RE: што направивте со папчето? (Целосна верзија)

Форум >> [Бебе] >> Разговори на родители



Порака


Ikana -> RE: што направивте со папчето? (16.2.2012 13:18:37)

papceto i padna vo bolnica dodeka ja presoblekuvav i si go zacuvav, a potoa mi gi dadoa i alkite i brojceto nejzino...i si gi cuvam vo plikce kaj nakitot [sm=smiley36.gif] Zlatca moi[sm=smiley36.gif]




SkCura77 -> RE: што направивте со папчето? (8.3.2012 23:58:10)

Го сочував завиткано во газа, во кутииче од накит, тегет боја, џоа машко е! [sm=smiley1.gif]
Исто и алките од болница и милионте први работи - цуцла, синџирче за цуцла, тропка и сл.




kuklicka26 -> RE: што направивте со папчето? (9.3.2012 8:16:35)

Го завиткав во газа во кутивче од обетки и го ставив во кутија на спомени заедно со Радосницата и сите први работи како алката од болницата и се друго и убаво ги спакував.




Emanuelapp -> RE: што направивте со папчето? (9.3.2012 8:55:56)

Папчето му падна на болница и воопшто не му го видов , а мојата и неговата алка ги сочував во една кутија . Многу драг спомен ми се [sm=smiley1.gif]




Defne90 RR -> RE: што направивте со папчето? (7.7.2014 13:46:29)

Си ги чувам папчињата и на двете деца во една кутија со спомени така си ја викам.Покрај папчињата им ги чувам и првите ноктиња и првата коса.Алките не ги зачував и баш ми е мака заради тоа.




marchi -> RE: што направивте со папчето? (7.7.2014 14:37:23)

kosickata i papceto gi cuvam,mi rekoa deka se cuvaat taka pravele starite.[sm=smiley1.gif]




ikki -> RE: што направивте со папчето? (13.9.2014 14:28:37)

Ги чувам во кутивчиња од накит [sm=smiley36.gif]




Dilina -> RE: што направивте со папчето? (13.9.2014 16:06:21)

И папочето и лентичките заедно ги чувам во едно кутивче :) наскоро ќе земам некоја кутија и таму сакам да и ги ставам првите чорапчиња некое боди шо ми е поомилено и така :)




Melanija RR -> RE: што направивте со папчето? (15.9.2014 15:26:54)

Завиткано со салфетче.И јас сакам да најдам така поубава кутија да ставам што вика Dilina прво боденце,први патичиња, алките од болница ,капче и сл. со некоја слика внатре да биде Кутија на спомен па кога ќе порасне да си има спомен[sm=smiley1.gif] еехе офтопик ама ете може идеја и на друг




sonc90 -> RE: што направивте со папчето? (16.9.2014 9:45:30)

jas sama si napraviv ukrasna kutija i mn e ubava,sekoj sto ja videl prasuva od kaj mi e...vo nea si go cuvam papoceto,alkite i prvoto bodi so koe ja iznesovme od bolnica...koga ke se smalat corapcinjata i niv ke gi stavam,a isto i se sto ke i bide prvo...kako sto rece Melanija-kutija si spomeni...




Felly RR -> RE: што направивте со папчето? (16.9.2014 16:18:19)

КЛИК тука девојки, имаме баш таква тема КУТИЈА на СПОМЕНИ.




caciana -> RE: што направивте со папчето? (2.12.2014 11:11:17)

Majka mi seuste go cuva moeto papce,prekrasno e cuvstvoto koga posle 24 god.ke ti pokazat vidi tvoeto papce.Se razneznuvam[sm=jezicek.gif]Definitivno I jas ke si cuvam Se!!




Malecka23 -> RE: што направивте со папчето? (2.12.2014 12:57:26)

I jas go cuvam papceto na M.Ete za spomen.Odvreme navreme go gledam i bas me potsetuva na toa koa bese malecko bebce




Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]