RE: Вештачко оплодување III дел (Целосна верзија)

Форум >> [Забременување] >> Проблеми со забременување



Порака


gina -> RE: Вештачко оплодување III дел (9.11.2012 13:07:18)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Нивеа

zosto e ovolku tesko???
[sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]


Nivea dusicke [sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]toa e nema sto da se pravi bidi jaka izlezi nekade vo priroda iznavikaj se na cel glas toa pomaga veruvaj i jas se derev kako ludaca i sega mi e tesko vcera se bockav i vo istiot moment placev [sm=smiley19.gif] ama morame nova stranica da svrtime so nova nadez[sm=smiley31.gif][sm=nosecka.gif]




skopjance -> RE: Вештачко оплодување III дел (9.11.2012 13:38:32)

Nate76 ti ja prakam seta sreka [sm=sloncek.gif][sm=sloncek.gif][sm=sloncek.gif][sm=sloncek.gif][sm=sloncek.gif][sm=sloncek.gif]da dade gospod da is gi vidis [sm=modricrtici.gif]
Nivea mnogu mi e zal i mislam daka najdobro znam kako se custvuvas i jas deneska prave test preku krv i sto drugo negativen [sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]




gina -> RE: Вештачко оплодување III дел (9.11.2012 14:43:33)

skopjance mnogi mi e zal i za tebe [sm=smiley19.gif] isplacetese izbrisetegi zolzite nadezta posledna umira[sm=smiley31.gif]




Нивеа -> RE: Вештачко оплодување III дел (9.11.2012 14:55:21)

ufffffff skopjance znam kako ti e [sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]
ti prativ pp...




firenca didi -> RE: Вештачко оплодување III дел (9.11.2012 15:21:37)

lele me plasite kolku ubavi raboti imase na forumov odednas[sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]jas sumvo neizvesnoto cekanje mnogu mi e zal sto ne uspeavt[sm=smiley19.gif]




gina -> RE: Вештачко оплодување III дел (9.11.2012 15:56:10)

devojki sega mi se javija od bitola od plodnost i d-r mi kaza deka imam bakterija escherichia coli i jas i mojot maz da pieme citeral no sega me plasi deka se bockam so superfakt da ne ima nekakva vrska da ne ne odi toa so toa ili samo si lupam zeleni[sm=zmeden.gif]




bubble -> RE: Вештачко оплодување III дел (9.11.2012 17:39:31)

Jas mislam da ne razmisluvash tolku mnogu da se opushtish I relaksirash.a bacterijata ne e nishto strashno ke izchezne duri da stignesh do trancfer.doctorot sigurno ne bi ti go dal antibiotikot ako Ima nesakana reakcija so suprefaktot... Uzivkaj si... Nishto strashno... Pozdrav [sm=smiley31.gif]
ИЗВОРНА ПОРАКА: gina

devojki sega mi se javija od bitola od plodnost i d-r mi kaza deka imam bakterija escherichia coli i jas i mojot maz da pieme citeral no sega me plasi deka se bockam so superfakt da ne ima nekakva vrska da ne ne odi toa so toa ili samo si lupam zeleni[sm=zmeden.gif]




Nate76 -> RE: Вештачко оплодување III дел (9.11.2012 18:26:16)

skopjance bas mi e zal [sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif] sosema te razbiram kako se cuvstvuvas [sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]




@bebe -> RE: Вештачко оплодување III дел (10.11.2012 7:20:09)

Me interesira, koi lekarstva se primaat posle transfer znaci otkako ke zavrsi celata invitro postapka i dali tie ke odat preku fondot za ivf ili samite si gi kupuvame?




firenca didi -> RE: Вештачко оплодување III дел (10.11.2012 9:04:29)


ИЗВОРНА ПОРАКА: @bebe

Me interesira, koi lekarstva se primaat posle transfer znaci otkako ke zavrsi celata invitro postapka i dali tie ke odat preku fondot za ivf ili samite si gi kupuvame?

ne mila lekarstvata sama si gi kupuvas sekoj doktor razlicna terapija ama tuka negde se aspirin ,tifol,crinone gel vaginalen i estrofem tableti




@bebe -> RE: Вештачко оплодување III дел (10.11.2012 9:40:39)

Fala firenca didi, ti posakuvam uspesnost i cekame ubavi vesti da slusneme od tebe




Kolachence -> RE: Вештачко оплодување III дел (10.11.2012 11:33:41)

Zdravo na site.
Cestitki za onie sto uspea da si gi vidat [sm=rozacrtici.gif]
Za nas drugite ostanuva nadezta i verbata deka mnogu skoro i nie ke bideme taka srekni.
Jas imam edno prasanje do site sto imale neuspesno in vitro: Dali naredniot ciklus vi docnese? Mene ova mi e prv ciklus po in vitroto i denes mi e 29 den i imam prilicno silni bolki vo dolniot del na grbot... Pretpostavuvam deka e normalno da docni, ama eve da slusnam i iskustvo od nekoja od vas. Prethodno nikogas ne mi docnelo (imam redoven ciklus na 26-27 dena).




gina -> RE: Вештачко оплодување III дел (10.11.2012 14:35:09)

Kolachence i mene mi kasnese posle sekoe ivf jas dobivam na 28 dena a posle dobivav na 31,32 den taka 2,3 meseci i posle pak normolno a pred da dobijam edna nedala me bolese glavata i stomakot ama niko da dobijam , ne se sekiraj samoto ce se sredi





Bogdancanka -> RE: Вештачко оплодување III дел (10.11.2012 23:01:49)

Нивеа и Скопјанче нема зборови што можат да ве утешат тоа го знам,но можам да ве охрабрам само главата горе за неколку месеци со нови сили продолжувате каде што сте застанале[sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]ајде милички сите сме со вас....
немојте да губите надеж,само храбро ако не биднало овој пат ќе биде наредниот....за едно[sm=duda.gif]
вреди да се бориме




*devojce* -> RE: Вештачко оплодување III дел (11.11.2012 11:46:48)

ИЗВОРНА ПОРАКА: gina

devojki sega mi se javija od bitola od plodnost i d-r mi kaza deka imam bakterija escherichia coli i jas i mojot maz da pieme citeral no sega me plasi deka se bockam so superfakt da ne ima nekakva vrska da ne ne odi toa so toa ili samo si lupam zeleni[sm=zmeden.gif]


Gina jas imav esherihia porano,ne pominuva so citeral samo moze druga forma da dobie, jas piev urovaxom kapsuli mi gi nosea od grcka kaj nas gi nemase sega moze i da gi ima eve ti link kolku da vidis koj se a ti normalno konsultiraj se so doktorot pred da gi zemes
/www.gap.gr/en/products/en_uro_vaxom.htm




Kolachence -> RE: Вештачко оплодување III дел (11.11.2012 12:26:02)

Gina, ti blagodaram na odgovorot. Ubavo nedelno popladne!




gina -> RE: Вештачко оплодување III дел (11.11.2012 14:17:49)

devojce ti blagodaram mila ce probam da gi najdam




skopjance -> RE: Вештачко оплодување III дел (11.11.2012 20:12:30)

Fala za utesnite zborovi amo mislam deka momentalno deka nieden zbornema da ja potpolni prazninata sto ja custvuvam vnatre
Im posakuvam na site uspeh vo borbata za [sm=duda.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




Bogdancanka -> RE: Вештачко оплодување III дел (11.11.2012 22:05:45)

gina mila za tvojot problem trebalo da se konsultiras so svojot maticen ginekolog ili pak da pobaras pomos od dr.Tase...ne se sekiraj sigurno ke se sredi...




firenca didi -> RE: Вештачко оплодување III дел (12.11.2012 9:15:37)

devojki sakam vasa pomos vcera mi bese 7 den od ET koga sinojka stavav od gelot na stapceto vidov nesto kako temno kafeavo vo golemina na zrno oriz cela nok imav bolki kako za dobivanje 8 den mi e od transver i nesto me plsi dali nekoj imal vakva slicna situacija i sto moze da bide sakam da mi kazete iako e vo negativna smisla sakam vase mislenje vo panika sum[sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif][sm=smiley19.gif]




babyhope -> RE: Вештачко оплодување III дел (12.11.2012 9:20:19)

Мила а да се јавиш веднаш на лекар, да не те паничам, ама немам прочитано нигде вакво искуство...ако било само секрет, може и не е толку страсно ама вака како што го опшишуваш ти мислам дека е најдобро да му се јавиш на твојот гинеколог... и посакувам се да биде во најдобар ред, и пиши ни...[sm=smiley31.gif]




cleo -> RE: Вештачко оплодување III дел (12.11.2012 10:39:05)

ИЗВОРНА ПОРАКА: firenca didi

devojki sakam vasa pomos vcera mi bese 7 den od ET koga sinojka stavav od gelot na stapceto vidov nesto kako temno kafeavo vo golemina na zrno oriz cela nok imav bolki kako za dobivanje 8 den mi e od transver i nesto me plsi dali nekoj imal vakva slicna situacija i sto moze da bide sakam da mi kazete iako e vo negativna smisla sakam vase mislenje vo panika sum[sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif][sm=smiley19.gif]


Firenca didi, jas imav vakvo iskustvo so tretoto ivf (uspesno), no mene mi se sluci nekade 1 mesec posle ET, koga vekje bese konstatirana bremenost. No mene mi vratija 3 embrioni od koi najprvin dva se fatija, pa kafeavo-crniot iscedok vsusnost bese ednoto koe ne prezivea, kako i drugoto koe ne se fati. Serazbira ne tvrdam deka kaj tebe se raboti za istoto, sepak treba da se obratis do doktorot koj ti go pravese ivf. Sto i da e ti posakuvam samo srekja i [sm=rozacrtici.gif][sm=modricrtici.gif] P.S. Ne treba da se panicis vo nikoj slucaj, toa moze da ima samo negativen efekt...tuku bas naprotiv od ova moze da izleze najpozitivnoto [sm=smiley1.gif]




firenca didi -> RE: Вештачко оплодување III дел (12.11.2012 11:22:09)

da napravam test za bremenost da ne erano ili?




Bogdancanka -> RE: Вештачко оплодување III дел (12.11.2012 11:27:54)

фиренца диди немој да паничиш,7ми ден од трансфер сеуште е рано за било каква реакција...за да ти биде полесно најдобро е да се јавиш на лекарот кој ти ја следи целата инвитро постапка....како што напишала клео не треба да паничиш иако знам колку е тоа тешко...ајде мила со тебе сме стискаме палци набрзо да се израдуваш на [sm=rozacrtici.gif]цртки

рано е за тест




Nate76 -> RE: Вештачко оплодување III дел (12.11.2012 13:54:07)

Firenca Didi se slusna li so doktorot ,sto ti kazaa??? Ajde stiskame palci se da bide vo red [sm=smiley31.gif]




Страница: <<   < Претходна страница  64 65 [66] 67 68   Следна страница >   >>