RE: Прославување на годишница (Целосна верзија)

Форум >> [Партнерство] >> Свадби, крштевки, годишници ...



Порака


JovanaJ -> RE: Прославување на годишница (2.11.2011 13:50:22)

Ne voopsto ne mi smeta da si se druzi so drugarite. Bas naprotiv.
Predlozive se super, nas ni e mal stanot pa nemozam mnogu krupni golemi raboti da stavam...ama da moze da se razmisli za nesto slicno...
Mi tekna i slika karikatura da mu napravat .....neznam..
fala ti vo sekoj slucaj za predlozite....[sm=smiley1.gif]




Maca25 -> RE: Прославување на годишница (2.11.2011 14:08:17)

Ние еве 3 години по ред планираме нешто да правиме за годишнина, ама секогаш Н. баш за годишнината ни е болна и немаме на кого да ја оставиме. Единствено за правата годишнина си бевме цел ден сами, па попладнето си излеговме и си се изнашетавме по ресторани и кафичи. Оваа година сакавме да одиме некаде на викенд ама Н. имаше температура. Ај може следната ќе имаме повеќе среќа. 




dostickage -> RE: Прославување на годишница (2.11.2011 14:40:32)

mene mm za prvata godisnina mi kupi cveke i cokolado nAli standard.
i edno vreme go gledam klekna na kolena i izvadi dve burmi. e tuka padnav u nesvest ....

inace burmi nemavme prethodno zasto se zemavme u mn losi uslovi zaradi problemite od majka mu i tatko mu  taka ispadna.

uste poveke se si dobi znacenje i se naredi na mesto. a za rodendenot na sinceto imavme vencavanje vo crkva(koesto ne se sluci od gorenavedenite pricini nAli).

taka da sea sme komplet , raat do prolet do vtora godisnica.




Yummy Mammy -> RE: Прославување на годишница (2.11.2011 16:33:10)


ИЗВОРНА ПОРАКА: dostickage

mene mm za prvata godisnina mi kupi cveke i cokolado nAli standard.
i edno vreme go gledam klekna na kolena i izvadi dve burmi. e tuka padnav u nesvest ....

inace burmi nemavme prethodno zasto se zemavme u mn losi uslovi zaradi problemite od majka mu i tatko mu  taka ispadna.

uste poveke se si dobi znacenje i se naredi na mesto. a za rodendenot na sinceto imavme vencavanje vo crkva(koesto ne se sluci od gorenavedenite pricini nAli).

taka da sea sme komplet , raat do prolet do vtora godisnica.
[sm=smiley27.gif]

Me raznezni... [sm=smiley27.gif]




vida -> RE: Прославување на годишница (2.11.2011 16:41:29)

Nie za prvata godisnina od brakot ne se iznenadivme nisto posebno,maz mi mi kupi cveke a bevme dogovoreni od prethodno so starosvatovite bevme na vecera i super si pominavme.Inace prvata godisnina od brakot ni pomina na 3 oktomvri,a sega ni se blizi godisnina od vrska ke pravime 9 godini [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




kikicka -> RE: Прославување на годишница (18.4.2012 13:07:44)

ИЗВОРНА ПОРАКА: ivoni4ka

рингерајки ајде отворив нова тема мислам дека ќе ни се најде.
На мм му наблизува роденден, а после 2 дена потоа ни е годишнина од брак, имате некоја идеја за подарок?





Emanuelapp -> RE: Прославување на годишница (18.4.2012 13:26:13)

Слично ама кај нас беше прво горишнината па по 3 дена роденденот... Јас извадов неколку фотографии што не ги знае, мој , од син ми и каде што сме тројцата му напишав едно ептен искрено писмо . и му порачав торта во форма на срце мислам дека многу пријатно го изненадив... а тој мене ми подари парфем и ме однесе на вечера многу убаво поминавме со некоја чаша вино повеќе [sm=smiley29.gif]




Andriance -> RE: Прославување на годишница (18.4.2012 20:13:02)

I nie na 6-ti maj kje ima imame prvata godishnina...togash reshivme da pravime i krstevka za bebe...pa sega nekako akcentot e staven na toa...ama ja posekako mislev da go odnesam malku u katlanovska spa da se opushtime so vince :-))) utredenta




miana -> RE: Прославување на годишница (22.6.2012 16:22:15)

Mamicki,denes jas i mm pravime godisnina od brak...Prv mal jubilej 5 godini [sm=smiley1.gif]
Pred 5 godini na eden mnogu zezok den ( isto petok ) stapivme vo brak... Malce sme skarani,no mislam deka denesniov den ke ne smiri...




Annet -> RE: Прославување на годишница (22.6.2012 16:25:23)

cestitki ajde ajde poveke ke se sakate;-))))da si docekate zlatna svadba;-))))i povise moze;-)))
ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Mamicki,denes jas i mm pravime godisnina od brak...Prv mal jubilej 5 godini [sm=smiley1.gif]
Pred 5 godini na eden mnogu zezok den ( isto petok ) stapivme vo brak... Malce sme skarani,no mislam deka denesniov den ke ne smiri...





Snow Queen -> RE: Прославување на годишница (22.6.2012 21:41:52)

miana честитки....уште долго долго да си бидете заедно, да дочекате златна свадба[sm=bravo.gif]
Annet, а ако не се лажам и тебе пре околу 10дена ти беше годишнина....честитки и до тебе, па набрзо и второ бебувче да има [sm=nosecka.gif]




miana -> RE: Прославување на годишница (22.6.2012 23:52:22)

Vi blagodaram devojcinja..[sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]I na vas vi go posakuvam istoto..Da si docekate i zlatna svadba..by the way na denesen den i babamu i dedomu na mm slavat godisnina od brak 50 godini-zlatna svadba..Oficijalno vo nedela sme si pokaneti na zlatna svadba [sm=smiley36.gif][sm=smiley31.gif]




Ikana -> RE: Прославување на годишница (23.6.2012 0:05:08)

Честито Мианке, се најдобро и многу среќа и љубов ви посакувам!!




mosa -> RE: Прославување на годишница (8.11.2012 16:59:30)

Deneska ni e godisnica od veridbata,no mm ne e tuka na pat vo Ungarija e.No sepak dobiv 1000 za sebe,pa zatoa si zakazav za utre na frizer,malku da ja sredam kosava,a i edna depilacija.




zzaa -> RE: Прославување на годишница (1.12.2012 10:11:53)

nie si slavime se godisnina od vrska godisnina od veridba i godisnina od brak ova godina i dvajcata sme mnogu romancicni i polni so iznenaduvanja[sm=bravo.gif]




Bethany -> RE: Прославување на годишница (24.5.2013 19:15:00)

Ви ги префрлив постовите тука:)

ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

daj kazi predlog za podarok za godisnina? Nas naskoro ni e 6 godini brak pa neznam sto da mu podaram na mm... Jas ke si odberam paricnik,potreben mi e,ovoj sto go imam se raspaga veke [sm=smiley36.gif]


ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

за идеја за поклон,,да размислам......ке направиш една тортичка несто љубовно,ке запалиш свекички,и ти ке бидеш поклонот,нешто така,а можеш и на крај да ставиш под перницата некој поклон ете новчаник или некои пижамки.нешто лично .А? може ли така..леле ама исфантазирав хахаххах[sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif]


ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Фала за советите срцка..Јас паричник му купив за н.година а пижами сега скоро,пез повод,пред два месеци...Морам да смислам нешто..Тоа дека јас ке бидам поклонот- да ,ама како десерт [sm=smiley36.gif] Уфф овие маживе се многу тешки за подарок...[sm=zmeden.gif]




Annet -> RE: Прославување на годишница (24.5.2013 21:34:03)

epa taka treba:))))




Mihaela 2010 -> RE: Прославување на годишница (24.5.2013 22:14:06)

hehe nie na 24.06 pravime 8 god od zapoznavanje,biten mi e denot ,mislam deka ke kupam parfem,i za sebe i za nego [sm=smiley36.gif],a bidejki on e slab so pamtenje na datumi ako ne go potsetam nema ni da u tekne,ama odokolu ke si kazam sto sakam[sm=smiley1.gif]




miana -> RE: Прославување на годишница (24.5.2013 22:21:13)

Ние на 22.06 правиме 6 години брак - јупппп ..велат дека првите 5 биле нај кризни,а ние ги поминавме и сеуште се сакаме ..[sm=smiley1.gif] Уште се мислам што да му купам..Да му купам часовник рачен ( има два касио ама не му се погодија баш - му пропуштаа вода од обично миење раце ) се мислам да не не е во ред да купувам часовник за годишнина? Дај бе жени некој предлог..до сега му имам купени,очила за сонце,паричник,парфем,карикатура - тоа се последни подароци ..Давајте идеи...А да си купам секси рубље а? [sm=smiley36.gif]




elenak -> RE: Прославување на годишница (24.5.2013 22:26:23)

Миана јас гласам за секси рубље[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/jezicek.gif[/image]




miana -> RE: Прославување на годишница (24.5.2013 22:36:10)


ИЗВОРНА ПОРАКА: elenak

Миана јас гласам за секси рубље[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/jezicek.gif[/image]

изгласано [sm=smiley16.gif][sm=smiley20.gif][sm=smiley4.gif]




Bethany -> RE: Прославување на годишница (24.5.2013 22:37:27)


ИЗВОРНА ПОРАКА: elenak

Миана јас гласам за секси рубље[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/jezicek.gif[/image]


Мислам тоа ќе му биде најдобар и највреден подарок па уште ако издејствуваш некако да одите некаде сами, можеш да уплатиш една вечер во хотелот, децата баба нека ги чува, ептен ќе ви биде филм [sm=smiley2.gif][sm=bravo.gif]




Mihaela 2010 -> RE: Прославување на годишница (24.5.2013 22:40:06)

seksi rubljeto i minicot so go biravte so sveki...[sm=smiley36.gif]




miana -> RE: Прославување на годишница (24.5.2013 22:42:37)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

seksi rubljeto i minicot so go biravte so sveki...[sm=smiley36.gif]

Може,може [sm=jezicek.gif]




miana -> RE: Прославување на годишница (24.5.2013 22:53:35)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

seksi rubljeto i minicot so go biravte so sveki...[sm=smiley36.gif]

Иначе свеки не ми го бираше,таа си купуваше подарок за матура, а јас сама си го избрав..Немој сега тука афери да ми вадите,свеки ми бирала..[sm=jezicek.gif]




Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>