RE: соновник (Целосна верзија)

Форум >> [РР Заедница] >> Разговори за се и сешто



Порака


Barbicki2 -> RE: соновник (9.8.2012 9:30:16)

pred okolu 4 ili 5 godini sonuvav eden son kako sum vo edna crkva mn ubava i vnatre imase eden pop vo crveno oblecen i so zlatno izvezena taa nosijata,i so brada bese i mi se smeese. koga vcera neli bese sv Petka,i bevme so mm i decata vo manastir eden sv Petka nov napraven vo edno selo tuka blisku.koga vlegov,ostanav celata zaprapastena,pa toa e istata crkva sto ja sonuvav se isto vnatre,istata ikona na sredina istiot raspored,i vaka mi pominaja mornici,solzi mi dojdoa na oci.




majka na eva -> RE: соновник (4.9.2012 7:16:53)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Barbicki2

pred okolu 4 ili 5 godini sonuvav eden son kako sum vo edna crkva mn ubava i vnatre imase eden pop vo crveno oblecen i so zlatno izvezena taa nosijata,i so brada bese i mi se smeese. koga vcera neli bese sv Petka,i bevme so mm i decata vo manastir eden sv Petka nov napraven vo edno selo tuka blisku.koga vlegov,ostanav celata zaprapastena,pa toa e istata crkva sto ja sonuvav se isto vnatre,istata ikona na sredina istiot raspored,i vaka mi pominaja mornici,solzi mi dojdoa na oci.

[sm=smiley29.gif][sm=smiley14.gif]




majka na eva -> RE: соновник (4.9.2012 7:31:43)

а јас ова утро сум некако премногу збунета[sm=zmeden.gif][sm=zmeden2.gif]ми се испомешаа чувствата некако и во сон и на јаве...го сонував мојот бивши дечко кој го сакав премногу,и дека сум побегнала со Ева и сум отишла да живеам со него,и ред други глупости[sm=smiley13.gif][sm=smiley13.gif][sm=smiley18.gif]леле не дај Боже...соништа[sm=hudicek1.gif]ама некако ми е чудно сега се чувствувам како сонот да бил вистина,и како да сум го изневерила сопругот-не знам како да ви објаснам[sm=zmeden.gif].а таман помислив дека сум го заборавила,престанав да мислам на него и се тоа...ама ете ти го пак[sm=hudicek1.gif].сега сум уверена дека колку и да сакаш да избришеш нешто и да заборавиш.тоа е невозможно.ќе биде сокриено и закопано некаде длабоко,дали во срцето,дали само во мислите,ама одвреме навреме пак ќе се појавува[sm=smiley34.gif]МИНАТОТО




majka na eva -> RE: соновник (4.9.2012 7:42:46)

сега ќе пишувам отворено и искрено.баш во моментот кога се разбудив го гледам мојот сопруг и се чувствував некако како да сум сторила голем грев,бидејќи цела вечер јас бев со некој ДРУГ.ми се чинеше како сонот да траеше премногу доооооолго.и сега си мислам дали е можно некогаш сонот да ја искажува и нашата потсвест.[sm=zmeden.gif]дали навистина потсвесно посакувам да бидам со него,да ми се исполни желбата од минатото,и дали е можно сеуште да чувствувам нешто за него[sm=zmeden.gif]




majka na eva -> RE: соновник (4.9.2012 7:46:43)

ви се има ли случено нешто вакво????????????? слично или пак сонот е сега навистина сон и значи нешто...знае ли некој?




Ikana -> RE: соновник (4.9.2012 8:06:31)

Имаше некоја статија на еден наш сајт што ги објаснува наводно овие соништа, да го сонуваш бившиот значело дека можеби врската во која си сега треба да ја направиш поинтересна или дека чувствуваш дека нешто не е во ред во односот со сегашниот партнер.




majka na eva -> RE: соновник (4.9.2012 10:45:48)

е па изгледа таа статија во овој случај е точна.[sm=smiley1.gif]навистина така чувствувам




Barbicki2 -> RE: соновник (4.9.2012 12:59:06)

sto znaci da sonuvas poveke nevesti i mladozenci?




Maria -> RE: соновник (23.9.2012 15:35:08)

Леле мора да ви го кажам сонот што го сонував синоќа,многу ми е чуден и цел ден го мислам [sm=zmeden.gif].
Сонував како братучетка ми, која е седми месец бремена, ми го дала бебенцето,кое и е во стомак[sm=zmeden.gif] ,да и го причувам,во мојот стомак [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif].Арно ама јас сум била четврти месец и бебето почнало да клоца и јас сум и се јавила да и ја кажам убавата вест,дека бебето премрда.[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]Цела возбудена, ме пресекува мислата:Леле па сега како ќе и го вратам?Ќе треба прво да го раѓам па да и го дадам...оооо НЕЕЕЕ!!![sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif] 0деднаш бебушот почна пак да мрда и се разбудив со раката на стомак и насмеана од уши до уши.[sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif]
Што ли значи сонов???[sm=zmeden.gif]




Barbicki2 -> RE: соновник (23.9.2012 16:24:47)

:) da ne ostanes bremena marija?




Maria -> RE: соновник (23.9.2012 18:18:46)

[sm=smiley36.gif]Засега не,денес добив[sm=smiley36.gif],а тоа ли значи сонот?




Barbicki2 -> RE: соновник (23.9.2012 18:49:09)

maria pisi na google ,,sanovnik sanjarica trudnoca,, i ima mnogu znacenja povrzani so son so bremenost.




Maria -> RE: соновник (23.9.2012 23:30:25)

Да,сега си прочитав.Tnx,barbicki2 [sm=smiley20.gif]




ZLATICKO -> RE: соновник (24.9.2012 0:20:05)

Sonuvav 2 prsteni eden kako da mi bil burma,a drugiot srebren prsten,na raka mi bile,inaku ne sum mazena.Ako nekoj znae sto znaci neka pise.




Barbicki2 -> RE: соновник (24.9.2012 9:06:36)

prsten znaci vencavka,a srebren prsten golema sreka.




Нивеа -> RE: соновник (24.9.2012 10:21:45)

јас сонував како сум стоела пред продавница за бебешки работи, сум требала да купам некој поклон за блиска особа за бебче и сум видела едно боди на кое пишувало нешто во стилот на "Го сакам тато" или така нешто и сум си рекла леле па кај нас нема вакви работи зошто да го купувам за некој друг ке си го купам за мене, за моето бебче и така после тоа се разбудив. хихихихи многу убаво се осеќав цел ден




miana -> RE: соновник (24.9.2012 15:16:09)

Nekolku veceri po red sonuvam kako mazot mi me izneveruva [sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif]




Maria -> RE: соновник (24.9.2012 16:04:12)

Леле Миана и јас еден период речиси секоја вечер сонував како мм ме изневерува.[sm=smiley13.gif]Кога му кажав на мм,ми вика:Сигурно не ми веруваш и се сомневаш во мене,па дури и го сонуваш тоа [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif].А навистина тој период ме маваа депресии и секакви мисли ми идеа.[sm=zmeden.gif] [sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif]




lilicka -> RE: соновник (15.10.2012 14:16:39)

Лелле ноќеска сум сонувала како сум била бремена со голем стомак,одам на пораѓај и немам болки никако да се породам[sm=zmeden.gif] од сонов денов ми е[sm=smiley29.gif]
Што ли значи знае некој???




miana -> RE: соновник (16.10.2012 10:11:25)

Jas sonuvav LAV..Golem,ubav raskosen,kako si jade nekoja koska...pa go galam,ama poleka...lele kolku bese ubav ...




Bisercinja -> RE: соновник (16.10.2012 10:21:32)

Sto znaci da sonuvas kako te kasnala zmija? Gadna i ligava, duri i bolka osetiv koga me kasna [sm=smiley11.gif]




Нивеа -> RE: соновник (1.12.2012 22:51:26)

леле бе девојчиња, како да се спасам од соновите???
мноооогу сонувам [sm=zmeden.gif]
сабајлево се разбудив,сонував како сум била во црква,свеќи да сум запалела!




Pepelaska * -> RE: соновник (1.12.2012 23:12:05)

Помоли се, појди во црква запали свеќа и остави нешто таму.

________________________________________________________________

Леле јас ноќеска сум сонувала дека мм е гинеколог па ординацијата му била кај што седевме претходно , јас сум му се лутела дека мн жени идат хаха, лудници, [sm=smiley36.gif] најверојатно дека бев на преглед.

А потоа сонував во поштенските сандачиња во зградата кај мајка ми едне куп новогодишни поклони , честитки, пакетчиња , триста чуда а јас со другарка една од средно сум се чудела од кај дошле.
Лудории




Нивеа -> RE: соновник (2.12.2012 20:01:03)

благодарам Pepelaska RR, ќе го сторам тоа!!!




lindicka -> RE: соновник (12.12.2012 13:23:11)

Sonuvav eden cuden son, barav na internet, ama ne najdov znacenje.
Ja sonuvav prijatelkata koje e bremena 6-7 mesec, kako se porodila predvreme, i rodila dve mascki deca od koi ednoto pocinalo na poroduvanjeto a drugoto bilo vo inkubator i go krstile Jovan.
Kako doagja kaj mene na gosti t.e si idi od rabota kaj mene na kafe, i ja gledam bez stomak, i ja prasuvam kade i se bebinjata, zosto nema stomak- mi veli onaka normalna, a ne so placenje, "Vcera se porodiv, ednoto umre a Jovan e vo inkubator vo bolnica, eve jas denes na rabota bev." Zbrovite bas gi zapamtiv. Dali ima nekoe znacenje sonot? Vase mislenje? :) Dali d ai go kazam, ili pak ne zosto mislam deka kje ja isplasam.[sm=zmeden.gif]




Страница: <<   < Претходна страница  9 10 [11] 12 13   Следна страница >   >>