RE: Денес тагувам поради... (Целосна верзија)

Форум >> [Партнерство] >> Во прегратка на тагата



Порака


lukajana RR -> RE: Денес тагувам поради... (7.11.2015 22:57:35)

Денес не ми е денот [sm=smiley13.gif]
За два месеци требаше да се роди едно бебе ,една мала женска која многу ке ги радуваше мама и тато .
Ама се роди вчера [sm=smiley19.gif] и нејзините 1200гр не успеаа да се изборат за живот и малото сонце денес ја изгуби битката .




Melanija RR -> RE: Денес тагувам поради... (7.11.2015 23:05:51)

lukajana RR[sm=smiley19.gif] strasno trogatelno[sm=smiley13.gif] nema uteha vo ovoj moment




kapina -> RE: Денес тагувам поради... (8.11.2015 18:02:46)

Lukajana zal mi e mnogu jas vcera bukvalno rikav na glas placev posto bev na grobistata za zadusnica na grobot na tatko mi i na grobot na drugarka mi i oti minatata god na denesen den mi se sluci biohemiska bremenost imav dva embrioni vrateno i rikav na glas tatko mi imase 51 god koga umre drugarka mi 22god




mommy_angels RR -> RE: Денес тагувам поради... (10.2.2016 10:40:06)

Денес немам каде,Земјата ми е мала,претесна,небото ми е високо ,а душата претешка.Денес сакам да стане утре,сега во моментов и никогаш да не се повтори.
Понекогаш ете така се лажам дека времето залечува,трагите бледеат и животот продолжува.Но,потоа доаѓа 10 ти февруари и се се руши.Спомените се тука,не отишле ни чекор подалеку од мене,сликите во глава навираат како да било вчера,срцето стега,бара излез,а солзите се врели,болат до срж.
Каде е тоа проклето време да залечи?!?
Физичката болка поминува,крвавите рани зараснуваат,но кога душата боли ,лекот не постои.Кога срцето крвари ,проклето боли,не поминува.Тука не постои ден,месец,година .Тука нема ни време ,ни лек.Тука сум само јас ,здробена од болка и пет години талог на душава.
Мама ВЕ САКА,силно ве гушка,тука и сега,зашто немам каде.




bebebi -> RE: Денес тагувам поради... (20.2.2016 13:27:57)

Taguvam za majkata rodilka od Prilep imala 21 god. zalosno, zad sebe ostavila kerkicka i novorodence kolku samo mi e zal za tie deca....dusata mi e rastreperena[sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]




Страница: <<   < Претходна страница  2 3 4 5 [6]