RE: До кога переме одвоено? (Целосна верзија)

Форум >> [Бебе] >> Разговори на родители



Порака


stefanija bella -> RE: До кога переме одвоено? (10.8.2012 14:57:47)

Jas peram odvoeno i ne me mrzi ke teram taka uste dolgo ali za peglanje od koga fatija zestinive se otkazav.Ustvari vidov deka bebusot nema gajle eden den koga brzavme da izlezeme i nemav sto da mu oblecam pa direktno od susalka zemav i si vikam pa ova mozelo i vaka[sm=smiley1.gif]




stefanija bella -> RE: До кога переме одвоено? (10.8.2012 14:58:56)

zaboraviv da kazam bebusot ima 7 meseci[sm=duda.gif]




*Elena* -> RE: До кога переме одвоено? (10.8.2012 16:04:49)

I jas uste peram odvoeno, imame 8 meseci, i imam poseben prasok za nego, persil sensitive...sekoj den se prlja po nesto, pa za edna nedela mi se sobira edna masina negova...ma da masinata mi e pomala 4,5 kg [sm=jezicek.gif] A za peglanje, ne peglam nisto, posebno sega na zeskovo, kako gi pruzas, taka gi vadis ispraveni od zica i odma diplenje, ko ispeglani se [sm=bravo.gif]




elenak -> RE: До кога переме одвоено? (10.8.2012 22:44:58)

Леле а јас имав грижа на совест, па имало и други [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/jezicek.gif[/image] Перам одвоено да, прашокот е ист Факс сензитив а омекнувач на Чико само за неа, ама пеглање не оди стварно. Кога нема мака [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/duda.gif[/image] може и непеглано.




Maca25 -> RE: До кога переме одвоено? (11.8.2012 20:22:13)

Јас едно време почнав да перам се заедно, ама еве пак некако почнав да ги двојам алиштата. Изгледа дека многу ми се собираат од Н. па затоа сум почнала само нејзини одделно да перам. Еднаш неделно пуштам машина на 90 за нејзини гаќички, бањарка и пижамки, а друго шарено перам на 40.




mila28 -> RE: До кога переме одвоено? (11.8.2012 23:16:09)

Jas peram odvoeno, koristam baby duel od 0+ i chicco omeksuvac, a za peglanje ne...isto sega na vrukinive kakvo peglanje... odma od zica diplam i bas kako peglani se :) fala bogu nema nekoja reakcija na kozata pa poradi toa i prodolziv taka. inace ima 7,5 meseci




lolla RR -> RE: До кога переме одвоено? (12.4.2016 12:14:35)

14+ уште перам одвоено, до кога перевте посебно?




sandriana RR -> RE: До кога переме одвоено? (12.4.2016 15:12:11)

Јас сеуште перам одвоено.
За двете деца ми се собира полна машина барем 1 неделно, а многу често и 2 пати, така да ми е секако економично да им перам посебно.
Дур немав 2ро дете, еднаш неделно пак беше фора за собирање само детски алишта за во машина.
Мене, искрено, ми е шубе да им перам заедно со нашите.




AnnaMolly RR -> RE: До кога переме одвоено? (12.4.2016 16:07:39)

Уште му перам одвоено, има 6 години. Планирам долго така да перам.




lukajana RR -> RE: До кога переме одвоено? (12.4.2016 16:16:19)

Исто и јас пеρам одвоено , ми се собиρа од двете деца сосе постелнини нивни два тρи пати неделно да пуштам машина.
Планиρам ваκа да теρаме баρем уште две тρи години а може и повеќе




lolla RR -> RE: До кога переме одвоено? (13.4.2016 10:25:50)

Фала ви на советите, така планирам и јас. Е сега често спие на спална со нас во некој дел од ноќта па тогаш тоа е исклучок, и крпчињата за раце негови ги перам со нашите, но и тоа ке го сменам.




Hopeful RR -> RE: До кога переме одвоено? (15.4.2016 11:47:19)

Ве читам со ова една бебешка машина неделни и ви завидувам [sm=smiley36.gif] Јас перам одвоено и пуштам машина за нив секој втор или трет ден. Ние - кога ќе стигнеме на ред, тогаш [sm=smiley36.gif]
Се случило да залета тетра пелена во нашите, или нивни пешкирчиња со нашите или обратно, ама во принцип внимавам и перам се одвоено.




AnnaMolly RR -> RE: До кога переме одвоено? (18.4.2016 8:37:28)

Се уште перам одвоено, има скоро 6 години. Има купишта облека, па му перам еднаш неделно негови алишта. Планирам да продолжам да му перам одвоено, само што за разлика од кога беше помал, сега менувам често детергент и користам каков за нас, таков и за него.
Може да се случи да измешам само ако перам јакни или посебно фармерки, пантолони негови и на маж ми, инаку се друго посебно.




Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 4 [5]