RE: Каде да најдам? (Целосна верзија)

Форум >> [Семеен живот] >> Наше секојдневие



Порака


Bilence2 -> RE: Каде да најдам? (18.9.2013 10:55:56)

Kade moze da kupam volnen pojas? Vo medikus za medicinski pomagala ima pojas za kicma no ne e volnen.




vezilka RR -> RE: Каде да најдам? (18.9.2013 11:07:51)

Па на пазар, некој некаде пишуваше дека имало на Бит Пазар, некоја баба што продавала. Веднаш до Зегинот стоела стално.




mommy_angels RR -> RE: Каде да најдам? (18.9.2013 11:26:16)

да и јас таму имам видено една -две тезги со плетени волнени појаси,ѕиври,чорапи.Во зима постојано е таму,е дали сега е излезена или уште е рано незнам




Bilence2 -> RE: Каде да најдам? (18.9.2013 12:56:53)

Blagodaram, ke proveram na B.p. , mene ic ne mi tekna za tamu.

ИЗВОРНА ПОРАКА: mommy_angels RR

да и јас таму имам видено една -две тезги со плетени волнени појаси,ѕиври,чорапи.Во зима постојано е таму,е дали сега е излезена или уште е рано незнам





niki -> RE: Каде да најдам? (19.9.2013 21:11:49)

Bukvar na Makedonski elektrosko izdanie?




AneLav RR -> RE: Каде да најдам? (22.9.2013 10:59:23)

Сакав да прашам каде се печатат маички во Скопје ама прочитав еден постар пост и ми текна дека и во Бисер имаше до телекабел. А сто пати имам поминато од тука и сега кога го прочитав постот ми текна. Супер корисна е темава.[sm=bravo.gif]




DuffytheDuck -> RE: Каде да најдам? (22.9.2013 12:46:28)

Ми треба да купам знакче за во кола дека има бебе, знаете од оние Baby on board или слични.. Каде можам да најдам? ФАЛА [sm=smiley1.gif]




mommy_angels RR -> RE: Каде да најдам? (22.9.2013 13:35:55)


ИЗВОРНА ПОРАКА: DuffytheDuck

Ми треба да купам знакче за во кола дека има бебе, знаете од оние Baby on board или слични.. Каде можам да најдам? ФАЛА [sm=smiley1.gif]

Има во Бриколаж и во Хубо маркет




AnnaMolly RR -> RE: Каде да најдам? (22.9.2013 14:15:11)

Ние имавме направено Filip on board, ни го испечатија во Рамстор, ама дуќанот веќе не постои. Во Дебар Маало има едно дуќанче кајшто печатат свашта, може да прашаш.




Felly RR -> RE: Каде да најдам? (22.9.2013 16:19:23)

DuffytheDuck, зошто да купуваш? Во зегин ние имаме земено, од ХИП, бебевита и сл, што ги даваат гратис, како рекламен материјал.




Melanija RR -> RE: Каде да најдам? (22.9.2013 16:42:58)


ИЗВОРНА ПОРАКА: AneLav RR

Сакав да прашам каде се печатат маички во Скопје ама прочитав еден постар пост и ми текна дека и во Бисер имаше до телекабел. А сто пати имам поминато од тука и сега кога го прочитав постот ми текна. Супер корисна е темава.[sm=bravo.gif]


Не во зградата кај телекабел туку пред неа на санта автобуска до кафичот ама незнам дали уште постои продованицата одамна немам поминато.За пелатење на маици знам некаде кај Треска имаше ама незнам точно




lilicka -> RE: Каде да најдам? (22.9.2013 21:34:48)

Kade moze niz Sk da se najde epten malecki farmercinja i kosulka za masko bebence od 1m??




sandriana RR -> RE: Каде да најдам? (23.9.2013 9:51:59)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: AneLav RR

Сакав да прашам каде се печатат маички во Скопје ама прочитав еден постар пост и ми текна дека и во Бисер имаше до телекабел. А сто пати имам поминато од тука и сега кога го прочитав постот ми текна. Супер корисна е темава.[sm=bravo.gif]


Не во зградата кај телекабел туку пред неа на санта автобуска до кафичот ама незнам дали уште постои продованицата одамна немам поминато.За пелатење на маици знам некаде кај Треска имаше ама незнам точно

Дуќанот е карши Бисер, кај Телекабел дирекцијата, позади автобуската што порано ја викавме Прч [sm=smiley1.gif], до кафичот и кладилницата. Околу 300 денари чини испечатена маичка.




fila -> RE: Каде да најдам? (23.9.2013 11:15:20)

Kade mozam da na jdam materijal za da sosijam detska postelina nekoj interesen saren prasav vo site dukani na zenski pazar ama nema i sega neznam kade da baram takvi materijli na metraza




Mihaela 2010 -> RE: Каде да најдам? (23.9.2013 11:19:09)


ИЗВОРНА ПОРАКА: fila

Kade mozam da na jdam materijal za da sosijam detska postelina nekoj interesen saren prasav vo site dukani na zenski pazar ama nema i sega neznam kade da baram takvi materijli na metraza


Vidi vo Mateks dukjanite imas golem izbor,bas pred nekoj den barav i jas nesto pa naletav vo Mateks imase interesni detski




Mihaela 2010 -> RE: Каде да најдам? (23.9.2013 11:21:37)

Aj i jas da si prasam,bidejki vo podgotovka e sobata na M,mislam na stolarskiot del,bidejki pokraj prozorot ke imam dolga klupa mi treba sunger -dusece sto ke stoi nad klupata i normalno oblozen so fin materijal...Imate ideja kaj da go baram dusekot???
ovoj sto ni ja pravi ni pobara 60 evra za toa ama nekako mnogu mi se vide




fila -> RE: Каде да најдам? (23.9.2013 11:24:30)

kazi mi kade ima mateks osven vo carsija




Mihaela 2010 -> RE: Каде да најдам? (23.9.2013 11:29:29)

Porano imase i vo GTC gore na sprat sega ne sum sigurna dali seuste postoi,ama ima i vo Butel 1 kaj trgovskiot




Tanjat7880 -> RE: Каде да најдам? (23.9.2013 11:38:51)

Mateks ima I vo Skopjanka no izborot na materijali e ocean
Mihaela,odi vo bilo koja prodavnica shto prodavaat mewbel shtof,tamu ima I sungeri so sekakvi dimenzi ,najdi shnajderka da ti go skroi I soshie parceto(preporacuvam so patent)I sama ke si go navlecesh I gotovo
Bah sega gledav,edna firma ima akcija,150den.metar a istite bea 300-400denari




fila -> RE: Каде да најдам? (23.9.2013 11:51:56)

Tanjat7880 koja e taa firma i kade si ja gledala ako mozes pisi mi pp da ja najdam hitno mi e




Tanjat7880 -> RE: Каде да најдам? (23.9.2013 12:01:58)

Prativ fila




AnnaMolly RR -> RE: Каде да најдам? (4.10.2013 10:14:37)

Освен во Пенти, каде да најдам хулахопки за отворени чевли? За оние со две отворени прстиња што се? Во Пенти се 400 денари, па викам да не има поевтина варијанта.




miana -> RE: Каде да најдам? (4.10.2013 10:35:19)

Сара фешн има разни марки ,имаш во ползела ама сигурно се скапи секаде.




Yummy Mammy -> RE: Каде да најдам? (4.10.2013 11:35:00)

Jas takvi sum kupuvala od Ramstor marketot, od prosta pricina sto sakam na raat da si gi razgledam bez prodavackata da mi visi vrz glava, ovie ti se podobri, ovie ti se vakvi, ovie ti se takvi.... A ako ne uspees da se snajdes sama, podolu vo Ramstor imas Polzela, i tamu imaat, skapicki ama kvalitetni, a so ogled na toa sto vakvi hulahopki nosis vo retki sveceni prigodi, pa i se isplati.




bombica -> RE: Каде да најдам? (6.10.2013 1:09:32)

Kade da najdam vrekicka za spienje so nogavici (ko skafander) za 2 god. dete?




Страница: <<   < Претходна страница  39 40 [41] 42 43   Следна страница >   >>