writing-img

RE: Рецепт за зголемување на можноста за забремнување!

  
clock-img

27.10.2011, 12:31

clock-img

anedespo

pencil-img

940

се ренда рен и се става во стаклено шеше од 1л. Количината на изренданиот рен треба да биде 1/3 од шишето. Се дополнува шишето до горе со бело вино, ама домашно и старо најмалку 3 години. Се чува така една недела и повремено се промешува. Недела дена пред да почне да се пие лекот, наутро на гладно се пијат по 2-3 зрна бибер. После тоа се пие од лекот исто наутро на гладно по едно мало филџанче за кафе.

clock-img

27.10.2011, 13:03

clock-img

Mary

pencil-img

46

Ti Blagodarime mnogu anedespo dosta kosrisni informacii sega imame za citanje i praktikuvanje,ajde site fatete se za rabota,od nesto ke ima efekt sigurno samo napred i srekno.Pozdrav do site,Srekno i pobrzo do user posted image user posted image crtickiiuser posted image


_____________________________

Don''t Worry Be Happy!!!




clock-img

27.10.2011, 19:05

clock-img

Zoja

pencil-img

242

eve i jas da spodelam "Iljach" user posted image  shto vekje go pieme so soprugot:
1kg med
10grama matichen mlech
250grama meleni nepecheni bademi
250grama meleni nepecheni leshnici
edna sholja mala koncentrat od chaj od divo origano ( go ima po aptekite)
seto toa fino se mesha -  i po edna lazichka so soprugot dnevno
pa srekjno user posted image

clock-img

05.11.2011, 14:54

clock-img

LoveableMe RR

pencil-img

5035

dali nekoj znae kade moze da se najde vrkuta? i kazete mi koja bilka spored vasite iskustva ja zgolemuva moznosta za bremenost?

pozdrav do site ringerajki user posted image

< Поракaта ја уредил LoveableMe -- 5.11.2011 14:55:09 >

clock-img

07.11.2011, 01:48

clock-img

@ma@ma@

pencil-img

11

pozdrav do site ringerajki me interesira dali crvenoto vino e dobro za da ostanes trudna...?

clock-img

07.11.2011, 14:32

clock-img

Zoja

pencil-img

242

Zdravo mama
Crvenoto vino ja nakachuva cirkulacijata na krvta shto e dobro i opushta psiha shto e isto taka  dobro user posted image taka da dokolku e umereno (1-2 chashi) mozesh samo da si kjar , nikako zijan..a dobro si e i za drugi nameni zatoa - go for it user posted image

clock-img

07.11.2011, 19:26

clock-img

@ma@ma@

pencil-img

11

fala zoja ke probam pa ke ti kazam faa pozzzz......user posted image user posted image

clock-img

09.11.2011, 11:34

clock-img

LoveableMe RR

pencil-img

5035

Da vi kazam deka pocnav da pijam macina treva i mnogu losho ja podnesov, mi se povrakjase i dobiv vrtoglavici. Sakam da prasam dali nekoja od Vas imala slicno iskustvo?

@ma@ma, go citav tvojot napis i od ona sto znam e deka vinoto go opusta teloto i umot, pa im dozvoluva na partnerite povekje fantazija i so toa pogolemi sansi za pravenje bebence. Ti posakuvam srekja vo toa user posted image

clock-img

10.11.2011, 00:11

clock-img

@ma@ma@

pencil-img

11

fala ke vi kazam ovoj mesec ali ke ima nesto fala na podrskata pozdrav do site user posted image sto se nadevat ovoj mesec  pa ajde cekame user posted image ......?

clock-img

20.11.2011, 22:12

clock-img

lindicka

pencil-img

338

Lugje, da ve prasam za edna bapska rabota...sum slusala nekoi postari zeni sto kazuvale deka ostanale bremeni na prv den od menstruacija, ili pak na tret den od mentstrucija. Ste slusnale li za ova? I kako bi odelo toa..? Dali ako imas odnosi na prv den, i ostanes bremena kje zapre menstruacijata ili ne? Isto i na treti den, bi zaplela li ili ne? Ako slusala nekoja od vas za vakvo nesto, neka pise, fala

clock-img

30.11.2011, 12:13

clock-img

Filigran

pencil-img

2

Zdravo, jas sum nova ovde. Vekje 2 i pol godini sme vo brak i ne ostanuvame bremeni. So mene naizgled i pri osnovnite ispituvanja na hormonite (zatoa sto na podetalni ispituvanja nemame odeno, samo kaj Tase vo BT koj ne sovetuvase na In vitro)e se vo red a kaj soprugot spermata e so poslab kvalitet. No mi se slucuva nesto za koe neznam kogo da prasam. Posle sekoe vodenje ljubov lezam so krenati noze ili vednas zaspivam so cel spermata da ostane vo mene. No nautro koga ke stanam sepak spermata istekuva. Dali toa e normalno ili? Dali moze nekoj od vas da mi spodeli svoe iskustvo, zatoa sto navistina mi e neprijatno nekoj da prasam. :(((user posted image

clock-img

30.11.2011, 14:32

clock-img

liljak

pencil-img

284

filigran i jas istoto go pravam navecer imame odnosi se so cel da ne stanuvam , taka da zaspijam i polse od sabajle mi istekuva...toa e vo red jas koga ostanav bremena no zavrsiv so spontan duri i nozete ne mi bea krenati no ostanav bremena, eve sega se pravam i nemozam pak da ostanam...pozzz

clock-img

30.11.2011, 14:40

clock-img

Anonimen

ИЗВОРНА ПОРАКА: Filigran

Zdravo, jas sum nova ovde. Vekje 2 i pol godini sme vo brak i ne ostanuvame bremeni. So mene naizgled i pri osnovnite ispituvanja na hormonite (zatoa sto na podetalni ispituvanja nemame odeno, samo kaj Tase vo BT koj ne sovetuvase na In vitro)e se vo red a kaj soprugot spermata e so poslab kvalitet. No mi se slucuva nesto za koe neznam kogo da prasam. Posle sekoe vodenje ljubov lezam so krenati noze ili vednas zaspivam so cel spermata da ostane vo mene. No nautro koga ke stanam sepak spermata istekuva. Dali toa e normalno ili? Dali moze nekoj od vas da mi spodeli svoe iskustvo, zatoa sto navistina mi e neprijatno nekoj da prasam. :(((user posted image


Filigran i kaj  mene bese isto pa sega  sum bremena so vtoro bebe ....I toa ne sum lezela tuku odma stanuvam i odam na soljla...takada spermatozoidot ke si oplodi ako ima jajcekletka i te kako... I kaj mene odma istekuva takada mislam deka toa ne e pricina za da nemozes da ostanes bremena...

clock-img

05.12.2011, 17:41

clock-img

Filigran

pencil-img

2

Vi blagodaram devojki, vasite odgovori mi vleaa doverba deka jas ne sum edinstvena i deka samo mene ne mi se slucuva ova. Ke prodolzime da rabotime na ovoj slucaj i se nadevam deka eden den ke imam ubava vest!!!user posted image

clock-img

05.12.2011, 20:36

clock-img

anedespo

pencil-img

940

Zenski, jas primenuvam edna tehnika sto ja procitav nekade a se odnesuva na toa sto treba silno da go zamisluvas vizuelno ona sto silno go posakuvas i so pozitivna energija da se nasocis kon toa. Na toj nacin ja privlekuvas srekata i taa pobrzo ke te pronajde. Isto e i so negativnite misli , pa zatoa tie treba da bidat sosema iskluceni. Jas posakuvav silno nova rabota i ja dobiv konecno. Vi posakuvam i Vasda vi se ostvari  najgolermata zelba. Eve vi prakam pozitivna energija.

clock-img

05.12.2011, 22:57

clock-img

bella80

pencil-img

311


ИЗВОРНА ПОРАКА: anedespo

Zenski, jas primenuvam edna tehnika sto ja procitav nekade a se odnesuva na toa sto treba silno da go zamisluvas vizuelno ona sto silno go posakuvas i so pozitivna energija da se nasocis kon toa. Na toj nacin ja privlekuvas srekata i taa pobrzo ke te pronajde. Isto e i so negativnite misli , pa zatoa tie treba da bidat sosema iskluceni. Jas posakuvav silno nova rabota i ja dobiv konecno. Vi posakuvam i Vasda vi se ostvari  najgolermata zelba. Eve vi prakam pozitivna energija.


Anadespo jas moementalno ja citam knigata Tajna od Ronda Birn,poentata na taa kniga e istata sto ti veke ja primenuvas:))))))
Epten e dobra knigata,i jas veruvam vo zakonot na privlecnosta,ako sme pozitivni privlekuvame pozitivni raboti i obratno...

clock-img

21.12.2011, 11:07

clock-img

dostickage

pencil-img

2181

ИЗВОРНА ПОРАКА: anedespo

Zenski, jas primenuvam edna tehnika sto ja procitav nekade a se odnesuva na toa sto treba silno da go zamisluvas vizuelno ona sto silno go posakuvas i so pozitivna energija da se nasocis kon toa. Na toj nacin ja privlekuvas srekata i taa pobrzo ke te pronajde. Isto e i so negativnite misli , pa zatoa tie treba da bidat sosema iskluceni. Jas posakuvav silno nova rabota i ja dobiv konecno. Vi posakuvam i Vasda vi se ostvari  najgolermata zelba. Eve vi prakam pozitivna energija.



aj da se vidime na kafe da mi objasnis podetalno user posted image user posted image  i jas silno posakuvam i od Nova Godina zdravje Boze ke aram nesto novo.Inace sme koleski user posted image

oftopic , sorry

clock-img

21.12.2011, 11:23

clock-img

kikicka

pencil-img

4218


ИЗВОРНА ПОРАКА: dostickage

ИЗВОРНА ПОРАКА: anedespo

Zenski, jas primenuvam edna tehnika sto ja procitav nekade a se odnesuva na toa sto treba silno da go zamisluvas vizuelno ona sto silno go posakuvas i so pozitivna energija da se nasocis kon toa. Na toj nacin ja privlekuvas srekata i taa pobrzo ke te pronajde. Isto e i so negativnite misli , pa zatoa tie treba da bidat sosema iskluceni. Jas posakuvav silno nova rabota i ja dobiv konecno. Vi posakuvam i Vasda vi se ostvari  najgolermata zelba. Eve vi prakam pozitivna energija.



aj da se vidime na kafe da mi objasnis podetalno user posted image user posted image  i jas silno posakuvam i od Nova Godina zdravje Boze ke aram nesto novo.Inace sme koleski user posted image

oftopic , sorry
[/quote


и јас знам за ова.....јас мнгпосакував убава цврста врска, семејство и разбирање со мм и тоа го добив ,некогаш дурике се замислам како стигнав тука ама после си велам во себе па ова го посакував и ова го добив.сега посакувам уштеедно user posted image здравје боже.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

clock-img

21.12.2011, 11:25

clock-img

kikicka

pencil-img

4218

инаку со мм работиме на user posted image покрај едното сакамеи друго арноама со првото јас после односот не станав за во њц асега станав иништо само ми каснеше недела и ми дојде така да другиотпат не станувамникаде па се надевам декаке биде.и ке рацунам плодниденови и разноразни колкулацииuser posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

clock-img

13.01.2012, 19:18

clock-img

MAMI28

pencil-img

39

zdravo,imam mnogu nerazjasneti misli vo mojata glava ,no ke pocnam od tuka,vo ponedenikot bev na rutinski pregled i mi otkrija cin1 imam bebe od 10 meseci,i mislam deka pak sum bremena,no za toa za sigurnost ke doznaeme za nekolku dena ,ve molam da mi objasnite dali e mozno da sum brmena so cin 1 ili jas nesto si umisluvam vo majata glavaL(((((((,vo ponedelnikot ke se slusna so doktorkata za toa sto treba da pravam ponatamu lele celata sum izgubena ve molam pomognete

clock-img

13.01.2012, 22:06

clock-img

Bogdancanka

pencil-img

5422


Mami28 nesto poveke za Cin imame diskutirano tuka

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

clock-img

14.01.2012, 19:15

clock-img

Sajna

pencil-img

588

mami 28 CIN1 ne e precka za ostanuvanje bremenost, no sepak treba da se sledi ili da se izleci skroz dokolku postoi moznost, jas imav CIN1 i go lecev prirodno so preparati od ZLATNA PCELKA vo Leptokarija se naogaat, za dva meseca go snema, a inace imam poznanicka koja so CIN3 se porodi ... najubavo se so doktorkata ke si se dogovoris pozz

clock-img

14.01.2012, 20:13

clock-img

lindicka

pencil-img

338

Сајна, каде точно се наоѓа ЗЛАТНА ПЧЕЛКА во Лептокарија? И дали се скапи производите таму? Фала

clock-img

14.01.2012, 22:30

clock-img

cvetce4

pencil-img

24

Lindicka Zlatna pcelka vo Leptokarija e sproti Alpha Banka. Jas i mm gi koristime sumlivite tableti koi se na baza na maticen mlec i navistina se dobri. Mislam deka edno pakuvanje cini okolu 480 den. Sajna koi proizvodi od Zlatna Pcelka gi imas koristeno?

clock-img

22.01.2012, 14:19

clock-img

Anonimen

Zdravo na site!

Sakav da spodelam eden sovet so vas koj go dobiv pred nekoj den. Ako veke go ima na sajtov togas izvinete me sto se povtoruvam.
Mi kazaa deka kako star recept, dokolku sakas da zabremenis za vreme na plodnit denovi da se paris so kamilica i posle toa vednas da imas odnosi i da lezis cela vecer do sabajleto.
Jas probav dosega 2 veceri, i nekako poinaku e cuvstvoto, no ne sum sigurna dali ke ima efekt. Dali mozebi nekoj ima vakvo iskustvo i sto mislite dali bi imalo nekoja stetna posledica ako se primenuva nekolku veceri po red parenjeto?
Inaku, kako sto procitav pogore i kaj mene se slucuvase da posle odnos spermata vednas istece nadvor, ili pak vo tekot na nokta ili sabajleto. A sega ovie dva veceri ja nema taa pojava.
Najverojatno so kamilicata se sirat kanalite ili se otvaraat kako sto mislam. Inaku jas pravev HSG rezultatite bea vo red, dobri mi se kanalite a mm imase malku poslabi rezultati.
.Pa ne znam ova so kamilicava mi dade nova nadez zosto mi kazuvaat pozitivni iskustva pa da vidime. Ako ima nekoj iskustvo za ova pisete.

Pozdrav