RE: Што правите со веќе непотребните работи од вашето дете? (Целосна верзија)

Форум >> [Дете] >> Детска опрема



Порака


mommy_angels RR -> RE: Што правите со веќе непотребните работи од вашето дете? (19.10.2015 17:48:28)

Се што имам давам на сестра ми(нејзиното дете е помало),а некои од работите ги давам и во акцијата "Од дете за дете",што се организира во градинка секоја година.Оние ,пак,ептен износените се спакувани и на таван(зашто стојат ,не се знае,ама ете нека постојат [sm=smiley36.gif])




Snowhite RR -> RE: Што правите со веќе непотребните работи од вашето дете? (20.10.2015 9:51:27)

И кај нас во градинка сега ќе има акција за давање на алишта на деца на кои им треба, па планирам се што имам дома смалено да го исперам и да го дадам. Само неколку чувам бебешки што се стварно нови и поубави за од брат ми кога ќе имам внуче, макар што се мислам и нив да ги дадам, не дека тие нема да можат да си купат, ама така ми се преубави и не ми се даваат.
Претходно му имав дадено на едни пријатели, се што му беше смалено на М, му дадов за нивното детенце




vezilka RR -> RE: Што правите со веќе непотребните работи од вашето дете? (21.10.2015 15:16:29)

Јас од Никола давам на внукот, од внукот прибирам за Јосиф, а од Јосиф пакувам за друг внук. Хехе што останува од најмалово пакувам и носам во градинка во акцијата Од дете за дете.




MamaKiki -> RE: Што правите со веќе непотребните работи од вашето дете? (21.10.2015 16:57:37)

љубоморно ги чувам за второ [sm=duda.gif] иако се машки а мечтаам за девојче [sm=zz_happy.png] а после тоа сигурно ке ги поклонам на мои блиски, исто е и со помагалата џампер, релаксатор, дубак, кенгур, транспортер и слично ги чувам и не ги нудам на користење на пријатели.. себично можеби ама мене никој ништо не ми понудил од опрема па не нудам ни јас [sm=smiley1.gif]




Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]