RE: Еднократни пелени (Целосна верзија)

Форум >> [Бебе] >> Новороденче, бебеПорака


Maca25 -> RE: Еднократни пелени (28.6.2011 21:03:37)

ИЗВОРНА ПОРАКА: Nadezna

Jas imam doktorat na tema BEBESKI PELENi, prasajte ja Maca 25 [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/jezicek.gif[/image] [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/jezicek.gif[/image] [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/jezicek.gif[/image] [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/jezicek.gif[/image] [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/jezicek.gif[/image]
Na Damjan se mu probav, ama se, osven Evy baby, samo Dajpers ne propustijaНе можев да поверувам дека некој може толку многу пелени да смени и ниедна да не му е ок. Среќна сум што си најде пелени погодни за Дамјан [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
Martins mom -> RE: Еднократни пелени (28.6.2011 21:59:02)

За сите од Битола ако сте заинтересирани за поефтини пелени, т.е паковања од 20 пелени за 160 ден (било која големина) да ви кажам дека има во еден магацин кај трета реонска и се со задоволителен квалитет, барем кај мене се покажаа ок. Си земаш 60 пелени за 480[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley20.gif[/image]
AnnaMolly RR -> RE: Еднократни пелени (29.6.2011 8:44:14)

И кај нас ги има овие пелени. Јас пред некој ден бев кај моите и останав без пелени, па таму во една продавничка најдов Швајцарски пелени, 20 за 165 денари. Со еластични лепенки се и не се воопшто лоши. И замислете, купив од 9 до 18 кг и му се супер на Филип, а со Дајперс и Памперс од 12 до 24 кг мака мачев зашто му се тесни. И сега ќе му купувам такви. 
dostickage -> RE: Еднократни пелени (29.6.2011 9:34:26)

AnnaMolly kaj gi ima vo Skppjevo tie peleni?
Kolku sto imam primeteno ti si od Skopje..

Thanks :)
AnnaMolly RR -> RE: Еднократни пелени (29.6.2011 10:17:20)

Јас ги купив од Лисиче од еден маркет, а живеам на Кале и таму има низ сите продавници.
Мислам дека и на битпазар се продаваат. По поголемите маркети како Тинекс и Веро нема. Побарај во некој маалски маркет. Или ако сакаш јас ќе ти купам па ќе ти дадам. Доаѓаш ли на дружбата во Зоолошка?
dostickage -> RE: Еднократни пелени (29.6.2011 10:27:23)

Za zal nema da mozam a bas sakav da dojdam.Kje vidm ako ispadne nesto da doagjam kje ti kazam.
Kade vo lisice,jas ziveam na kraj na aerodrom pa i onaka setam u novo lisice :))
AnnaMolly RR -> RE: Еднократни пелени (29.6.2011 10:47:40)

Во населба Лисиче кај полициската станица во трговскиот центар.
dostickage -> RE: Еднократни пелени (29.6.2011 10:50:37)

danke :-)
majmunce -> RE: Еднократни пелени (9.7.2011 13:38:24)

mamicki jas svajcarski peleni koristam od koga se rodi matej i sum mnogu zadovolna drugi mu nemam staveno gi kupuvam 20 parcinja za 140 den na pazar a vo apteka 20 par za 150 den vo prilep. NItu se nafrli, nitu propustaat imaat gel elasticni se super mi se stvarno eftini i ubavi nikogas ne percipirav da mu klavam skapi pampersi
inaku se vo prozirnja opakovka i gi pakuva tobako veles znaci zemam vtora klasa super se nemaat nedostatoci samo sto ne se peglani ama pak ne se nitu guzvani. Vi gi preporacuvam ubavi se
annie -> RE: Еднократни пелени (9.7.2011 22:20:57)

nie koristime pampers simply dry 4 i dobri ni se a i cenata im e super
blond -> RE: Еднократни пелени (10.7.2011 0:38:03)

Ние користиме бекутан и сум задоволна од нив сега за сега. За понатаму ќе видиме.
А цената воопшто не ми игра улога. Другите пелени поим си немам колку пари се и колкава е разликата.
Ај некоја поупатена од мене нека ми направи една компарација [sm=smiley1.gif]
Snowhite RR -> RE: Еднократни пелени (10.7.2011 9:26:04)

ИЗВОРНА ПОРАКА: majmunce

mamicki jas svajcarski peleni koristam od koga se rodi matej i sum mnogu zadovolna drugi mu nemam staveno gi kupuvam 20 parcinja za 140 den na pazar a vo apteka 20 par za 150 den vo prilep. NItu se nafrli, nitu propustaat imaat gel elasticni se super mi se stvarno eftini i ubavi nikogas ne percipirav da mu klavam skapi pampersi
inaku se vo prozirnja opakovka i gi pakuva tobako veles znaci zemam vtora klasa super se nemaat nedostatoci samo sto ne se peglani ama pak ne se nitu guzvani. Vi gi preporacuvam ubavi se


И јас ги користам истите, само 4ка се 160 ден 20 пар. Супер се, не ми пропуштиле до сега и плус се ефтини
Felly RR -> RE: Еднократни пелени (10.7.2011 9:47:11)

Тие швајцарските стварно се убави, ама пошто се втора класа се најдуваат и некои кои не се како што треба. Јас имам начекано, со згрешени лепенки, па има два пара лепенки, или пак лепенките се ставени многу долу. И 2-3 пати ми се случи и внатре да биде згрешена пелената, и Матеа се мочка, и се течи надолу исто како да е со гаќи.

П.С. Сега пошто се одвикнуваме од пелени, почнав и да ги сонувам. [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
majmunce -> RE: Еднократни пелени (10.7.2011 10:17:52)

ми имаат кажувано дека имаат грешки тоа со лепенките, или пак криво сечени јас немам најдено до сега такви земам од 5-10кг добри се е па сеа за втора класа мозе ке се најде некоја лепенка крива ама добри се
Snowhite RR -> RE: Еднократни пелени (10.7.2011 10:20:28)

Епа јас купувам од проверено место, од кај другарка и до сега такво нешто не ми продале, освен се има случено кога ги нема па да ми речи некој други за замена и во нив се случува 1-2 да прокиснат
majmunce -> RE: Еднократни пелени (10.7.2011 10:45:39)

и јас земам од едно место постојано и немам гајле немам најдено супер се
Палешка РР -> RE: Еднократни пелени (10.7.2011 10:46:21)

Миа е алергична на некои пелени, од оние кои сме ги пробале можеме да користиме само Puffies и Molfix. [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/zmeden.gif[/image]
rina13 -> RE: Еднократни пелени (10.7.2011 11:01:06)

i nie koristime samo puffies prezadovolna um posle sve i svasta probano posle problemi so isfrleno gaze propustanja se zadrzav na niv em se mekani em ne propustaat em ubavo mirisaat a i gazeto ni e belo[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/bravo.gif[/image]
majmunce -> RE: Еднократни пелени (10.7.2011 12:25:55)

секое дете различно, секоја кожа не е иста матеј еве 4 месеци ви велам се нема нафрлено чисто е скроз не сум имала проблени ниту со црвено газе ниту со нафрлено ниту пак потпарено. Сепак треба да се внимава со памперсите ако се навикнале на такви и му одговараат супер ми ги имаат пофалено и puffies одлични биле. Не е добро многу да се менува памперси
AnnaMolly RR -> RE: Еднократни пелени (11.7.2011 12:17:42)

Викендов бев во село кај Градско. Во аптеката во Градско најдов пелени Bello. Од 9 до 18 кг се 10 пелени 65 денари! На изглед се копија на Памперс, мноооооогу се меки и со еластични лепенки. Купив две паковања, па кога ќе одат моите натаму ќе купам уште! Мислам дека ги имам и тука видено тие пелени, само овие во Градско беа паковани во провидна ќеса. Инаку, увозник е Магнолија, а ги произведува фабриката што прави Кан бебе.
bombica -> RE: Еднократни пелени (24.7.2011 22:59:23)

Koristime pampers premiun care , sega zasega sum zadovolna a za ponatamu ke vidime.
bebe82 -> RE: Еднократни пелени (25.7.2011 8:10:18)

Може ли некоја мамичка да ми каже колку чинат puffies од 10 кг и колку пелени има внатре. Сакам да споредам со памперсот дали се исплати да се купуваат puffies или се иста цена па да си останам на памперс?

Тенкс [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley31.gif[/image]
Natasa981 -> RE: Еднократни пелени (27.7.2011 19:20:29)

Еве и тука нешто да си прашам[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley1.gif[/image] Дали има некоја мамичка што скоро се породила во Систина, па да пише со какви пелени (која марка) ги повиваат новороденчињата? Сеуште со Памперс или можеби некои други? Поздрав
bombica -> RE: Еднократни пелени (27.7.2011 20:46:37)

Jas se porodiv vo Sistina pred 1 mesec gi povivaat so peleni Viloleta isto i vlazni maramcinja Violeta koristat.
Natasa981 -> RE: Еднократни пелени (28.7.2011 13:04:45)

bombica, fala ti mnogu za informacijata.
Страница: <<   < Претходна страница  25 26 [27] 28 29   Следна страница >   >>