RE: Денес тагувам поради... (Целосна верзија)

Форум >> [Партнерство] >> Во прегратка на тагата



Порака


kapina -> RE: Денес тагувам поради... (6.1.2013 11:56:28)

primi socustvo skcura i mojot tatko e pocinat veke 7 godini uste malku ne doceka niprvo i vnuce da vide




vezilka RR -> RE: Денес тагувам поради... (30.6.2013 12:28:12)

Почина Робертo Беличанец. Изгубивме уште еден борец за слобода и човекови права.

Почивај во мир!




Солза -> RE: Денес тагувам поради... (3.4.2014 10:56:15)

Денес тагувам поради едно бебе кое требаше сега да се гушка со својата мама.[sm=smiley19.gif] Зарем не е неправда кога после години ќе ја добиеш битката за бебе, 9 месеци ќе го носиш во себе, ќе го чувствуваш како расте, ќе го галиш, и на крајот да го изгубиш[sm=smiley19.gif] Зошто? ЗОШТО!!! Ми иде да врискам од болка, душава ме боли, а сепак мојата болка не е ни приближно слична на болката која ја чувстува оној на кој тоа му се случило. И кој збор да го кажеш за утеха? Што да кажеш за да ја намалиш болката




Defne90 RR -> RE: Денес тагувам поради... (22.5.2014 19:16:51)

денеска тагувам поради тоа што најхаризматичното,најдоброто,најкултурното момче од нашиот град што имаше најголемо срце во себе замина од овој свет засекогаш пред два дена на само 27 години.И мислав тагата се намалила,ама гледам дека е тука,гледам кога отидов да шетам со синко а на лицата на луѓето е присутна црнината и болката,присутен е тој тажен поглед што повеќе нема да го видиме никогаш.Ќе тагуваме и јас и цел град за тоа момче со најголемо срце,ќе тагуваме,ама се надевам барем почива во мир,се надевам Бог го примил кај себе и сега е среќен и таму горе со своите најблиски кои исто си отидоа од овој свет.Жално е многу,за две недели требаше да игра на свадбата на неговиот брат,жално е многу,но животот е таков,ама засекогаш ќе го чуваме во нашите срца и ќе го памтиме како најдоброто момче од нашиот град кое имаше толку многу добрина во себе.[sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]




Mihaela 2010 -> RE: Денес тагувам поради... (22.7.2014 8:49:51)

Vcera (21.07)po dolga bitka so rakot od ovoj svet si zamina najdobriot,najpocituvaniot pedijatar dr.Nabil Simrin,doktor koj uste od prviot mesec se grizese za moeto dete,doktor koj bese poln so znaenje,od kogo naucivme mnogu i nie roditelite,doktor koj bese vo vistinska smisla na zborot pedijatar,bidejki osven sto si ja sakase rabotata mnogu gi sakase i decata.
Utrovo koga doznav mnogu se nataziv,takov covek retko se naogja..Pocivaj vo mir




aksor22 -> RE: Денес тагувам поради... (5.2.2015 16:01:38)

[sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif] denes taguvam skoro edna nedela od koga se porodiv mi nedostigas malecka mama nemoze bez tebe trebase sega da te drzasm vo pregratka a ne da placam po tebe i bato oseca deka na mama ne i e dobro i toj taguva iako velam mal e ne svati sto se sluci moe angelce se nadevam deka tamu ke bides srekna na Bog mu bese pomila te zema uste vo utrobata na krajot od naseto 9 mesecno patuvanje baba e tamu ke te cuva iako mi e sega potrebna znam deka tebe ti e popotrebna ke te guska namesto mama i tato [sm=smiley19.gif]




lukajana RR -> RE: Денес тагувам поради... (5.2.2015 17:19:52)

Ах бре жено[sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]




kapina -> RE: Денес тагувам поради... (5.2.2015 18:01:29)

Aksor zal mi e guski milicka od mene




Melanija RR -> RE: Денес тагувам поради... (10.2.2015 12:38:58)

aksor22[sm=smiley19.gif] немам зборови, тагувај но и гуни го силно синчето




blond -> RE: Денес тагувам поради... (11.2.2015 10:35:04)

Vcera pocina moja bliska osoba, covek vo godini,no sepak epten go sakav.
Pocivaj vo mir! Izvini sto ne najdov vreme za tebe ovie nekolku meseci dodeka ti me barase da me vidis [sm=smiley19.gif]




vezilka RR -> RE: Денес тагувам поради... (13.2.2015 10:20:17)

„...Извини Тамара, што ги потрошивме парите на билборди за штитење на неродените деца наместо за лекови за родените деца...“


Тагувам порди смртта на едно невино детуле, кое можеше и тебаше да живее, да не беше овој труло општество. Ја убивме Тамара, а ако не се свестиме, ќе убиме и други.

Извини Тамара!!!




vezilka RR -> RE: Денес тагувам поради... (6.3.2015 13:46:33)

„...Кога тргна беше само за глава повисок од козата. Тој и козата. Не се знае со сигурност кој кого влечеше кон изворот по планината која врвовите под облаци ги крие.
На почпетокот беше дете, потоа стана момче, па маж. Сега е старец, осамен на врвот, до изворот..
Му застуде. Таму горе силни ветрови дуваат и далеку се гледа, таму со орли муабет се прави. Му застуде и со земја се покри, си стави крст на челото за да го најдат ако го бараат...“

Тато, почивај во мир. Ние секогаш ќе те сакаме. Нема да плачам оти ти нема да си заминеш, секогаш ќе бидеш со нас. Секогаш ќе мислиме на тебе, зошто ти беше најдобриот татко на свет.




kapina -> RE: Денес тагувам поради... (15.3.2015 13:34:48)

denes taguvam poradi smrtta na tatko mi koj pocina pred 9 god na denesen den




kapina -> RE: Денес тагувам поради... (15.3.2015 13:44:41)

pocina tri dena pred mojata svrsuvacka denes mi e eden od najteskite denoviiuzasno se osecam mnogu mi e tesko mnogu mi nedostiga tatko mipocina nenadejno od srcev udar




scared RR -> RE: Денес тагувам поради... (15.3.2015 14:47:41)

Kapina [sm=smiley13.gif][sm=smiley31.gif]




kapina -> RE: Денес тагувам поради... (18.5.2015 16:02:53)

Denes taguvam poradi edna drugarka pocina vcera na 30 godod mozocen udar zad sebe ostavi devojcence 2 i pol god i bebence od 17 dena sega bev na pogreb na nea greoticka zalno od gradinka bevme zaedno celata se tresam




Bella28 -> RE: Денес тагувам поради... (18.5.2015 17:54:15)

Kapince [sm=smiley19.gif] zalno mnogu zalno [sm=smiley19.gif]bog da ja prosti primi socustvo




kapina -> RE: Денес тагувам поради... (18.5.2015 20:06:38)

ti bkagodaram bela uzasno bese grozno nesto nasite lekari ovde ja ispustija ona se zalila na glavobolki prethodnno. i vikale nisto ne ti. e grehce bese za devojceto od 2. god. si ja barase majka si zalno




miana -> RE: Денес тагувам поради... (19.5.2015 10:15:31)

Лелееее Капина, што зборуваш бе.. Цт цт цт, гревче...Бог да ја прости, млада жена...се наежив..Нека почива во мир, жално за децата




kapina -> RE: Денес тагувам поради... (28.6.2015 22:14:05)

Denes taguvam poradi tatko mi na denesen den mu bese rodenden no pocina pred 9 god od infarkt na 51 god




bucko mal -> RE: Денес тагувам поради... (20.7.2015 23:55:04)

Poveke od dve nedeli taguvam za mojot vujce. Nenadejno pocina na 48 god. Bese poseben vujko, bevme mnogu bliski. Bese mij drugar, se sto mi se slucuvuse vo zivotov on prv znaese. Placese so mene na moite greski vo zivotov I me karase'''' Ah,ah pak vujce ne go poslusa''''. Koga zaminuvav od Mk mi rece''''mnogu be vujce daleku mi odis,mnogu ama aj barem srceto mi e polno sto si go sredi zivotot''''. Ah vujce jas ti go napolniv srceto a ti napravi praznina vo moeto srce. Zivotov mi se smeni, nisto veke nema smisla za mene kako porano.
Tolku raboti imav da ti kazam, tolku se mislev sto da napravam za da ti se oddolzam sto me gledase kako tvoe treto dete. Tolku zaednicki planovi za vo idnina I nisto, srcata ni gi skri na site. Ne doceka barem uste ednas da se vidime.
Se nadevam ke se smiluvash barem na son da mi dojdesh.[sm=smiley19.gif]

Pocivaj vo mir, najmil moj vujce!




miana -> RE: Денес тагувам поради... (21.7.2015 11:55:50)

Денес тагувам зошто мојата Дона ја нема веке.. Мојата кучка ( сликата на аватарот ) ја згази кола и умре на лице место... Еден дел од мене го снема..Плачам цело сабајле, главата ме боли.. Како ке им кажам на децата? Колку само ја сакавме, колку само проблеми имавме за да ја задржиме.. Оф колку боли... [sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]
Имаше 7 месеци.. Душа моја мила...Многу е тажно..Кој има кутре, ке ме разбере [sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]




kapina -> RE: Денес тагувам поради... (1.8.2015 16:08:09)

Na denesen den pred 2god mi se sluci najgroznoto nestoo prviot spontan abortus celden placam zatoa




marchi -> RE: Денес тагувам поради... (26.10.2015 20:31:10)

Денес јас тагувам. Тешко ми е, дознав дека починало едно другарче со кое се запознав на факултет, не можам да поверувам, има само 25 години.




kapina -> RE: Денес тагувам поради... (7.11.2015 12:05:57)

i denes e eden od najteskite moi denovi minatata god mi se sluci na ovoj den biohemiska bremenost placam cel deee n tesko mi e mnogu neznam kako izdrzuvam veke sila nemam




Страница: <<   < Претходна страница  2 3 4 [5] 6   Следна страница >   >>