RE: Килограмите за време на бременоста (Целосна верзија)

Форум >> [Бременост] >> Бременост и породување



Порака


little mama -> RE: Килограмите за време на бременоста (26.3.2015 8:29:17)

Zdravo jas sum nova na sajtov, jas sum veke 5ti mesec a sum popravena 2kg samo [sm=bravo.gif] ama pak meseto mnogu se poznava ^_^




sandica -> RE: Килограмите за време на бременоста (26.3.2015 9:15:33)

Bravo be little mamma!! Samo taka teraj! Jas sum sesti mesec i sum veke +7 a luge sto ne znsat deka sum trudna me prasuvaat sro sum se popravila pak beeee!?!




Dothy -> RE: Килограмите за време на бременоста (26.3.2015 22:00:56)

jas sum 23ta nedela i sum 7kg popravena, obicno i vo prvite dve bremenosti po 10-12kg se popravam, arno ama razlikata e togash shto ostanuvav bremena so 57kg a sega so 67[sm=zmeden.gif], kako i da e visoka sum pa ne mi se poznavaat, takvo mi e nosenjeto samo vo stomakot i toa nanapred, pozadi koga nekoj me gleda ne se ni primetuva, samo vo profil [sm=smiley36.gif] ama zatoa posle bremenost nemozam da si go priberam stomakot, sega pred da ostanam bremena veke me prasuvaa dali sum vsushnost bremena[sm=smiley13.gif] so takov mev :) ama si vikav kje rodam treto i posle kje se stegam [sm=jezicek.gif]




sandica -> RE: Килограмите за време на бременоста (26.3.2015 22:27:34)

Kuti jas vo prvata bremenost ne sakam da se setam kolku kaciv!




sonja1987 -> RE: Килограмите за време на бременоста (6.4.2015 11:30:33)

Zdravo sega sum 8+2 nedela i mi e vtora bremenost.Ja zapocnav bremenosta so 60 kg a sega sum oslabena 4,5 kg bidejki mnogu povrakam .Pozz do Site mamicki




Roberta r -> RE: Килограмите за време на бременоста (6.5.2015 9:51:08)

zdravo idni mamicki nie utre sme 31 nedela do sega kacivme 9 kg.kako se dvizi vasata tezina?




mamicka21 -> RE: Килограмите за време на бременоста (17.5.2015 23:55:58)

Кога ве читам ме фака страв.До сега сум 16 кила поправена и многу отечена а сум 8 месец на крај.Јадам само еднаш на ден бидејки сеуште повракам навечер па затоа избегнувам да јадам повеке.Не ми се познава дека сум толку па сите ми велат 7-8 кила сум изгледала а се ми е во мешко и во задникот одено.Мислам дека тоа што сум потечена и имам огромни отоци влијае на килажата




sunflower* -> RE: Килограмите за време на бременоста (22.6.2015 22:18:01)

Па ве читам сите овде со вашите статистики за килажите,и да ви кажам ама ве шијам сите .Рекордерка[sm=jezicek.gif]Треба да си направиме некоја ранг листа ,ке ви го соберам трофејот за нај нај дебела треудница[sm=bravo.gif]Во првата бременост се здебелив 38 кг,од 60 на 98.Место да ослабам годиниве ,јас со моите неуспешни јо-јо диети уште и качив + некое.И што е вишна на шлагот,останав бремена со таква килажа.Е сега луѓе ме фаќаат паники да не се повтори приказанта.Па јас не знам што ќе стане од мене.До сега некако не одат многу бргу нагоре, 5 месеца сум +5 имам.Ама со оглед на тоа што многу ми е голема килажата секој + кг ми прави проблем...Оф кај ми е крајот.[sm=smiley19.gif]




lukajana RR -> RE: Килограмите за време на бременоста (22.6.2015 23:32:31)

Хехе имало уште некој со моја крвна група[sm=smiley36.gif].
И јас со првата бременост се поправив многу и успеав да симнам многу малку до втората бременост но ако ти е утеха во втората бременост се поправив 10 кг.
Така што не се знае секоја бременост е различна и не значи дека исто ке се поправиш




vanessa30 -> RE: Килограмите за време на бременоста (23.6.2015 14:48:47)

Јас со првата бременост МНОГУУУУ се поправив едно 25 кг, ама па и плодот беше голем 4,2 кг. Успеав да скинам нешто пд кг ама едно 6-7 кг ми останаа. Е сега со вторава бременост сум помалку поправена, се ми е во стомакот и малку во бутовите. На 28-ма недела кога се мерев бев поправена 5 кг, и матицната ме пофали дека добро се дрзам. Ама со вторвава бременост, имам многу мацнини и тегоби во желудникот,и немам многу апетит.




fetusce -> RE: Килограмите за време на бременоста (22.9.2016 4:54:20)

eve jas ne se meram odam kaj ginekologot i toj ne mi kazuva da odam na merenje, pa neznam dali jas da mu recam? A eve veke vo 5 mesec sum vlezena.




Bethany -> RE: Килограмите за време на бременоста (11.10.2016 14:25:50)

И во двете бремености се поправив преку 20 кг.
Во втората бременост душата ја истурав од мачнини и повраќање, па пак ја достигнав целта од 2о и кусур кг до крај.

Сега сум послаба и од пред бременоста (малата ми има 16 месеци). Додуша држев и ун диета кратко само, ама задоволна сум.
Не дека не јадев во бременостите, ама па и ништо драстрично повеќе па се се лепеше за мене.
Двата матични гинеколози не ми ставаа забрана за јадење, ваљда дека бев еластична и подвижна, сепак тоа е најбитно мислам, а и со двете најлесно на свет се породив.




mama100 -> RE: Килограмите за време на бременоста (25.11.2016 10:26:23)

Здраво јас сум нова овде и ве читам секој ден, еве срам не срам ќе си пишам, висока сум 175цм останав бремена со 77кг а еве сега сум 21гн и сум 97кг знам дека е премногу но јас не се чувствувам лошо, супер ми е сега за сега, малце ми е страв до каде ќе стигнам со килажава, еве денес сум на скрининг во ремедика кај др.котларова, дај боже се да е во ред со бебчето па да се ставам малце на диета [sm=nosecka.gif]




sandriana RR -> RE: Килограмите за време на бременоста (1.12.2016 8:32:23)

mama100, добредојде [sm=smiley31.gif]
Кај нас срам не се признава [sm=smiley36.gif]
Отворени сме сите за сите теми на муабет, а и огромно задоволство е кога ќе ни пише нов член [sm=smiley1.gif]
Со лесно да си ја истераш [sm=nosecka.gif], а килограмите некогаш се резултат на променет метаболизам на организмот кој е во нова состојба.
Заради полесно породување е препорачливо да се повнимава, да не се претера со качување на килажата, но некогаш тоа не е до нас, туку до метаболизмот.
Штом се чувствуваш добро, и плодот е во ред, нема место за грижи.
Единствено, за заедничко доборо, и твое и на [sm=duda.gif], повнимавај на типот на храна која ја консумираш - има достапни секакви природни намирници и ова време од годината, кои совршено се комбинираат [sm=smiley1.gif].
Јас во двете бремености качив околу15-18 кг, кои чудно ги снема веднаш по породување [sm=smiley36.gif]
После 3-4 месеци веќе бев во минус со кг. [sm=smiley36.gif]




fetusce -> RE: Килограмите за време на бременоста (1.12.2016 21:17:31)

Ova mi e vtora bremenost . Do sesti mesec od 62 kilogrami gi namaliv na 58 kilogrami. Sega sum osmi mesec i sum se popravila samo 8 kilogrami sega imam 66 kilogrami. Sekoja bremenost e razlicna. So prvoto bev popravena 27 kila a sega nekako nemam golem apetit




Страница: <<   < Претходна страница  32 33 34 35 [36]