cini stotina denari za kilogram. Veruvam deka kje dobies i recepti so aparatot , no vnimavaj na soodnosot  integralnite brasna - belo brano bez razlika dali gi mesis na raka ili ne. Na samata torbicka ima zakaceno nalepnica kade pisuva kolku so kolku odi. Vo princip gi slusam sto velat zasto sekogas koga sum stavila povekje integralno brasno sum se pokajala zasto testoto e leplivo, nedopeceno i brzo se rasipuva. 




Malecka23 -> RE: Каде да најдам? (4.6.2013 12:20:06)

blagodarime za odgovorot[sm=smiley1.gif]posto imas iskustvo so ova koe tip mi preporacuvas?




dostickage -> RE: Каде да најдам? (4.6.2013 12:52:49)

Jas najmnogu upotrebuvam r'zano[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Страница: <<   < Претходна страница  35 36 [37] 38 39   Следна страница >   >>