RE: Спонтан абортус (Целосна верзија)

Форум >> [Бременост] >> Спонтан абортус



Порака


Bella28 -> RE: Спонтан абортус (27.4.2015 23:07:49)

Fala ve citam stalno I donese resiv da se zaclenam utre ke napravam test I so gospod napred[sm=smiley1.gif]




wanna be mum -> RE: Спонтан абортус (28.4.2015 0:36:20)

Јас после спонтаниот се изначитав странски форуми, нели бараме триста одговори па се тешиме малце, и да ти кажам се изначудив имаше жени по 2-3 недели после спонтан останале повторно, Срекно и пиши после тестот [sm=smiley31.gif]




AnnaMolly RR -> RE: Спонтан абортус (28.4.2015 8:53:42)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Bella28

Ve molam za dogovor imav spontan abortus vo 21 nedela predvremeno pukanje na vodenjak od togas pominaa 3 meseci imam red oven ciklus na 28 dena posledna menstruacija mi bese na 29.03.2015 ima sansI povtorno da sum bremena tolku bray po spontaniot imavme samo 1 neza site od nos [sm=smiley13.gif]


Бела добре дојде на Рингераја, се надевам дека ќе продолжиш да не дружиш и понатаму и здравје брзо да пишуваш во Бременост, па потоа и во Бебе [sm=bravo.gif]
Јас во 5 месец имав missed abortion, таму на ГАК ме водеше Хаџи Лега и таа и матичната моја ми рекоа дека слободно по 2 уредни циклуси дека можам повторно да забременам. Кај тебе поминале три.
Од сесрце ти посакувам да видиш [sm=rozacrtici.gif] [sm=modricrtici.gif] и да се израдуваш!
Ќе те мислам денес, пиши што си направила.




Bella28 -> RE: Спонтан абортус (28.4.2015 11:18:24)

Prviot pat za da ostanam bremena ni trebaa skoro 2 godini potoa sleduvase najgolemo razocaruvanje cubenje na bebeto vo 21 nedela I denes pozitiven test za bremenost zabrenuvanje od prva [sm=duda.gif][sm=smiley36.gif]




lukajana RR -> RE: Спонтан абортус (28.4.2015 11:39:44)

Честитки Бела имај лесна бременост па за девет месеци здраво и живо бебенце[sm=smiley1.gif]




Melanija RR -> RE: Спонтан абортус (28.4.2015 12:40:21)

Bella28 за убавата вест постот е ТУКА




negla -> RE: Спонтан абортус (29.4.2015 19:31:26)

па еве ме и мене за жал на оваа тема!во ноември останав бремена и пред 2 недели кога бев во 26 недела бебето немаше срцева акција.премногу ми е тешко!!!природно го породив.срцето ми се кине.не мозам без него!!!!




kapina -> RE: Спонтан абортус (29.4.2015 19:34:10)

Negla zal mi e mnogu dusickee nema zborovi so sto mozam da te utesam




mommy_angels RR -> RE: Спонтан абортус (29.4.2015 19:51:43)


ИЗВОРНА ПОРАКА: negla

па еве ме и мене за жал на оваа тема!во ноември останав бремена и пред 2 недели кога бев во 26 недела бебето немаше срцева акција.премногу ми е тешко!!!природно го породив.срцето ми се кине.не мозам без него!!!!

Штто и да ти кажеме,не вреди.Болката и загубата се огромни,само имај сила да го издржиш ова,само толку можам да речам.За што и да ти треба,кога и да почувствуваш потреба,ние сме тука за тебе .Рингераја заедно со твоето семејство е тука за твоја подршка и твое рамо за плачење.Те гушкам мила,а Бог нека ти дава сила.




Bella28 -> RE: Спонтан абортус (29.4.2015 23:04:38)

Negla mnogu dobro znam kako se custvuvas go pominav istoto pred 3 meseci go zagubiv bebeto vo 21 nedela pukanje na vodenjak I jas prirodno go rodiv bolkata e mnogu golema mnogu pati se prasuvav zolto I jas ne zaminav so moeto devojce no sega sum povtorno bremena I so bozja pomos se nadevam deka ke bide se vo red I za nova godina da si go drzam moeto bebence vo racete[sm=smiley1.gif]




negla -> RE: Спонтан абортус (30.4.2015 9:54:47)

здраво и живо да си го донесеш,бела!!!!со лесно да то е!!!ај пиши што испитувања направи?




AnnaMolly RR -> RE: Спонтан абортус (30.4.2015 12:55:01)

negla многу, многу ми е жал! Знам точно какво е чувството, јас моето го родив природно мртво во 5 месец.
Сега чекај резултати од обдукцијата, па само ќе си направиш после пап, микробиолошки брисеви и кариотипизација.
Јас уште не сум тргнала по испитувања, резултатите ми покажаа дека било поради распукана плацента полна со хематоми, значи не било ништо генетско.
Немој да губиш надеж, работите ќе си дојдат на свое место. Само биди силна, ама ако ти се плаче плачи, викај, прави што сакаш и не се стегај со сила да држиш во себе.




negla -> RE: Спонтан абортус (30.4.2015 14:38:03)

во систина се породив и тамо ме прашаа дали сакам обдукција и јас им реков дека не сакам.не ми дозволува срцето да распарчуваат бебе од 900 грама.




danimar -> RE: Спонтан абортус (1.5.2015 11:49:04)

Dragi mamicki dali ima nekoj so iskustva od Sistina.Moram predvreme da ja prekinam bremenosta vo 22 nedela :-( i zakazav tamu.psihickata bolka mi e tolku golema sto pocna da me faka strav od se.UTEHA VE MOLAM.[sm=smiley19.gif]




Bella28 -> RE: Спонтан абортус (1.5.2015 11:53:41)

Nemam vo sistina no imam na gak psihickata bolka ke ti bide mnogu pogolema od fizickata deka bebenceto e seuste malo jas imav prekin na bremenosta vo 21 nedela moras da bides jaka so novi sili za nova bremenost




Bella28 -> RE: Спонтан абортус (1.5.2015 11:58:38)

Sto e pricinata sto treba da ja prekines bremenosta




danimar -> RE: Спонтан абортус (1.5.2015 12:06:16)

Teska anomalija na plodot za zal :-(




danimar -> RE: Спонтан абортус (1.5.2015 12:12:26)

Mozes da mi kazes sto me ceka jas imam detence 11 god.prviot pat se porodiv so carski i neznam nisto a bi sakala da znam sto me ceka [sm=smiley19.gif]




lukajana RR -> RE: Спонтан абортус (1.5.2015 12:49:40)

Danimar се потврди дека е хидроцефалус или нешто друго открија?
Многу ми е жал и знам дека нема утеха што и да ти кажам.
Во Систина или на Гак исто е треба да го родиш за жал со провокација,само во Систина услугата е подобра




Neurotoxin RR -> RE: Спонтан абортус (1.5.2015 12:55:56)

Моја блиска другарка беше во систина за истото. Само немаше аномалија, едноставно и умре бебчето и мораше да го роди. [sm=smiley13.gif]
Во донос на случувањата, знам дека два дена беше откако констатираа дека е мртво, па ја задржаа, почнаа да и даваат инфузија со провокации за да започне процесот, ставале и инекции за болка, и анастезија. Во однос на физичката болка рече дека супер поминала, и третманот што го добила за разлика од Гак на пр. бил на високо ниво.

Психичката болка неможе никој да ја намали, но ти посакувам цела сила од универзумот да ја собереш и побргу да закрепнеш[sm=smiley31.gif]




danimar -> RE: Спонтан абортус (1.5.2015 12:57:46)

Da za zal lukijana hidrocefalus i spina bifida [sm=smiley19.gif]




kapina -> RE: Спонтан абортус (1.5.2015 13:10:34)

Zal mi e danimar zatoa sto ti se slucuva a ovaa bremenost piese li folna kiselina zemase li vitamini




negla -> RE: Спонтан абортус (1.5.2015 18:29:44)

не да ти е тешко,неопишливо е!!ама добро е што ке си систина!и јас тамо одам за посериозни работи.и јас тамо бев за моето.барем си во сигурни раце




Bella28 -> RE: Спонтан абортус (1.5.2015 20:41:00)

kaj mene odese malku potesko bidejki bebenceto bese svrteno so nozinjata dojde doktor I se zavrsi za 5 min me odnesoa vo sala primiv anestezia i mi ja iscistija placentata na drugite sto bea so mene vo soba pominaa mnogu polesno samo bidi hrabra [sm=smiley1.gif]




nina.darko -> RE: Спонтан абортус (1.5.2015 22:59:20)


ИЗВОРНА ПОРАКА: danimar

Dragi mamicki dali ima nekoj so iskustva od Sistina.Moram predvreme da ja prekinam bremenosta vo 22 nedela :-( i zakazav tamu.psihickata bolka mi e tolku golema sto pocna da me faka strav od se.UTEHA VE MOLAM.[sm=smiley19.gif]

Danimar за жал јас имам искуство за спонтан во 19та недела во Систина. Ќе ти стават провокации и ќе мораш да го раѓаш :( После ке те успијат и ќе ја исчистат плацентата. Ќе бидеш во сигурни раце дефинитивно. Јас многу плачев, не можев да се сопрам од кога ми соопштија дека нема спас за моето бебе и се додека ме симнаа во соба :( Цела вечер седеше со мене една сестра во соба за да ми прави друштво за да ме теши и за да не плачам.. Тоа беше најтешкиот период од мојот живот. Секогаш кога ке ми текне на тоа ми доаѓаат солзи на очи и имам грутка во грлото. Мислам дека цел живот ќе ја осеќам таа болка.




Страница: <<   < Претходна страница  34 35 [36] 37 38   Следна страница >   >>