RE: Инсеминација II (Целосна верзија)

Форум >> [Забременување] >> Проблеми со забременување



Порака


pepapa -> RE: Инсеминација II (5.1.2016 13:58:23)

Ne mi koga kaza licno na mene tuku jas i uste edna devojka lezime posle insemicija a ona tuku vo sosednata prostorija bukvalno se derese, jas do sega nisto loso ne sum cula za nejze i zatoa premnogu se iznenadiv, ama si vikam ajde gospod da me izraduva ovoj pat pa da ne moram da odam poveke tamu




Melanija RR -> RE: Инсеминација II (5.1.2016 14:12:25)

Море вака на тапет со име да се чита и знае, во голем процент никој од докторите не сноси одговорност.Не по нив треба да бидеме телиња,да не читаме од нет. Погрешни терапии,тајминзи... ужас.

pepapa господ (кој и да е возвишен ) дава на милосни луѓе. Се надевам ако не сега дека многу скоро ќе ја награди вашата верба [sm=smiley1.gif]




pepapa -> RE: Инсеминација II (5.1.2016 14:23:54)

Iskreno ne ocekuvam bidejki samo 3 milioni sperma imavme, jas tenok endometrium ama bitno mi e da gi pominam kako brojka za ivf




kapina -> RE: Инсеминација II (5.1.2016 17:14:16)

Zatoa li i trajkovski ne e dostapen deneska oti nie ne sme vernici sram da im e




pepapa -> RE: Инсеминација II (5.1.2016 17:19:22)

Trajkovski cel den bese niz hornicite, nervozen i on i posle zasto site sakaat na privatno da odat, ama ne sekogas finansiite toa go dozvoluvaat





Катенце 26 -> RE: Инсеминација II (8.1.2016 12:44:26)

дали кај некој од вас после ХСГ ви се случило да во порани мензис 10 дена? таман броев денови за инсеминација но за жал сега ни сама незнам од кај да си почнам !




LoveableMe RR -> RE: Инсеминација II (8.1.2016 15:44:36)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Катенце 26

дали кај некој од вас после ХСГ ви се случило да во порани мензис 10 дена? таман броев денови за инсеминација но за жал сега ни сама незнам од кај да си почнам !


Katence26, мислам и јас добив порано после ХСГ, најдобро да се консултираш со докторот кој ти правеше ХСГ или евентуално со матичниот гинеколог.




Kvisko -> RE: Инсеминација II (8.1.2016 21:47:32)

Katence26 консултирај се со гинеколог ама штом си добила циклус тоа е тоа си броиш од првиот ден на овој циклус и толку.




Катенце 26 -> RE: Инсеминација II (19.1.2016 13:32:30)

Ve molam da mi dadete sovet za inseminacija na klinika... Dali da odam na privatno ili na klinika e ok..Koj doktor go preporacuvate kako najdobar i najzainteresiran? Od vase licno iskustvo i iskustvo na vasi bliski?




LoveableMe RR -> RE: Инсеминација II (19.1.2016 20:11:34)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Катенце 26

Ve molam da mi dadete sovet za inseminacija na klinika... Dali da odam na privatno ili na klinika e ok..Koj doktor go preporacuvate kako najdobar i najzainteresiran? Od vase licno iskustvo i iskustvo na vasi bliski?


Катенце, на ГАК добри се Трајковски и Трајанова, а на приватно имаш добри и во Систина и Ремедика, со тоа што на приватно даваат повеќе терапија, а на ГАК помалку. Што проблем имате со сопругот?




Катенце 26 -> RE: Инсеминација II (20.1.2016 0:33:13)

Ti blagodaram mnogu... Neznam sto e problemot negovite rezultati se super, mojte se super a veke 5-6 godini nisto :( Sekoj sovet e da olabavam so glavata :)




Melanija RR -> RE: Инсеминација II (20.1.2016 0:51:30)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Катенце 26

дали кај некој од вас после ХСГ ви се случило да во порани мензис 10 дена? таман броев денови за инсеминација но за жал сега ни сама незнам од кај да си почнам !


Тоа треба да го знае твојот матичен гинеколог, а после 5-6 год треба сериозно да се ангажирате тоа е многу време и не е до олабавување на главата.Најди добар матичен или оди со документите/испитувања кај негој во приватните клиники




lilika9 -> RE: Инсеминација II (20.1.2016 15:33:25)

Katence i jas sum kako tebe prikazna, se e vo red a nisto... pominati i bezuspesni inseminacii. doktorot sovetuva invitro a ostanatite site olabavuvanje :) so gospod napred, zapocnisi medicinska procedura da ne gubis vreme a i nervi od cekanje i cekanje.. Ti poskauvam uspeh i sto pobrzo da se izraduvas!




Катенце 26 -> RE: Инсеминација II (20.1.2016 21:37:09)

Daj boze Lilika da se raduvame... Vo ponedelnik ke odam do GAK da dogovoram doktor za inseminacija i zdravje boze vo fevruari da pocneme :) So lesno




pepapa -> RE: Инсеминација II (26.1.2016 14:26:12)

Ete i mojata treta inseminacija zavrsi neuspesno, kazete sto mislite dali bi mi odobrile so tri inseminacii vaucer od fondot, imame problem so spermogramot oligoteratozoospermija e posledniot i samo 3 milioni sperma na inseminacija, neznam dali da pravam i cetvrta ili da pocnam so dokumenti za in vitro?




LoveableMe RR -> RE: Инсеминација II (26.1.2016 14:45:40)


ИЗВОРНА ПОРАКА: pepapa

Ete i mojata treta inseminacija zavrsi neuspesno, kazete sto mislite dali bi mi odobrile so tri inseminacii vaucer od fondot, imame problem so spermogramot oligoteratozoospermija e posledniot i samo 3 milioni sperma na inseminacija, neznam dali da pravam i cetvrta ili da pocnam so dokumenti za in vitro?


Pepapa, штом досега ве терале со инсеминации, не знам што да ти кажам. Најубаво ќе биде да отидеш до ФЗО кај мајка Тереза и да прашаш, или на ГАК таму некои од докторите се во Комисијата што ги одобрува ваучерите.

Жал ми е што така заврши и оваа инсеминација, но борбата продолжува, со тебе сме[sm=smiley31.gif]




wanna be mum -> RE: Инсеминација II (26.1.2016 15:39:02)

Јас останав бремена на 5тата инсеминација со 3 милиони,
Мислев не е можно ама навистина 1 требало само :)
Само сакам да ве охрабрам останатите дека низ оваа постапка треба да се оди на квалитет, на тајминг, а не само на бројки со кои вклучувајќи ме и мене сме преокупирани. Значи жив доказ сум дека и со мал број можи, ние секогаѓ имавме двоцифрен ко ме рекоа 3 милиони ми се стемни по 2 недели пак сонце ми огреа, треба да се бара проблемот и на други полиња најчесто не е само во едно туку во комбинација.
Незнам постов дали ќе допри до вас знам дека ги равите инсеминациите ради реда ама според мене е погрешно најпрво тој пристап од страна на лекарот, мојот беше сериозен ко за ивф да се работи и со терапија и со ангажираност.
Среќно на сите од срце, не е важно како важно е да се гушниме [sm=duda.gif] [sm=duda.gif][sm=duda.gif][sm=duda.gif]




Катенце 26 -> RE: Инсеминација II (28.1.2016 22:15:40)

Wanna be mum sto znaci toa da se odi na kvalitet, na tajming, a ne na brojki? Kaj koj doktor bese ti? Bas takov mi treba seriozen i posveten, molam za pomos?




wanna be mum -> RE: Инсеминација II (28.1.2016 23:55:03)

Katence 26 jas dva pati uspeav na toj nacin, gledavme folekulite da se ubavi golemi, merevme endometrium sekoj vtor den zosto mi trebase terapija, i tajmingot mislam, tocno da se stavi pregnil i da se vnesi spermata, zosto site folekuli se so razlicna golemina, pa najgolemiot go mestevme za inseminacija drugite denovi imavme odnosi :)) dr Tase od Plodnost me vodese mene 4 godini




katerina stankoska -> RE: Инсеминација II (5.2.2016 17:26:54)

здраво женски паравев инсеинација во плодност која заврши не успесшно проблемот е мало стеснувајне на каналот




LoveableMe RR -> RE: Инсеминација II (8.2.2016 9:35:56)


ИЗВОРНА ПОРАКА: katerina stankoska

здраво женски паравев инсеинација во плодност која заврши не успесшно проблемот е мало стеснувајне на каналот


katerina, здраво, ти посакуваме што поскоро да ти се оствари твојата цел. Што ти советуваше докторот да преземеш во иднина? Ќе продолжите со инсеминации или ќе правиш некоја интервенција? Што проблем имате?




lara36 -> RE: Инсеминација II (16.2.2016 14:24:11)

zdravo zenski konecno vcera napraviv i 4 iui i edvaj cekam da pominat dve nedeli da si go zemam dokumentot i da go dadam vo fondot.pozdav do site i se nadevam naskoro ke se citame vo temata za ivf.




JarecXx -> RE: Инсеминација II (21.2.2016 14:43:54)

здраво рингерајки [sm=smiley1.gif] Ве следам долго време и еве ме конецно и јас да се пофалам[sm=smiley36.gif] На 19ти ја правев и јас мојата прва инсеминација на Гак .....Немав никакви стимулации освен следење на фолекули на два дена,..Сега пијам ВИТАЛ ПРЕГНА и Аспирин и ваг. Утрогестан [sm=smiley1.gif]
Во исчекување сме на [sm=rozacrtici.gif] и позитивен резултат ....Ве бакнувам и гушкам [sm=bravo.gif]




MademoiselleNina -> RE: Инсеминација II (21.2.2016 17:48:56)

Со среќа и со успех, и што повеќе позитивни мисли :)




MademoiselleNina -> RE: Инсеминација II (21.2.2016 17:50:47)


ИЗВОРНА ПОРАКА: JarecXx

здраво рингерајки [sm=smiley1.gif] Ве следам долго време и еве ме конецно и јас да се пофалам[sm=smiley36.gif] На 19ти ја правев и јас мојата прва инсеминација на Гак .....Немав никакви стимулации освен следење на фолекули на два дена,..Сега пијам ВИТАЛ ПРЕГНА и Аспирин и ваг. Утрогестан [sm=smiley1.gif]
Во исчекување сме на [sm=rozacrtici.gif] и позитивен резултат ....Ве бакнувам и гушкам [sm=br[sm=modricrtici.gif]avo.gif]

Дај боже ова да ти биде успешна инсеминација, да не мора да правиш ивф. Ти посакувам наскоро [sm=rozacrtici.gif][sm=modricrtici.gif]




Страница: <<   < Претходна страница  77 78 [79] 80 81   Следна страница >   >>