writing-img

RE: Рецепт за зголемување на можноста за забремнување!

  
clock-img

03.10.2010, 00:15

clock-img

baby mama

pencil-img

679

Jas nisto ne piev pred da zabremenam, ne ni znaev deka trebalo da se pieuser posted image

_____________________________

Always kiss your children goodnight - even if they''re already asleep.

clock-img

03.10.2010, 20:51

clock-img

cece81

pencil-img

331

Beluvce dobre dojde na forumot user posted image ... i vo najskoro vreme da ostanes user posted image  , za folna kiselina da si pies, no nemoj da pies Zalfija koj ti rekol nea da ja pies ? jas so sigurnost ti tvrdam deka zalfijata e stetna ne se preporacuva za zabremenuvanje toa go pisuva i na kutijata(pr. od goodnatural caevite) od cajot deka ne se preporacuva za trudnici i za onie sto sakaat da zabremenat, a sum go procitala i po vesnici, tvoe e da odlucis. I Namesto Zalfija da ne mislese na Zdravec? 

clock-img

04.10.2010, 13:09

clock-img

Beluvce

pencil-img

126

hi Cece81 abe nekade procitav nekoj caj....zatoa prasuvam...inace koa taka si procitala ne zema zalfija vo nikoj slucaj.
a kakov e toj Zdravec i za so e?

clock-img

04.10.2010, 13:15

clock-img

Палешка РР

pencil-img

7505

КЛИК

Жалфијата воопшто не е штетна, напротив, таа е најголем прочистувач на организмот и помага при неплодност.


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

clock-img

04.10.2010, 13:22

clock-img

amelbebe

pencil-img

1105

jas go koristev crniot kim(nigele sativA) ne se koristi samo za neplodnost duri i za drugi zdrastveni problemi i navistina ima efikasno dejstvo isprobano od maoja strana

clock-img

04.10.2010, 17:59

clock-img

Beluvce

pencil-img

126

amelbebe kakov e toj kimili ovoj obicen kim?

clock-img

04.10.2010, 21:25

clock-img

amelbebe

pencil-img

1105

ne,ne e kako obicniot kim tuku e sasvim nesto drugo ,jas go konzumirav vo vid na ulje mi go ispratija od francija i ima miris kako nafta,vo nekoi islamski dukani kaj nas go ima pod imeto curukot,ama ne e toa toa

clock-img

04.10.2010, 22:04

clock-img

Beluvce

pencil-img

126

Amelbebe jas ziveam vo Germanija pa ako mozi da mi kazis kako e tocno imeto pa ke pobaram ovde!

clock-img

04.10.2010, 23:03

clock-img

amelbebe

pencil-img

1105

beluvce odi  vo tie islamski dukani ili marokanski,turski tamu ke go najdes pod  CHURUKOT vo ulje,a se konzumira i vo vid na zrna  poznato kako NIGELE SATIVA,jas go piev  imam podobruvanje,ili prenaraj na net pod toa ime ima i apteki preku koi mozes da di naracas

clock-img

04.10.2010, 23:34

clock-img

Beluvce

pencil-img

126

amelbebe a so toa se zgolemuva plodnosta ili za sto potocno mu e namenata...a bas sega ke vidam na net!
fala

clock-img

04.10.2010, 23:43

clock-img

Beluvce

pencil-img

126

clock-img

05.10.2010, 16:40

clock-img

Beluvce

pencil-img

126

zdravo na site
deneska bas slusav na radio deka ne smeeme da go drzime lap topotv v skut zatoa sto toa  mnogu ja namaluvalo plodnosta i toa doveduvalo do neplodnost i kaj mazite i kaj zenite ( znaci moram da se odviknam jas od taa losa navika)
pa zatoa vnimavajte kolku sto mozite
pozdrav

clock-img

05.10.2010, 18:43

clock-img

cleo

pencil-img

499

Jas citav za nekoi apcinja od nekoe rastenie koe raste vo Peru, se vika Maka. Sakam da gi kupam, ja podobruvale plodnosta i kaj dvata pola. Sto mislite vie, dali ima nekoj iskustvo so niv? Gi ima vo SWANSON, vo nivnata prodavnica sproti Univerzalna sala, okolu 1 000 denari se, 60 apcinja milsma, ama 2-3 dnevno se pijat.

clock-img

05.10.2010, 20:06

clock-img

Natasa981

pencil-img

955

da, taka e. Peruvian maca ili kaj nas macina treva,ocajnica. Nekoi tvrdat deka otkako ja piele zabremenile,ama jas citav iskustva so bilkata ,potocno pienje na caj a ne apcinja kako sto sakas da kupis ti. Kako i da e,jas mislam deka vredi da se proba ako ne e stetno ,neli?

clock-img

05.10.2010, 20:32

clock-img

cleo

pencil-img

499

Natasa, sigurna li si mila deka Peruvian Maca e isto sto i Macina treva (Ocajnica)???

clock-img

16.10.2010, 20:41

clock-img

kvrcka

pencil-img

6

ako moze da mi kazete kade da gi naracam tie apcinja navistina ke vi bidam blagodarna veke 2godini se obiduvame nisto.a imam edno dete od 5,5godini.sega ja najdov slucajno stranava i se zacleniv.

clock-img

16.10.2010, 20:50

clock-img

kvrcka

pencil-img

6

uf ne sme komunicirale voopsto ama stvarno imam potreba da si ja kazam makata.imam napraveno samo pap koj e ok i obicen exo koj e ok inaku tolku mi e precizen ciklusot sto mozam da recam vo saati.imav nekoj iscedok za koj mi dadoa tie vaginaleti so jod ama pak mi se povtori i kanesten.ginekologot mi e katastrofa mi dade nekoi hormonski vo kombinacija so nekoi za folikulite i pokraj toa sto mi gi proverija i se ok i nisto 2 meseci.ama ne sakam da gi pijam posto ne mi odgovaraa.lele referat.....izvinete ama sto da pobaram da mi ispitaat????????ve molam

clock-img

16.10.2010, 20:52

clock-img

cece81

pencil-img

331

kvrcka dobrodojdeuser posted image

Moderator: Web stranica ispratena po pat na PP



< Поракaта ја уредил Палешка -- 16.10.2010 21:07:08 >

clock-img

17.10.2010, 10:39

clock-img

Bogdancanka

pencil-img

5422

Dobredojde Kvrcka ti posakuvam prijatna druzba na rr koga velis deka ginekologot ti e katastrofa za pocetok moze da go smenis odi kaj nekoj drug napravete i spermogram nemora da se bara pricina kaj tebe ako nemozes da ostanis trudna ako i spermogramot e vo red potoa moze da proveris proodnost na kanali pozzzzz mila

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

clock-img

17.10.2010, 10:40

clock-img

Bogdancanka

pencil-img

5422

ИЗВОРНА ПОРАКА: cleo

Natasa, sigurna li si mila deka Peruvian Maca e isto sto i Macina treva (Ocajnica)???



Cleo Maca apcinjata i Macica treva ne se isto


_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

clock-img

17.10.2010, 11:14

clock-img

Natasa981

pencil-img

955


ИЗВОРНА ПОРАКА: Bogdancanka

ИЗВОРНА ПОРАКА: cleo

Natasa, sigurna li si mila deka Peruvian Maca e isto sto i Macina treva (Ocajnica)???



Cleo Maca apcinjata i Macica treva ne se isto

Znaci vaka, tabletkite za koi pisuvav pretpostavuvam se na baza na Peruvian maca (lepidium meyenii) , a macina treva ili ocajnica (marrubium vulgare) e nesto sosema drugo a i namenata im e razlicna. Izvinete ako nekogo dovedov vo nedoumica. Sekako, pred zemanje na bilo kakvi lekovi ili caevi Ve molam prvo konsultirajte se so vasiot lekar ili ginekolog.

clock-img

17.10.2010, 20:42

clock-img

kvrcka

pencil-img

6

fala ti,imas pravo ke go smenam ginekologot,malku mi bese nezgodno ama....a kako se ispituva proodnost toa ne e nesto strasno neliuser posted image  mnogu mi e polesno sto ja najdov rr i site vas tuka!!!!da si go spodelam problemot fala bogdancanka!!!ama jas ova kako da ti go pratam kako odgovor za tebe?dali dobro prakam?

clock-img

19.10.2010, 10:11

clock-img

Octavia

pencil-img

617

Еве еден интересен текст за темава тука.

clock-img

19.10.2010, 11:59

clock-img

Bogdancanka

pencil-img

5422



eve tuka ima nesto poveke za proodnost na kanalite pozzzz mila


http://www.ringeraja.mk/forum/m_30810/mpage_4/tm.htm


< Поракaта ја уредил Bogdancanka -- 19.10.2010 12:02:08 >


_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

clock-img

19.10.2010, 12:04

clock-img

Bogdancanka

pencil-img

5422

ИЗВОРНА ПОРАКА: kvrcka

ama jas ova kako da ti go pratam kako odgovor za tebe?dali dobro prakam?




dobro e mila pozzzz


_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........