RE: Каде да најдам? (Целосна верзија)

Форум >> [Семеен живот] >> Наше секојдневие



Порака


mami2 -> RE: Каде да најдам? (1.4.2013 12:13:30)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Calypso

Жени, каде да најдам шешири и слични accessories за плажа? Не дека немам, ама сакам да се подновам... ако имате видено некаде низ Скопјево, пишете, ќе ви бидам благодарна (знам дека е рано за летна градероба, ама јас да си прашам)[sm=smiley1.gif]

ги редеа штандовите со летни реквизити во Џамбо во четвртокот. Торби, шешири, играчки....се имаше ама не знам дали се нови или од ланските залихи




Calypso -> RE: Каде да најдам? (1.4.2013 12:21:48)

Супер, ај баш ќе поминам деновиве да видам да не има нешто интересно, фала за инфото мами2[sm=smiley1.gif]




masa -> RE: Каде да најдам? (5.4.2013 11:39:46)

Каде може да најдам кеси за вакумирање облека ваљда разни големини ќе ми требаат и да се поквалитетни?
Исто ме интересира каде има поквалитетни детски чорапи за 27.Овие од сара фешн не ме бендисаа купив 5 пара од кои само 1 остана мазен другите се направија со топчиња безевза.Бебешки купував на bebeto и од jambo и бев задоволна,ама и последниве што ги земав од jambo почнаа да се завалуваат.Од 20ти пара нови чорапи секое утро се мислам што да облечеме,оние што и се мали и постари се подобри од новиве.




miana -> RE: Каде да најдам? (5.4.2013 12:04:19)

Takvi kesi ima vo JUMBO - za vakumiranje i razni golemini...
A corapi poima nemam kade da najdes - a sto ima vrska ako se zavaluvaat,pa corapi se toa,koj gi gleda..Se nosat na zemja...Corapa e cprapa...




masa -> RE: Каде да најдам? (5.4.2013 12:25:14)

Фала ти miana,мене па не ми текна таму да побарам.А за чорапива јас малку сум посебна [sm=smiley36.gif] и детаљите гледам да ми одат во комбинација и сакам да се меки,мазни,имам чорапи во сите бои и не комбинирам да речеме облечена во црно или кафено со розеви или плави чорапи.Како за мене сакам и за малата малку сум ете фрик [sm=smiley14.gif]




Ring -> RE: Каде да најдам? (5.4.2013 14:46:37)

Tie kesite od JUMBO mnogu brzo popustaat, primaat vozduh , isto i od Ramstor ...jas pred edna godina kupiv od Tinex okolu 200 denari bese edna , ama ne se mrdnati , si stojat vakumirani...ne znam dali uste gi imaat.Moj sovet ti e da si vides prvo vo Tinex , poskapi se ama se pokvalitetni.
A za corapcinja takvi sto ostanuvaat mazni ima vo Struzanka i vo Mir-mar po 60-70 denari se eden par, ama ne znam dali imaat taa golemina. Od Mir- Mar jas sum kupila i se odlicni , ne se pravat topcinja

ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Takvi kesi ima vo JUMBO - za vakumiranje i razni golemini...
A corapi poima nemam kade da najdes - a sto ima vrska ako se zavaluvaat,pa corapi se toa,koj gi gleda..Se nosat na zemja...Corapa e cprapa...





bucko mal -> RE: Каде да најдам? (13.4.2013 6:28:22)

Zenski aj ve molam za pomos mi treba nesto ama neznam kako se vika i kade moze da se najde[sm=zmeden.gif]
znaci vaka izgleda kako digitron i sluzi za preveduvanje,mene mi treba angliski-makedonski.
mnogu e malo i prakticno mi treba za na skolo,vo recnikov dodeka najdam eeeeeee
edni prijateli ke doajgaat vo MK pa vikam da im poracam da mi donesat.




Lady_D -> RE: Каде да најдам? (13.4.2013 12:20:05)

Zenski znae li nekoja od vas kade mozam da najdam sadcinja sto se polnat so tecnost za na parno,da go navlaznuvaat vozduhot doma , malku sum kasno zasto se stopli vremeto ama sepak ke mi trebaat, odamna gi baram ama ne mi teknalo ovde da pisam...Ajde ako znae nekoja ili ako gi upotrebuvate pisete...pozz




Luci -> RE: Каде да најдам? (13.4.2013 14:13:43)

Такви садчиња знам имаше во Хубо реплек, јави се на тел.најубаво прашај си да не цепаш џабе до таму




Maca25 -> RE: Каде да најдам? (13.4.2013 22:35:14)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Lady_D

Zenski znae li nekoja od vas kade mozam da najdam sadcinja sto se polnat so tecnost za na parno,da go navlaznuvaat vozduhot doma , malku sum kasno zasto se stopli vremeto ama sepak ke mi trebaat, odamna gi baram ama ne mi teknalo ovde da pisam...Ajde ako znae nekoja ili ako gi upotrebuvate pisete...pozz

И на пазар ги има, во разни бои и дезени [sm=smiley36.gif] Не, озбилно, има во хубо ама има и на пазар. Од мое искуство во Хубо се е поскапо, може да се јавиш ко што вика луци и да прашаш и за цена, ама побарај и на пазар. Јас имам купено од зелен пазар, ама одамна и не се сеќавам точно колку беа, ама не поскапо од 150 ден.




Lady_D -> RE: Каде да најдам? (14.4.2013 12:17:42)

Fala vi mnogu ke proveram bas mora da najdam, a bas taka se vikaat neli koga ke gi baram [sm=smiley36.gif] vie sigurno gi koristete, imaat li efekt, se mestat li ubavo ili zavisi kakov e radijatorot...




Luci -> RE: Каде да најдам? (14.4.2013 21:33:17)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR

Мислам луци дека нема таква како што сакам во џамбо баш гледав [sm=smiley13.gif]. Еве вакво нешто сакам

[img]http://www.sz-wholesaler.com/userimg/1144/1148sw2/functional-studing-board-with-plastic-three-legged-stand-232.jpg[/img]


натушке, ова е магнетна табла? и јас сакам ваква за Н.

Натушка и Маца најдовте ли ваква табла, ако да давајте инфо за цена и од која продавница. Михаела кажи и ти од каде поточно ја зема твојата, ако е ваква и е 600 денари и до крајот на Ск ќе отидам ако треба :D




anaana -> RE: Каде да најдам? (19.4.2013 11:56:59)

[img]http://www.hokuspokus.com.tr/FB,7585,60,pepee-4-in-1-bisiklet-akulu-araba-dolu.jpg[/img]

go gledav ova na katalog na DOLU (turska firma e) i ne znam dali nekade kaj nas gi ima
ne e mnogu popularna ama e so dosta dobar kvalitet i popristapni ceni

i dali nekoj kupil nesto vakvo (bez razlika na markata)
dali se isplaka ili se za dzabe frleni pari :)

[img]http://www.minabebe.com/UrunResimleri/DOLU-MA8024/500x500/Dolu-Smart-Boy-Araba-4-u-1-arada-8047.jpg[/img]




anaana -> RE: Каде да најдам? (19.4.2013 12:03:41)

[img]http://www.hippoland.net/media/catalog/product/cache/1/thumbnail/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/4/1/41689-1.jpg[/img]

vakvo e?

pred malku doznav deka vo prodavnicata vo prilep imalo na dolu proizvodi
ako nekoj znae i za skopje neka kaze




vezilka RR -> RE: Каде да најдам? (19.4.2013 12:04:58)

Јас баш пред некој ден видов нешто слично во продавница за играчки Дексико во Автокоманда. Само не ми текнува дали ја имаше таа најдолната подлога долу, што служи како клацкалка. И беше околу 2.500 денари, а не е некоја марка.




anaana -> RE: Каде да најдам? (19.4.2013 12:07:49)

se javiv jas vo prilep mi rekoja deka e 2650 den (toa bas na slikata samo vo druga boja e). ova za toa kolata ne za tablata :))))
e sega ne znam dali se isplaka, dali bi go koristele??? znam deka sekoe dete e razlicno ama sepak
navodno do 3 godini mozelo da se koristi
nie imame 1 godina i 1 mesec




masa -> RE: Каде да најдам? (19.4.2013 12:56:45)

Mene mi izgleda interesno i mislam bas ste taman za vakvo nesto so vozrasta,ako se vadi gorniot obrac okolku deteto sigurno ke go koristite I poveke od 3 godini,osobeno ako imate dvor ili golema terasa I dovolno prostor doma da ima kade da go vozi




anaana -> RE: Каде да најдам? (19.4.2013 13:12:23)

pa mene mi izgleda deka se vadi.. ajde pa ako se resam da go kupam ke vi se pofalam
samo ne znam vo koja tema. ne znam dali ima tema za igracki, ama za bilo kakvi igracki
ima tema prva igracka, i taa so dali kupuvate skapi igracki
ako ima tema za igracki kade ke moze da se delat iskustva so nekakvi igracki slobodno prefrlete me jas barav ama ne najdov




Gorde J -> RE: Каде да најдам? (24.4.2013 13:46:13)

Ве молам дали некој од Вас знае каде да најдам семенски материјал за аспарагус (Шпаргла). Сакам да си посадам дома но го нема во земјоделските аптеки




Malecka23 -> RE: Каде да најдам? (25.4.2013 16:28:04)

Знае ли некој каде можам да најдам проодувалка или нешто што ќе има таква функција а ќе биде со цена под 2000?гледав неколку ама сите беа поскапи од 2500 па нагоре




zzaa -> RE: Каде да најдам? (25.4.2013 21:37:12)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Malecka23

Знае ли некој каде можам да најдам проодувалка или нешто што ќе има таква функција а ќе биде со цена под 2000?гледав неколку ама сите беа поскапи од 2500 па нагоре


Malecka 23 produvalka ima vo edna kineska prodavnica pred rampa vo K.voda i e 990 den.(e sega za kvilitetot znaes kakov e ama i taka se koristat mnogu malku pa ne se isplati da frlas mnogu pari)a i vo zambo ima mislam bea okolu 2000den.




Malecka23 -> RE: Каде да најдам? (26.4.2013 8:27:06)

ее фала ти.ама сепак не сакам апла шкарт кинески.како и да е гледавме со мм па може некое точаче ќе и земеме гледавме едни као 3во1 и има одпозади рачка М ја проба и одговараше на висината.Во секој случај па мора да се даде 2000 хаха нема штедење[sm=smiley36.gif]ама ќе проверам пак и во џамбо може ќе се најде нешто




Џесика -> RE: Каде да најдам? (26.4.2013 9:01:54)

Во Џамбо имаш проодувалка 890 денари, јас баш купував за подарок пред некој месец... би требало да има и сега.




Malecka23 -> RE: Каде да најдам? (26.4.2013 13:27:13)

супер фала ти утре ќе проверам




Natasa981 -> RE: Каде да најдам? (9.5.2013 16:22:38)

Zenski, kade da najdam ( e sega neznam ni dali ubavo ke objasnam) onakva platformicka na dve trkala, sto se montira pozadi na detskite kolicki , da moze dete da zastane na nego i pritoa da se vozi so vozenje na kolickata..? Ako ubavo opisav:) znaci edno bebe u kolicka drugo dete pozadi kolicka i taka dvete da gi turkam:) prasav u edna renomirana prodavnica, rekoa ne gi nosat zasto skapicki bile.. Nemozam sega slika da postiram, se nadevam sfativte sto mi treba




Страница: <<   < Претходна страница  34 35 [36] 37 38   Следна страница >   >>