RE: Детски досетки (Целосна верзија)

Форум >> [Дете] >> Згоди и незгоди



Порака


Maca25 -> RE: Детски досетки (7.7.2012 17:30:59)

Сладолед во букетче![sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] ВО корнет мислеше!




Natuska85 -> RE: Детски досетки (7.7.2012 22:48:12)

[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] во букетче бе,цуцка тааа[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




Felly RR -> RE: Детски досетки (9.7.2012 22:58:15)

А од Матеа „газирано“ лижалче е всушност со вкус на кока кола. Се изначудив какво е, се дури не го пробав.[sm=jezicek.gif] Дека не пие газирано, и само тој вкус и останал од газиран сок.




vezilka RR -> RE: Детски досетки (10.7.2012 10:10:18)

Вчера си седам јас долу во двор, а Никола на спрат на тераса и се довикуваме и се ѕиркаме. После јас се качив на терасата и Никола ѕирка долу и прашува: „А каде е таа мама?“ [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif] Нешто не му беше јасно на детево..




AnnaMolly RR -> RE: Детски досетки (10.7.2012 14:19:41)

Завчера го пуштаат компјутерот со мм за да гледаат Ноди, ама малку споричок ни е додека се уклучи.
И Филип вика „Што чекаш, лимон?“ [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




cevlice -> RE: Детски досетки (10.7.2012 14:42:53)

Ова моево кога е луто вика по нас копук , тока (стока)
се погледнуваме со маж. од каде сега ова?




Mihaela 2010 -> RE: Детски досетки (10.7.2012 14:44:22)

Ова моево кога е луто вика по нас копук , тока (стока)
се погледнуваме со маж. од каде сега ова?

Hahaha cevlice me iznasmea?da ne go cuva detevo tvoe nekoja baba??




nadica -> RE: Детски досетки (10.7.2012 14:49:53)

ili pak gi gleda novive prikazni [sm=zmeden.gif]
ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

Ова моево кога е луто вика по нас копук , тока (стока)
се погледнуваме со маж. од каде сега ова?

Hahaha cevlice me iznasmea?da ne go cuva detevo tvoe nekoja baba??





AnnaMolly RR -> RE: Детски досетки (18.7.2012 15:26:03)

Вчера татко ми му ја пее „Во гората едно мече, ваму таму оди“ и Филип: „Се загуби, не знае мама тато да ги најде“ [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]
А треба „Се загуби не знае дома кој пат води“. Си направи своја песна.





Џесика -> RE: Детски досетки (26.7.2012 10:53:56)

Сабајлево земав да каснам од вчерашниот ручек- пиза и таман се наместив пред пц и да гризнам, Борјан се нацрта пред мене и јаде ли јаде, ја го гледам и собирам лиги, а свекрва ми вика „ајде Борјан баба да ти направи млеко, бисквити и банана да доручкуваш, после за ручек пица ке јадеш“ детево не па не, и почна свекрва ми да спрема млекото, и малиов се врти „Абе оцај детето јаде пица...“[sm=smiley1.gif]




Џесика -> RE: Детски досетки (26.7.2012 10:56:03)

А еве уште една од внука ми... сакала да спие со дада и во кревет и запнала „сакам со дада да спијам“ и сестра ми и рекла „Абе Маце, жешко е, ќе се потите во еден кревет“, на што малава „Ааааа, а ти и тато како се потите во еден кревет??? За вас може, а? [sm=smiley1.gif] [sm=smiley36.gif]




AnnaMolly RR -> RE: Детски досетки (26.7.2012 13:10:12)

Вчера Филип и татко му си играа брканица. И мм му се сокри кај ѕидот, па кога дојде Филип до него го исплаши. И почна да плаче и го гушна мм и му вика: Срам да ти е, тато! [sm=jezicek.gif]
Мм пукна од мака што го исплаши така [sm=smiley36.gif]




Mihaela 2010 -> RE: Детски досетки (26.7.2012 14:07:06)

Minatata nedela cela nedela bevme kaj moite,majka mi ja cuvase,i jas i ona spievme vo mojata bivsa soba sami....i edno vreme pocna da mi vika,najverojatnop prethodno sto slusala od muabeti: ovaa soba bila na mama,mama se omazila za tato,pravele svadba i sega sobata e na mama i mihaela...Vikam a kaj bila mihaela za svadbata?vika u stomakot na mama,i slusase muzika,abe sum se zgazila od smeenje,kaj i teknuvaat vakvi raboti..




Beatris -> RE: Детски досетки (26.7.2012 14:45:39)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

Minatata nedela cela nedela bevme kaj moite,majka mi ja cuvase,i jas i ona spievme vo mojata bivsa soba sami....i edno vreme pocna da mi vika,najverojatnop prethodno sto slusala od muabeti: ovaa soba bila na mama,mama se omazila za tato,pravele svadba i sega sobata e na mama i mihaela...Vikam a kaj bila mihaela za svadbata?vika u stomakot na mama,i slusase muzika,abe sum se zgazila od smeenje,kaj i teknuvaat vakvi raboti..


[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] Срце!




arh_diz -> RE: Детски досетки (6.9.2012 12:43:30)

Go lulam jas M , a do nas uste edna zena si go lula deteto priblizna vozrast kako M.I naednas M pocna da mi vika mama ovaa jadela luk fujj ama mirisa, jas mu svrtuvam muabet toj si prodolzuva fujj mirisa luk[sm=smiley36.gif].Verojatno na zenata i stana nezgodno si go zema deteto i si otide




Felly RR -> RE: Детски досетки (6.9.2012 12:49:16)

Матеа: Дедо, ти мораш да одиш на фризер.
Дедо: Зошто?
Матеа: Па, така, да ти направи фризура, овде да ти стави коса (со раката покажува на челото), овде, вака, вака. Да бидиш со коса.
Мама: И после дедо кога ќе си дојди дома, баба нема да го познае. Ќе рече, кој е овој што дошол.
Матеа: Ами тогаш дедо како ќе се вика?
[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




Barbicki2 -> RE: Детски досетки (6.9.2012 13:18:55)

ja gledam pomalata si zela lepota i zdravje i otvorila na str kaj so ima sliki od plasticni operacii na gradi,i so prstot odi od levo nakaj desno eden red ko da cita,i pak drug red,zosto cela str e so takvi,i jas i vikam so prais bebicka?,a taja mi vika vidi mamicke cice cice cice cice cice!! i mi pokazuva na site so prstot,se skinav od smeenje




nadica -> RE: Детски досетки (9.9.2012 0:01:14)

eve najnovta na N
samo sto se vrativme od kavadarci od karnevalot i sekade samo vino, rakija, pivo, i eve ja do mene mi nosi filgjan i mleko i vika
aj te molam stavi mi od bitolskava rakija za mene pred da zaspijam [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




Martins mom -> RE: Детски досетки (9.9.2012 0:30:52)

Nekni konecno se zateknavme so mm doma da vecerame i ete ti go M. prv sednuva na masa i mi vika aj davaj cinija i za mene.Sednavme site i jademe i M vika:Ete sega sme kako semejstvooo..Se poglednavme i celi ostanavme prasalnici?!Detevo izglea razbira poveke od sto mislime. Sigurno pratel koga sekojdnevno se raspravam so mm deka nemame sednato da jademe ko familija:) Auu kolku me iznenadi...




vezilka RR -> RE: Детски досетки (29.10.2012 12:42:18)

Сабајлево се спремаме да излеземе, кој за работа, кој за градинка и ритуал ни да се дотеруваме пред огледало. И се шминкам јас, и ми текна да ставам молив за уста (а досега не сум ставала пред Никола) и тој ме прашува, мамо зошто се пишуваш? [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif] Ме изнасмеа сабајлечки!




Felly RR -> RE: Детски досетки (29.10.2012 12:58:09)

Леле од М има многу во последно време.

На гости сме кај баба и дедо. Дедо ќе ја носи М во продавница, и си облекуваат чевли, а обично дедо носи патики за во продавница, и М го гледа и му вели - Дедо, соблечи ги чевлите, тие ти се за на свадба, не се за во продавница.[sm=smiley36.gif]

Мама прави ручек, а М ги „суредува“ компирите.
Мама: М дај ми два компири.
М: Чекај, сега овде да ги наредам.
Мама: Ама, дај ми мене два компири и реди ги после.
М: Ама чекај, овде треба да ги редам.
Мама(веќе налутена): Дете, дај ми два компири, и после што сакаш прави.
Наместо два компири, мама добива цело кило компири на подот.
М: Ете, гледаш, дека ми викаше и сега ги истурив компирите. И сега, кој е крив?
Мама: Јас, сум крива.[sm=smiley36.gif]
М: Не, не си ти крива, јас сум крива.





miana -> RE: Детски досетки (29.10.2012 13:38:17)

Kerkami -
mamo jas nema da se mazam,ke imam samo deca a maz nema da imam [sm=smiley1.gif]
Zosto ? Pa da ne me nervira [sm=smiley36.gif]




majka na eva -> RE: Детски досетки (29.10.2012 17:10:22)


ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Kerkami -
mamo jas nema da se mazam,ke imam samo deca a maz nema da imam [sm=smiley1.gif]
Zosto ? Pa da ne me nervira [sm=smiley36.gif]

[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=jezicek.gif]хаххахаххахахха ама ме изнасмеа[sm=jezicek.gif]срцушка[sm=smiley31.gif]




Snowhite RR -> RE: Детски досетки (29.10.2012 18:03:44)


ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Kerkami -
mamo jas nema da se mazam,ke imam samo deca a maz nema da imam [sm=smiley1.gif]
Zosto ? Pa da ne me nervira [sm=smiley36.gif]


[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif] И јас така би играл[sm=jezicek.gif]




Mihaela 2010 -> RE: Детски досетки (2.11.2012 10:06:14)

Pred nekolku dena imalo utakmica u Boris Trajkovski,i zenava sto ja cuva M i kazuvala deka ke ide i deka ke naviva...i M i rekla a kaj ke ides? Tetka: Pa vo Boris Trajkovski,ke navivam,i i rekla aj kazi kaj ke idam,mozes da kazes (mislejki na B.Trajkovski ) i M :pa tamo....e kade de kazi...
M:nemozam da kazam ne gi znam bukvite i pocnala da se smeee...lele se zgaziv od smeenje




Страница: <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>