RE: што направивте со папчето? (Целосна верзија)

Форум >> [Бебе] >> Разговори на родители



Порака


Maca25 -> RE: што направивте со папчето? (3.1.2011 19:33:51)

Го најдов пред некој ден кесичето со папчето на Нина. на ништо не личи, дури и некако грозно изгледа. не знам што да му правам.




Палешка РР -> RE: што направивте со папчето? (3.1.2011 19:39:55)

Такви се сите папчиња Маца. Ништо, чувај го каде што е [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Pepelaska * -> RE: што направивте со папчето? (3.1.2011 19:52:37)

И јас си го чувам заедно со белезиците од болница и не планирам никогаш да ги фрлам ако нему не му значат ништо кога ќе порасне за мене се премногу драги да ги фрлам




mama26 -> RE: што направивте со папчето? (4.1.2011 10:17:29)

[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image] go frliv , pramenceto od kosa podobro mi stoese da ja socuvam[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




denim -> RE: што направивте со папчето? (4.1.2011 10:32:26)

ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska###

И јас си го чувам заедно со белезиците од болница и не планирам никогаш да ги фрлам ако нему не му значат ништо кога ќе порасне за мене се премногу драги да ги фрлам




*miki mami* -> RE: што направивте со папчето? (4.1.2011 18:22:27)

ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska###

И јас си го чувам заедно со белезиците од болница и не планирам никогаш да ги фрлам ако нему не му значат ништо кога ќе порасне за мене се премногу драги да ги фрлам
   




misticia -> RE: што направивте со папчето? (4.1.2011 18:32:34)

папочето од големата го чувам со белегзиите, од малата и паднало додека ја повивале на болница и сестрата го фрлила :( ги чувам само белегзиите со бројче 




misticia -> RE: што направивте со папчето? (4.1.2011 18:38:55)

не верувам дека ќе сакаат да ги имаат ама јас на пример прв пат кога ги најдов папочињата моето и од брат ми, многу ми значеше тоа што мајка ми ги зачувала

сеуште си ги чува :)




suzeto -> RE: што направивте со папчето? (18.1.2011 0:07:18)

prv pat slusam ....... neznam sto se sluci so naseto papce...svekrvami mislam deka go frli[sm=smiley19.gif]




AnnaMolly RR -> RE: што направивте со папчето? (18.1.2011 22:39:22)

Јас го чувам папчето во кутивче. Ми рекоа дека требало да го чувам и ете го.

А алкичките од болница уште првото влегување дома ги закачив на креветчето на Филип и таму си стојат. Кога ќе нема повеќе да го користи креветчето, ќе ги кренам некаде и ќе ги чувам, мене ми се многу драг спомен.




Viktori -> RE: што направивте со папчето? (18.1.2011 22:49:46)

Ги фрлав... Не сум суеверна.. а и искрено никакви емиции не будеа во мене.. а алките ги чувам.




Felly RR -> RE: што направивте со папчето? (21.1.2011 9:49:16)


ИЗВОРНА ПОРАКА: виктори

Ги фрлав... Не сум суеверна.. а и искрено никакви емиции не будеа во мене.. а алките ги чувам.


Исто.




Luci -> RE: што направивте со папчето? (9.2.2012 13:22:52)

И јас го чувам папчето во плико [sm=smiley27.gif]




JovanaJ -> RE: што направивте со папчето? (9.2.2012 13:39:18)

I jas go cuvam vo pliko. [sm=smiley1.gif]




Natuska85 -> RE: што направивте со папчето? (9.2.2012 15:51:23)

Јас го чувам во кутивче од Сваровски[sm=smiley36.gif]. Пошто подолго останавме во болница таму и му падна,а во меѓувреме мм ми поклони ланче и така се најде за тоа кутивчето[sm=smiley1.gif].И сега ни стои во фиоката за накит [sm=smiley1.gif].




kikicka -> RE: што направивте со папчето? (9.2.2012 15:56:36)


ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Јас го чувам папчето во кутивче. Ми рекоа дека требало да го чувам и ете го.

А алкичките од болница уште првото влегување дома ги закачив на креветчето на Филип и таму си стојат. Кога ќе нема повеќе да го користи креветчето, ќе ги кренам некаде и ќе ги чувам, мене ми се многу драг спомен.




и јас си ги чувам алкичките и папчето а и косичката од крштевката .....ставени ми се во салфетка а таа во една кесичка за накит и си стојат.




miana -> RE: што направивте со папчето? (10.2.2012 15:59:12)

Jas si gi cuvam papocinjata od dvete kerki zaedno vo edno kutivce od nakit..Sveki mi rece deka se cuvale zaedno za sestrite da se trpele ( da se slozuvale ,da ne se karale ) Isto taka ja cuvam i kosickata od krstevkata a im gi cuvam i prvite noktinja iseceni ...Se mi e drag spomen..Za nekoi e glupavo no ete mene mi budi sekavanja a bas i koga ke porasnat ke im gi pokazam i sigurno i na niv ke im bide interesno da si gi vidat noktinjata [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




lilicka -> RE: што направивте со папчето? (10.2.2012 16:19:12)

Јас буквално се чувам си порачав специјална кутија и во неа си ги ставив...папчето,косичката,алкичките од болница првите алиштенца и многу други работи[sm=smiley1.gif] знам дека кога ќе порасне сето ова ќе и биде многу интересно!!!




mamicka77 -> RE: што направивте со папчето? (10.2.2012 16:20:42)

jas papceto go cuvam a alkite ne koj znae kade ste nemam pojma mos i gi frliv ne znaev deka se cuvat  a nokite isto taka ne gi cuvam ne sum znaela samo za papceto znam i za kosickata od krstevkata




kikicka -> RE: што направивте со папчето? (10.2.2012 16:42:26)

аа па не мора нараквичките од болница тоа кој сака јас ги сочував зошто ептен ми значат и така кога ке ги видам се соживувам на денот.




milo20052011 -> RE: што направивте со папчето? (10.2.2012 17:16:04)

isto i jas papceto i kosickata od krstevka gi cuvam a za noktite neznaev...a da i alkickite od bolnica gi cuvam




suzeto -> RE: што направивте со папчето? (10.2.2012 17:47:56)

jas ja cuvam samo belezijata i sega zapcinata sto mu se menuvaat




Felly RR -> RE: што направивте со папчето? (10.2.2012 21:38:21)

Јас ги чувам само алките од болница.




jana81 -> RE: што направивте со папчето? (11.2.2012 8:33:27)


ИЗВОРНА ПОРАКА: lilicka

Јас буквално се чувам си порачав специјална кутија и во неа си ги ставив...папчето,косичката,алкичките од болница првите алиштенца и многу други работи[sm=smiley1.gif] знам дека кога ќе порасне сето ова ќе и биде многу интересно!!!


lilicka kakva kutija poraca bas i jas takvo nesto planiram za prvite raboti na bebeceto.pisi od kade ja poracuvas[sm=smiley13.gif]




vezilka RR -> RE: што направивте со папчето? (16.2.2012 13:06:51)

На Никола папчето му падна уште додека бевме во болница и не ми го дадое [sm=smiley13.gif] А Алкичките ги чувам, секако..




Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>