RE: Еднократни пелени (Целосна верзија)

Форум >> [Бебе] >> Новороденче, бебе



Порака


Natuska85 -> RE: Еднократни пелени (1.6.2011 0:09:06)

Моментално ги користиме Памперс new baby 2ка(за килажа од 3-6 кг).
Бебчето ми има негде 4600гр може и повеќе(пред 10тина дена беше 4340гр).Неколку дена гледам како да има црвени решки од краевите на пелената,па се прашувам може треба да преминеме на 3ка[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/zmeden.gif[/image], а вака ми стои како да му е точна пелената и му нема протечено ниту еднаш.Кажете ми ваше мислењe




dostickage -> RE: Еднократни пелени (1.6.2011 8:22:43)

Jas mislam deka treba da probas trojka.Zemi od nekogo ili nesto taka.Jas za moeto posle cetiri kilogrami mu stavav trojka i ok mi bese zasto neli trojkata e od cetiri do devet kg.a sega sme na cetvorka ima osum i nesto kg pa posle devet kje vidime dali kje pomineme na cetiri plus ili kje si posedime uste malku so cetvorka.Da ne kupuvas djabe cel paket probaj zemi od nekogo i vidi kako kje ti bide  posto ne e ubavo pa ni pelenata da bide golema.Mozes isto da probas i da ne ja stegas tolku mnogu ima golemi sansi da so podolabavuvanje da ti se resi problemot.

Pozz




dostickage -> RE: Еднократни пелени (1.6.2011 8:23:49)

p.s.Pampersot se malce pomali od drugite marki na peleni pa taka da moze nekoja druga dvojka top da ti bide :))




Maci3 -> RE: Еднократни пелени (1.6.2011 10:06:37)

Читам тука,користите памперс 4 +
Дали постојат памперс премиум 3+ ??? Немам видено никаде.
Софија е 7 килограми, тројката гледам ја стегаат,па преминавме на четворка ама пропуштаат




Calypso -> RE: Еднократни пелени (1.6.2011 11:04:12)

Иако памперсот се помали, порастегливи се. На син ми бекутан 2 му се кнап, ноќе му пропуштаат, скоро секое утро беше воден, па зедовме памперс 2, со нив е подобро, иако и со нив се случува да пропуштат ако не се убаво наместени. Инаку, син ми почна со памперс 1, бидејќи се роди малечок, 2760 гр., па сите 2 му беа големи заради слабите ноџиња. А сега на 2 и пол месеци има нешто повеќе од 5 кг, и бекутан 2 му оставаат црвени траги за разлика од памперс 2. Сега ќе тераме со тие, па ќе видиме, мислам дека наскоро ќе ни треба тројка[sm=bravo.gif]

Маци3, мислам дека нема памперс 3+, само 4+ има[sm=smiley1.gif]




Gorde J -> RE: Еднократни пелени (1.6.2011 11:36:24)

ИЗВОРНА ПОРАКА: Maci3

Читам тука,користите памперс 4 +
Дали постојат памперс премиум 3+ ??? Немам видено никаде.
Софија е 7 килограми, тројката гледам ја стегаат,па преминавме на четворка ама пропуштаат



Maci nema 3+ ni 4+ kaj nas barem vo Negotino i Kavadarci inaku premiumot se mnogu ubavi tenkicki bez parfemi koga ke vidam deca so drugi peleni odat kako so sirok povoj na sebe a moeto ako ne e mockano isto kako gakicki da nosi e sega se poskapi ama toa e.




Maci3 -> RE: Еднократни пелени (1.6.2011 11:57:26)



Maci nema 3+ ni 4+ kaj nas barem vo Negotino i Kavadarci inaku premiumot se mnogu ubavi tenkicki bez parfemi koga ke vidam deca so drugi peleni odat kako so sirok povoj na sebe a moeto ako ne e mockano isto kako gakicki da nosi e sega se poskapi ama toa e.
[/quote]

И јас во Битола немам видено ни 3+ ни 4 + и јас сум презадоволна,толку се тенки,убави,ама ако продолжат да пропуштаат ќе морам да ги менам.Или пак синоќа не му ја ставив добро,не знам.Вечер пак ќе пробам[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley1.gif[/image] 




anedespo -> RE: Еднократни пелени (1.6.2011 13:20:29)

Jas i za dvete koristev Can bebe i bev mnogu zadovolna. I od Pampersot bev zadovolna megjutoa mi bese opteretuvanje za budzetot. Daipers gi koristev, ama mi propustaa kaj lasticinjata a i tie mi se nekako knizni i proverete koga bebeto e mockano, kolku mu se lepi mockata za teloto. 




menki -> RE: Еднократни пелени (3.6.2011 13:01:43)

Ние користиме сега за сега памперс 1 пробавме со пуфис ама показа осип и црвенило дтето дури вриштеше од болка кога ке пробав да го бришам па веднаш се вративме пак на памперс сега за сега па за понатаму мозеби кога ке потпорасниме ке прифати и друга марка незнам сите казуваат разлицни искуства од своите деца и сите деца разлицно ги поднесуваат пелените




dostickage -> RE: Еднократни пелени (3.6.2011 13:39:55)

Za tolku malo bebe isklucivo Pampers,posle koga kje porasne menjajte na poeftini ako vi cinia ama za tolku malo pampers si e pampers.




rina13 -> RE: Еднократни пелени (3.6.2011 18:12:23)

nie pocnavme so bekutan ne propustija ama bas ni ednas ama epten koravi debeli,preminavme na pampers sleep and play propustaa,pa can bebe isto i tie, pa daipers isto i so niv i nema drugo resenie odma stom se iskaka i menjam...poima nemam zasto.a se naucila koga kaka da gi kreva nozete  se se sleva vo grb[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley13.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley13.gif[/image]sakam sega da probam nanny's pa ke vidam sto kako..




dostickage -> RE: Еднократни пелени (6.6.2011 11:08:42)

i nannys se kruti.od sto se kruti propustaat bidejki ne se prilepuvaat na teloto.a da probas so klasicen pampers active baby.poskapi se od drugite ama ako non stop ti propustaat pak poskapo ti doagja ako menuvas na dva saati.




Natuska85 -> RE: Еднократни пелени (6.6.2011 11:54:30)

Ние сме на памперс актив бебе 3ка и сум презадоволна.Колку и да е полна пелената ниеднаш му нема протечено.Малку повеќе ми се парфимирани некако тоа ме зачуди,2ката не ми беа толку парфимирани,ама убаво ми мирисаат на алое вера.Може кога ќе попорасне ќе пробам и други,поефтини ама сега за сега ми е страв,пошто едвај му го излечивме црвеното газе.




AnnaMolly RR -> RE: Еднократни пелени (6.6.2011 12:11:26)

Јас купив последниот пат Нанис и супер ми се. Многу се слични со Дајперс. Еве и навечер му ги ставам, ама насабајле е сув. До душа, пред спиење мочка во нокшир и уште 2-3 пати во денот (кога не оди во градинка), па можеби затоа е посува пелената.
Мене најубави ми беа Памперс слип енд плеј, ама некако кнап му се, па ги сменив.




bombica -> RE: Еднократни пелени (15.6.2011 0:53:26)

Ne sum seuste porodena no kupuvam stvari za bebusot i se mislam kakov Pampers da kupam dali premium care ili nekoj drug.Vo zegin aptekarkava mi rece kao nemoj premium care podobri bile nekoi vo zeleno pakuvanje (ne zapamtiv kako se vikaat) imale nekoja mrezicka koja go absorbirala izmetot[sm=zmeden.gif] Ajde mamicki ve molam davajte sovet




dostickage -> RE: Еднократни пелени (15.6.2011 9:37:30)

Pampers Premium care ako mene me prasas se najdobri za novorodencinja barem na pocetokot.Premium care se edinstveni od site brendovi na peleni sto imaat moznost za apsorbiranje na tecnata stolica kaj novorodencinjata.Preubavi se ,premeki,pamucni mmmmm.
Zelenite pampes se Pampers Newborn br 1 ili 2 zavisno od kilogramite.Jas isto pocnav so Pampers Premium care 1 i navistina se prekrasni.Posle dvojka imav Pampers Newborn i tie se isto super a i poeftini se i so povekje peleni na broj od Premium care.




dostickage -> RE: Еднократни пелени (15.6.2011 9:38:44)

male nekoja mrezicka koja go absorbirala izmetotuser posted image


se pomesala nesto zenata:))))Na samite peleni mislam a i na reklamite kazuvaat deka premium care se edinstveni sto apsorbiraat tecna stolica kaj novorodencinja.




mila mama -> RE: Еднократни пелени (15.6.2011 11:33:50)

Nie koristime "becutan" I sum prezadovolna! Ne ni propustile nikogas a I pokraj toa sto se kruti, ubavo prilepnuvaat za teloto i ne ni ja iritiraat kozata voopsto. Sme probale I "dajpers", ama becutan-ot mi se pogolemi I posigurni.




Nadezna -> RE: Еднократни пелени (22.6.2011 18:31:06)

Jas imam doktorat na tema BEBESKI PELENi, prasajte ja Maca 25 [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/jezicek.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/jezicek.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/jezicek.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/jezicek.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/jezicek.gif[/image]
Na Damjan se mu probav, ama se, osven Evy baby, samo Dajpers ne propustija




Slagjana -> RE: Еднократни пелени (28.6.2011 15:44:07)

ИЗВОРНА ПОРАКА: anedespo

Daipers gi koristev, ama mi propustaa kaj lasticinjata a i tie mi se nekako knizni i proverete koga bebeto e mockano, kolku mu se lepi mockata za teloto. 


Изгледа Diapers го оставаат газето влажно. Навистина не пропуштаат, ама од влагата ќерка ми добива осип. Сега не знам кои да ги користиме. Can bebe пропуштаат оти сега е голема и пие многу течности. Pumpers се поскапи. Сакам да пробаме Becutan, ама се крути за летово.




bebe82 -> RE: Еднократни пелени (28.6.2011 15:57:29)

Не знам веќе луѓе, полудев. Дајперсов а мочана а какана одма све лом. Значи се кака и дур да ја пресоблечам све е лом направено и многу се нервирам и едвај чекам веќе да ги префрлат париве и да и купам Памперс. А скапи се ама што да правам, не можам алиштава и се уништија од ова пелениве[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley21.gif[/image].
Катастрофа.




rina13 -> RE: Еднократни пелени (28.6.2011 16:41:56)

nie posle sve i sfasta odkako isporbavme od pamper daipers,bekutan,canebe,nanny's posledno nesto sto probavme se pufies i mn sm zadovolna em ne i e vlazno gazeto i sto e za mene najbitno i se povlece crveniloto od gazeto,a i mn se slatki sarenki




bebe82 -> RE: Еднократни пелени (28.6.2011 16:50:43)

ИЗВОРНА ПОРАКА: rina13

nie posle sve i sfasta odkako isporbavme od pamper daipers,bekutan,canebe,nanny's posledno nesto sto probavme se pufies i mn sm zadovolna em ne i e vlazno gazeto i sto e za mene najbitno i se povlece crveniloto od gazeto,a i mn se slatki sarenki


a kolku pari se?




rina13 -> RE: Еднократни пелени (28.6.2011 16:55:32)

okolu 800 ista im e na site cenata gore dole razlikata e 100 150 den sto jas mislam ne e mnogu so taa razlika sto ovde imas 82 peleni za razlika od drugite sto pretezno se okolu 70 peleni




mila 3 -> RE: Еднократни пелени (28.6.2011 18:10:46)

nie sme na pampers 3, nesakam da gi smenam posto imavme problem so crvenilo na gazeto, odvaj go oporavivme. A so prvoto detence pokraj pampersot, najzadovolna bev od canbebe, naj slicni se so pampersot.ama toa bese pred 4 godini, gledam deka mnogu majki se zalat i od niv




Страница: <<   < Претходна страница  24 25 [26] 27 28   Следна страница >   >>