RE: Мацина трева(очајница) (Целосна верзија)

Форум >> [Забременување] >> Проблеми со забременување



Порака


suzeto -> RE: Мацина трева(очајница) (23.4.2010 1:10:00)

ne 2dl ti e edna vinska casa ........sto znaci tri kesicki vo denot




suzeto -> RE: Мацина трева(очајница) (23.4.2010 1:11:36)

a tie kesickite se standardni kako drugite caevi ili?




Lav -> RE: Мацина трева(очајница) (23.4.2010 9:59:24)

Ne zboram za kesite od taa zenata sto gi prodava na bit pazar.
Ama ne trebalo vo 2 dl da se rastvori kesata tuku vo 1 litar voda.
Procitav cajot mnogu gorci jas sto go kupiv toj caj voopste ne e gorcliv nitu pak ima neprijaten miris.




Lav -> RE: Мацина трева(очајница) (23.4.2010 10:02:11)

Zdravo caci sakam da te prasam ti od kade go kupi cajot.ovoj jas dto go kupiv voopste ne e gorcliv.




mother 29 -> RE: Мацина трева(очајница) (23.4.2010 10:39:58)

Лав,јас немам искуство со очајницата ,но знам дека треба да е ептен горчлива по вкус,пелин.
види да не си ја помешала со валеријаната..врати се на прва страна од темата КЛИК ТУКА  и исчитај се` по ред ,може ке најдеш одговор на дилемата.

[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley31.gif[/image]




suzeto -> RE: Мацина трева(очајница) (23.4.2010 10:54:57)

po bilnite apoteki ja nema macina treva




Lav -> RE: Мацина трева(очајница) (23.4.2010 11:35:19)

Mother jas procitav i zatoa se cudam koga ja kupiv barav caj Macina trava i zenata mi ja dade i kaze deka cajot  e za bremenost.Ama me cudi voopsto sto ne e gorcliv a jas kupiv duri 90 paketcinja bidejki ne sum od Skopje za da napravam 3 mesecna terapija so cajot.[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




arh_diz -> RE: Мацина трева(очајница) (23.4.2010 11:37:37)

Lav ako si go kupila od bit pazar sigurno e toj caj. Nebi trebalo da te izlazala zenata.




Bogdancanka -> RE: Мацина трева(очајница) (23.4.2010 13:49:15)

Лав јас имам едно пакетче од мачица трева чај и го имам пробано многу горчи и мене братучед ми ми го купи од скопје оди во херботека и барај го чајот ке видиш дали   e  тој

http://www.herbateka.eu/biljke






suzeto -> RE: Мацина трева(очајница) (23.4.2010 19:59:54)

i jas sakam da kupam ama ne mi odgovorivte dali go nema po apotekite, vo cetvrtok ce idam do skopje pa na pazar moze da mi dadat nesto drugo mesto macina trava




Acina -> RE: Мацина трева(очајница) (25.4.2010 22:08:32)

zdravo do site jas sum nova...se obiduvam vo pp da ja najdam macina treva no ne mozam nikade da ja najdam.da li moze nekoj da mi pomogne okolu toa.inaku mm i jas ja koristime terapijata na slobodan tesic skoro dva meseci i nema nekoja promena nisto se e isto [sm=smiley19.gif] i pocnuvam da se razocaruvam oti se poveke najduvam po internetot negativni iskustva od kaj nego.pa resiv da probam i so macina treva.se nadevam na site ke ni uspee i ke ni dade rezultati sakam so ovaa da zavrsam i da pocnam so macina treva pa pisete.




Bogdancanka -> RE: Мацина трева(очајница) (25.4.2010 23:19:40)

сузе мислам дека ја нема во аптеките мацица трева чајот побарај во скопје на пазар мене бретучед ми одтаму ми ја купи,кога ќе купуваш може да бараш и по латинското име
marrubium vulgare .




Bogdancanka -> RE: Мацина трева(очајница) (25.4.2010 23:23:31)

Ацина немој да се разочаруваш само позитивно како за сите така и за нас ќе биде еве побарај мацица трева ако сакаш ја има на бит пазар во Скопје па побарај...
јас се занесев во пишување заборавив да ти посакам добредојде еве сега ти посакувам добредојде на рр и ти посакувам пријатна дружба со сите нас[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley31.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley31.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley31.gif[/image]




suzeto -> RE: Мацина трева(очајница) (26.4.2010 11:42:13)

ok fala




Acina -> RE: Мацина трева(очајница) (26.4.2010 12:53:56)

ma ne samo vo nekoj momenti taka mi idi.mm mi vika deka bespotrebno se opteretvam ama znaete kako e...sekoj mesec koga ke dojde vesterkata kako del od srceto da se kine vo mene...ke ja pobaram stom ke pojdam sk i ke pocnam so nea.pa Gospod ke dade da pomogne i vas i mene




jasmina 25 -> RE: Мацина трева(очајница) (10.5.2010 18:57:07)

zenski jas ocajnicata ja kupiv od pazar vo kicevo i  ja piev dva meseci i veke vtoriot mesec ostanav bremena dali e od cajot ili od gospoda ne znam no ete bidna,isto taka piev i krmus po tri zrncina vo denot.cajot se pie od petiot den od menstrualniot ciklus do 14 ot...kaj mene uspea posakuvam i vie da se izraduvate so [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/rozacrtici.gif[/image]...poz




delfinka -> RE: Мацина трева(очајница) (10.5.2010 23:21:32)

Jasmina izvini a stoe krmus?!?
I od kade da se nabavi?A sto cajot od bit pazar od tezgite ne e istiot za koj pisuvate?
Jas kupiv od tamu i e strasno gorcliv ,jas go varam vo 1litar 2prsta i edvaj mozam da go goltnam a kamoli kako sto kazuvate vo edna casa da se stavi.....
da ne ne zboruvame za ist caj?




Bogdancanka -> RE: Мацина трева(очајница) (10.5.2010 23:24:00)

Делфинка чајот од мачица трева очајница има баш таков вкус многу горчи сигурно е тоа не си погрешила..




lilicka -> RE: Мацина трева(очајница) (11.5.2010 0:48:19)

Ме интересира за мачината трева-очајница какво е дејството на самата билка и се пие по 1л дневно сакав и јас да си купам може ке ми помогне




Lav -> RE: Мацина трева(очајница) (11.5.2010 13:10:40)

Lilicka velat i sekade pisuva deka pomaga za zabremenuvanje.Ama jas veke 20 kesi ispiv im e sekira toa sto site velat deka gorci a jas go kupiv od bit pazar i voopste ne e gorcliv a mi kazaa deka e caj od macina trava .Me buni sega i sekade procitav deka vkusot treba da e gorcliv.Dali ocajnicata e drug caj iliiiiiiiii.Ve molam nekoj od forumov da mi objasni.I uste nesto kakov e toj caj od krmus?




none -> RE: Мацина трева(очајница) (11.5.2010 15:40:38)

lav cajot gorci a od bitpazar ne e validen cajot ,a i da ti kazam deka ne pomaga bar kaj mene jas go piev,poz




Acina -> RE: Мацина трева(очајница) (11.5.2010 19:08:23)

da li nekoj vo prilep ja nasol macina treva jas nikade ne mozam da go najdam ovde a sk koj znae koga ke pojdam...pozzz do site




delfinka -> RE: Мацина трева(очајница) (12.5.2010 12:52:31)

None zosto velis deka od bit pazatr ne e validen cajot?sto mu nedostasuva?
Mozes da dades objasnuvanje?Me zacudi sega.....




suzeto -> RE: Мацина трева(очајница) (12.5.2010 19:18:40)

none a dali znaes osven na bit pazar kade go ima




cufi -> RE: Мацина трева(очајница) (27.5.2010 13:18:32)

Pozdrav do site...jas sun nova na forumov....samo napred :)

Jas nemam iskustvo so macina treva ali znam nekolku koi imaat uskustvo.

Sakav da spodelam ona sto znam za macina treva...toa se pie od prviot den do ciklusot do ovulavija, 3 solji na den i toa golkta po goltka....poradi toa sto e mnooogu gorcliv se preporacuva da se pie izladen....
Se pie 3 meseci pa se pravi pauza od 1 mesec. Koga ke otkires deka si trudna [sm=nosecka.gif] odma treba da prestanes da go pies cajot.

Vo vtoriot del od ciklusot se preporacuva da se pie caj od virak ili kaj nas poznat kako rosnik ili arslanska šepa...isto 3 solji na den i se pie goltka po goltka....ovoj caj ima dobar vkus.




Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>