writing-img

Кога трошиме повеќе?

clock-img

24.06.2009, 10:12

clock-img

mami

pencil-img

8680

кога е детето мало и не оди во градинка или кога почне да оди во градинка?
за училиште не зборам, таму одат мнооооогу пари


< Поракaта ја уредил vezilka RR -- 23.4.2012 12:47:52 >

clock-img

25.06.2009, 01:25

clock-img

Еца

pencil-img

6692

Ау мами па многу е тешко да се каже, не знам, мислам дека се троши и овака и онака, и бебето има потреби и неопхпдни работи за него и покасно во градинка пак исто и така...Трошиме и ќе трошиме и нема многу да прашувамеuser posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил vezilka RR -- 23.4.2012 12:51:21 >


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

clock-img

21.09.2009, 11:34

clock-img

mami

pencil-img

8680

аааа сега седи дома..а кога ке почне во градинка? па топлинки, па алишта, па боенки, па боички па...
и после доаѓа училиште- книги, ранци, нови патики секој 01.09user posted image user posted image user posted image па несакам ваква јакна не носи никој, па пари за ужинка..user posted image


< Поракaта ја уредил vezilka RR -- 23.4.2012 12:51:06 >

clock-img

07.10.2009, 14:51

clock-img

big_mama817

pencil-img

1331

мало дете мали трошкови,големо дете големи трошкови, јас мислам додека е мал ќе носи она што јас ќе му купам (бидејќи знам колку ми е џебот нели), а кога ќе порасне не јас што сакам туку тој што сака инаку ќе биде зошто си ме родила кога не можеш да ми обезбедиш све што сакам user posted image

< Поракaта ја уредил vezilka RR -- 23.4.2012 12:50:49 >


_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

clock-img

07.10.2009, 14:52

clock-img

profesorica

pencil-img

5709

ИЗВОРНА ПОРАКА: big_mama817

мало дете мали трошкови,големо дете големи трошкови, јас мислам додека е мал ќе носи она што јас ќе му купам (бидејќи знам колку ми е џебот нели), а кога ќе порасне не јас што сакам туку тој што сака инаку ќе биде зошто си ме родила кога не можеш да ми обезбедиш све што сакам user posted image



потпис!


< Поракaта ја уредил vezilka RR -- 23.4.2012 12:50:34 >


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

clock-img

10.11.2009, 12:56

clock-img

mother 29

pencil-img

4405

јас мислам дека многу трошам!платата (а и не  е баш мала ) за 2 недели е маф!?после да се живи и здрави картичките?!

< Поракaта ја уредил vezilka RR -- 23.4.2012 12:50:17 >

clock-img

10.01.2010, 23:23

clock-img

Angelche

pencil-img

1

Koga se decata pomali trosocite se slatki.Cucli,tropalki,topcinja.Koga malku ke poporasnat pocnuvaat original barbiki,vozovi na sini,roboti na baterii,koli na dalinsko.Koga ke porasnat uste malce ke vi zemat se sto e vase(ako ti se kerki)marami,alki,mengusi,bluzi.user posted image Ako neka se zdravi i zivi.Ne sme bile poarni.user posted image


< Поракaта ја уредил vezilka RR -- 23.4.2012 12:49:54 >

clock-img

10.01.2010, 23:25

clock-img

pacuvce

pencil-img

1289

ИЗВОРНА ПОРАКА: Angelche

Koga se decata pomali trosocite se slatki.Cucli,tropalki,topcinja.Koga malku ke poporasnat pocnuvaat original barbiki,vozovi na sini,roboti na baterii,koli na dalinsko.Koga ke porasnat uste malce ke vi zemat se sto e vase(ako ti se kerki)marami,alki,mengusi,bluzi.user posted image Ako neka se zdravi i zivi.Ne sme bile poarni.user posted image




Mi se dopadna napisanovo...Se slozuvam...Da se zivi i zdravi...

< Поракaта ја уредил vezilka RR -- 23.4.2012 12:49:37 >


_____________________________

Love is in the air

clock-img

20.01.2010, 15:54

clock-img

caci20

pencil-img

1049

More i na jadenje se trosi. Karfiol, brokula, tikvicki vo sekoe vreme nezavisno od sezonata. Krem sirenje, kiselo mleko, sirenje, jogurt, mleko sekogas svezo. Ovosje i sto ti ja znam. Najmalku 5000 denari. Se za Petar za nas dopolnitelno. Igracki tuk tamu, obleka da ne pravime muabet. Peleni 2-3 pakuvanja, vlazni maramcinja. Boze cuvaj. Jas ne znam kako uspevale porano.

< Поракaта ја уредил vezilka RR -- 23.4.2012 12:49:22 >

clock-img

20.01.2010, 17:23

clock-img

Anushka

pencil-img

1392

ех, да ве утешам, далеку е вашето:
слободна карта за школо, секој ден за доручек во школо, па за излегување со девојката, а за кино, а за тренинг, а нови патики (бренд, нормално), а скијање, а нова даска за снег, а дочекот на НГ, па мора со нова кошула и пантолони, па роденденот на најдобриот дргар, па подарок за НГ за девојката, па за крема против акни, па за мултивитамини, па за такси касно навечер, па за курс фотошоп, па за француски, па за англиски, па за математика да се поправи двојката дополнителни часови, а компјутерот мора да се „апгрејдува“, па за нови игри, па забарот, па фризерот ...
а некогаш таман си ги наручал со кило месо и три кила компири, ти викаат: „мамо, може да си нарачаме пица?“
.... и тука капитулираш и си викаш - море, нека се здрави и живи“ 

< Поракaта ја уредил vezilka RR -- 23.4.2012 12:49:10 >

clock-img

20.01.2010, 18:14

clock-img

Еца

pencil-img

6692

user posted image user posted image ме насмеа Анушке!

Трошиме и тек ќе трошимеuser posted image


< Поракaта ја уредил vezilka RR -- 23.4.2012 12:48:56 >


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

clock-img

22.04.2010, 13:59

clock-img

Палешка РР

pencil-img

7505

ИЗВОРНА ПОРАКА: Anushka

ех, да ве утешам, далеку е вашето:
слободна карта за школо, секој ден за доручек во школо, па за излегување со девојката, а за кино, а за тренинг, а нови патики (бренд, нормално), а скијање, а нова даска за снег, а дочекот на НГ, па мора со нова кошула и пантолони, па роденденот на најдобриот дргар, па подарок за НГ за девојката, па за крема против акни, па за мултивитамини, па за такси касно навечер, па за курс фотошоп, па за француски, па за англиски, па за математика да се поправи двојката дополнителни часови, а компјутерот мора да се „апгрејдува“, па за нови игри, па забарот, па фризерот ...
а некогаш таман си ги наручал со кило месо и три кила компири, ти викаат: „мамо, може да си нарачаме пица?“
.... и тука капитулираш и си викаш - море, нека се здрави и живи“ 



Леле Анушка, па ти од збор до збор си го опишала син ми. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Сега плус преговара за Веспа..а абер нема дека јас едвај дубак можам да купам user posted image


< Поракaта ја уредил vezilka RR -- 23.4.2012 12:48:43 >


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

clock-img

22.04.2010, 14:46

clock-img

penelopa

pencil-img

3419

Читајќи ги вашите постови помалку ме фаќа стравuser posted image ...како идни родители веќе почнавме да подѕирнуваме колку чинат основни работи за бебе-креветче, количка, облека и сл. и што да ви кажам сами знаете за деца е најскапо, асална количка онаа 3 во 1 од 200-500 евра, а секој сака најубаво за своето дете...незнам како ќе излегуваме на крај user posted image изгледа ќе треба да скратиме на своите потребиuser posted image

< Поракaта ја уредил vezilka RR -- 23.4.2012 12:48:27 >


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

clock-img

22.04.2010, 22:59

clock-img

ananikol

pencil-img

1568

ИЗВОРНА ПОРАКА: Anushka

ех, да ве утешам, далеку е вашето:
слободна карта за школо, секој ден за доручек во школо, па за излегување со девојката, а за кино, а за тренинг, а нови патики (бренд, нормално), а скијање, а нова даска за снег, а дочекот на НГ, па мора со нова кошула и пантолони, па роденденот на најдобриот дргар, па подарок за НГ за девојката, па за крема против акни, па за мултивитамини, па за такси касно навечер, па за курс фотошоп, па за француски, па за англиски, па за математика да се поправи двојката дополнителни часови, а компјутерот мора да се „апгрејдува“, па за нови игри, па забарот, па фризерот ...
а некогаш таман си ги наручал со кило месо и три кила компири, ти викаат: „мамо, може да си нарачаме пица?“
.... и тука капитулираш и си викаш - море, нека се здрави и живи“ 



Na ova ke nadopolnam
+ dzeparac (nedelen),vo meguvreme nekoja zurka +
+mp4 nov model se razbira
+trendovski mobilen

< Поракaта ја уредил vezilka RR -- 23.4.2012 12:48:13 >

clock-img

01.12.2012, 16:58

clock-img

Mihaela 2010

pencil-img

4230

Kolku povekje imam tolku povekje trosam...na se se naviknuvam i koga imam i koga nemam :))
momentalno so malo dete i toa edno terame nekako,trgna vo gradinka mi se namalija troocite ...prvo zatoa sto ne plakjam zena da ja cuva cel den tuku ja cuva 3 casa,vtora rabota,do 14.30h nema nikoj doma pa taka za razlika od lani mi se namali poprilicno dobro smetkata za struja,namesto da zatopluvam od sabajle pa do vecer,nie pocnuvame da toplime koga ke dojdat doma vo 2 ipol...arno ama tie viok pari sto mi ostanale nigde gi nema,krati od edno ide za drugo i taka...

clock-img

12.03.2013, 11:11

clock-img

arh_diz

pencil-img

7198

Kolku poveke imame , imame pogolemi apetiti i poveke trosime

_____________________________

Биди тоа што си

clock-img

12.03.2013, 11:27

clock-img

Tanjicka

pencil-img

475

kolku poveke imas tolku poveke trosis, i pak ti e malceuser posted image

clock-img

12.06.2013, 11:03

clock-img

Jana9

pencil-img

11

Deteto koe odi vo gradinka definitivno.Pozdrav

clock-img

12.06.2013, 11:04

clock-img

niki

pencil-img

4299


ИЗВОРНА ПОРАКА: Tanjicka

kolku poveke imas tolku poveke trosis, i pak ti e malceuser posted image



vaka bas

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

clock-img

12.06.2013, 11:36

clock-img

temjanuska75

pencil-img

770

Никогаш доста, секогаш треба уште и уште, ах човечка природа вечно незадоволна.

clock-img

12.06.2013, 11:37

clock-img

bucko mal

pencil-img

1431

ubavo kazale coveckoto oko ne nasitnouser posted image user posted image user posted image

ИЗВОРНА ПОРАКА: Tanjicka

kolku poveke imas tolku poveke trosis, i pak ti e malceuser posted image


clock-img

12.06.2013, 11:43

clock-img

Octavia

pencil-img

617

Трошиме на глупости, трошиме повеќе отколку што реално треба, ама така функционира светот и потрошувачкото општество. А плус, целосната неизвеснот во која живееме не поттикнува да се однесуваме така, во стил на живеење „кога, ако не сега“.

clock-img

29.11.2013, 12:51

clock-img

Mihaela 2010

pencil-img

4230

Se uste stojam na toa kolku povekje imam tolku povekje trosam,iako vo posledno vreme pocnav da kontroliram kaj odat pariteuser posted image ...no od naredniot mesec mi se pokacuva platata za nekoi 20% pa tek toga ke vidam kaj ke odat parite i dali ke bidat pametno iskoristeni ili pak ke se zalam kon kraj na mesecot deka mi falat pariuser posted image

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

clock-img

29.11.2013, 14:16

clock-img

sandriana RR

pencil-img

2924

И јас сум од тие - колку повеќе имам, толку повеќе трошам, и воопшто не ми се допаѓа оваа особина. Око човечко ненаситно е user posted image

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

clock-img

29.11.2013, 15:05

clock-img

vezilka RR

pencil-img

4931

Како растат децата така им се зголемуваат трошоците. Првично нивниот список е составен од пелени кремички и такви тракатанци. Секое ново доба се повеќе се зголемува списокот. Ние треба некако да преграбиме, хехе, ако, само нека се живи и здрави.

Последни статии

article-img