RE: Прославување на годишница (Целосна верзија)

Форум >> [Партнерство] >> Свадби, крштевки, годишници ...



Порака


Annet -> RE: Прославување на годишница (24.5.2013 23:49:21)

abe aj da ne ti kazev direktno ama taka trebalo hahahha i ja glasam za seksi rubje[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
ИЗВОРНА ПОРАКА: miana


ИЗВОРНА ПОРАКА: elenak

Миана јас гласам за секси рубље[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/jezicek.gif[/image]

изгласано [sm=smiley16.gif][sm=smiley20.gif][sm=smiley4.gif]





mommy_angels RR -> RE: Прославување на годишница (2.7.2013 16:48:24)

[img]http://www.desicomments.com/dc3/01/200559/200559.gif[/img]
Денес ми е убав ден,нека ни е среќна годишницата




Felly RR -> RE: Прославување на годишница (2.7.2013 17:25:35)

Честитки mommy_angels!!! Уште многу години да си славите! Ајде во барот да не почестиш!!!




marchi -> RE: Прославување на годишница (15.5.2014 20:58:57)

nie prvata godisnina (16ti februar) ne ja proslavivme.za slednata godina se nadevam deka ke padne nekoja proslava.barem megju nas dvajca [sm=smiley36.gif]




Mila mamicka -> RE: Прославување на годишница (21.5.2014 11:58:43)

Си ги прославуваме годишнините од бракот, досега 3. Првата ја прославивме со кумовите, втората со старосватите, а третата сами на ручек со синчето. Сите 3 си ги поминавме убаво. Здравје, за 5 години, ќе смислам нешто интересно.




Felly RR -> RE: Прославување на годишница (21.5.2014 14:33:39)

Ајде мила мамичке, дај некоја идеја. Па и другите [sm=smiley36.gif] Ние за месец отприлика ќе славиме 5-годишнина.




deluxe -> RE: Прославување на годишница (21.5.2014 15:07:02)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly RR

Ајде мила мамичке, дај некоја идеја. Па и другите [sm=smiley36.gif] Ние за месец отприлика ќе славиме 5-годишнина.


Фели ,ние годишнините си ги прославуваме најчесто сами двајцата во ресторан,на вечера со винце итн,итн[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
Лани си ги викнавме и сведоците што ни беа,да присуствуваат со нас.И така најчесто сами си славиме,тоа е само наш ден[sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif]




Defne90 RR -> RE: Прославување на годишница (21.5.2014 15:25:48)

Исто и ние така си ги прославуваме годишниците сами,во некој ресторан како што напиша делукс,и јас лично мислам дека сепак тоа си е наш ден и треба да си го посветиме само на нас двајцата.Мене така ми е ептен романтично кога ќе си излеземе сами,ќе си поседиме во ресторан,а вечерта откако ќе заспијат децата да се дружиме малку поинтимно.За мене тоа е идеално прославување.[sm=smiley1.gif] И нам ни се ближи ние пак за некои три месеци ќе ја прославиме 5 годишнината од нашиот брак.[sm=smiley1.gif]




elenak -> RE: Прославување на годишница (21.5.2014 15:31:14)

И ние имаме 5-годишница во ноември. Ама некако не им придавам некое големо значење, ден како ден, ист како и сите други. Обично правам торта па ако некој се сети и дојде да има. Првите две години ми доаѓаа кумовите и поткумовите со поклони па јас распостилав маси ама тоа го прекинав, не сакам непотребни трошоци, нити од нивна нити од наша страна.
Тоа е мое видување, некако не сакам да се ограничувам, вечерам и ручам во ресторан, пијам кафе по кафичи кога имам желба за тоа, си купувам секогаш нешто што ми треба-тогаш кога ми треба, така да немам посебни датуми за реализирање на желбите. [sm=smiley1.gif]




Felly RR -> RE: Прославување на годишница (22.5.2014 8:04:32)

Што е ова, се најдовме генерација сите, хехее. Ние обично дома ги викаме најблиските, и секако спремаме вечера и нешто благо. Колку да го обележиме денот.
Вечера во ресторан, па и не ми е нешто толку поразлично, мислев на некоја идеја, за нешто понеобично, пошто е нели 5-годишнина.




mommy_angels RR -> RE: Прославување на годишница (22.5.2014 8:09:04)

Единствена годишница што ја паметам за прославена е пред некој година,со вечера на кејот на Дрим.Убаво беше,романтично.А другите не ги ни паметам,една-две години дури утредента се сетив дека ни било годишница,а за мм да не спомнувам,турни ме де кинисам е работава.А што е ова жени,па јас овде сениор,догодина славиме 10 додини




Defne90 RR -> RE: Прославување на годишница (22.5.2014 8:34:15)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly RR

Што е ова, се најдовме генерација сите, хехее. Ние обично дома ги викаме најблиските, и секако спремаме вечера и нешто благо. Колку да го обележиме денот.
Вечера во ресторан, па и не ми е нешто толку поразлично, мислев на некоја идеја, за нешто понеобично, пошто е нели 5-годишнина.

Јас сум многу романтична личност и еве ќе ти предложам една идеја.значи ако имате кој да ви јачува малата оставете ја на една вечер и изнајмете некоја викендица или уште подобро ако и имате своја.И така спремете си топла купка заедно.После вечерајте некој специјалитет што ќе си го порачате или направите заедно и ти и маж ти.И секако после тоа следува најдоброто.Удрете една добра масажа еден на друг.и Дојдете си рано наутро дома.Целите одморени и релаксирани.Е сега малку е потешко тоа така да се испланира дека со дете и други обврски што има човек,па уште ии ако се погоди работен ден.Ама во секој случај мислам дека е досат романтично.[sm=smiley1.gif]




Mihaela 2010 -> RE: Прославување на годишница (22.5.2014 8:57:33)

Nie ne slavime nesto da se padne u nesvest ama si obelezuvame
Rucek ili vecera i ako padne po nekoj podarok,nekogas na denot nekogas malku podocna bitno se obelezuva




miana -> RE: Прославување на годишница (23.5.2014 11:03:33)

Зе месец дека правиме 7 години брак.
Резевриравме хотел за нас двајца во охрид ( се паѓа викенд) и конечно ке одиме за прв пат откако ги имаме децава, сами на два дена [sm=jezicek.gif]
Инаку на мм му купив кафемат за еспресо, ке купам и еспресо и чашки за еспресо и една печатена чаша на која ке пишува нешто [sm=smiley1.gif]
Едвај чекам [sm=smiley27.gif][sm=smiley27.gif][sm=smiley27.gif]




mommy_angels RR -> RE: Прославување на годишница (6.10.2014 9:59:12)

E vcera ni bese godisnica od koga sme zaedno,go prekrsivme malerot,odletaa 13 godini.I moram da vi se pofalam kolku romanticno si ja proslavivme,ni donesoa drva,mm gi cepeshe ,a jas redev [sm=jezicek.gif].Romantika na nivoU [sm=smiley36.gif] , i posle slabo seks,epa slabo stom preku den preovladuva fizickata aktivnost,noke ke izostanuva [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




Mihaela 2010 -> RE: Прославување на годишница (6.10.2014 10:01:02)

Ooo mommy cestito godisnica,neka vi se mnozat,samo ubavini i radosti da si docekuvate...eee kaj najdoa drva bas togas...ama nema vrska mozete denes da nadoknadite[sm=smiley1.gif]




LoveableMe RR -> RE: Прославување на годишница (6.10.2014 15:24:30)


ИЗВОРНА ПОРАКА: mommy_angels RR

E vcera ni bese godisnica od koga sme zaedno,go prekrsivme malerot,odletaa 13 godini.I moram da vi se pofalam kolku romanticno si ja proslavivme,ni donesoa drva,mm gi cepeshe ,a jas redev [sm=jezicek.gif].Romantika na nivoU [sm=smiley36.gif] , i posle slabo seks,epa slabo stom preku den preovladuva fizickata aktivnost,noke ke izostanuva [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]


Честита годишница, се најубаво, многу години да славите па макар и со цепење дрва[sm=bravo.gif][sm=smiley36.gif].. ќе се најде време и за другото[sm=smiley1.gif]




sandriana RR -> RE: Прославување на годишница (6.10.2014 16:02:17)

Честитки за годишнината Мами [sm=smiley36.gif], нека се множат , па активности зимава ќе префрлите по дома [sm=jezicek.gif]




Felly RR -> RE: Прославување на годишница (7.10.2014 13:12:52)

Честитки Мами за годишницата[sm=bravo.gif] А за активностите убаво кажа Сандриана!!!




Snowhite RR -> RE: Прославување на годишница (9.10.2014 23:04:37)

Ооо мами честита годишнина да ви се множат[sm=bravo.gif]




marchi -> RE: Прославување на годишница (11.10.2014 18:12:47)


ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Зе месец дека правиме 7 години брак.
Резевриравме хотел за нас двајца во охрид ( се паѓа викенд) и конечно ке одиме за прв пат откако ги имаме децава, сами на два дена [sm=jezicek.gif]
Инаку на мм му купив кафемат за еспресо, ке купам и еспресо и чашки за еспресо и една печатена чаша на која ке пишува нешто [sm=smiley1.gif]
Едвај чекам [sm=smiley27.gif][sm=smiley27.gif][sm=smiley27.gif]

Uf
...cestito neka vi se mnozat.blazesi vi sto ke si bidete sami nice Ni na kafe ne mozeme da izlezime rant sami se cudam Kako ke uspeete.




scared RR -> RE: Прославување на годишница (2.12.2014 0:02:49)

Неодамна ни помина 4 годишнината како ја почнавме врската [sm=smiley1.gif] Си ја прославивме онака интимно меѓу нас, за годишнината од брак уште ни е рано [sm=smiley1.gif]




caciana -> RE: Прославување на годишница (2.12.2014 2:17:24)

Nie ovaa godina proslavivme 5 godini od vrskata.. Si izlegovme dvajcata na pica i vince ... Nema mn mn romantiki kaj nas hehhe [sm=smiley1.gif]




Melanija RR -> RE: Прославување на годишница (10.2.2015 13:23:17)

Не очекува 5 годишнина од мрак или ти брак [sm=smiley36.gif] јас спремив мало поклонче а мм нека му ја мисли за повеќе. Не е веќе по мали изненадувања па незнам дали нешто да очекувам.Уствари нешто да ама заповеќе не се надевам у стилот да сме сами ,или вечера,или сите 3 ца некаде да одиме. Па ќе видиме што ќе биде .Апдејт за некој ден [sm=smiley1.gif]




marchi -> RE: Прославување на годишница (11.2.2015 1:54:34)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska *

Нас ни е годишнина во недела на 1 мај, прва, само овој пат незнам дали да славам или плачам, дали да направам нешто и пак разочарана да бидам само јас таа која секогаш се труди за се, или едноставно да се правам дека сум заборавила и ништо не ми значи, [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/zmeden.gif[/image]

Me togna malku komentarov i jas sum vo slicna situacija. Nie prvata godisnina ne ja proslavivme, toj ne ni pamti koga ni e godisnina se prasuvam tolku li ne mu znaci...... Za pomalku od edna nedela ni e vtorara godisnina i planiram da go "iznenadam" so pismence, vino (posto cesto pieme i bez pricina) i vecera (kako sostaven del od denot).




Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4] 5   Следна страница >   >>