RE: Соновник (Целосна верзија)

Форум >> [РР Заедница] >> Разговори за се и сешто



Порака


miana -> RE: Соновник (12.12.2012 23:14:13)

Jas sonuvav deka sum bremena so bliznaci ( wooooow)
proverv na net,pisuva deka mi sledi tezok period [sm=smiley1.gif]
Ama od kade bliznacive poima nemam [sm=smiley36.gif]




kapina -> RE: соновник (15.2.2013 23:26:27)

jas vcera gi sonuvav moite dva papagali kako zenkata papagal se ispilila so dve pilenca masko izensko a jas ne sum ni znaela zatoa deka svile gnezdo papagalite i deka se parat oddednas pravo bev iznenadena zatoa sto moze da e toa




zzaa -> RE: соновник (15.2.2013 23:41:06)


ИЗВОРНА ПОРАКА: kapina

jas vcera gi sonuvav moite dva papagali kako zenkata papagal se ispilila so dve pilenca masko izensko a jas ne sum ni znaela zatoa deka svile gnezdo papagalite i deka se parat oddednas pravo bev iznenadena zatoa sto moze da e toa


Папагал
Ќе бидете озборувани од вашите пријатели.
Гнездо
Во вашиот дом ќе царува мир и разбирање.
Раѓање
Вашето семејство ќе се прошири со нов член или ќе стекнете нов млад пријател.
ova go najdov na net e sega kako ke se povrze edno so drugo neznam,i jas koga sonuvam si proveruvam na net znacenjeto na sonot i obicno se ispoluva.




lindicka -> RE: соновник (29.4.2013 14:41:32)

Aj i ovde da napisam, moze nekoj kje znae da go prtolkuva mojot son :)

Sonuvav minatata nokj cuden son, barem za mene.
Se trudime za dete podolgo vreme, i jas i mm, osobeno jas sakam da imam kjerka i uste od sega si imam smisleno tri iminja i nekoe od niv kje bide ime na mojata kjerka :), Za momce za ime voopsto ne ni razmisluvam, ako bide momce togas kje mislime :)
Minatata nokj sonuvav deka sum bremena so momce i deka sum se porodila, i eve imam sin, ama nemame ime za sinot, kako nekolku dena razmisluvame za ime, i mm mi veli ( vo sonot sekako), jas da razmisluvam za ime, na mene ostava toj, i mene mi teknuva imeto Cvetan :), zamislite, od kade imeto mi teknalo vo sonot od kade da znam. Cvetan, nitu znam nekoj sto se vika taka, nitu sum go slusnala prethodno, mi kazuvam na mm ( vo sonot) i toj se soglasuva i taka sme go krstile sonot. A denes doznavam deka vcera bilo Cvetnici. Sto znaci sonot, kojznae? Nekoj da ne znae da tolkuva sonovi?!! :)




mosa -> RE: соновник (27.6.2013 16:37:25)

ama jas znam deka prsten oznacuva SVADBA ili MASKO DETE a, obetki ZENSKO DETE, sonov me asocira za bliznaci....


lele luge jas nokeska sum sonuvala kako mm mi kupil zlaten prsten i mene mi bese staven na levata raka prstenot,a i vo sonot si ja gledam burmata i kako prstenot mi bil za veridba od mm.
Razgovaravme so svekrvami i taa mi veli deka zlaten prsten bilo bremenost.
aj nekoja ako znae sto tocno znaci neka kaze[sm=smiley13.gif][sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif]




tombola -> RE: Соновник (2.7.2013 13:54:18)

Јас и мајка ми одевме некаде како да бевме во некој друг свет, имаше една маса со мртви луѓе таму беа и мојата баба и дедо. И кога сме отишле да ги поздравиме дедо ми исчезнал... Баба ми тогаш беше жива но за неколку месеци почина. Дали мислите дека има врска сонот со тоа нешто или што значи сонот ако има некој нека каже




Mihaela 2010 -> RE: Соновник (28.11.2013 15:36:24)

auuu pred nekolku dena sum sonuvala kako u spalna mi se kacile bubasvabi,ama nekoi ogromni,auuu koga se razbudiv celata bev katastrofa,nemozev da zaspijam...ne sum videla sto znacenje ima




tombola -> RE: Соновник (7.1.2014 21:27:48)

Apsolutno, no dali toa znaci deka sledni ke sme jas i majkami ili nema nekoe posebno znacenje sonot ?




vezilka RR -> RE: Соновник (8.1.2014 9:01:04)

Tombola, сакам да ти посакам добредојде нанашиот форум. Јас не би се оптпварувала со значењето на соништата, а посебно не со вакви прашања. Тоа ниту еден толкувач, и ниту еден соновник со сигурност не може да ти го каже. Терај си го животот и не мисли на такви работи. Повели и на другите теми на нашиот форум да се читнеме и таму.




file -> RE: Соновник (23.1.2014 20:34:43)

Sonuvav deka sedam na nekoe korito kaj sto tece voda,ama korito kako sto bea selskite cesmi i so raka si igram so vodata i zenski glas mi vika ete taka izmise so vodata od sveti gorgija i ke bide rabota,kako da sakase da kaze izmi se so vodata i ke ostanes bremena.Da kazam deka so godini se obiduvame za detence




Defne90 RR -> RE: Соновник (24.1.2014 0:07:12)

Jas sinoka sonuvav deka sum bremena po treti pat i tuku odednas se porodiv i rodev dete no toa bese tolku malecko sto go drzev vo svojata dlanka.Epten cuden son postojano vo son povtoruvav deka go sakam bebenceto i celo vreme go drzev vo race.Potoa kako na vremenska masina da pomina nekoe vreme i bebeto bese dosta porasnato.Im velev na site gledate li deka i moeto malo bebe porasna.Navistina se prasuvam sto znaci toj son.




Defne90 RR -> RE: Соновник (24.1.2014 0:10:12)

file jas najiskreno se nadevam deka toa e znacenjeto na sonot.Inaku imam slusano od mnogu luge deka taka koga sonuvale nesto i posle se izleglo kako pretskazuvanjeto vo sonot.Sekako eden son moze da ima mnogu znacenja megutoa vo tvojot slucaj stom se spomnuvaat i svetci togas mozebi navistina sonot saka da ti prenese nekoja poraka.Najiskreno ti posakuvam mnogu sreka i ostvaruvanje na tvojot dolgoocekuvan son.




LoveableMe RR -> RE: Соновник (24.1.2014 9:48:17)

ИЗВОРНА ПОРАКА: file

Sonuvav deka sedam na nekoe korito kaj sto tece voda,ama korito kako sto bea selskite cesmi i so raka si igram so vodata i zenski glas mi vika ete taka izmise so vodata od sveti gorgija i ke bide rabota,kako da sakase da kaze izmi se so vodata i ke ostanes bremena.Da kazam deka so godini se obiduvame za detence


Филе, посети црква Св.Ѓорѓија која има води во близина, сигурно има таква низ државава распрашај се. Еве што најдов јас:

"Свети Великомаченик Георгиј се наоѓа во Скопје, веднаш позади калето....оваа црква има богат мозаик од фрески, со богат и мошне убав иконостас кој порано бил своина на сега веќе непостоечката скопска црква „Св. Константин и Елена“. Во внатрешноста на црквата, веднаш лево од влезот постои извор соѕидан во чешма, од кој многу луѓе полнат вода, за која се верува дека е лековита."

И со среќа.[sm=smiley1.gif]




file -> RE: Соновник (24.1.2014 21:54:19)

Vi blagodaram devojki za informaciite,razbrav deka imalo crkava vo radovis kade sto imalo voda i tecela vo korito najverojatno ke odime tamu i se nadevame deka sonot ke se isponi vi posakuva site sto cekate [sm=modricrtici.gif][sm=rozacrtici.gif] da si vidite nabrzo pozz.




Snowhite RR -> RE: Соновник (24.1.2014 23:38:01)

Обицно не веρувам, не им пρидавам знацење и не ми се оствафуваат ама ноќесκа овој многу моρницав беше
Ваκа со мм сме отишле во сκ со κолата, а на вρаќање имало снег и κао едвај возеше κолава и мм излегол од κола и κо на κамен нешто седеше и збоρуваше κаκо не била κолата за на долг пат, а јас упоρна возам се мацам дуρи κо на цρтан со нозете туρκам за да оди и го оставам мм позади и одеднаш налетав на вода и нешто κаκо κаρпи κаκо мост за пρеминување и туκа пρеминувам пешκи и се зализгав и паднав потонувам под вода, а не можам да му виκнам на мм нема да ме слушне а и далеκу е нема да стаса да ме спаси, толκу од мене ρазмислувам ми нема спас и потонувајќи се ρазбудив и мислам деκа и на јаве испуштив глас





Defne90 RR -> RE: Соновник (17.2.2014 0:14:15)

Лелеее женски пред некој ден сонував дека сум си ја скршила венчалната бурма.Ептен бев вознемирена кога се разбудив.Што значење би можело да има тоа.




Tanjat7880 -> RE: Соновник (16.4.2014 13:19:19)

Devojki,sum sonuvala cuden son,imeno,jas I mm vozime tocak a sinot vozi rolerki(koi gi nema nitu ima zelba da gi ima)I vozi taka on I na edna udolnina pagja pravo vo Vardar I eden decki se frla po nego I go vadi od vodata a on celiot srekjen[sm=zmeden.gif]
Ufff,ne sakam da im pridavam vaznost na sonovite no koga se raboti za deteto moe bash znaat da me voznemirat!




miana -> RE: Соновник (27.6.2014 13:14:55)

Јас сонував дека сум бремена во почетна бременост и тоа со машко дете, и истата и ја соопштував на бабами..




kapina -> RE: соновник (2.12.2014 21:58:09)

jas vo nedelata ja sonuvav bogorodica i mi rece bremena sum ne sum bremena bremensa sum i ja vidov bremena so stomak i vo pon edna prijatelka mi kaza oti e bremena so invitro no mala e betahcg i ne se znae dali ke ja zadrze brmenost a utre ke i kazat dali. se duplira beta hcg. ia denes pak denta ja sonuvav bogorodica i mi vika koga ke me vides cela togas ke ostanes bremena i ne ja vidov za malku cela neznam sega sto da napravam dali da. odam na crkva da zapalam sveka za bogorodica taka mi imaat kazano




Snowhite RR -> RE: соновник (3.12.2014 9:10:22)

Па оди запали капина, секако штета нема да имаш, барем ќе ти биде мирна душата[sm=smiley1.gif]




bucko mal -> RE: соновник (4.12.2014 11:23:59)


Znaci vo posledno vreme nemozam da spijam sto sonuvam pocinat covek kako me maltretira vo son.Posledniot pat,sonuvav kako so rakata mi otkorna kosa.
Od nekoi lujge se nema raat ni koga se zivi ni mrtvi.Gospov neka mi prosti ama veke neznam sto saka od mene.
Neveruvam deka mu nedostigam zash dodeka bese ziv ne se sakavme ne pa sega,da ne znae covek sto da misli[sm=smiley13.gif]




scared RR -> RE: соновник (4.12.2014 14:23:08)

Да сонуваш починат човек дека е жив не е ништо лошо, на добро укажува. Инаку јас минатиот месец се утепав сонувајќи сонови што значеа голема радост, остварување на најголемата желба, промени во живовот и си увртев дека сум бремена и дека соновите ми укажуваа на тоа ама ништо не бидна и веќе не верувам во нив. Инаку до сега неколку пати ми се имаат остварено некои сонови.




caciana -> RE: соновник (4.12.2014 14:34:39)

Scared imam citano vo sonovnik , dokolku sonuvas bremena zena ili ti se sonuvas kako bremena.. toa e tezina.
Inaku jas ja sonuvav Denisa[sm=smiley13.gif]-devojceto koe sto iscezna od brodot vo grcija , inaku mi bese drugarka. Ja sonuvav mnogu denovi so red.. i edna tetka mi kaza da si zapalam sveka v crkva ... i taka napraviv i iskreno poveke ne ja sonuvav. Mozebi e se do potsvesta no ete mene mi pomogna [sm=smiley1.gif]




scared RR -> RE: соновник (4.12.2014 14:36:41)

Не сонував бремена жена , туку плачев во сон, гледав дожд, затварав прозори и како што барав по соновнициве низ интернетов сето тоа укажуваше на убави работи, на она што го пишав погоре. Нема вечер да не сонувам јас нешто, главава ми е тупан од тоа, ама веќе не се замарам што биде биде.




miana -> RE: соновник (4.12.2014 14:37:49)

сонував огромна змија, како јаде животни... и сонував препарирана цверверичка на дрво... Сонував и дека сум бремена ама на почеток, и некоја жена ми викаше, не купувај тест, џабе ке го купуваш , бремена си .... сонував и сив голем гулаб...Многу спијам изгледа а ? [sm=jezicek.gif]




Страница: <<   < Претходна страница  9 10 11 [12] 13   Следна страница >   >>