RE: соновник (Целосна верзија)

Форум >> [РР Заедница] >> Разговори за се и сешто



Порака


Mihaela 2010 -> RE: соновник (4.12.2014 14:39:46)

Uff jas posledno sonuvav mrsen son,ama po mrsen zdravje...od bremenosta kje da e[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




Bethany -> RE: соновник (4.12.2014 14:52:50)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

Uff jas posledno sonuvav mrsen son,ama po mrsen zdravje...od bremenosta kje da e[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]

E pa ako nemas toa go sonuvas [sm=jezicek.gif] Definitivno kje da e od bremenosta [sm=smiley36.gif]
I jas sonuvav, ama bukvalno, pa si kazav ajde ne cekam potvrda od doktorot, pa vekje ne sonuvam [sm=smiley36.gif]




Ki4iko -> RE: соновник (4.12.2014 14:53:14)

Ноќеска јас во акционен филм влегов,[sm=jezicek.gif], јас мноогу ретко сонувам,ама соновите ми се ептен јаки [sm=smiley36.gif]




Mihaela 2010 -> RE: соновник (4.12.2014 14:54:30)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Bethany


ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

Uff jas posledno sonuvav mrsen son,ama po mrsen zdravje...od bremenosta kje da e[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]

E pa ako nemas toa go sonuvas [sm=jezicek.gif] Definitivno kje da e od bremenosta [sm=smiley36.gif]
I jas sonuvav, ama bukvalno, pa si kazav ajde ne cekam potvrda od doktorot, pa vekje ne sonuvam [sm=smiley36.gif]

U pravo si,nekako se pazam radi utrogestenot sto mi go prepisaa,ama denes ako si kazat deka se e ok,ke se stavam vo akcija,pa nema smisla,sirot mm




mamicki -> RE: соновник (7.12.2014 23:14:49)

Sto znaci da sonuvas mrtovec, svesen si deka e mrtov i vo sonot, ama toj ti se isponasuva kako da e ziv i ti bara da mu vratis pari od nekakov nepostoecki vo realnost zaem sto ti go dal?




kapina -> RE: соновник (7.12.2014 23:58:21)

denes duri otidov i zapaliv sveka na bogorodica. oti mozda tri cetiri pati taa nedela ja sonuvav ama zena vo crno vikaat deka e sveta petka, uste ednas mi go kaza toa koga ke me vides cela ke ostanes bremena. i posle mi vika zosto places koga znaes oti ke imas deca sto ti rekov jas i tocno e toa odamna bev odila na crkva ovde vo strumica na crkvata sveti kozma i damjan mi rekoa oti ke imam deca mi dadoa edno konce da go nosam duri ne se porodam a tamu pred da mi go dadat. toa konce se molev na site ikoni na bogorodica no konceto ne go nosev celo vreme. i sega skoro edna komsivka na majka ni me potset i zatoa konce




caciana -> RE: соновник (10.12.2014 13:02:40)

Nokeska sonuvav zimii ...mnogu [sm=zmeden.gif] umrev od strav..me brkaa cela vecer [sm=zmeden.gif][sm=smiley19.gif]




Hopeful RR -> RE: соновник (10.12.2014 13:10:39)

Се испотресов ноќеска - сонував дека мојот мачор бил повреден и на умирање. Кога го видов во сон така легнат, се стрчав да го земам и се штрекнав така силно што не стигнав ни да плачам во сон, туку скокнав и станав од спиење. Инаку мачорот живее со моите, и сабајлево ја терав мајка ми да го разбуди и да го стисне да ми мјаукне на телефон, за да се смирам [sm=smiley1.gif]




Defne90 RR -> RE: соновник (10.12.2014 21:57:53)

Сношти сонував црно мало кученце и јас така му приоѓам пријателски а тоа ми се втурна ме фати за раката и почна да ме каса.Цело време се обидував да се ослободам,ама тоа како ме беше зграпчило со забите,не ми ја пушташе раката.Ептен се исплашив а и значењето кога му го прочитав после не беше воопшто убаво.[sm=zmeden.gif]




scared RR -> RE: соновник (11.12.2014 12:00:46)

Мене како што ми кажуваше баба ми, соновите се важат и се остваруваат само ако ги сонуваш спрема вторник, петок и сабота, останатите не. Така да јас само тие сонови ги земам во предвид [sm=smiley1.gif]




tea 88 -> RE: соновник (13.2.2015 13:58:20)

Devojki dali znaete sto znaci da sonuvas da plivas vo voda. Nekolku pati go sonuvam ovoj son ama vcera i denes ednopodrugo. Citav po sonovnici ama sekade razlicno pisuva.




LoveableMe RR -> RE: соновник (13.2.2015 15:57:29)


ИЗВОРНА ПОРАКА: tea 88

Devojki dali znaete sto znaci da sonuvas da plivas vo voda. Nekolku pati go sonuvam ovoj son ama vcera i denes ednopodrugo. Citav po sonovnici ama sekade razlicno pisuva.


Теa, aкo е чистa, испливувaње oд прoблеми, aкo е нечистa, некoјa тежинa имaш, oвa се стaри тoлкувaњa, a нa нет имaш рaзлични, пoгoтoвo штo секoјa нaцијa имa свoе тoлкувaње.




kapina -> RE: соновник (25.8.2015 0:37:04)

Jas ja soniv bogorodica imam eden molitvenik doma i na son sum go zemala da go citam i na koricata sto e na molitvenikot ima slika od bogorodica i ja snemala jas taka ocudena celata vikam ja nema bogorodica i oddednas pak se pojavi so masko dete vo racete i toa znacelo na sonovnikot videv oti ke dobieme dete sega treba uste imunoloskite ispituvanja da gi napravam i ke praveme treto ivf




Страница: <<   < Претходна страница  9 10 11 12 [13]