RE: Вештачко оплодување III дел (Целосна верзија)

Форум >> [Забременување] >> Проблеми со забременување



Порака


firenca didi -> RE: Вештачко оплодување III дел (14.11.2012 12:22:35)

[sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]DEVOJKI MOJATA BORBA ZA [sm=duda.gif][sm=duda.gif]BILA DO TUKA POVEKE SREKE NEKOJ DRUG PAT AKO GOIMA na ostaanatite so sreka




skopjance -> RE: Вештачко оплодување III дел (14.11.2012 12:34:19)

Firenca didi mnogu mi e zal za tebe[sm=bad.gif][sm=bad.gif][sm=bad.gif][sm=bad.gif]
Ne se obeshrabruvaj samo napred odima ponatamu se za nasete [sm=duda.gif]
I jas sega se mislam kade da odam i sto da pravam posle 4 neuspesni ivf.
Ne se otkazuvaj ti prakam [sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




Bogdancanka -> RE: Вештачко оплодување III дел (14.11.2012 13:02:02)

фиренца диди баш ми е жал нема зборови што можат да те утешат[sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]главата горе нема одкажување и губење надеж за едно [sm=duda.gif]вреди да се бориме,силни сме ние се ќе издржиме...еве и јас како скопјанче после 4 неуспешни инвитра треба да се спремам за 5то, што е тоа се надевам на успех...ајде мила ќе дојде ден кога сите наши маки ќе останат зад нас и ќе се радуваме на нашите[sm=duda.gif]и сето ова ќе се заборави јас верувам во тоа верувај и ти...




babyhope -> RE: Вештачко оплодување III дел (14.11.2012 14:17:27)

Уф didi, многу ми е жал мила...и мене се повеќе ме фаќа страв. Како што ги читам вашите искуства и само го одложувам правењето на тестот [sm=smiley13.gif]




Adelle -> RE: Вештачко оплодување III дел (14.11.2012 16:52:03)

Здраво девојки! Нова сум на форумов, ама ве читам одамна. Јас имав вчера ЕТ и сега грејам една точкица во мешето [sm=duda.gif] Тест имам 27.11.

П.С. имате список во темава, не го најдов нигде?




minaj -> RE: Вештачко оплодување III дел (14.11.2012 17:57:14)

firenca didi mnogu mi e zal.....i jas denes se razocarav so punkcijata...samo 1 j.kletka zamislete site drugi prazni [sm=smiley19.gif]




Adelle -> RE: Вештачко оплодување III дел (14.11.2012 19:27:24)

minaj, не се разочарувај, само една ти е потребна за [sm=duda.gif] Што дека јас имав 6 јк, кога само една се оплоди [sm=smiley1.gif]




Adelle -> RE: Вештачко оплодување III дел (14.11.2012 20:04:48)

НОЕМВРИ - ДЕКЕМВРИ

[image]http://www.picturesanimations.com/f/fall/lg2520candy2520apples2520trans.gif[/image]



АКТУЕЛНО



[sm=pikapoka2.gif][sm=pikapoka2.gif][sm=pikapoka2.gif]ИСЧЕКУВАЛКИ[sm=pikapoka2.gif][sm=pikapoka2.gif][sm=pikapoka2.gif]


22. 11. - Nate76 - test
27. 11. - Adelle - test



[sm=nosecka.gif]ТРУДНИЦИ[sm=nosecka.gif]

*devojce* [sm=bravo.gif]


ПРЕГРАТКИ

Nivea [sm=smiley31.gif]
firenca didi[sm=smiley31.gif]
skopjance[sm=smiley31.gif]


IVF embryo quality and day 3 embryo grading after in vitro fertilization Cleavage stage embryo grading
advancedfertility.com/embryoquality.htm


Се надевам нема да се лутите што вака упаднав и си зедов за право да го направам списоков [sm=smiley1.gif]
Поубаво е кога вака сите заедно навиваме, нели? [sm=bravo.gif] По актуелно ќе одат пункции, ултраѕвуци и такви слични работи... Не успеав сите да ве напишам, ама утре ќе го дополнам списоков.. Ако сакате да ве додадам, напишете ми со болд датум и што имате тогаш...




*devojce* -> RE: Вештачко оплодување III дел (14.11.2012 20:21:26)

Bravo Adelle super ideja.Firenca didi mnogu mi e zal, ke bide naredniot pat.Ajde dave razveselam malku denes bev na prvoto eho edno bebence se fatilo i porasnalo cel sanimetar.




Melanija RR -> RE: Вештачко оплодување III дел (14.11.2012 22:26:04)

Firenca didi нема утешни зборови освен дека мораш понатаму да се бориш [sm=smiley31.gif]

Adelle добре дојде [sm=bravo.gif] списокчето е топ многу ми се свиѓа имаме едно ТУКА ама да не се губиме подобро е вака на две места да чекаме [sm=duda.gif].Што поскоро и кај тебе [sm=rozacrtici.gif]




gina -> RE: Вештачко оплодување III дел (14.11.2012 23:02:13)

firenca didi mila mnogu mi e zal[sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif] ne se razocaruvaj mora da se nadevas offf o mene me faka strav jas se boskam za 5 ivf vo septemvri negativno 4 ama mora da se podrzuvame i da se borime tezok e ovoj pat ama mora duri mozeme ne se otkazuvame[sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]


Adelle toplo dobredojde i daj boze da se izraduvas[sm=duda.gif]




Didi80 -> RE: Вештачко оплодување III дел (14.11.2012 23:34:56)

Firenca didi баш ми е жал што ти се случи ова.Многу лошо чувство е.Ама те молам биди храбра и брзо надмини го.Колку побрзо го направиш тоа толку поблизу ке бидеш до твојата цел [sm=duda.gif].

Аdelle добредојде [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]за списокот[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]

Мinaj држиме срека за тоа твое едно,нека биде [sm=duda.gif]




Nate76 -> RE: Вештачко оплодување III дел (15.11.2012 0:34:02)

Firenca [sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif] sto i da kazam nisto nema da e dovolno da te utesi znam[sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif] ,ispalci se zalno e mnogu , tesko e znam no sto mozeme nie ovde so slicni maki osven da odime ponataka vo nova borba, so nadez za sleden uspeh. Te guskam [sm=smiley31.gif]

Milo mi e sto i Adelle ni dojde tuka, hellooooy druze [sm=smiley2.gif]




Luci -> RE: Вештачко оплодување III дел (15.11.2012 8:44:42)


ИЗВОРНА ПОРАКА: firenca didi

[sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]DEVOJKI MOJATA BORBA ZA [sm=duda.gif][sm=duda.gif]BILA DO TUKA POVEKE SREKE NEKOJ DRUG PAT AKO GOIMA na ostaanatite so sreka

Миличка не се разочарувај, што е твое ќе си дојде, порано или подоцна. Не постои жена во светот што не се остварила како мајка, постојат само такви кои не биле упорни во намерата, а ти сигурно нема да бидеш една од нив[sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




Adelle -> RE: Вештачко оплодување III дел (15.11.2012 9:12:33)

Фала за топлото добредојде девојки [sm=smiley31.gif]

Нате, одма знаев дека си ти [sm=metulj.gif]


Јас денеска ќе се потрудам да ги додадам на список и останатите од темава, ако некого испуштам, корегирајте ме [sm=smiley1.gif]


Иначе јас сум денес 2 ден по ЕТ, а ноќеска веќе почнав да осеќам болки во долниот дел од стомакот [sm=zmeden.gif]




@bebe -> RE: Вештачко оплодување III дел (15.11.2012 9:19:51)

Firenca didi, zal mi e za neuspehot, sekogas doktorite velat da ne se otkazuvame, navistina e taka znaat sto zborat, ni preostanuva da veruvame na cudata na prirodata se dodeka taa ni go dozvoluva toa.



Adelle, dobredojde, mnogu mi se dopaga spisokot, mnogu e interesen a voedno i zabaven, ti posakuvam za nekoja nedela vo istiot da se najdes vo delot na trudnicite, brzo icekuvanje se dotamu [sm=smiley1.gif]




Adelle -> RE: Вештачко оплодување III дел (15.11.2012 10:22:52)

НОЕМВРИ - ДЕКЕМВРИ

[image]http://www.picturesanimations.com/f/fall/lg2520candy2520apples2520trans.gif[/image]



[sm=metulj.gif]АКТУЕЛНО[sm=metulj.gif]

x.11 - minaj - ЕТ


[sm=pikapoka2.gif][sm=pikapoka2.gif][sm=pikapoka2.gif]ИСЧЕКУВАЛКИ[sm=pikapoka2.gif][sm=pikapoka2.gif][sm=pikapoka2.gif]


x. 11 - babyhope - тест
22. 11. - Nate76 - тест
27. 11. - Adelle - тест



[sm=nosecka.gif]ТРУДНИЦИ[sm=nosecka.gif]

*devojce* [sm=bravo.gif]


ПРЕГРАТКИ

Nivea [sm=smiley31.gif]
firenca didi[sm=smiley31.gif]
skopjance[sm=smiley31.gif]



НАВИВАЧКИ

Bogdancanka RR, @bebe, Melanija RR, foksi, trust, gina, SOLE, Didi80






Adelle -> RE: Вештачко оплодување III дел (15.11.2012 10:24:06)

Еве, јас се надевам дека никого не испуштив... ако сум испуштила, не било намерно [sm=smiley1.gif] Ако некој сака да го додадам/бришам од списокот, пишете.





minaj -> RE: Вештачко оплодување III дел (15.11.2012 12:00:53)

lelee devojki se javiv kaj biologot i mi kaza deka mi se oplodila edinstevenata j.kletka.....utre odam na transfer....uff se nadevam deka ako e edna ke izdrzi do kraj i ke bide [sm=duda.gif]...pozz do site




Nate76 -> RE: Вештачко оплодување III дел (15.11.2012 12:12:25)

Minaj [sm=smiley31.gif] ete gledas dusicke samo smireno i se ke bide , ke bide edno bebce ama VREDNO [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] Mnogu mi e milo za tebe[sm=bravo.gif]




Kolachence -> RE: Вештачко оплодување III дел (15.11.2012 12:22:27)

Minaj, neka bide edna i edinstvena uspesna do kraj! So lesno!




SOLE -> RE: Вештачко оплодување III дел (15.11.2012 12:24:19)

ajde JAKO JAKO i samo JAKO [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] so vedri misli i licata nasmeani, mora da uspeeme site [sm=rozacrtici.gif][sm=nosecka.gif][sm=duda.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
pozdravce do site




Adelle -> RE: Вештачко оплодување III дел (15.11.2012 14:41:16)

minaj ти реков само една ти е потребна за [sm=duda.gif] Борци се нашите идни бебчиња, сигурна сум во тоа! Како што ние се бориме за нив така и тие се борат за нас!




babyhope -> RE: Вештачко оплодување III дел (15.11.2012 17:14:15)

ќе стои таму * за babyhope [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif] Како што тргнала работава може на 31 ден од циклус ќе ми каже д-р што всушност прави со мојата урина[sm=jezicek.gif]. Веќе 2 пат и давам примерок а не ми кажува, испитува ли нешто, има ли некакви сигнали за [sm=rozacrtici.gif], едно ли е две ли се... кој знае... како и да е, јас си решив на 17 правам тест преку крв. Така што може да ме впишеш во списокот
п.с. само за инфо- постои ваков сличен список на темата заедничка надеж-сакаме две црти [sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




gina -> RE: Вештачко оплодување III дел (15.11.2012 17:52:34)

minaj mnogu mi e milo edno ama vredno[sm=bravo.gif] ti drzam sreka da bide ispesno da se izraduvas[sm=duda.gif][sm=smiley31.gif]




Страница: <<   < Претходна страница  66 67 [68] 69 70   Следна страница >   >>